Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρώτησα πριν αρκετό καιρό αλλά απάντηση δεν πήρα. Μήπως ξέρει κανείς τί ισχύει;

Το έχεις ενεργοποιήσει ή περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος τι νομίζει ότι ισχύει;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία καλησπέρα.Να ρωτήσω κάτι. Έχω πάρει το δώρο με το 1,5g ίντερνετ το οποίο λίγη στις 20/09 αν στις 19/09 έχω ας πούμε 1giga αυτό μεταφέρετε στον επόμενο μήνα έως 20/10 αν ενεργοποιήσω ένα πακέτο ίντερνετ με 3e για 60mb η μεταφέρετε αυτόματα χωρίς να κάνω τίποτα?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδεία καλησπέρα.Να ρωτήσω κάτι. Έχω πάρει το δώρο με το 1,5g ίντερνετ το οποίο λίγη στις 20/09 αν στις 19/09 έχω ας πούμε 1giga αυτό μεταφέρετε στον επόμενο μήνα έως 20/10 αν ενεργοποιήσω ένα πακέτο ίντερνετ με 3e για 60mb η μεταφέρετε αυτόματα χωρίς να κάνω τίποτα?Ευχαριστώ

 

όχι θα χαθεί δεν μεταφέρεται αυτόματα. Βάλε υπενθύμιση μια μέρα πριν ή μερικές μέρες πριν λήξει έτσι ώστε να έχεις βάλει κάρτα άμα δεν έχεις και ενεργοποιήσε καινούργιο πακέτο internet πριν την λήξη του προηγουμένου. Και το ίδιο θα κάνεις και τουσ υπόλοιπους μήνες μέχρι να καταναλώθεί τελείως και δεν θέλεις να μεταφέρεις αλλά mb internet στον επόμενο μηνα. Γενικa να ξέρεις ότι άμα ενεργοποιήσεις και δεύτερο πακέτο internet πριν την λήξη του προηγουμένου πακέτου τa mb internet αθροιζονται όλα μαζί και η ημερομηνία λήξης ειναι ένα μηνα απο την τελευταίa ενεργόποίηση του πακέτου internet που έχεις ενεργοποιήσει. Όποτε βγαίνεις πάντα κερδισμένος !.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

όχι θα χαθεί δεν μεταφέρεται αυτόματα. Βάλε υπενθύμιση μια μέρα πριν ή μερικές μέρες πριν λήξει έτσι ώστε να έχεις βάλει κάρτα άμα δεν έχεις και ενεργοποιήσε καινούργιο πακέτο internet πριν την λήξη του προηγουμένου. Και το ίδιο θα κάνεις και τουσ υπόλοιπους μήνες μέχρι να καταναλώθεί τελείως και δεν θέλεις να μεταφέρεις αλλά mb internet στον επόμενο μηνα. Γενικa να ξέρεις ότι άμα ενεργοποιήσεις και δεύτερο πακέτο internet πριν την λήξη του προηγουμένου πακέτου τa mb internet αθροιζονται όλα μαζί και η ημερομηνία λήξης ειναι ένα μηνα απο την τελευταίa ενεργόποίηση του πακέτου internet που έχεις ενεργοποιήσει. Όποτε βγαίνεις πάντα κερδισμένος !.

 

Σε ευχαριστώ πολύ ρε φίλε Γιάννη. Άρα άμα κατάλαβα καλά πριν την λήξη του 1,5giga θα ενεργοποιήσω ένα πακέτο ίντερνετ 3e για 60mb και τα mb που έχουνε μήνη από το 1,5giga θα προστεθούν για τον επόμενο μήνα και το ίδιο για τον επόμενο μήνα έως ότου τελειώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν αριθμό μπορώ να καλέσω από ελληνικό σταθερό ή κινητό (όχι Frog) ώστε να μάθω το υπόλοιπο ενός καρτοκινητού Frog?:blink:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αναμονή κλήσης έχει η frog??? εχω iphone πως την ενεργοποιώ?? απο τις ρυθμησεις είναι γκρι και απενεργοποιημενη η επιλογή on off

βοηθεια κανείς??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αναμονή κλήσης έχει η frog??? εχω iphone πως την ενεργοποιώ?? απο τις ρυθμησεις είναι γκρι και απενεργοποιημενη η επιλογή on off

βοηθεια κανείς??

Και συ σε iphone έβαλες frog?!? :lol: Σαν κουστούμι με παντόφλες.. :p Εγώ νόμιζα τα iphone είναι για 1000 λεπτά συμβόλαιο προς όλους..

Δεν έπαιρνες ένα juniper την διαφορά σε χρήματα να την βάζεις κάρτα για δύο χρόνια..

 

Υ.Γ. Πλάκα κάνω.. Μια χαρά έπραξες.. :) Απλά κάπως μου φάνηκε και γέλασα. no hard feelings.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

LOL τορα θέλω το 5 αλλα θα έχει nano-sim η frog??? Πρόβλημα...

Το τηλ το θέλω για εισερχόμενες κλήσεις και voip οποτε....

Link to comment
Share on other sites

LOL τορα θέλω το 5 αλλα θα έχει nano-sim η frog??? Πρόβλημα...

Το τηλ το θέλω για εισερχόμενες κλήσεις και voip οποτε....

 

Κάντο αρχικά κοσμοκάρτα(αν έχει αυτή νάνοσιμ) και κανε αλλαγή πακέτου σε φρογκ στέλνοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314. Νομίζω κοστίζει 3 ευρώ η αλλαγή πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορεί κάποιος να κάνει ανανέωση στο φρογκ με κάρτα whats up;

Κανονικά όχι.

Λέω κανονικά, επειδή ο πατέρας μου έβαλε δύο φορές cosmokarta...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όχι.

Λέω κανονικά, επειδή ο πατέρας μου έβαλε δύο φορές cosmokarta...

 

αλλά δεν μπορεί να πάρει διπλασιασμό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα σε ολους...θα ηθελα να σας ρωτησω αν μπορω να δω υπολοιπο με καποιο αλλο τροπο εκτος απο το να στελνω μυνημα ή τηλεφωνο μεσω της καρτας...θελω να το βαλω σε gsm συναγερμο και δεν θα εχω προσβαση στην καρτα για να κανω της παραπανω κινησης. Υπαρχει καποιο τηλεφωνω ή app σε android που να μπορω να δω το υπολοιπο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλώντας το 1330 διαπίστωσα ότι προστέθηκε μία νέα επιλογή.

 

Συγκεκριμένα, μπορεί κάποιος να επιλέξει με κάθε ανανέωση

να έχει δωρεάν λεπτά προς frog.

 

Στην περίπτωση αυτή όμως ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ της πρώτης κάρτας του μήνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλώντας το 1330 διαπίστωσα ότι προστέθηκε μία νέα επιλογή.

 

Συγκεκριμένα, μπορεί κάποιος να επιλέξει με κάθε ανανέωση

να έχει δωρεάν λεπτά προς frog.

 

Στην περίπτωση αυτή όμως ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ της πρώτης κάρτας του μήνα.

 

Το εβγαλαν και στο site:

 

Μόνο με το FROG έχεις δωρεάν χρόνο ομιλίας με κάθε ανανέωση:

 

300’ προς FROG για 1 μήνα με ανανέωση 5€

600’ προς FROG για 1 μήνα με ανανέωση 10€

 

 

Για ενεργοποίηση της προσφοράς κάλεσε δωρεάν το μενού υπηρεσιών FROG στο 1330.

 

Τα δωρεάν λεπτά του πακέτου έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Η συγκεκριμένη προσφορά δεν ισχύει για όσους είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά του διπλάσιου χρόνου ομιλίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εβγαλαν και στο site:

 

Μόνο με το FROG έχεις δωρεάν χρόνο ομιλίας με κάθε ανανέωση:

 

300’ προς FROG για 1 μήνα με ανανέωση 5€

600’ προς FROG για 1 μήνα με ανανέωση 10€

 

 

Για ενεργοποίηση της προσφοράς κάλεσε δωρεάν το μενού υπηρεσιών FROG στο 1330.

 

Τα δωρεάν λεπτά του πακέτου έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Η συγκεκριμένη προσφορά δεν ισχύει για όσους είναι εγγεγραμμένοι στην προσφορά του διπλάσιου χρόνου ομιλίας.

 

Εντελως χαζη προσφορα καλυτερα διπλασιασμος.,

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...θα ηθελα να σας ρωτησω αν μπορω να δω υπολοιπο με καποιο αλλο τροπο εκτος απο το να στελνω μυνημα ή τηλεφωνο μεσω της καρτας...θελω να το βαλω σε gsm συναγερμο και δεν θα εχω προσβαση στην καρτα για να κανω της παραπανω κινησης. Υπαρχει καποιο τηλεφωνω ή app σε android που να μπορω να δω το υπολοιπο? ευχαριστω

 

σε συναγερμό βάλε cosmote at home ή vodafone at home με 10 ευρώ το μήνα δωρεαν κάποιες ώρες σταθερών

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

σε συναγερμό βάλε cosmote at home ή vodafone at home με 10 ευρώ το μήνα δωρεαν κάποιες ώρες σταθερών

 

Ρωτησα και στους δυο και τα παραπανω δεν λειτουργουν σε συναγερμο. υπαρχει καποιος τροπος να δω το υπολοιπο της καρτας frog?

Link to comment
Share on other sites

Καλώντας το 1330 διαπίστωσα ότι προστέθηκε μία νέα επιλογή.

 

Συγκεκριμένα, μπορεί κάποιος να επιλέξει με κάθε ανανέωση

να έχει δωρεάν λεπτά προς frog.

 

Στην περίπτωση αυτή όμως ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΣ της πρώτης κάρτας του μήνα.

 

Τι λέτε ρε παιδιά;

Βγήκε τέτοια προσφορά και υπάρχουν ακόμα άτομα που επιλέγουν το διπλασιασμό;

Τι πίνουν και δεν μας δίνουν;.....εκεί στην Cosmote;

 

Τι να σχολιάσεις μετά από τέτοιο τούβλο που πέταξε η εταιριάρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...θα ηθελα να σας ρωτησω αν μπορω να δω υπολοιπο με καποιο αλλο τροπο εκτος απο το να στελνω μυνημα ή τηλεφωνο μεσω της καρτας...θελω να το βαλω σε gsm συναγερμο και δεν θα εχω προσβαση στην καρτα για να κανω της παραπανω κινησης. Υπαρχει καποιο τηλεφωνω ή app σε android που να μπορω να δω το υπολοιπο? ευχαριστω

Ο μόνος τρόπος είναι με τηλέφωνο στο 1299, από άλλο FROG , και ρωτάς το υπόλοιπο σου .

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και στους δυο και τα παραπανω δεν λειτουργουν σε συναγερμο. υπαρχει καποιος τροπος να δω το υπολοιπο της καρτας frog?

 

Στις οδηγιες γραφει οτι δεν ειναι συμβατο με το συναγερμο αλλα μαλλον εννοει αν συνδεσεις το voice box με το συναγερμο δεν θα δουλεψει. Η sim ιδια ειναι.

 

Ο μόνος τρόπος είναι με τηλέφωνο στο 1299, από άλλο FROG , και ρωτάς το υπόλοιπο σου .

 

Και παλι πως θα του πουνε υπολοιπο απο αλλο νουμερο? Θα ζητησουν τα στοιχεια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγιες γραφει οτι δεν ειναι συμβατο με το συναγερμο αλλα μαλλον εννοει αν συνδεσεις το voice box με το συναγερμο δεν θα δουλεψει. Η sim ιδια ειναι.

 

 

 

Και παλι πως θα του πουνε υπολοιπο απο αλλο νουμερο? Θα ζητησουν τα στοιχεια?

 

Φυσικά θα του ζητήσουν τα στοιχεία

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγιες γραφει οτι δεν ειναι συμβατο με το συναγερμο αλλα μαλλον εννοει αν συνδεσεις το voice box με το συναγερμο δεν θα δουλεψει. Η sim ιδια ειναι.

 

Τους το ειπα οτι εγω δεν θελω να συνδεσω την συσκευη με τον συναγερμο αλλα μονο την sim και παλι μου ειπαν οτι δεν θα δουλεψει γιατι οι συναγερμοι στελνουνε καποια σηματα τα οποια δεν περνανε επειδη δεν υποστηριζουν data τα at home πακετα.

 

Ο μόνος τρόπος είναι με τηλέφωνο στο 1299, από άλλο FROG , και ρωτάς το υπόλοιπο σου .

Θα το κοιταξω αυτο. τωρα εβαλα μια καρτα καλωντας στο 697101298 και τουλαχιστον μου ειπε το υπολοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...