Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακαρι να τα καταφερεις φιλε μου. Προκειται για τιτανιο εγχειρημα.

 

30/11 εκανα αιτηση για μεταφορα απο συμβολαιο γουιντ σε κιου καρτα. Μου ειπαν στην αρχη για 05/12, μετα οτι αρχειθετηθηκε, μετα για 30/12, μετα για 04/01, στο μεταξυ καναν τρεις τεσσερις προσφορες .....βριστηκαμε και προχθες εκανα αιτησ για μεταφορα σε φρογκ. 09/01 μου ειπε να παω να παραλαβω το φρογκ.

 

Επρεπε να εχω ακουσει τον υπαλληλο της γουιντ που μου ειχε πει 30/11 οτι ο ποιο γρηγορος τροπος να πας κιου καρτα ειναι φορητοτητα σε τριτη εταιρεια και παλι φορητοτητα σε κιου. Που να φανταστω ομως τοτε οτι ειναι τοσο λαλακες. Τελος παντων.

 

παρεπιπτοντως εχω αλλο ενα συμβολαιο γουιντ και 2πλει.

[off topic]

Σορρυ για το μικρό off topic. :O

Εγώ τα κατάφερα και έφυγα από wind σε Q στις 15 μέρες (4 Ιοανουαρίου μου το έκαναν q). Έπρεπε να γράψω email και να επικαλεστώ αποφάσεις EETT για φορητότητα σε 3 εργάσιμες κτλ κτλ και τηλέφωνο στο 1265 και μπινελίκια με το γάντι ("γιατί με ταλεπωρέιτε, θα πάω σε cosmote και μπορεί να μου αρέσει και τέτοια"). Το έκανε και φίλος μου και του πιστώνουν και ένα πάγιο ως συγνώμη για την ταλαιπωρία.

 

Οταν δεν ακούν με το καλό, ΟΛΟΙ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΟΥΝ :mad:

 

Ο γαμπρός μου το έπαιξε όπως το ήθελαν, πήγε cote έβαλε και 10€ (300 λεπτά) με σκοπό να ξαναγυρίσει q, αλλα αν η cote βγάλει στο μήνα κάτι που αξίζει θα το ξανασκεφτεί.. Και νομίζω ότι θα βγάλει του έχει διαλύσει η Q/wind στις κάρτες[/off topic]

 

H frog τι κάνει? Δεν θα έπρεπε να βγάλει πακετάκια τύπου Q? Παραδοσιακά ήταν το αντίπαλό δέος της. Σήμερα δεν έχει καμία σχέση.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται σε εναν να το δεχεται και στους αλλους οχι; Μηπως ειχε περαστει το νουμερο στο προγραμμα πριν γινει frog (πχ. ηταν παλια cosmokarta) και μετα οταν εγινε frog δεν πειραχτηκε;

 

Επιβεβαιωνω οτι αν δηλωσεις πρωτα ενα νουμερο cosmote στην υπηρεσία 0,01 της cosmokarta και στη συνεχεια το νουμερο γινει frog, τοτε θα εξακολουθει να ισχυει η χρεωση 0,01/min παρολο που το νουμερο που καλεις ειναι πλεον frog.

 

Αν πρωτα γινει frog και μετα προσπαθησεις να το δηλωσεις στην υπηρεσία 0,01, οπως ειπαν τα παιδια δεν θα μπορει να γινει.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να μετατρέψω την frog sim σε micro-sim. Λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα έτσι;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο site του βατράχου, έχω παρατηρήσει πως έσβησαν την ημερομηνία λήξης της προσφοράς για τα 300' προς όλα τα δίκτυα.

Λέτε να το έκαναν μόνιμο;

Link to comment
Share on other sites

Στο site του βατράχου, έχω παρατηρήσει πως έσβησαν την ημερομηνία λήξης της προσφοράς για τα 300' προς όλα τα δίκτυα.

Λέτε να το έκαναν μόνιμο;

 

μαλλον θα ισχυει οσο καιρό το δίνει και ο ανταγωνισμός !!!!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον θα ισχυει οσο καιρό το δίνει και ο ανταγωνισμός !!!!

 

Δυστυχώς δεν έχω κάποιον αριθμό Cosmote για να το επιβεβαιώσω, αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν έγινε κατά λάθος.

Αν τύχει και επικοινωνήσει κάποιος με το τμήμα εξυπηρέτησης, έτσι ώστε να έχουμε μια πιο επίσημη απάντηση, θα ήταν καλό πιστεύω.

Εγώ πάντως έκανα ερώτηση στη σελίδα της Frog στο Fb και περιμένω μήπως απαντήσουν από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει λάθος λοιπόν στο τρίτο από τα τέσσερα που γράφω στο διπλανό topic.

Επομένως,Βασίλειε,συμφέρει να ανανεώνω όχι ηλεκτρονικά αλλά αγοράζοντας κάρτα(κανονική ή από ''μηχανάκι'') από περίπτερο ή από κατάστημα cosmote και μετά να καλώ το 6971001314 ώστε να μπουν τα χρήματα στον αριθμό του,σωστά;

Τα άλλα τρία που γράφω στο προηγούμενο μήνυμα ισχυουν;

Σήμερα μετά από τόσον καιρό έγινε τελικά η μετάβαση στον αριθμό του πατέρα μου από συμβόλαιο cosmote σε cosmokarta.Μετά από τη συζήτηση και τις προτάσεις σας εδώ και αφού το τσέκαρα και εγώ,σκέφτομαι να το γυρίσω σε frog άμεσα.Ξέρετε αν θα έχω κάποια χρέωση γι'αυτή την αλλαγή;Η αλλαγή πακέτου μου είπαν από το κατάστημα ότι γίνεται στέλνοντας ALPAK στο 1314 αλλά σε προηγούμενη σελίδα εδώ διάβασα κάτι για ALPAK στο 1298...ποιο από τα δύο ισχύει;

Και κάτι ακόμα:μετά την αλλαγή του πακέτου και για να επωφεληθεί από τα 300 λεπτά προς όλους με ανανέωση 10 ευρώ,πρέπει πρώτα να πάρω στο 1330 κ να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός στη frog κ μετά να βάλω τα 10 ευρώ.Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από τόσον καιρό έγινε τελικά η μετάβαση στον αριθμό του πατέρα μου από συμβόλαιο cosmote σε cosmokarta.Μετά από τη συζήτηση και τις προτάσεις σας εδώ και αφού το τσέκαρα και εγώ,σκέφτομαι να το γυρίσω σε frog άμεσα.Ξέρετε αν θα έχω κάποια χρέωση γι'αυτή την αλλαγή;Η αλλαγή πακέτου μου είπαν από το κατάστημα ότι γίνεται στέλνοντας ALPAK στο 1314 αλλά σε προηγούμενη σελίδα εδώ διάβασα κάτι για ALPAK στο 1298...ποιο από τα δύο ισχύει;

Και κάτι ακόμα:μετά την αλλαγή του πακέτου και για να επωφεληθεί από τα 300 λεπτά προς όλους με ανανέωση 10 ευρώ,πρέπει πρώτα να πάρω στο 1330 κ να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός στη frog κ μετά να βάλω τα 10 ευρώ.Σωστά;

 

ΑΛΠΑΚ στο 1314(το έχω δοκιμάσει σίγουρα σε συγγενικό πρόσωπο). Σου λέει τη χρέωση στο μήνυμα. Στην χειρότερη είναι 3 ευρώ. Ίσως να είναι δωρεάν η πρώτη αλλαγή σε φρογκ(από κοσμοτέ σε wu και τούμπαλιν, η πρώτη φορά είναι σίγουρα δωρεαν), δεν κόβω το χέρι μου.

Ναι ναι πρώτα 1330. Έτσι είναι στα καρτοκινητά. Πρώτα εγγράφεσαι στην εκάστοτε υπηρεσία και μετά ανανέωνεις!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Ok,ευχαριστώ!Ελπίζω να μη χρεώνουν 3 ευρώ για την αλλαγή πακέτου και να του μείνουν τα 3 ευρώ μέσα για να τα ξοδέψει σε κλήσεις.

Για να μάθω το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας και την ημερομηνια λήξης λογαριασμού στο frog,καλώ 1314 όπως και στην cosmokarta;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω 2 ερωτήσεις:

 

1) Σε ποια περίπτωση ισχύει το 0,01€ σε 2 αριθμούς cosmote, επειδή έχω μπερδευτεί λιγάκι... Πρέπει να είναι ο αριθμός comsmokarta και να έχει ενεργοποιημένη την υπηρεσία, και μετά να πάει Frog?

 

2) Σχετικά με τα 300' προς όλους, ισχύει παράλληλα με τον διπλασιασμό της πρώτης κάρτας, ή είτε το ένα είτε το άλλο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο που ρωτάς,ισχύει ένα από τα δύο,όχι και τα δύο.Ή θα διπλασιάσεις την κάρτα ή θα πάρεις τα 300 λεπτά.

Όσο για το πρώτο που λες,έχω την εντύπωση ότι ΜΟΝΟ σε όσους έχουν cosmocarta δίνει τη δυνατότητα να επιλέξουν δύο αριθμούς comsote και να μιλάνε με την προνομιακή χρέωση 0,01 ευρώ.Η προσφορά δεν αφορά σε όσους έχουν frog.

Δες και αυτό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168744

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο που ρωτάς,ισχύει ένα από τα δύο,όχι και τα δύο.Ή θα διπλασιάσεις την κάρτα ή θα πάρεις τα 300 λεπτά.

Όσο για το πρώτο που λες,έχω την εντύπωση ότι ΜΟΝΟ σε όσους έχουν cosmocarta δίνει τη δυνατότητα να επιλέξουν δύο αριθμούς comsote και να μιλάνε με την προνομιακή χρέωση 0,01 ευρώ.Η προσφορά δεν αφορά σε όσους έχουν frog.

Δες και αυτό

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168744

 

Ναι απλά το ρωτάω επειδή προαναφέρθηκε ότι ισχύει ακόμα και μετά την μετάβαση σε Frog σε μερικούς...

Link to comment
Share on other sites

3, όχι 7...

 

H μετάβαση από Frog σε What's up ή Cosmoκάρτα και αντίστροφα, κοστίζει 7€.

Η μετάβαση από What's up σε Cosmoκάρτα κοστίζει 3€.

Εξαίρεση αποτελεί η πρώτη αλλαγή, σε οποιαδήποτε από τις παραπάνω περιπτώσεις, η οποία είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά ίσως να έχει αλλάξει, εγώ πάντως πριν μερικούς μήνες 3 ευρώ με χρέωσε από What's Up σε Frog και ήταν η δεύτερη αλλαγή μου γιατί είχα πάει αρχικά από Cosmokarta σε WU...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά ίσως να έχει αλλάξει, εγώ πάντως πριν μερικούς μήνες 3 ευρώ με χρέωσε από What's Up σε Frog και ήταν η δεύτερη αλλαγή μου γιατί είχα πάει αρχικά από Cosmokarta σε WU...

 

Ίσως, εγώ προσωπικά δεν θα επιμείνω, απλά επειδή έτυχε πριν από λίγο καιρό (δεν θυμάμαι πόσο) να κάνω μια τέτοια αλλαγή πακέτου σε αριθμό φίλου, θυμάμαι καλά πως μας είχε έρθει και μήνυμα (αυτό που λαμβάνει ο χρήστης πριν την επιβεβαίωση), στο οποίο αναφερόταν το ποσό των 7€.

Μακάρι να έχει μειωθεί στο 3ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως, εγώ προσωπικά δεν θα επιμείνω, απλά επειδή έτυχε πριν από λίγο καιρό (δεν θυμάμαι πόσο) να κάνω μια τέτοια αλλαγή πακέτου σε αριθμό φίλου, θυμάμαι καλά πως μας είχε έρθει και μήνυμα (αυτό που λαμβάνει ο χρήστης πριν την επιβεβαίωση), στο οποίο αναφερόταν το ποσό των 7€.

Μακάρι να έχει μειωθεί στο 3ευρω.

 

Κατάλαβα... θα το πήγαν 7 τότε... Κρίμα!!

 

Αν έχει κάνει και κανένας άλλος πρόσφατα αλλαγή ας επιβεβαιώσει....

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... θα το πήγαν 7 τότε... Κρίμα!!

 

Αν έχει κάνει και κανένας άλλος πρόσφατα αλλαγή ας επιβεβαιώσει....

 

Δεν χρειάζεται να κάνει κάποιος αλλαγή απαραίτητα, με ένα απλό sms ΑΛΠΑΚ, έρχεται το ενημερωτικό που αναφέρει τα ποσά.

Φτάνει να μην στείλει και δεύτερο, γιατί τότε ουδεμία ευθύνη φέρομεν...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή απο frog σε cosmokarta/whatsup στοιχίζει 7€ ακόμα και στην περίπτωση που είναι η πρώτη αλλαγή πακέτου που γίνεται. Αντιθέτως, η πρώτη αλλαγή πακέτου απο cosmokarta/whatsup σε frog είναι δωρεάν, ακόμα και στην περίπτωση που έχει προηγηθεί αλλαγή απο frog σε cosmokarta/whatsup.
Link to comment
Share on other sites

H μετάβαση από Frog σε What's up ή Cosmoκάρτα και αντίστροφα, κοστίζει 7€.

Η μετάβαση από What's up σε Cosmoκάρτα κοστίζει 3€.

Εξαίρεση αποτελεί η πρώτη αλλαγή, σε οποιαδήποτε από τις παραπάνω περιπτώσεις, η οποία είναι δωρεάν.

 

Δεν ξέρω ρε παιδιά ίσως να έχει αλλάξει, εγώ πάντως πριν μερικούς μήνες 3 ευρώ με χρέωσε από What's Up σε Frog και ήταν η δεύτερη αλλαγή μου γιατί είχα πάει αρχικά από Cosmokarta σε WU...

 

Παιδια λετε λιγο διαφορετικα πραγματα ο καθενας. Αλλο να πηγαινεις σε frog και αλλη η χρεωση να επιστρεφεις απο frog. Και οι δυο τα λετε σωστα εκτος απο τη λεξη "αντιστροφα" . Για να πας σε frog κοστιζει 3€ και για να επιστρεψεις απο frog 7€.

 

Edit:

 

Ναι απλά το ρωτάω επειδή προαναφέρθηκε ότι ισχύει ακόμα και μετά την μετάβαση σε Frog σε μερικούς...

 

Να σε καλουν με 0,01€/min, οχι να καλεις εσυ. Απο τη στιγμη που φευγεις απο κοσμοκαρτα δεν μπορει να συνεχιζεται να καλεις εσυ με αυτη τη χρεωση.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για FROG

Η αλλαγή από FROG σε άλλο κινητό είναι 7 ευρώ , ακόμα και την πρώτη φορά!!!.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ποιον αριθμό καλούμε ή στέλνουμε μήνυμα για να μάθουμε το υπόλοιπο της κάρτας,των μηνυμάτων,του χρόνου ομιλίας και την ημερομηνία λήξης της σύνδεσης;Νόμιζα ότι ισχύει το 1314 και για τη frog αλλά τελικά δεν...

Μπορώ να έχω και κάποια εφαρμογή που να τα βλέπω όλα αυτά online όπως στο CU ή στο F2G;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...