Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείς όμως να τα έχεις και τα δύο ..

 

Στην πρώτη ανανέωση να διπλασίασεις...και στην δευτερη να πάρεις τα 300΄'

αρα με 5+10€ =15€ να έχεις 20€ (διπλάσιο στην 5αρα) + 300' προς όλους είτε

με 10+10€ =15€ να έχεις 30€(διπλάσιο στην 10αρα) + 300' προς όλους

 

και κάθε μήνα....

 

καλο?????

 

Πιο καλό, δε γίνεται.

Μάλλον όχι, γίνεται...να μας δώσουν πακετάκια προς όλους.

Αλλά ας μην είμαστε και πλεονέκτες, ο βάτραχος άρχισε να ξυπνάει (επιτέλους) και θέλω να πιστεύω πως έχει αρχίσει να παίρνει φόρα...

Link to comment
Share on other sites

Πιο καλό, δε γίνεται.

Μάλλον όχι, γίνεται...να μας δώσουν πακετάκια προς όλους.

Αλλά ας μην είμαστε και πλεονέκτες, ο βάτραχος άρχισε να ξυπνάει (επιτέλους) και θέλω να πιστεύω πως έχει αρχίσει να παίρνει φόρα...

"Είν' τα ζώα μου αργά" λέει μια παρημοία.. :lol: Ούτε την cosmote την ίδια στην οποία ανοίκει δεν μπορεί καλά καλά να ανταγωνιστεί όχι τους άλλους (κυρίως q/f2g).. Μιας και άρχησε να ξυπνάει πότε σκέφτεται ακριβώς να φορτσάρει? Όταν θα μίνει ένας μονος βάτραχος να κάνει κουαξ κουαξ :cry:

 

Αυτά τα πράγματα θέλουν καλά ανακλαστικά και η cosmote δεν έχει μάλλον ή έχει πολύ καλούς "οπαδους" που δεν την αφίνουν για κανένα λόγο.. :(

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω χρόνο από το conect phone ο χρόνος θα διπλασιαστεί; Και που πρέπει να πάω για να κάνω μεταφορά αριθμού από vodafone σε frog μην μου πουν δεν γίνεται ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω χρόνο από το conect phone ο χρόνος θα διπλασιαστεί; Και που πρέπει να πάω για να κάνω μεταφορά αριθμού από vodafone σε frog μην μου πουν δεν γίνεται ;

 

Αν αγοράσεις χρόνο FROG από connectphone θα διπλασιαστεί , με την προϋπόθεση ότι έχεις στείλει 2 στο 1312 ( μια φορά το στέλνεις )

Φορητότητα θα σου κάνουν σε Γερμανό, ή κατάστημα Cosmote , Θα σου πουν να γίνεις whatsup και μετά δωρεάν αλλάζεις σε FROG .

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις χρόνο FROG από connectphone θα διπλασιαστεί , με την προϋπόθεση ότι έχεις στείλει 2 στο 1312 ( μια φορά το στέλνεις )

Φορητότητα θα σου κάνουν σε Γερμανό, ή κατάστημα Cosmote , Θα σου πουν να γίνεις whatsup και μετά δωρεάν αλλάζεις σε FROG .

 

 

Ευχαριστώ Vasileios για την απάντηση σου .

 

Τελικά πήγα σε κατάστημα ΟΤΕ και με έδιωξε λέγοντας μου να πάω σε cosmote ή να καλέσω το 13897

Edited by chrismasgr
London for ever
Link to comment
Share on other sites

παιζει ακόμα 5 500...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά ρωτάω γιατί γράφει ότι ισχύει έως 28/2 .

 

Προσφορά 500ΜΒ για ένα μήνα, μόνο με 5€!

 

Με το Internet Monthly Pass 200 έχεις 200 MB για να σερφάρεις στο internet από το κινητό σου, μόνο με 5€ για ένα μήνα. Και τώρα, με τη νέα προσφορά από το FROG με κάθε Internet Monthly Pass 200 έχεις 500ΜΒ μόνο με 5€ για ένα μήνα.

 

Η προσφορά ισχύει για ενεργοποιήσεις πακέτων έως 28/2/2013.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

αν πάρεις το 1330

θα ακούσεις ότι ισχύει και τώρα

 

πατάς το 4 μετά

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

"Είν' τα ζώα μου αργά" λέει μια παρημοία.. :lol: Ούτε την cosmote την ίδια στην οποία ανοίκει δεν μπορεί καλά καλά να ανταγωνιστεί όχι τους άλλους (κυρίως q/f2g).. Μιας και άρχησε να ξυπνάει πότε σκέφτεται ακριβώς να φορτσάρει? Όταν θα μίνει ένας μονος βάτραχος να κάνει κουαξ κουαξ :cry:

 

Αυτά τα πράγματα θέλουν καλά ανακλαστικά και η cosmote δεν έχει μάλλον ή έχει πολύ καλούς "οπαδους" που δεν την αφίνουν για κανένα λόγο.. :(

 

Τι εννοείς "ούτε την ίδια την κοσμοτέ δεν μπορεί να ανταγωνιστεί;" Ξέρεις κάποιο άλλο συμβόλαιο ή καρτοκινητο κοσμοτέ με τόσο φθηνή χρέωση και μάλιστα ανά δευτερόλεπτο; Αν ξερεις να μας την πεις και εμας. Το frog είναι το φθηνότερο. Και επίσης ο διπλασιασμός συμφέρει τρελά για κάποιον που δεν μιλάει ιδιαίτερα στο κινητό του. Τι να τα κανείς τα 700 και τα 1000 λεπτά όταν σε 30 μέρες λήγουν; Να παίρνεις άσκοπα τηλέφωνα για να δικαιολογησεις την επιλογή σου;

 

Επαναλαμβάνω, μιλάω για αυτούς που ΔΕΝ μιλάνε πολύ σε σταθερή βάση με το κινητό τους.

 

Επίσης, συγκρινόμενη με άλλους παρόχους, μόνο η q είναι φθηνότερη, και στην q υπάρχουν πολλοί που δεν πανε λόγω ποιότητας σήματος, ας μην το ξεχνάμε και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

κοίτα,

αν είναι φτηνή ανα λεπτό η χρέωση (0,11€/1') ισχύει μονο με διπλασιασμό που δεν έχεις αν πάρει το δώρο των 300' λεπτών (τότε η χρέωση είναι 0,22 δλδ 42' επιπλέον λεπτά). Αν δεν πάρεις το δώρο των 300 λεπτών με 10€ μιλάς 85' δεν το λές φτηνό για τα σημερινά δεδομένα. Κοινώς με 10€ μιλάς το πολύ 342 λεπτά προς όλους.

 

Αν εξαιρέσεις το φτηνό sms δεν μπορεί να συναγωνιστεί ούτε την comsote πχ cosmocarta έχει ανανέωση 10€ (8,5€ καθαρα) δίνει 300' όλους και 0,01/1' σε 2 αριθμούς και πακέτο 7€ 80 λεπτά προς όλους που σημαίνει ότι με 10€ μιλάς 380' σε ολους+150' σε 2 αριθμούς.

 

Σε τί ακριβώς είναι καλύτερος ο βάτραχος? Ουτε την cosmote δεν μπορεί να ανταγωνιστεί ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

αν πάρεις το 1330

θα ακούσεις ότι ισχύει και τώρα

 

πατάς το 4 μετά

 

Σε ευχαριστώ πολύ . Έχω κάνει αίτηση φορητότητας και περιμένω την Τρίτη την κάρτα και σκεφτόμουν ότι τώρα που θα πάω στο frog σταμάτησε προσφορά.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, συγκρινόμενη με άλλους παρόχους, μόνο η q είναι φθηνότερη, και στην q υπάρχουν πολλοί που δεν πανε λόγω ποιότητας σήματος, ας μην το ξεχνάμε και αυτό...

 

η αγνοια ζει και βασιλευει... Και μετά αναρωτιωμαστε γιατι ο κοσμος μενει στο whats up :lol:

Link to comment
Share on other sites

και στην q υπάρχουν πολλοί που δεν πανε λόγω ποιότητας σήματος, ας μην το ξεχνάμε και αυτό...

 

Αυτό το τελευταίο δεν παίζει να ισχύει πια...

 

Η Wind έχει αναβαθμίσει τις κεραίες και το σήμα της τελευταία...

 

Έχω Q από το Νοέμβριο κι εκτός από Αθήνα ταξιδεύω αρκετά και επαρχία όπου μετά χαράς διαπίστωσα ότι είχα σήμα παντού (ακόμα κι εκεί που παλιότερα δεν είχαν φίλοι μου με Wind)...

 

Δεν έχω βρει ακόμα σημείο που να μην πιάνει η Q...

 

Προσωπική άποψη πάντα βασιζόμενη στα πρόσφατα δεδομένα...

 

Τώρα βέβαια να αναγνωρίσω πως το Frog έχει όντως το φθηνότερο SMS, κάτι πολύ δελεαστικό για μένα που προτιμώ το γραπτό λόγο...

 

:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

η q έχει 0,065€/sms που είναι μεν λιγο ακριβότερο από frog, αλλα σε συνδιασμό με τα άλλα πακετάκια (1€ 400' λεπτά σε q/wind, 3€ 60' σε όλους, μονολεπτα όλα) νομίζω σηκώνει κεφάλι.

και στην q υπάρχουν πολλοί που δεν πανε λόγω ποιότητας σήματος, ας μην το ξεχνάμε και αυτό...

αυτό μπορεί όντος να ισχύει όπως και ανάποδο. Επίσης ισχύει (η λιγο παλαιότερα που ήταν όλοι wu) η cosmote ενώ έχει σήμα να μην έχει ευρος να δώσει (χαμένες κλίσεις με full σήμα) που είναι πιο δύσκολο να συμβεί με wind/q (λόγω μικρότερου μεριδίου προς το παρόν).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

κοίτα,

αν είναι φτηνή ανα λεπτό η χρέωση (0,11€/1') ισχύει μονο με διπλασιασμό που δεν έχεις αν πάρει το δώρο των 300' λεπτών (τότε η χρέωση είναι 0,22 δλδ 42' επιπλέον λεπτά). Αν δεν πάρεις το δώρο των 300 λεπτών με 10€ μιλάς 85' δεν το λές φτηνό για τα σημερινά δεδομένα. Κοινώς με 10€ μιλάς το πολύ 342 λεπτά προς όλους.

 

Αν εξαιρέσεις το φτηνό sms δεν μπορεί να συναγωνιστεί ούτε την comsote πχ cosmocarta έχει ανανέωση 10€ (8,5€ καθαρα) δίνει 300' όλους και 0,01/1' σε 2 αριθμούς και πακέτο 7€ 80 λεπτά προς όλους που σημαίνει ότι με 10€ μιλάς 380' σε ολους+150' σε 2 αριθμούς.

 

Σε τί ακριβώς είναι καλύτερος ο βάτραχος? Ουτε την cosmote δεν μπορεί να ανταγωνιστεί ;)

 

Αφήνοντας στην άκρη τα πακέτα προς στιγμή, έχεις δει πόσο χρεώνει ανά λεπτό ο βάτραχος και πόσο η κοσμοκαρτα; Ο βάτραχος είναι πάνω από 40% φθηνότερος! Μιλαω πριν συνυπολογισουμε τον διπλασιασμο ακόμα!!! Δείτε τους τιμοκαταλογους! Τώρα, πηγαίνοντας στα πακέτα, όταν αυτά έχουν 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση, είναι σαφές ότι δεν μπορείς να τα αξιολογήσεις ομοιομορφα. Αλλος κανει μικρές συχνές κλήσεις και άλλος κανει μεγαλύτερες. Το όφελος του πρώτου είναι σημαντικά μικρότερο. Επίσης, τα πακέτα σήμερα υπάρχουν, αύριο καταργούνται. Τι θα κάνουμε, θα αλλάζουμε εταιρεία όλη την ώρα; Δεν λέω, μπορεί να συμφέρουν κατα περίπτωση, αλλά ο τιμοκαταλογος αλλάζει πιο σπάνια από ότι τα πακέτα, νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

η αγνοια ζει και βασιλευει... Και μετά αναρωτιωμαστε γιατι ο κοσμος μενει στο whats up :lol:

 

Η άποψη μου είναι αποτέλεσμα της εμπειρίας που είχαν οι γνωστοί μου με q ή wind στο παρελθόν. Ποτέ κανένας δεν μου διαμαρτυρήθηκε για προβλήματα με κοσμοτέ ή βονταφον (όχι ότι δεν έχουν προβλήματα και αυτές κατα περιοχή φυσικά). Αντιθέτως, προβλήματα με wind/q μου έχουν αναφέρει αρκετοί. Μπορεί η κατάσταση να έχει αλλάξει τώρα, προς το καλύτερο, δεν αντιλεγω. Αναφέρω αυτό που έχω ακούσει μόνο. Αρα, η άγνοια δεν κολλάει πουθενά εδώ, αγαπητέ μου φίλε. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι αποτέλεσμα της εμπειρίας που είχαν οι γνωστοί μου με q ή wind στο παρελθόν. Ποτέ κανένας δεν μου διαμαρτυρήθηκε για προβλήματα με κοσμοτέ ή βονταφον (όχι ότι δεν έχουν προβλήματα και αυτές κατα περιοχή φυσικά). Αντιθέτως, προβλήματα με wind/q μου έχουν αναφέρει αρκετοί. Μπορεί η κατάσταση να έχει αλλάξει τώρα, προς το καλύτερο, δεν αντιλεγω. Αναφέρω αυτό που έχω ακούσει μόνο. Αρα, η άγνοια δεν κολλάει πουθενά εδώ, αγαπητέ μου φίλε. :rolleyes:

 

κοιταξε, στην ελλαδα εδιναν και 2ευρο πουρμπουαρ πιο παλια στα καφε, αυτο δε σημαινει οτι το κανουν και τωρα... Αυτη τη στιγμη η κοσμοτε εχει τη χειροτερη ποιοτητα σηματος, πεσ'το 'υπερφορτωση δικτυου', πεσ'το 'ελλειψη αναβαθμισης'', κτλ... Τωρα, εαν καπου ψηλά στον Εβρο πιανει μονο η κοσμοτε, μπραβο της. Εγω μπορω να σου βρω πολλα μερη που πιανει μονο η vodafone, ή μόνο η wind. Αλλο πραγμα η 'καλυψη', άλλο πραγμα η 'ποιότητα' ;)

 

a) dropped calls

b) sms που κανουν 5 ωρες να πανε

 

και στα δύο η κοσμοτε εχει τα πρωτεία... Εκτος αυτου, η πλειοψηφια των κλησεων που δεχομαι και ειναι διακεκομμενη η φωνη ειναι απο συνδρομητες κοσμοτε (τυχαιο;;; ).

 

anyway, ο καθένας κανει τις επιλογες του (you've been warned ;) )

Link to comment
Share on other sites

Αφήνοντας στην άκρη τα πακέτα προς στιγμή, έχεις δει πόσο χρεώνει ανά λεπτό ο βάτραχος και πόσο η κοσμοκαρτα; Ο βάτραχος είναι πάνω από 40% φθηνότερος! Μιλαω πριν συνυπολογισουμε τον διπλασιασμο ακόμα!!! Δείτε τους τιμοκαταλογους! Τώρα, πηγαίνοντας στα πακέτα, όταν αυτά έχουν 3 λεπτά ελάχιστη χρέωση, είναι σαφές ότι δεν μπορείς να τα αξιολογήσεις ομοιομορφα. Αλλος κανει μικρές συχνές κλήσεις και άλλος κανει μεγαλύτερες. Το όφελος του πρώτου είναι σημαντικά μικρότερο. Επίσης, τα πακέτα σήμερα υπάρχουν, αύριο καταργούνται. Τι θα κάνουμε, θα αλλάζουμε εταιρεία όλη την ώρα; Δεν λέω, μπορεί να συμφέρουν κατα περίπτωση, αλλά ο τιμοκαταλογος αλλάζει πιο σπάνια από ότι τα πακέτα, νομίζω...

 

δεν μπορεις να αφήσεις τα πακέτα απ' εξω γιατί απλά επηρεάζουν το τελικό κόστος. :) Ο παράγων 3 λεπτα μπερδεύει μεν τα πράγματα αλλα δεν σημαίνει ότι αν η διαφορά είναι πολύ καλύτερη υπέρ των πακέτων δεν μπορούμε να τα συγκρίνουμε. Κάνεις την απλή υπόθεση ότι το μέσο τηλέφωνό σου είναι πχ 1,5λεπτό και τα 300 λεπτά του πακέτου γίνονται για σένα 150'. Μη μου πεις εγώ δεν κάνω 1.5 λεπτό τηλέφωνα, είπα ΜΕΣΟ τηλέφωνο (στατιστική). Ποιο είναι για τον καθένα το μέσο του τηλέφωνο το βρίσκει κοιτώντας τις παλιές σου κλείσεις (αρχείο κλίσεων);). Αν κάποιος κοιτάει την τιμή αν λεπτο για να αποφασίσει ότι το φρογκ είναι "φτηνότερο" ειναι απλά λάθος γιατί ο χρήστης της q/f2g/cosmocarta δεν πληρώνει τον χρόνο του με βάση την τιμή καταλόγου αφου χρησιμοποιεί αποκληστικά πακέτα (τα οποία και τον συμφέρουν).

Οπως είπα μην το ξαναγράφω κοιτάς τι μιλάς (πόσο χρόνο ή/και τηλέφωνα αν θες) με 10€ και βλέπεις πόσο υστερεί ο βάτραχος σε σχέση με τους άλλους.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να αφήσεις τα πακέτα απ' εξω γιατί απλά επηρεάζουν το τελικό κόστος. :) Ο παράγων 3 λεπτα μπερδεύει μεν τα πράγματα αλλα δεν σημαίνει ότι αν η διαφορά είναι πολύ καλύτερη υπέρ των πακέτων δεν μπορούμε να τα συγκρίνουμε. Κάνεις την απλή υπόθεση ότι το μέσο τηλέφωνό σου είναι πχ 1,5λεπτό και τα 300 λεπτά του πακέτου γίνονται για σένα 150'. Μη μου πεις εγώ δεν κάνω 1.5 λεπτό τηλέφωνα, είπα ΜΕΣΟ τηλέφωνο (στατιστική). Ποιο είναι για τον καθένα το μέσο του τηλέφωνο το βρίσκει κοιτώντας τις παλιές σου κλείσεις (αρχείο κλίσεων);). Αν κάποιος κοιτάει την τιμή αν λεπτο για να αποφασίσει ότι το φρογκ είναι "φτηνότερο" ειναι απλά λάθος γιατί ο χρήστης της q/f2g/cosmocarta δεν πληρώνει τον χρόνο του με βάση την τιμή καταλόγου αφου χρησιμοποιεί αποκληστικά πακέτα (τα οποία και τον συμφέρουν).

Οπως είπα μην το ξαναγράφω κοιτάς τι μιλάς (πόσο χρόνο ή/και τηλέφωνα αν θες) με 10€ και βλέπεις πόσο υστερεί ο βάτραχος σε σχέση με τους άλλους.

 

Ολα αυτά που λες είναι σωστά. Ξεχάσεις μόνο το εξής: έστω ότι εσύ και εγώ την βγάζουμε με πακέτα των 300 λεπτών πχ. Αρα ανανεωνουμε κάθε μήνα κοσμοκαρτα πχ, και μας μένουν τα 8,5 ευρώ μέσα. Τα λεφτά που έχουμε δώσει, με τι κόστος θα τα εξαργυρωσουμε; Μα φυσικά, με την ακριβή μονάδα! Πως θα βγάλει κέρδος και η εταιρία; Αρα, τα πακέτα είναι όντως πιασαρικα και αρχικά δείχνουν ότι συμφέρουν, όμως έχουν ημερομηνία λήξης. Και όταν έρθει αυτή η ημερομηνία, θα μας πιάσουν τον ... μια χαρά! Μόνο τα μικρά πακέτα δεν την πληρώνουν, και εκεί νομίζω τελικά η q είναι πιο ευέλικτη...

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε, στην ελλαδα εδιναν και 2ευρο πουρμπουαρ πιο παλια στα καφε, αυτο δε σημαινει οτι το κανουν και τωρα... Αυτη τη στιγμη η κοσμοτε εχει τη χειροτερη ποιοτητα σηματος, πεσ'το 'υπερφορτωση δικτυου', πεσ'το 'ελλειψη αναβαθμισης'', κτλ... Τωρα, εαν καπου ψηλά στον Εβρο πιανει μονο η κοσμοτε, μπραβο της. Εγω μπορω να σου βρω πολλα μερη που πιανει μονο η vodafone, ή μόνο η wind. Αλλο πραγμα η 'καλυψη', άλλο πραγμα η 'ποιότητα' ;)

 

a) dropped calls

b) sms που κανουν 5 ωρες να πανε

 

και στα δύο η κοσμοτε εχει τα πρωτεία... Εκτος αυτου, η πλειοψηφια των κλησεων που δεχομαι και ειναι διακεκομμενη η φωνη ειναι απο συνδρομητες κοσμοτε (τυχαιο;;; ).

 

anyway, ο καθένας κανει τις επιλογες του (you've been warned ;) )

 

Ισως έχεις δίκιο... Μου έχουν τύχει και τα δυο αρκετές φορές...

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά που λες είναι σωστά. Ξεχάσεις μόνο το εξής: έστω ότι εσύ και εγώ την βγάζουμε με πακέτα των 300 λεπτών πχ. Αρα ανανεωνουμε κάθε μήνα κοσμοκαρτα πχ, και μας μένουν τα 8,5 ευρώ μέσα. Τα λεφτά που έχουμε δώσει, με τι κόστος θα τα εξαργυρωσουμε; Μα φυσικά, με την ακριβή μονάδα! Πως θα βγάλει κέρδος και η εταιρία; Αρα, τα πακέτα είναι όντως πιασαρικα και αρχικά δείχνουν ότι συμφέρουν, όμως έχουν ημερομηνία λήξης. Και όταν έρθει αυτή η ημερομηνία, θα μας πιάσουν τον ... μια χαρά! Μόνο τα μικρά πακέτα δεν την πληρώνουν, και εκεί νομίζω τελικά η q είναι πιο ευέλικτη...

οπως τα λές. αλλα να σου τονίσω ότι ΟΤΑΝ και ΑΝ θα πάψουν τα πακέτα (ημερομηνία λήξης) εδώ είμαστε θα δούμε τι θα κάνουμε. Η μεταφορά σε frog θα είναι πάντα δυνατή. Θα την σκευτούμε τότε. Τώρα δεν "συμφέρει" στους πιο πολλούς νομίζω το frog.

 

Τες πα τα είπαμε όποιος θέλει κάθετε. Και εγώ έχω ένα frog για το αυτοκίνητο (για να μην είναι και αυτό wind/q) το οποίο σχεδόν δεν χρησιμοποιώ παρά σε ειδικές περιπτώσεις. το κακό είναι ότι θέλει 5€ το χρόνο για να το κρατήσω ζωντανό ενώ αν ηταν q/wind θα ήθελε 1.. :lol::p

Ρε πως μας έκανε η τρόικα να μετράμε το ευρώ.. :rolleyes:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ξεχάσεις μόνο το εξής: έστω ότι εσύ και εγώ την βγάζουμε με πακέτα των 300 λεπτών πχ. Αρα ανανεωνουμε κάθε μήνα κοσμοκαρτα πχ, και μας μένουν τα 8,5 ευρώ μέσα. Τα λεφτά που έχουμε δώσει, με τι κόστος θα τα εξαργυρωσουμε; Μα φυσικά, με την ακριβή μονάδα!

 

H wind έχει και πακέτα για 200 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ. Άρα με ανανέωση 12 ευρώ, έχεις 300 λεπτά για 30 μέρες μπόνους ανανέωσης, + 200 λεπτά για άλλες 30 αγορά πακέτου, + 200 λεπτά για άλλες 30 αγορά πακέτου πάλι, και μετά βάζεις άλλα 12, κτλ... Άρα δεν υπάρχει κανένας λόγος να χαλάσεις τα λεφτά σου στην ακριβή μονάδα και αν δεν μηλάς πάρα πολύ είσαι καλυμένος 3 μήνες με 4 ευρώ το μήνα... Και η Wind / Q δεν δείχνει να υστερεί στο σήμα πλέον...

Edited by Powerfull

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...