Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις Frog, είσαι τυχερός! Γιατί ΜΟΝΟ το Frog χαρίζει 20€ κάθε μέρα! Πάρε μέρος τώρα στο νέο διαγωνισμό! http://bit.ly/Frog20euros

http://www.frogmobile.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παρακαλώ.

'Εκανα μια στιγμιαία κλήση το βράδυ και καπάκι μια δεύτερη.

Τώρα αντιλήφθηκα ότι η πρώτη κλήση χρεώθηκε για 120 λεπτά, τη στιγμή που η επόμενη κλήση έγινε το επόμενο λεπτό.

Φυσικά τα logs υπάρχουν στο τηλέφωνο.

Έχω ελπίδες να βρω το δίκιο μου και αν ναι πως θα προτείνατε να το προσεγγίσω;

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παρακαλώ.

'Εκανα μια στιγμιαία κλήση το βράδυ και καπάκι μια δεύτερη.

Τώρα αντιλήφθηκα ότι η πρώτη κλήση χρεώθηκε για 120 λεπτά, τη στιγμή που η επόμενη κλήση έγινε το επόμενο λεπτό.

Φυσικά τα logs υπάρχουν στο τηλέφωνο.

Έχω ελπίδες να βρω το δίκιο μου και αν ναι πως θα προτείνατε να το προσεγγίσω;

Σας ευχαριστώ.

 

120 λεπτά του ευρώ ή της ώρας;

 

Ζήτα αναλυτική κατάσταση κλήσεων, αφού πρώτα έχεις επικοινωνήσει με το cc μήπως βρεις το δίκιο σου.

Το γοργόν και χάριν έχει.

 

Έκανες τελικά κάτι εδώ και 2 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

εχει χαλασει η εικονα στον τιμοκαταλογο παιδια στο φρογκ και δεν μπορουμε να δουμε τις τιμες http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx ξερει κανεις τις νεες χρεωσεις?Επισης πειτε μου τι στελνω για να κανω το whats up frog ευχαριστω.. Edited by narco_7
Link to comment
Share on other sites

Το παρουσίαζε και σε εμένα αυτό. Φταίει ο Firefox με τους άλλους browser δείχνει κανονικά. Για να λύσεις το πρόβλημα μπες στις χρεώσεις και αυξομείωσε με το ctrl +/- και θα στα δείξει κανονικά.

Για αλλαγή πακέτου : ΑΛΠΑΚ στο 1314 (ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ (η 1η αλλαγή) - 3€ (οι επόμενες αλλαγές) )

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει παγίδα

Να συνηθίσεις και μετα να μην μπορείς να φύγεις...

:-)

 

για να λεμε τα πραγματα με αριθμους:

 

α) η frog σου δινει 2πλασιασμο μονο της πρωτης ανανεωσης καθε μηνα (maximum 10 ευρω). Η χρεωση της frog προς ολους ειναι 0,25/λεπτο, και με το διπλασιασμο παει στο μισό, δηλαδη 0,125, σωστα;

 

β) η q σου δινει πακετο 60 λεπτων προς ολους με 3 ευρω, που σημαινει 0,05/λεπτο ;) Και μπορεις να αγορασεις το πακετο μεχρι 4 φορες το μηνα.

 

στη frog σου βγαινει 12cents/λεπτο, ενω στη q 5cents/λεπτο. Και στη frog, μολις σου τελειωσει ο διπλασιασμος, πρεπει να περιμενεις να ερθει ο επομενος μηνας...

Link to comment
Share on other sites

για να λεμε τα πραγματα με αριθμους:

 

α) η frog σου δινει 2πλασιασμο μονο της πρωτης ανανεωσης καθε μηνα (maximum 10 ευρω). Η χρεωση της frog προς ολους ειναι 0,25/λεπτο, και με το διπλασιασμο παει στο μισό, δηλαδη 0,125, σωστα;

 

β) η q σου δινει πακετο 60 λεπτων προς ολους με 3 ευρω, που σημαινει 0,05/λεπτο ;) Και μπορεις να αγορασεις το πακετο μεχρι 4 φορες το μηνα.

 

στη frog σου βγαινει 12cents/λεπτο, ενω στη q 5cents/λεπτο. Και στη frog, μολις σου τελειωσει ο διπλασιασμος, πρεπει να περιμενεις να ερθει ο επομενος μηνας...

 

 

Ξέχασες να αναφέρεις ότι ο βάτραχος έχει χρονοχρέωση. Μιλάς 1 δευτερόλεπτο πληρώνεις 1 δευτερολεπτο.

Η κιου έχει ανα λεπτό χρέωση σε αυτό που λες. Μιλάς 1 δευτερόλεπτο. Πληρώνεις 1 λεπτό. Μιλάς 1 λεπτό και 1 δευτερόλεπτο, πληρώνεις 2 λεπτά της ώρας.

Συν ότι στην κιου πρέπει να ανανεώνεις κάθε 30 μέρες ή κάθε όποτε λήξει το πακέτο, ώστε να μην πέσεις στις νέες τεράστιες χρεώσεις χρονοχρέωσης που έχει όταν είσαι εκτός πακέτου της. Ενώ στο βάτραχο δεν έχεις άγχος. Τα βάζεις και μένουν!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αμα είσαι της υγιεινής διατροφής ..να τον αποφύγεις...

 

Ποιος ξέρει τι συντηρητικά Ε401,Ε402 Εχχχ εχουν ρίξει για να μην λήγει ποτέ....

 

:lol::food:

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες να αναφέρεις ότι ο βάτραχος έχει χρονοχρέωση. Μιλάς 1 δευτερόλεπτο πληρώνεις 1 δευτερολεπτο.

Η κιου έχει ανα λεπτό χρέωση σε αυτό που λες. Μιλάς 1 δευτερόλεπτο. Πληρώνεις 1 λεπτό. Μιλάς 1 λεπτό και 1 δευτερόλεπτο, πληρώνεις 2 λεπτά της ώρας.

Συν ότι στην κιου πρέπει να ανανεώνεις κάθε 30 μέρες ή κάθε όποτε λήξει το πακέτο, ώστε να μην πέσεις στις νέες τεράστιες χρεώσεις χρονοχρέωσης που έχει όταν είσαι εκτός πακέτου της. Ενώ στο βάτραχο δεν έχεις άγχος. Τα βάζεις και μένουν!

 

κοιταξε, εαν μιλάς κανονικα, δε σου φτανει ο διπλασιασμος του 10αρικου του frog. Εαν μιλάς λιγο, αυτο ειναι αλλο θεμα. Το σιγουρο ειναι οτι στο frog εχεις χρεωση 12cents/λεπτο, ενω στη q εχεις 5cents/λεπτο. Διαλεγετε και παιρνετε ;)

 

οι αριθμοι λενε:

α) βαζεις 10ε στη frog, διπλασιαζονται και σου δινουν = 83 λεπτα ομιλιας

β) βαζεις 10ε στη q, αγοραζεις 3 60λεπτα = 180 λεπτα ομιλιας

 

τωρα εαν καποιος μιλαει λιγοτερο απο 83 λεπτα το μηνα, δεν τον χαλαει και η frog ;)

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε, εαν μιλάς κανονικα, δε σου φτανει ο διπλασιασμος του 10αρικου του frog. Εαν μιλάς λιγο, αυτο ειναι αλλο θεμα. Το σιγουρο ειναι οτι στο frog εχεις χρεωση 12cents/λεπτο, ενω στη q εχεις 5cents/λεπτο. Διαλεγετε και παιρνετε ;)

 

οι αριθμοι λενε:

α) βαζεις 10ε στη frog, διπλασιαζονται και σου δινουν = 83 λεπτα ομιλιας

β) βαζεις 10ε στη q, αγοραζεις 3 60λεπτα = 180 λεπτα ομιλιας

 

τωρα εαν καποιος μιλαει λιγοτερο απο 83 λεπτα το μηνα, δεν τον χαλαει και η frog ;)

να προσθέσω ότι με 10€ (καθαρά) παίρνεις παραπάνω από αυτό που λές. Παίρνεις 3 Χ 60λεπτα = 180 λεπτα (9€ κάνει αυτό) ΚΑΙ 1€ αλλα 300 λεπτά σε wind/q που μπορούμε να πούμε είναι το 1/3 των κλήσεων σου αρα με 10€ παίρνεις 180 (60 τηλέφωνα σε voda cote) και 300 (100 τηλέφωνα wind/q). Ο ελάχιστος χρόνος είναι 3' οπότε καλύτερα να λέμε 60 + 100 τηλέφωνα. Το καλύτερο είναι οτι βάζεις ΕΣΥ ΟΣΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΚΕΤΑΚΙΑ σε βολέυουν (βάζεις λιγότερα η περισσότερα 10€). Άσε που μονο κάνεις ανανέωση στην Q σου βάζει δωρεάν λεπτά σε q/wind. Σε κάθε περίπτωση (σχεδόν σε κάθε) συμφέρει έναντι της FROG..

 

Άντε FROG κάνε κάτι.. Ξέρεις έχουμε και φορητότητα..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

120 λεπτά του ευρώ ή της ώρας;

 

Ζήτα αναλυτική κατάσταση κλήσεων, αφού πρώτα έχεις επικοινωνήσει με το cc μήπως βρεις το δίκιο σου.

Το γοργόν και χάριν έχει.

 

Έκανες τελικά κάτι εδώ και 2 μέρες;

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ήταν δύο ώρες, δηλάδη ~30 ευρώ, ή 15 πραγματικά μιας και δεν ανανεώνω κάθε μήνα.

Μίλησα με το τμήμα εξυπηρέτησης το οποίο μου είπε να περίμενω να με πάρουν τηλέφωνο από το τεχνικό τμήμα, ή αν βιαζόμουν

να πήγαινα κατευθείαν σε ένα κατάστημα να ζητήσω αναλυτικό λογαριασμό.

Όσο όμως το σκεφτόμουν και αφού το δοκίμασα, κατάλαβα ότι θα μπορούσα να βάλω την πρώτη κλήση σε αναμονή,

να κάνω την δεύτερη και η πρώτη να παραμείνει ανοιχτή για 2 ώρες που θα έκλεισε αυτόματα.

Θεώρησα ότι αυτή θα ήταν και η απάντηση τους, ασχέτως αν έγω δεν ήξερα να το κάνω, οπότε δεν μπήκα στον κόπο

και το παράτησα. Τώρα πριν από λίγο με πήραν τηλέφωνο και άκουσα έκπληκτος ότι έγινε πίστωση... :blink::D

Thanks Frog.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια απο frog ποσο χρεωνομαι για watsup;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κάνω ανανέωση μια κάρτα 10Ε και με των διπλασιασμό γίνετε 17,6Ε. Θέλω να κάνω μετά φορητότητα σε whatsup. Θέλω να ρωτήσω πόσο θα χρεωθώ και αν μεταφέρετε και ο διπλασιασμός;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Θα χρεωθείς 7 ευρώ . Το υπόλοιπο σου θα μεταφερθεί
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια.Μετα απο αρκετο καιρο επανερχομαι με νεες απορίες.Επειδη άλλαξα τη συσκευη που εχω το frog με νεα και πλεον θελω να εχω internet, ηθελα να ρωτησω σχετικα με την υπηρεσία Internet Monthly Pass 60 που σου δινει 120MB.Επειδη ειμαι και λιγο ασχετος, αυτα τα 120ΜΒ με τι τροπο χρεώνονται?π.χ. οταν μπαίνω να δω τις ειδησεις σε μια σελιδα θα μου χρεωνει τα δεδομενα που θα χρειαστουν ετσι ωστε να ανοιξει η σελιδα?Αν ναι, να φανταστω οτι αυτα θα ειναι πολυ λιγα, σωστα?

Με όσα βλεπω παντως βρε παιδια με τη Q, απορώ πως και δεν εχει βγαλει τιποτα παραπλήσιο και ο βατραχος:(.

Με βλεπω σε λιγο καιρο να πηγαινω προς Q.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παλικαρια.Μετα απο αρκετο καιρο επανερχομαι με νεες απορίες.Επειδη άλλαξα τη συσκευη που εχω το frog με νεα και πλεον θελω να εχω internet, ηθελα να ρωτησω σχετικα με την υπηρεσία Internet Monthly Pass 60 που σου δινει 120MB.Επειδη ειμαι και λιγο ασχετος, αυτα τα 120ΜΒ με τι τροπο χρεώνονται?π.χ. οταν μπαίνω να δω τις ειδησεις σε μια σελιδα θα μου χρεωνει τα δεδομενα που θα χρειαστουν ετσι ωστε να ανοιξει η σελιδα?Αν ναι, να φανταστω οτι αυτα θα ειναι πολυ λιγα, σωστα?

Με όσα βλεπω παντως βρε παιδια με τη Q, απορώ πως και δεν εχει βγαλει τιποτα παραπλήσιο και ο βατραχος:(.

Με βλεπω σε λιγο καιρο να πηγαινω προς Q.

Στέλνεις 60 στο 1333 και ενεργοποιείς το internet , τα 120 ΜΒ χρεώνονται ανά ΚΒ ανάλογα την σελίδα που επισκέφτεσε , Υπόλοιπο βλέπεις στέλνοντας info στο 1312.

Προσοχή , αν τελιώσουν τα 120 ΜΒ προν τις 30 ημέρες και δεν πάρεις νέο πακέτο θα πληρώνεις 1 ευρώ το ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις 60 στο 1333 και ενεργοποιείς το internet , τα 120 ΜΒ χρεώνονται ανά ΚΒ ανάλογα την σελίδα που επισκέφτεσε , Υπόλοιπο βλέπεις στέλνοντας info στο 1312.

Προσοχή , αν τελιώσουν τα 120 ΜΒ προν τις 30 ημέρες και δεν πάρεις νέο πακέτο θα πληρώνεις 1 ευρώ το ΜΒ

 

Δεν εχει δηλ υπηρεσια που να σε ενημερωνει αυτοματα οτι πλησιαζεις το οριο των 120ΜΒ ε ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...