Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενω σε άλλα topics πρότεινα τη frog σε μερικους, μετά απο αυτα που λετε παιδιά, αλλάζω γνωμη... Εαν παιζει τετοιος πολεμος της κοσμοτε στη frog, φανταστειτε και τι αλλος πολεμος μπορει να παιζεται, χωρις να το γνωριζουμε... (βλ. σημα/καλυψη)

 

Μπααα δεν θα ελεγα να αλλαξεις γνωμη με αυτο. Η frog ειναι θυγατρικη της cosmote οπως η q της wind. Αν πας σε καταστημα της wind πρωτα το f2g θα σου πλασαρουν. Τοσα χρονια δεν μου εχουν διαφημισει ιδιατερα την q. Ομως μια χαρα σημα εχω. Θελω να πιστευω οτι δεν επηρεαζονται απο αυτα και οτι απλα προωθουν τα δικα τους προιοντα αντι των θυγατρικων τους. Λογικο ειναι αυτο. Βεβαια αλλο να προωθουμε το ενα προιον και αλλο να θαβουμε το αλλο. :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την υπηρεσια της cosmokarta 0,01 €/ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ 2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ COSMOTE μπορούμε να δηλώσουμε αριθμό Frog; Στο site της cosmote δεν το αναφερει. :( Ευχαριστω.

 

Βεβαίως και γίνεται, δοκιμασμένα.

 

Όπως κάνει και για what's up και cosmokarta το ίδιο θα κάνει και για frog.

Ομοίως αυτοί που έχουν απεριόριστα προς κοσμοτε φυσικά περιλαμβάνει και τη φρογκ. Ακόμα και οι ρυθμίσεις για το ιντερνετ πάλι ίδιες είναι με τα πακέτα καρτοκινητών της κοσμοτε. Δεν διαφέρει σε τίποτα μη μπερδεύεστε. :)

 

Δεν γίνεται, μόλις τώρα το δοκίμασα και δεν δέχτηκε τον αριθμό φρόγκ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και εγώ να περάσω 2 αριθμούς Frog στην υπηρεσία 0,01 . Μου απάντησε ότι το νούμερο που επέλεξα δεν ανοίκει σε συνδρομητή cosmote....
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται, μόλις τώρα το δοκίμασα και δεν δέχτηκε τον αριθμό φρόγκ.

 

Δοκίμασα και εγώ να περάσω 2 αριθμούς Frog στην υπηρεσία 0,01 . Μου απάντησε ότι το νούμερο που επέλεξα δεν ανοίκει σε συνδρομητή cosmote....

 

ασχημα πραγματα... Τελικά ο πολεμος δεν ειναι μονο στα καταστηματα, αλλά και στα κεντρικά...

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται, δοκιμασμένα.

 

Δεν γίνεται, μόλις τώρα το δοκίμασα και δεν δέχτηκε τον αριθμό φρόγκ.

 

Δοκίμασα και εγώ να περάσω 2 αριθμούς Frog στην υπηρεσία 0,01 . Μου απάντησε ότι το νούμερο που επέλεξα δεν ανοίκει σε συνδρομητή cosmote....

 

Πως γινεται σε εναν να το δεχεται και στους αλλους οχι; Μηπως ειχε περαστει το νουμερο στο προγραμμα πριν γινει frog (πχ. ηταν παλια cosmokarta) και μετα οταν εγινε frog δεν πειραχτηκε;

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, δεν ξέρω εσείς τι λέτε, αλλά τέτοιες πρακτικές που ακολουθεί αυτή η εταιρία, με κάνουν να μην μετανιώνω ούτε μια στιγμή που άλλαξα δίκτυο.

Σε αντίθεση με την Cosmote, οι άλλες 2 υποστηρίζουν τόσο πολύ τα "πιτσιρίκια" της οικογένειας, σε σημείο που πολλές φορές αναρωτιέμαι για ποιο λόγο βγάζει πακέτα, τα οποία είναι ΑΝΙΚΑΝΗ να υποστηρίξει!

Link to comment
Share on other sites

Μπααα δεν θα ελεγα να αλλαξεις γνωμη με αυτο. Η frog ειναι θυγατρικη της cosmote οπως η q της wind. Αν πας σε καταστημα της wind πρωτα το f2g θα σου πλασαρουν. Τοσα χρονια δεν μου εχουν διαφημισει ιδιατερα την q. Ομως μια χαρα σημα εχω. Θελω να πιστευω οτι δεν επηρεαζονται απο αυτα και οτι απλα προωθουν τα δικα τους προιοντα αντι των θυγατρικων τους. Λογικο ειναι αυτο. Βεβαια αλλο να προωθουμε το ενα προιον και αλλο να θαβουμε το αλλο. :X

 

συμφωνω (εν μερει)...

 

τα πακετα ομιλιας+sms q ειναι για ολη τη q+wind (και αντιστροφα), ενω τα πακετα ομιλιας+sms frog ειναι μονο για frog, οχι κοσμοτε (και αντιστροφα).

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω (εν μερει)...

 

τα πακετα ομιλιας+sms q ειναι για ολη τη q+wind (και αντιστροφα), ενω τα πακετα ομιλιας+sms frog ειναι μονο για frog, οχι κοσμοτε (και αντιστροφα).

 

Σε κατι που υστερει η q ειναι οτι δεν εχει αντιστοιχο πακετο με τη frog για τα sms οπου πληρωνεις 4€ για 100sms προς ολους. H q απο την αλλη υπερτερει στην ομιλια προς ολους. Ο συνδυασμος τους σε ενα δικαρτο τηλ ειναι το καλυτερο. :D

Link to comment
Share on other sites

Σε κατι που υστερει η q ειναι οτι δεν εχει αντιστοιχο πακετο με τη frog για τα sms οπου πληρωνεις 4€ για 100sms προς ολους. H q απο την αλλη υπερτερει στην ομιλια προς ολους. Ο συνδυασμος τους σε ενα δικαρτο τηλ ειναι το καλυτερο. :D

 

συμφωνουμε απολυτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο σήμα εγώ προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά σε σχέση με το whats up που είχα και το έκανα frog. Ούτε σε Αθήνα και επαρχία. Όπως έπιανα και πριν με το whats up δεν άλλαξε τίποτα.

Επίσης, στο internet υπερτερεί της q. Όμως χρησιμοποιώ για νετ το vodafone international λόγω καλύτερων πακέτων προσφοράς της vodafone σε σχέση με τη frog αν και καλύτερες ταχύτητες στην περιοχή μου έξω από την Τρίπολη πιάνω με το frog.

Edited by tripolis
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει "πόλεμος" από την cosmote προς την frog. Μάλλον κακό marketing, κακή ενημέρωση και κακή επικοινωνία θα το έλεγα. Εύλογα οι υπάλληλοι δεν μπορούν να υποστηρίξουν τη frog, οπότε επιλέγουν να αποφεύγουν οποιαδήποτε επαφή μαζί της παραπέμποντας τους πάντες στο what's up.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ενεργοποιημένη και λειτουργική την υπηρεσία 0,01€/λεπτό προς Frog γύρω στα δύο χρόνια.Αυτό που μάλλον διαφοροποιεί την περίπτωση μου είναι ότι όταν δηλώθηκε στην υπηρεσία ήταν κοσμοκαρτα και μετά μέσω αλλαγής πακέτου έγινε frog.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ενεργοποιημένη και λειτουργική την υπηρεσία 0,01€/λεπτό προς Frog γύρω στα δύο χρόνια.Αυτό που μάλλον διαφοροποιεί την περίπτωση μου είναι ότι όταν δηλώθηκε στην υπηρεσία ήταν κοσμοκαρτα και μετά μέσω αλλαγής πακέτου έγινε frog.

 

Μαλιστα, οπως το φανταστηκα.

 

Μηπως ειχε περαστει το νουμερο στο προγραμμα πριν γινει frog (πχ. ηταν παλια cosmokarta) και μετα οταν εγινε frog δεν πειραχτηκε;

 

Τον αλλο μηνα θα το δοκιμασω και εγω ετσι να δω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια και καλη χρονια να εχουμε.Ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με μια σκεψη που με "τρώει" τις τελευταιες μερες.

Ας μου επιτραπει να κανω μια παρενθεση για να εξηγήσω το συλλογισμό μου:

Εχω δυο αριθμους,ο ενας ειναι καρτοσυμβολαιο20 και ο αλλος frog(τον χρησιμοποιω για δίκτυα εκτος cosmote).Στο καρτοσυμβολαιο20 ο λαγαριασμος (μετα την εκπτωση που επελεξα σε σχεση με την επιδότηση) ερχεται στα 19€.Σε λιγους μηνες συμπληρωνω αλλο ενα χρονο, οπότε φανταζομαι οτι θα με ρωτησουν παλι αν προτημω επιδοτηση ή εκπτωση παγιου.Το θεμα ειναι αν θα ειναι παλι η εκπτωση στα 3€ το μηνα ή λογω του μικρου ποσου του παγιου θα μου δωσουν ψίχουλα?

Εδω λοιπον ερχεται η σκεψη,μηπως θα ηταν πιο συμφέρων να κανω και το καρτοσυμβολαιο σε frog ετσι ωστε να χρησιμοποιώ το προγραμμα των 300 λεπτων προς ολους(εδω να συμπληρωσω οτι το μηνα οι κλησεις μου προς ολους φτανουν τις 3 με 4 ωρες)?

Να δίνω δηλαδη 10€ για τα 300' και άλλα 5€ στο ήδη υπάρχον frog με το οποιο θα εχω το διπλασιασμο για να τροφοδοτω όποτε θελω το πρωτο νουμερο.

Σας ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια και καλη χρονια να εχουμε.Ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με μια σκεψη που με "τρώει" τις τελευταιες μερες.

Ας μου επιτραπει να κανω μια παρενθεση για να εξηγήσω το συλλογισμό μου:

Εχω δυο αριθμους,ο ενας ειναι καρτοσυμβολαιο20 και ο αλλος frog(τον χρησιμοποιω για δίκτυα εκτος cosmote).Στο καρτοσυμβολαιο20 ο λαγαριασμος (μετα την εκπτωση που επελεξα σε σχεση με την επιδότηση) ερχεται στα 19€.Σε λιγους μηνες συμπληρωνω αλλο ενα χρονο, οπότε φανταζομαι οτι θα με ρωτησουν παλι αν προτημω επιδοτηση ή εκπτωση παγιου.Το θεμα ειναι αν θα ειναι παλι η εκπτωση στα 3€ το μηνα ή λογω του μικρου ποσου του παγιου θα μου δωσουν ψίχουλα?

Εδω λοιπον ερχεται η σκεψη,μηπως θα ηταν πιο συμφέρων να κανω και το καρτοσυμβολαιο σε frog ετσι ωστε να χρησιμοποιώ το προγραμμα των 300 λεπτων προς ολους(εδω να συμπληρωσω οτι το μηνα οι κλησεις μου προς ολους φτανουν τις 3 με 4 ωρες)?

Να δίνω δηλαδη 10€ για τα 300' και άλλα 5€ στο ήδη υπάρχον frog με το οποιο θα εχω το διπλασιασμο για να τροφοδοτω όποτε θελω το πρωτο νουμερο.

Σας ευχαριστω για το χρονο σας.

πιο οικονομικη λυση, απλα να ξερεις οτι τα 300' εχουν ημερομηνια ληξης http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια και καλη χρονια να εχουμε.Ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με μια σκεψη που με "τρώει" τις τελευταιες μερες.

Ας μου επιτραπει να κανω μια παρενθεση για να εξηγήσω το συλλογισμό μου:

Εχω δυο αριθμους,ο ενας ειναι καρτοσυμβολαιο20 και ο αλλος frog(τον χρησιμοποιω για δίκτυα εκτος cosmote).Στο καρτοσυμβολαιο20 ο λαγαριασμος (μετα την εκπτωση που επελεξα σε σχεση με την επιδότηση) ερχεται στα 19€.Σε λιγους μηνες συμπληρωνω αλλο ενα χρονο, οπότε φανταζομαι οτι θα με ρωτησουν παλι αν προτημω επιδοτηση ή εκπτωση παγιου.Το θεμα ειναι αν θα ειναι παλι η εκπτωση στα 3€ το μηνα ή λογω του μικρου ποσου του παγιου θα μου δωσουν ψίχουλα?

Εδω λοιπον ερχεται η σκεψη,μηπως θα ηταν πιο συμφέρων να κανω και το καρτοσυμβολαιο σε frog ετσι ωστε να χρησιμοποιώ το προγραμμα των 300 λεπτων προς ολους(εδω να συμπληρωσω οτι το μηνα οι κλησεις μου προς ολους φτανουν τις 3 με 4 ωρες)?

Να δίνω δηλαδη 10€ για τα 300' και άλλα 5€ στο ήδη υπάρχον frog με το οποιο θα εχω το διπλασιασμο για να τροφοδοτω όποτε θελω το πρωτο νουμερο.

Σας ευχαριστω για το χρονο σας.

 

Αν θες να μιλάς προς όλους σκέψου να πας στην Q με 3€=60' (βήμα χρέωσης 1')

Όμως βάλε και στην άκρη και άλλη παράμετρο: Την πιθανότητα δηλαδή πως μόλις τους πεις ότι θες να φύγεις κατά 99% θα σου κάνουν μια καλή προσφορά για να παραμείνεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να μιλάς προς όλους σκέψου να πας στην Q με 3€=60' (βήμα χρέωσης 1')

Όμως βάλε και στην άκρη και άλλη παράμετρο: Την πιθανότητα δηλαδή πως μόλις τους πεις ότι θες να φύγεις κατά 99% θα σου κάνουν μια καλή προσφορά για να παραμείνεις! :)

 

Μακαρι να μου κανουν προσφορα για να μείνω αν και το βλεπω δυσκολο γιατι (αν δε κανω λαθος) θα πρεπει να κανω πρωτα αιτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία πραγμα το οποιο δε ξερω αν θα με δεσμευσει.Αν κανω καπου λαθος διορθώστε με.Αν υποθεσουμε οτι η προσφορα με τα 300' προς ολους ειναι μεχρι τελος του μηνα και μετα το καταργήσει, τι γινεται με το θεμα της επιδότησης στο καρτοσυμβόλαιο που ανεφερα παραπανω?Δηλαδη, θα μου το μειωσουν άλλα 3€ το παγιο ή επειδη ειναι μικρο το ποσο, θα μου πουν π.χ. μείον 1€?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ενεργοποιημένη και λειτουργική την υπηρεσία 0,01€/λεπτό προς Frog γύρω στα δύο χρόνια.Αυτό που μάλλον διαφοροποιεί την περίπτωση μου είναι ότι όταν δηλώθηκε στην υπηρεσία ήταν κοσμοκαρτα και μετά μέσω αλλαγής πακέτου έγινε frog.

 

ειμαι περιεργος, αν ενα νουμερο ηταν καοποτε cosmokarta και τωρα αλλαξε σε frog, θα το περνει στο 0,01€/λεπτό;;;

 

γιατι το λεω αυτο.....διοτι σε νουμερο μου που ηταν cosmocarta και εγινε frog, εξακολουθουν να μου ερχονται οι προσφορες της cosmocartaς.....:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι περιεργος, αν ενα νουμερο ηταν καοποτε cosmokarta και τωρα αλλαξε σε frog, θα το περνει στο 0,01€/λεπτό;;;

 

γιατι το λεω αυτο.....διοτι σε νουμερο μου που ηταν cosmocarta και εγινε frog, εξακολουθουν να μου ερχονται οι προσφορες της cosmocartaς.....:wacko:

 

λενε οτι αμα εχεις δηλωσει εναν αριθμο ως 0.01 ευρω το λεπτο σε ενα αριθμο κοσμοκαρτα , και με τα τον ιδιο νουμερο το γυρισεις σε φρογκ δεν ξεδηλωνεται και συνεχιζει να ισχυει το 0,01 ευρω / λεπτο οταν καλεις απο την κοσμοκαρτα στο φρογκ ( που ητανε πριν κοσμοκαρτα ) .

οσο για τις προσφορες που συνεχιζουνε να σου ερχονται οντως σου ερχονται ακομα διοτι το συστημα δεν εχει ενημερωθει ακομα για αυτο σου ερχονται απο την κοσμοκαρτα μετα απο λιγο καιρο θα σταματησει και αυτο . ( ειναι κλασικο θεμα συστηματος ) .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οσο για τις προσφορες που συνεχιζουνε να σου ερχονται οντως σου ερχονται ακομα διοτι το συστημα δεν εχει ενημερωθει ακομα για αυτο σου ερχονται απο την κοσμοκαρτα μετα απο λιγο καιρο θα σταματησει και αυτο . ( ειναι κλασικο θεμα συστηματος ) .

 

εχει περασει πολυς καιρος και εξακολουθουν να ερχονται προσφορες cosmokartas.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

........ Τωρα μάλιστα της έχω κάνει και αίτηση ακύρωσης συμβολαίου (να το κάνω κάρτα q). Και η Wind χάνει από τις κάρτες της, όχι μόνο οι άλλοι..

ι; :mad:

 

Μακαρι να τα καταφερεις φιλε μου. Προκειται για τιτανιο εγχειρημα.

 

30/11 εκανα αιτηση για μεταφορα απο συμβολαιο γουιντ σε κιου καρτα. Μου ειπαν στην αρχη για 05/12, μετα οτι αρχειθετηθηκε, μετα για 30/12, μετα για 04/01, στο μεταξυ καναν τρεις τεσσερις προσφορες .....βριστηκαμε και προχθες εκανα αιτησ για μεταφορα σε φρογκ. 09/01 μου ειπε να παω να παραλαβω το φρογκ.

 

Επρεπε να εχω ακουσει τον υπαλληλο της γουιντ που μου ειχε πει 30/11 οτι ο ποιο γρηγορος τροπος να πας κιου καρτα ειναι φορητοτητα σε τριτη εταιρεια και παλι φορητοτητα σε κιου. Που να φανταστω ομως τοτε οτι ειναι τοσο λαλακες. Τελος παντων.

 

παρεπιπτοντως εχω αλλο ενα συμβολαιο γουιντ και 2πλει.

 

Ο λογος που εκανα εγγραφη στο φορουμ ειναι γιατι ηθελα να ρωτησω, αν καταλαβα καλα αυτο που ειδα σε ενα παλιοτερο ποστ, οτι αν ενεργοποιησεις στο φρογκ, μια καρτα 5€ και μια 10€ μεσα στον ιδιο μηνα, διπλασιαζονται και οι δυο?:confused:

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Στην FROG διπλασιάζετε η πρώτη κάρτα κάθε μήνα .

Αλλά μπορείς να διπλασιάσεις μία κάρτα 5 ευρώ και μετά να μπείς στα 300 δωρεάν λεπτά με 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Στην FROG διπλασιάζετε η πρώτη κάρτα κάθε μήνα .

Αλλά μπορείς να διπλασιάσεις μία κάρτα 5 ευρώ και μετά να μπείς στα 300 δωρεάν λεπτά με 10 ευρώ.

 

Να ρωτησω κι εγω βρε παιδια.Μπορει δηλ καποιος να κανει πρωτα διπλασιασμο(με μια καρτα των 5€ ή των 10€) και μετα να αγορασει μια των 10€ για να παρει το πακετο με τα 300'?Ρωταω επειδη ναι μεν εχω ενεργο το διπλασιασμο,αλλά αν ενεργοποιησω και το πακετο των 300' θα γινεται πλεον αυτοματα αυτο που προανεφερα?

Link to comment
Share on other sites

όποτε θες πέρνεις 1330 και μπαίνεις στο νέο πρόγραμμα.

Μετά στέλενεις 2 στο 1312 και γράφεσε ξανά στο διπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...