Jump to content

[Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!


kostastnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αρχείο που έχει σβηστεί από το rapidshare αν δεν κάνω λάθος περιέχει τα πατσάκια που αναφέρει ο kostastnt στον οδηγό.

Καλά λέω εγώ είστε τεμπέληδες :lol: :lol: :lol:

Αφού σας λέει ο άνθρωπος στην αρχή του οδηγού να τον ρωτήσετε για οποιοδήποτε πρόβλημα και σας δίνει και email.!!! :D :p

Σοβαρά τώρα. Πάρτε συγκεντρωμένα όλα τα patch για W800 R1BC002 που έχω βρεί κατά καιρούς. Μέσα σε αυτά θα βρείτε και αυτά που περιγράφονται στον οδηγό. Τα υπόλοιπα θα προσπαθήσω να τα περιγράψω σε επόμενο post μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 352
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μηπως υπαρχει κατι παρομοιο για κ300? συγνωμη που ρωταω εδω αλλα οπου και να ποσταρω δεν μου εχει απαντησει καποιος...
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίζει το παρακάτω πρόβλημα, μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

http://img222.imageshack.us/img222/9016/errorwr6.jpg

(δεν βρηκα λυση στα λινκ που εδωσε ο φιλος)

Παιδια το ιδιο προβλημα!!!Ας ΒΟΗΘΗΣΕΙ καποιος!!!

 

γτ το βγαζει???Τι πρεπει να κανω.χρησημοποιω οτι ακριβως δινει το αρχειο του pdf.

 

Mηπως πρεπει να κανω καποια αναβαθμισει πρωτα...ακουω ολους fireware ktl... μηπως εχω τπτ παλιο και βγαζει ερρορ?

Παιδες που βλεπω το CID της συσκευης?Εμενα δν εβγαλε τπτ για cid...

πριν μου bγαλει το ερρορ και κανονικα θα επρεπε να λεει cidxx οπως δειχνει ο οδηγος...

 

 

ΒΟΗΘΕΙΑ...........

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

www.football-manager.gr

Tb Stars(Foostar Team) |Football manager | Cyprus Patch | Many Grapghics to download |

Pctips.dom.gr | Nonstopradio.dom.gr

Enjoy...:)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις κι εσύ καινούργιο κινητό (CID49) σαν κι εμένα!

Πρέπει να περιμένεις σαν κι εμένα επίσης να βγει κάτι για το CID49,

γιατί όλα αυτά που διαβάζεις είναι για CID36, το παλιότερο!

Για περισσότερες πληροφορίες, ανέτρεξε σε παλιότερα posts μου.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει κατι παρομοιο για κ300? συγνωμη που ρωταω εδω αλλα οπου και να ποσταρω δεν μου εχει απαντησει καποιος...

 

Και βέβαια υπάρχουν πατσάκια για το K300. "Ξεσκόνισε" τα Ρωσικά σου :p ή κάνε μια μετάφραση με το Babelfish στο παρακάτω link

Τα παραπάνω patch ισχύουν για firmware Ρ2ΑΤ003 και τοποθετούνται με δική σου ευθύνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, υπαρχει περιπτωση να ανεβασει καποιος το KoStAsTnT2.rar? Εχει διαγραφει απο το rapidshare!
Link to comment
Share on other sites

enas filos ekane επισυναψη κατι αρχεια..στις προηγουμενες σελιδες με ονομα patches (περιεχει αυτα που ανεφερει το pdf αλλα και αλλα που βρηκε ο φιλος)

www.football-manager.gr

Tb Stars(Foostar Team) |Football manager | Cyprus Patch | Many Grapghics to download |

Pctips.dom.gr | Nonstopradio.dom.gr

Enjoy...:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου. Τα ειχα κατεβασει αλλα τα ειδα πολυ μικρα σε μεγεθος και ειπα μηπως δεν κατεβασα κατι καλα. Κατι αλλο. Εβαλα το πατς που λεει για το ραδιο χωρις ακουστικα αλλα για να ακουμε ραδιο πρεπει με κατι να γειωνουμε τις επαφες απο κατω. Μεχρι στιγμης η βαζω καποιο δαχτυλο του χεριου μου η βαζω το κατω χειλος μου και ποιανω σημα! Υπαρχει κατι που να το βαλουμε και να μεινει εκει μονιμα για να πιανουμε σημα? Ειναι λιγο σπαστικο να βαζεις το "hands free" ολη την ωρα η καποιο δαχτυλο η το χειλος. Επησης στο patches.rar εχει ενα "3gp to mp4" σε 3 εκδοσεις. Θελω αν καποιος που το εχει περασει να μου πει τι κανει, αν ειναι καλο patch και αξιζει να περαστει, καθως και κανα αλλο καλο patch για να κανουμε πιο ομορφο (γενικα) το κινητο. Σας ευχαριστω και περιμενω απαντησεις!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου. Τα ειχα κατεβασει αλλα τα ειδα πολυ μικρα σε μεγεθος και ειπα μηπως δεν κατεβασα κατι καλα. Κατι αλλο. Εβαλα το πατς που λεει για το ραδιο χωρις ακουστικα αλλα για να ακουμε ραδιο πρεπει με κατι να γειωνουμε τις επαφες απο κατω. Μεχρι στιγμης η βαζω καποιο δαχτυλο του χεριου μου η βαζω το κατω χειλος μου και ποιανω σημα! Υπαρχει κατι που να το βαλουμε και να μεινει εκει μονιμα για να πιανουμε σημα? Ειναι λιγο σπαστικο να βαζεις το "hands free" ολη την ωρα η καποιο δαχτυλο η το χειλος. Επησης στο patches.rar εχει ενα "3gp to mp4" σε 3 εκδοσεις. Θελω αν καποιος που το εχει περασει να μου πει τι κανει, αν ειναι καλο patch και αξιζει να περαστει, καθως και κανα αλλο καλο patch για να κανουμε πιο ομορφο (γενικα) το κινητο. Σας ευχαριστω και περιμενω απαντησεις!

 

Αν είσαι τύπος που ψάχνεται, ένας εξ ανατολής χρήστης, έδωσε λύση στο πρόβλημα με την σταθερή κόλληση ενός μικρού καλωδίου μήκους 2 εκ. εσωτερικά του τηλεφώνου πάνω στην αντίστοιχη (θέση κεραίας) επαφή του fastport (. Το εγχείρημα δεν το θα το πρότεινα μιας και υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να κάψουμε κανένα κύκλωμα βάζοντας κολλητήρι στην πλακέτα. (μόνο για έμπειρους με τα μικροηλεκτρονικά) Σχετικά στοιχεία δεν θυμάμαι που τα βρήκα αλλά με μια αναζήτηση όλα βρίσκονται.

Το πατσάκι 3gp to mp4 μάλλον άχρηστο είναι απο τη στιγμή που το αρχείο απλά μετονομάζεται σε mp4. Στην πράξη είναι πάντα 3gp. Τα πατσάκια που έδωσα κυκλοφορούν στο internet εδώ και καιρό (από τον Ιούλιο).

Όσα έχω βρεί κατά καιρούς τα έδωσα στο rar αρχείο και όταν βρώ άλλα σίγουρα θα τα ποστάρω και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου. Να σε καλα. Οσο για το καλωδιο και αυτα για το ραδιο θα πω στον πατερα μου (Καπου μεσα στο forum θα περιτρυγιριζει!) που ξερει πολυ καλα απο αυτα. Ευχαριστω και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια υπάρχουν πατσάκια για το K300. "Ξεσκόνισε" τα Ρωσικά σου :p ή κάνε μια μετάφραση με το Babelfish στο παρακάτω link

Τα παραπάνω patch ισχύουν για firmware Ρ2ΑΤ003 και τοποθετούνται με δική σου ευθύνη!!!

 

σορυ αλλα το Babelfish δεν δουλευει και αν και εχω μαθει αρκετα ρωσικα απο παρομοιες σελιδες δεν με βοηθουν κ πολυ

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Αν τα κατευασω πωσ τα περναω στο τηλ???
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Αν τα κατευασω πωσ τα περναω στο τηλ???

 

Ότι ψάχνεις θα το βρεις εδώ. Όσο αφορά στα Ρώσικα...... τα δικά μου δεν ξεσκονίζονται με τίποτα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Για CID49 κατι ειδα οτι μπορεσανε τελικα να το κανουν.Το προβλημα ειναι ομως οτι δεν βγαζω ακρη και αν δεν κανει καποιος που ξερει εναν οδηγο οπως ο kostastnt με συγκεντρωμενα τα αρχεια που χρειαζονται δεν θα μπορεσω ποτε να το κανω W800.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ κάτι άκουσα από τον kostastnt ότι κάτι κάνανε,

αλλά είναι σε ρώσικα/ισπανικά sites ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

kostastnt αν ξερεις πως γινεται σε CID49 pls δωσε μας τα φωτα σου με εναν οδηγο σαν τον φανταστικο 1ο για το CID36.
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

ta patch sto k300 isxioun mono gia firmware Ρ2ΑΤ003 h kai gia neotero?
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση χάνεται παντελώς?

Πως βλέπω ποιο CID έχει η συσκευή μου?

Ευχαριστώ

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

@Neal

@pasxal

@patrickdrd

Το μόνο που έχει ειπωθεί σε ξένα Φόρα είναι πως κάποιοι κατάφεραν να φλασάρουν με σπ@σμένο total server (client online αναβάθμισης) K750 με CID49. Δεν έχει διασταυρωθεί ακόμη.!!! Το FAR manager δεν έχει καμία ενημέρωση για CID49 ακόμη

 

@mobile_hacker

ΠΡΟΣΟΧΗ Τα patch ισχύουν ΜΟΝΟ για τις εκδόσεις firmware που αναφέρουν!!!

 

@saroy1982

Η εγγύηση χάνεται εκτός και αν....επαναφέρεις το παλιό firmware, πράγμα που

γίνεται (μόνο για CID29/36) Το CID σου το διαπιστώνεις μέσω του Testcable επιλογής ενός προγράμματος "πελάτη" για online φλασάρισμα (davinci, ή total server, κλπ). Πήγαινε στα αντίστοιχα sites για περισσότερα.

 

@blamis

:what: Αν έχεις το epiusb.sys στον υπολογιστή σου τότε κάποιο πρόβλημα έχει το αρχείο!!!

Link to comment
Share on other sites

@xamurabi

tnx για την απάντηση.

Έχω χαθεί κάποιες ώρες τώρα ψάχνωντας για το αν πως και με ποιο τρόπο γίνεται η αναβάθμιση σε w800 και ενώ μερικοί το έχουν επιτύχει

"Attach the phone to Cruiser

1. Unlock RSA

Phone will datach....remove batteryfor a couple of seconds, insert again...

Attach the phone to Cruiser

2. Do Unlock

3. Flash FS (before Main Flash because Main Flash Rebuild RSA Lock!!!)

4. Customise FS

5. Shut Down FS

Attach the phone to Cruiser

6. Flash Main (and you don't need to flash the Restoration File because the Main Flash contains the RSA Part!!!)

 

 

This works on every CID 49 phone that is supported by Cruiser, most phones, and is explained several times on this forum!"

Όλα αυτά με το cruizer, θα συνεχίσω το διάβασμα μήπως βγάλουμε μια άκρη εδώ πέρα...

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μόνο που ειλικρινά θέλω είναι να παίζει δυνατά μουσική και όχι μόνο όταν τα ορίζεις ως ήχο κλήσης.

Γίνεται με άλλο τρόπο αυτό?Μπορώ να περάσω κάποιο script ρυθμίσεων ηχείου από w800 στο k750i ?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Μετατροπή του K750i σε W800i!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...