Jump to content

[Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!


kostastnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mετα τη μετατροπη σε w800 μπορουμε να βαζουμε αναβαθμισεις firmware του w800?

Kαι αν γινει κατι και παει στραβα η διαδικασια πως ξαναβαζουμε το firmware του k750?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 352
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την λειτουργια walkman φανταζομαι θα εννοεις.οχι δεν γινεται αυτο σε k750i.το ραδιοφωνο παραμενει οπως εχει και στα 2 κινητα.το μονο πλεονεκτημα σε w800i ειναι οπως ειπα και παραπανω ο καλυτερος media player και μπορεις ενω το κινητο ειναι κλειστο να ακουσεις μουσικη.αυτο στο k750i γινεται εφοσον εχει ενεργοποιησει την συσκευη.

Ενοω την αναπαραγωγη χωρις hands free.

Link to comment
Share on other sites

kai kostastnt θα ηθελα να βγαλεις, οποτε μπορεσεις εναν οδηγο που να λεει πως επαναφερουμε το firmware του κ750. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/35642283/radio_blacklist_k750i_R1CA021.rar.html

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!

Δεν τα εχω δοκιμασει γιατι το δικο μου το εχω ηδη μετατρεψει σε w800 και αυτα εδω δεν μου κανουν!Κανε BACKUP πρωτα!

 

 

Kalimera...

mipws paizei kapou to arxeio giati deleted apo rapid...??/

Thanks...;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Με λύπη μου ανακοινώνω ότι έκαψα το κ750 μου .

Προσπάθησα να κάνω την αναβάθμιση αλλά αφού συμπλήρωσα όλα τα βήματα και έφτασα στην εγκατάσταση των πιστοποιητικών (βημα 7) δε μου ανοίγει τον φάκελο FS με τίποτα, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τα αντιγράψω. Δοκίμασα σε δυο pc

καμία ιδέα; :(:(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Με λύπη μου ανακοινώνω ότι έκαψα το κ750 μου .

Προσπάθησα να κάνω την αναβάθμιση αλλά αφού συμπλήρωσα όλα τα βήματα και έφτασα στην εγκατάσταση των πιστοποιητικών (βημα 7) δε μου ανοίγει τον φάκελο FS με τίποτα, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να τα αντιγράψω. Δοκίμασα σε δυο pc

καμία ιδέα; :(:(

 

Μη φοβάσαι και μη πανικοβάλλεσαι. Ξαναδοκίμασε με το FAR αλλάζοντας USB ή αφαιρώντας πρώτα την μπαταρία και επαναλαμβάνοντας την διαδικασία. Συμβαίνει μερικές φορές να αρνείται να επικοινωνήσει με το FAR.

Αν πάλι αποτύχεις δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση μέσω SEUS. Λογικά αν το κάνεις θα επαναφέρεις το τηλέφωνο στην πρώτερη κατάσταση. Αν δεν το καταφέρνεις τότε πρέπει να κάνεις διαδικασία αναβάθμισης μέσω davinci με "πειραγμένα" αρχεία (για να μη πληρώνεις τσάμπα €) Μη ρωτάς :X . Ψαξε στο forum και θα βρεις απαντήσεις.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Και πανικοβλήθηκα και φοβήθηκα γενναίε πολεμιστή xamurabi :D :D

 

Έκανα όλα τα βήματα από την αρχή με αλλαγμένες usb και πέτυχε .:)

 

Ευχαριστώ και εσένα και τον φίλο που έφτιαξε το pdf :yahoo:

 

θα κοιμηθώ ήσυχος τώρα :up:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως μπορεί να βάλει κάποιος, κάπου τα patch του 2ου οδηγού, για το w800 ξανά γιατί το αρχείο δεν υπάρχει πια;;;

Ευχαριστώ προκαταβολικά....;)

Link to comment
Share on other sites

To exei kanei kaneis re pedes se se k750i???? toy doylepse kanonika h' eixe provlimata? kai an to kaneis eno to kinito soy einai entos egghishs kai kati paei strava sto allazoyn stin sonyericsson h' katalavainoyn oti exeis kanei esi *******?
Link to comment
Share on other sites

To exei kanei kaneis re pedes se se k750i???? toy doylepse kanonika h' eixe provlimata? kai an to kaneis eno to kinito soy einai entos egghishs kai kati paei strava sto allazoyn stin sonyericsson h' katalavainoyn oti exeis kanei esi *******?

Μα για κ750 ειναι η αναβαθμιση.δουλευει περιφημα.τωρα με το θεμα της εγγυησης, την χανεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα...

Προσπάθησα να συνδέσω το κινητό με τον FarManager

αλλά μου βγάζει μύνημα λάθους και λέει ότι δεν βρίσκει

το EPIUSB.SYS ???

 

Ξέρει κανείς που το βρίσκω???

New Mobile User
Link to comment
Share on other sites

Asto file min perimeneis tipota boihteia apo edo. Einai fainetai kopos na steiloun ena mail.

 

Υπομονή. Μπορεί να έχουμε και άλλες δουλειές να κάνουμε! :cool: :D

Πάρτε λοιπόν τo αρχείo σας σε mail, παρόλη την ..... τεμπελιά σας. :!: γιατί απλά τα αρχεία ποτέ δεν σβήστηκαν από εκεί. Κάντε τον κόπο να διαβάζετε τις σελίδες που μπαίνετε. Έχουν χρήσιμες πληροφορίες!! To Rapidshare για free download απαιτεί υπομονή 60 sec και πληκτρολόγηση 3 χαρακτήρων για να σας αφήσει ελέυθερους!!!

 

@arrem63

 

Πάρε τους drivers από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση, αλλά

αυτά τα αρχεία τα έχω κατεβάσει και εγκαταστήσει και

παρ'όλα αυτά δεν δημιουργείται αυτόματα το EPIUSB.SYS όπως ισχυρίζονται...

Για την ακρίβεια, οι οδηγίες λένε ότι μόλις συνδεθεί το τηλέφωνο,

το pc θα βγάλει μήνυμα κλπ κλπ.

Σ'εμένα δεν βγάζει μήνυμα, απλά αναγνωρίζει το τηλέφωνο και συνεχίζει...

 

Παρεπιπτόντως, τα παιδιά έχουν δίκιο...

Το rapidshare έλεγε ότι το αρχείο έχει αποσυρθεί γιατί δεν το ζητούσε κανείς!

Μήπως μπορώ να το έχω κι εγώ στο arren@mail.gr ???

 

Ευχαριστώ και πάλι...

New Mobile User
Link to comment
Share on other sites

D750_K750_W800_Update_Service_USB_driver

 

Περιέχει το EPIUSB,

δεξί click στο EPIUSB.INF και επιλέγεις Install (εγκατάσταση)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή. Μπορεί να έχουμε και άλλες δουλειές να κάνουμε! :cool: :D

Πάρτε λοιπόν τo αρχείo σας σε mail, παρόλη την ..... τεμπελιά σας. :!: γιατί απλά τα αρχεία ποτέ δεν σβήστηκαν από εκεί. Κάντε τον κόπο να διαβάζετε τις σελίδες που μπαίνετε. Έχουν χρήσιμες πληροφορίες!! To Rapidshare για free download απαιτεί υπομονή 60 sec και πληκτρολόγηση 3 χαρακτήρων για να σας αφήσει ελέυθερους!!!

 

File arxika eyxaristoume gia tin antapokrisi eilikrina. Alla de nomizo na mas exei faei i tempelia. Ego xreiazomai to arxeio kostastnt2.rar

Ton odigo ennoeitai oti ton exo katebasei me ton tropo pou eipes, alla mesa ston odigo se parathetei kapou gia na katebaseis to arxeio pou sou eipa. Ekei sou leei oti exei na zitithei poli kairo kai giauto exei diagrafei.

Anyway kai pali eyxaristoume gia tin antapokrisi sou.

 

(den elaba ego kanena mail, mipos mporeis na mou to steileis esy i kapoios allos? mpaspire@yahoo.gr )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...