Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5200 & 5300


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υποτιμας την νοημοσυνη των αλλων... δηλαδη θα του πεις οτι σου επεσε στο κουβά με το χρώμα ή οτι καταλαθος εβαψες ΜΟΝΟ την λευκη επιφάνεια?????:wacko:

το κινητο δεν διαμαρτυρεται απο όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω.... αλλα δεν αποτελείται μονο απο μια πλακέτα... και τέλοσπαντων.. δεν ειμαι εγω αυτή που συντασει την εγγυηση σου.. και τελικά αν δεν παθαιναν τίποτα νομιζω οτι θα τα αγοραζαμε διάφανα και θα τα βάφαμε μονοι μας... :blink: επισης... δεν ειναι αποσπομενο κάλυμα για να μπορείς να το βάψεις χωρίς πρόβλημα.

 

Ωπα, παρεξηγηση!!! Δεν κανω επιθεση σε σενα!!! Με αφορμη την ειδηση που εδωσες σκεφτηκα να γραψω αυτα!!!

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αν εχει λιγο χρωμα πανω το κινητο χανει την εγγυηση??

Σε λιγο θα λενε "Μην βαζουν οι κοπελες στρας και τα αγορια αυτοκολλητα πανω στα κινητα γιατι χανεται η εγγυηση"!!! Μας δουλευουνε!!!

Γουσταρω να βαψω μια επιφανεια... το πληρωσα 200-300€ και ετσι θελω!! Αν παθει κατι στην πλακετα μετα πο καιρο θα μου πουν οτι δεν γινεται να το φτιαξουν επειδη ειναι βαμμενο!???

Φανταζεσαι να γινοτανε το ιδιο με τα αυτοκινητα???

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωπα, παρεξηγηση!!! Δεν κανω επιθεση σε σενα!!! Με αφορμη την ειδηση που εδωσες σκεφτηκα να γραψω αυτα!!!

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αν εχει λιγο χρωμα πανω το κινητο χανει την εγγυηση??

Σε λιγο θα λενε "Μην βαζουν οι κοπελες στρας και τα αγορια αυτοκολλητα πανω στα κινητα γιατι χανεται η εγγυηση"!!! Μας δουλευουνε!!!

Γουσταρω να βαψω μια επιφανεια... το πληρωσα 200-300€ και ετσι θελω!! Αν παθει κατι στην πλακετα μετα πο καιρο θα μου πουν οτι δεν γινεται να το φτιαξουν επειδη ειναι βαμμενο!???

Φανταζεσαι να γινοτανε το ιδιο με τα αυτοκινητα???

 

το πληρωσες 300 ευρω και το ηξερες απο την αρχη πιο ειναι το χρώμα του.. και τελικά δεν έχει νόημα όλο αυτό. αν θελεις μπορείς να διαμαρτυρηθείς στην εταιρία ή ακομα και να το βάψεις αναλαμβάνοντας την ευθυνη της πράξης σου σε περιπτωση που αυτό χαλάσει.. τα πράγματα είναι απλά.. η εγγυηση ειναι αυτή και δεν μπορεί ο καθένας να ζητάει οτι θέλει.. οσο για τα αυτοκίνητα.. συγκρίνεις διαφορετικά αντικειμενα που έχουν και διαφορετικές εγγυήσεις..:shifty:

Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα μπορούσατε να μου πείτε αν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ενέργεια για να μπορώ να λαμβάνω MMS στο 5300;
Link to comment
Share on other sites

ena filaraki pire to 5300 k exei kapio provlima me ta minimata.

otan tou stalthei ena sms to vgazei minima oti den iparxei xoros gia nea sms k tetia.

k oti prepei na svisi kati apo ti mnimi tou kinitou.

a, leei oti apetite 0.5kb gia tin lipsi sms.

ti ftaiei?

kserei kaneis?

exei simvi se kanenan?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα μπορούσατε να μου πείτε αν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ενέργεια για να μπορώ να λαμβάνω MMS στο 5300;

 

prepei na "parageileis" tis rithmisis apo tin eteria kinitis tilefonias stin opia anikeis.

tis kaneis egkatastasi sto kin sou k eisai ok!;)

aplo einai:cool:

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου ,series40 ειναι ..εριξες καμμια ματια στα τεχνικα χαρακτηριστικα του ? ...

 

Ναι εχεις δικιο δε το προσεξα

 

Στο πακετο του υπαρχει και δευτερη καρτα μνημης? γιατι με 5 mb δε κανεις τιποτα τη σημερον ημερα

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο δε το προσεξα

 

Στο πακετο του υπαρχει και δευτερη καρτα μνημης? γιατι με 5 mb δε κανεις τιποτα τη σημερον ημερα

Εχει μια καρτουλα μνημης 256 το 5300 :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν και η γνώμη που έχω για τα slide κινητά της νοκια δεν είναι καθόλου καλή θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει το 5200

 

θέλω ένα φθηνό κινητό για ραδιόφωνο, με χρονόμετρο και χαμηλό SAR

απο οτι μου είπαν και τα παιδά στο τόπικ που άνοιξα ειδικά για αυτό, το καλύτερο κιν είναι ένα νέο νοκια 2626 το οποίο όμως δεν έχει έρθει ακόμα

δεδομένου όμως οτι θα έχω μια δωροεπιταγή 50ευρώ απο Πλαίσιο έως 15/1 σκέφτομαι αν αξίζει να συμπληρώσω για το 5200

 

ποια είναι η γνώμη σας? τι λέει ως ποιότητα κατασκευής (έχω το samsung E900 για πρώτο), πόσο κρατάει η μπαταρία με ραδιόφωνο?

 

επίσης έχει κανείς υπόψην του τρόπο για να διαπιστώσω το type της συσκευής πριν απο την αγορά?

σύμφωνα με το http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

είναι

1.Nokia 5200 (Type RM-174) 0.90 W/kg

2.Nokia 5200 (Type RM-181) 0.61 W/kg

που όπως είναι λογικό με ενδιαφέρει ιδιαίτερα

Link to comment
Share on other sites

επίσης έχει κανείς υπόψην του τρόπο για να διαπιστώσω το type της συσκευής πριν απο την αγορά?

σύμφωνα με το http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

είναι

1.Nokia 5200 (Type RM-174) 0.90 W/kg

2.Nokia 5200 (Type RM-181) 0.61 W/kg

που όπως είναι λογικό με ενδιαφέρει ιδιαίτερα

 

παίδες όσοι απο εσάς έχουν το 5200 μπορούν να δουν αν στο κουτί του εξωτερικά έχει κάποια ετικέτα/τμήμα κωδικού που θα χρησίμευε ως ένδειξη για το ποιο type είναι?

Link to comment
Share on other sites

παίδες όσοι απο εσάς έχουν το 5200 μπορούν να δουν αν στο κουτί του εξωτερικά έχει κάποια ετικέτα/τμήμα κωδικού που θα χρησίμευε ως ένδειξη για το ποιο type είναι?

Λογικά για τα καινούρια θα ισχύει το 0.61 RM-181

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο δε το προσεξα

 

Στο πακετο του υπαρχει και δευτερη καρτα μνημης? γιατι με 5 mb δε κανεις τιποτα τη σημερον ημερα

 

μα εχει το κινητο σου καρτα μνημης.. ηταν πανω οταν το πηρες ουτε καν στην συσκευασια..

Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

οσο για το μπογιάτισμα... σιγουρα χάνεις την εγγυηση.. ενημερώθηκα απο κάποιον φίλο στην ΝΟΚΙΑ. :):)

 

Thx 4 the info b_iki... Πάντως συμφωνώ και εγώ με την άποψη του d2000217, δεν μπορεί μια εξωτερική επέμβαση στο κινητό να ακυρώνει την εγγύηση της πλακέτας. Πάντως αν το κάνω 5200 Military Ops Edition, θα επισυνάψω φωτό να μου πείτε αν σας αρέσει...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

To 5300 xrisimopoiei tn teleftaia platforma tis SERIES40 etsi?To thewrw megalo pleonektima!

 

ναι φιλε μου ττην τελευταια πλατφορμα εχει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

5300 by far... μόνο που τα 170€ του 5200 για τέτοια φτηνοκατασκευή είναι οκ, αλλά τα 240€ ίσως πολλά. Αλλά μόνο και μόνο για τη διαφορά στην οθόνη (μέγεθος / ποιότητα μέρα με τη νύχτα), αξίζει το 5300...

 

Τα 5200 / 5300 βασίζονται πράγματι πάνωστην πιο πρόσφατη έκδοση της πλατφόρμας Series 40, δηλαδή την s40 3rd edition, με τη διαφορά ότι το μεν 5200 έχει το feature pack 1 (128χ160), ενώ το 5300 το feature pack 2 (240χ320)... Μια διαφορά π.χ είναι ότι το s40 fp2 δίνει επιλογές για View του μενού εκτός των κλασικών List και Grid του s40 fp1, και τις Grid with details και Τabs (ειδικά αυτό το view είναι πολύ πρακτική)

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει περισσότερο το 5300 ή το 5200?

 

μην το συζητας καθλου.5300 εννοειται.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

thnx taksidiwtis22!

 

a taksidiwtis kai kati allo!Poso diarkeia video exxei to 5300?Pantws esi eisai efxaristimenos me to kinito?Kai ena teleftaio!Se vlepw se ola ta forums kai asxoleisa. telika ti poio einai to vasiko kinito s? Signwmi an se kourasa

 

 

:!: edited by nervous

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ???:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι να πάρω κινητό και ήθελα να ππάρω το 5200 λόγω οικονομικών αλλα δεν έχει διαθεσημότητα η vodafone απο την nokia...Μπορείτε να μου προτέινετε ένα κινητο σαν το 5200 με τα ίδια πάνω κάτω λεφτά και τις ίδιες δυνατότητες...????

 

Με ενδιαφέρει πολυ το νεο κινητο μου να έχει επεκταση μνήμης mp3 και ραδιόφωνο

 

Περιμένω και ευρχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

εάν θέλεις το 5200 συγκεκριμένα δίνω το δικό μου που πήρα χτες σε ανταλλαγή με το 6125 + κάτι λίγα απο εμένα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=161476)

αλλιώς το 6125 έχει αυτά που ζητάς σε κοντινή τιμή

Link to comment
Share on other sites

εάν θέλεις το 5200 συγκεκριμένα δίνω το δικό μου που πήρα χτες σε ανταλλαγή με το 6125 + κάτι λίγα απο εμένα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=161476)

αλλιώς το 6125 έχει αυτά που ζητάς σε κοντινή τιμή

 

Φίλε μου θα το έπερνα ευχαρίστως αλλα έχω επιδότηση απο την vodafone οπότε δύσκολα

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις το 6125 απο τη voda και να γίνει η ανταλλαγή

βέβαια δεν ξέρω τη επιδότηση έχεις και αν σε συμφέρει.

 

πάντως για να πω την άποψη μου για το κινητό, είναι μια χαρά τίμιο (ουσιαστικά τα έχει όλα έστω και με όχι κορυφαία οθόνη) και προσωπικά δεν θα έπαιρνα κάποιο άλλο στην κατηγορία τιμής εκτός απο το 6125 και αυτό κυρίως επειδή είναι clamshell και έχω ήδη ένα slide

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...