Jump to content

[Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!


kostastnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

R1CA021

 

http://rapidshare.de/files/35642283/radio_blacklist_k750i_R1CA021.rar.html

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ!

Δεν τα εχω δοκιμασει γιατι το δικο μου το εχω ηδη μετατρεψει σε w800 και αυτα εδω δεν μου κανουν!Κανε BACKUP πρωτα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 352
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να το αποθηκεύσεις πρώτα και μετά να το ανοίξεις με το Acrobat reader.Αν ακόμα δεν ανοίγει, εγκατέστησε πιο καινούρια έκδοση...
Link to comment
Share on other sites

εχω την R1CA021 και παω να κανω αναβαθμιση αλλα μου λεει πως δεν υπαρχει καποια διαθεσιμη γιατι το τηλεφωνο μου φοραει την τελευταια εκδοση λογισμικου..

ειναι φυσιολογικο? δεν εχει βγει νεοτερη?

Link to comment
Share on other sites

εχω την R1CA021 και παω να κανω αναβαθμιση αλλα μου λεει πως δεν υπαρχει καποια διαθεσιμη γιατι το τηλεφωνο μου φοραει την τελευταια εκδοση λογισμικου..

ειναι φυσιολογικο? δεν εχει βγει νεοτερη?

Τελευταία έκδοση είναι η R1DB001.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

άμα είναι απλό το πρόβλημα (κανας καθαρισμός ή κατί παρόμοιο) μπορείς να ξαναβάλεις το αυθεντικό software του κ750 και να εχεις ξανα την εγγύηση ;).

 

Πως ξαναβάζεις το software του Κ750;

Link to comment
Share on other sites

οπως προείπα εγώ εκανα την αναβάθμιση μεσω του αρχείου w800.exe με το οποιο ξεγελας το Sony Ericsson Update Service και οχι με τη διαδικασία που περιγράφει ο tnt, μ' αυτη λοιπον τη μεθοδο το κινητό συνεχιζει να αναφερεται σαν κ750 παρολο που εχει το λογισμικό του w800, έτσι όταν πας να κανεις αναβαθμιση μεσω του SEUS το προγραμμα αναγνωρίζει το κινητο κανονικα σαν κ750 και του περνάει το σωστό software. Όλα αυτα δεν τα εχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά τα αναφερει ο δημιουργός του ''τρικ''. Για τη μεθοδο που περιγραφει ο tnt δεν ξέρω τι παιζει.
Link to comment
Share on other sites

@ksessalonikios Θα δοκιμάσω και αυτό το κολπάκι με το w800.exe.

 

Μάγκες ετοιμάζεται και ο τρίτος οδηγός!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες τα προγράμματα που έδωσα μέσα στον 1ο οδηγό???

 

Τέτοιο μήνυμα μου είχε βγάλει με μια παλιά έκδοση του SEFP.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλή σας ημέρα.

Θα ήθελα σχετικά με τον Far manager.Που μπορώ να κατεβάσω το πρόγραμμα αυτό.Βρήκα την τελευταία έκδοση αλλά δεν μπου βγάζει αυτά που λέει ο φίλος στον οδηγό του.

Ξέρει κανείς γιατί;

Ευχαριστώ

:)

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίζει το παρακάτω πρόβλημα, μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

http://img222.imageshack.us/img222/9016/errorwr6.jpg

 

Εσύ φίλε πρέπει να περιμένεις,

δες εδώ και εδώ

Link to comment
Share on other sites

Katarxas na se synxarw, kostastnt, ki egw me ti seira mou gia ta prwta 2 katapliktika tutorials.

 

epeita tha ithela na se parakalesw an sou einai efkolo na kaneis to 3o tutorial poio polyploko me extra sxolia gia to arxeio menu.ml

 

episis fantazomai pws tha symperilaveis arxeia, topothesies klp sxetika me ta eikonidia.

 

telos na se rwtisw.... ta eikonidia tha menoun gia opoiodipote theme ki an xrisimopoiisw i ousiastika einai diamorfwsi syngekrimenou theme? epeisis eida pws yparxoun 2 patchakia me ta opoia apofevgeis tin "epikindini" diadikasia tou FAR Manager gia dokimi kai allagi twn themes tha ta koinopoiisw sto epomeno reply kai tha sou dwsw kai ti selida na deis mipws voithisoun. thelw aplws na mou peis an sxetizontai afta ta patch me tin allagi tou menou.

 

EEEEE Fantastike kostastnt!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

http://mobilefree.ru/modules/patches/viewcat.php?cid=4

einai i selida pou ta vrika.

 

 

Prosoxi prin perastoun ta patches prepei na dymiourgithoun oi fakeloi "ly" gia to prwto kai "my-menu" gia to deftero mesa ston fakelo "theme".

Link to comment
Share on other sites

Ναι, χάνεται η εγγύηση.:(

Έχεις όμως flight mode.;)

 

Εγω το ειχα κανει αναβαθμιση απο καταστημα της Δραμας το οποιο το εστειλε στη Θεσνικη και πληρωσα 15 ΕΥΡΩ.Μετα απο λιγο διαστημα ομως αρχισαν τα προβληματα με κολληματα -ελλειψη σηματος-διακοπη συνομιλιων.Το ξαναεστειλαν πισω και το μετετρεψαν παλι σε Κ-750.Και μεχρι τωρα που εχω κλεισει χρονο εχει παει και μεσω της Vodafone για επισκευη αλλες 2 φορες και η εγγυηση παραμενει εγγυηση.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα κανει αναβαθμιση απο καταστημα της Δραμας το οποιο το εστειλε στη Θεσνικη και πληρωσα 15 ΕΥΡΩ.Μετα απο λιγο διαστημα ομως αρχισαν τα προβληματα με κολληματα -ελλειψη σηματος-διακοπη συνομιλιων.Το ξαναεστειλαν πισω και το μετετρεψαν παλι σε Κ-750.Και μεχρι τωρα που εχω κλεισει χρονο εχει παει και μεσω της Vodafone για επισκευη αλλες 2 φορες και η εγγυηση παραμενει εγγυηση.

Δεν νομιζω επισημο service να εκανε τετοια μετατροπη.Λαθος κανεις.ισως αναβαθμισες την version του κινητου.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α και κατι ακομη. Ποια ειναι τα πλεονεκτηματα της μετατροπης σε W800? Kαι αν μετανιωσω πως γυριζω παλι σε κ750? Θα σας ημουν ευγνωμων αν μου απαντουσατε. Και συγχαρητηρια σε σενα Kostastnt
Link to comment
Share on other sites

τo κολπο με το ραδιοφωνο γινεται χωρις να μετατρεψουμε το κινητο σε W800?

Την λειτουργια walkman φανταζομαι θα εννοεις.οχι δεν γινεται αυτο σε k750i.το ραδιοφωνο παραμενει οπως εχει και στα 2 κινητα.το μονο πλεονεκτημα σε w800i ειναι οπως ειπα και παραπανω ο καλυτερος media player και μπορεις ενω το κινητο ειναι κλειστο να ακουσεις μουσικη.αυτο στο k750i γινεται εφοσον εχει ενεργοποιησει την συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω επισημο service να εκανε τετοια μετατροπη.Λαθος κανεις.ισως αναβαθμισες την version του κινητου.:blink:

 

Αν ξερεις κανενα καταστημα Vodafone που να στελνει κινητο για επισκευη σε μη εξουσιοδοτημενο service εγω παω πισω.Την πρωτη φορα μου το κανανε format και αναβαθμιση και την δευτερη επειδη το προβλημα με το Bluetooth (συνδεση Κ-750 με car kit HCB-30) δεν λυθηκε ,επισκευασαν την πλακετα και

τωρα ειναι μια χαρα.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερεις κανενα καταστημα Vodafone που να στελνει κινητο για επισκευη σε μη εξουσιοδοτημενο service εγω παω πισω.Την πρωτη φορα μου το κανανε format και αναβαθμιση και την δευτερη επειδη το προβλημα με το Bluetooth (συνδεση Κ-750 με car kit HCB-30) δεν λυθηκε ,επισκευασαν την πλακετα και

τωρα ειναι μια χαρα.

ναι φιλος δεν σου ειπα οτι το καταστημα της Vodafone δεν μπορει να στειλει κινητο γαι αναβαθμιση.σου ειπα οτι δεν γινεται να πας ενα κ750ι και να σου το κανει w800i.αν δεις βρισκεται σε thread που μειλαμε για τετοια μετaροπη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλος δεν σου ειπα οτι το καταστημα της Vodafone δεν μπορει να στειλει κινητο γαι αναβαθμιση.σου ειπα οτι δεν γινεται να πας ενα κ750ι και να σου το κανει w800i.αν δεις βρισκεται σε thread που μειλαμε για τετοια μετaροπη.:)

 

Εγω καταλαβα σε πιο thread βρισκεται.Η αναφορα μου εγινε στο οτι αναφερθηκε πως με την μετατροπη χανεται η εγγυηση.Εγω ειμαι η απτη αποδειξη οτι το εστειλα σε service της vodafone τροποποιημενο σε W-800 για επισκευη και το δεχτηκαν χωρις κανενα προβλημα αλλες 2 φορες.Απλα την πρωτη φορα το μετετρεψαν παλι σε Κ-750 .

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...