Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 minutes ago, Mobileras said:

Όταν πας να μπεις στο ίντερνετ και δεν έχεις ενεργό πακετο, σου έρχεται σμσ με ένα λινκ. Εάν πατησεις εκείνο το λινκ, που σε πάει;

Ποτέ δεν μου έχει έρθει τέτοιο sms που λες

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τα mb μου περισσεύουν σχεδόν κάθε μήνα, νομίζω δεν αξίζει άλλα 9€ για 200 λεπτά ομιλίας με χρέωση ανα 3λεπτο.
Έλεγα να καθιερώσω το 8.90+3€ ανά μήνα!
Το έχω κάνει στο παρελθόν αυτό που πρότεινες.


Sent from my V2145 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, tarantules said:

Ποτέ δεν μου έχει έρθει τέτοιο sms που λες

Άρα δεν έχεις στείλει το MI στο 1333

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mobileras said:

Άρα δεν έχεις στείλει το MI στο 1333

Οχι.Τελικά υπάρχει ή όχι sms να μπορείς να ενεργοποιήσεις τα free data για 2 ώρες , ξέρει κανεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tarantules said:

Εμένα φίλε μου ούτε το app δουλεύει χωρίς internet ούτε η διεύθυνση που έβαλες.Πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.

Τι εννοείς χωρίς internet? εχεις κλειστά τα data ή δεν έχεις αγορασμένο πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, leo06 said:

Τι εννοείς χωρίς internet? εχεις κλειστά τα data ή δεν έχεις αγορασμένο πακέτο?

Εχει ληξει το πακετο.Οχι να εχω τα data κλειστα

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μισό, ρε παιδιά. Και πως δε χρεώνεται με τα data ανοικτά και χωρίς να είχε στείλει ποτέ το ΜΙ στο 1333 (για sim ενεργοποιημένες εδώ και πολλά χρόνια) τις υπερβολικές χρεώσεις της Cosmote; Δε θα το είχε παρατηρήσει ότι κάθε φορά που ανοίγει τα data στο κινητό του χωρίς πακέτο internet του αφαιρεί υπολοιπο;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CosMap said:

Όταν τελειώνει το υπόλοιπο κλείνουν τα δεδομένα; Είχε μεσολαβήσει τότε πριν χρόνια το end day στο 1333!

Για δοκίμασε πρώτα start στο 1333 μετά για σιγουριά internet στο ίδιο νούμερο και μετά στείλε και το MI.

Δε μπορεί μετά να μην δουλεύει καθόλου!

Και ζήτα από το 13738 να κάνουν reset την γραμμή και θα είναι κομπλέ.

Εν τω μεταξύ κοίταξε και το APN στο κινητό αν είναι σωστά για παν ενδεχόμενο καθώς και να δοκιμάσεις την sim σε άλλο κινητό.

Το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι οτι πριν 2 ή 3 χρόνια όταν έκανα φορητότητα το νούμερο από vodafone σε cosmote , επειδή μου ενεργοποιούσε αυτόματα από μόνο του πακέτο data όταν μου τελείωναν τα δεδομένα και μου έτρωγε κάθε φορά 1€ αν θυμάμαι καλά , τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα πως μπορώ να το βγάλω αυτό το αυτόματο πακέτο και είτε μου το απενεργοποίησαν αυτοί είτε με έβαλαν να στείλω κάποιο κωδικό (δεν θυμάμαι πιο από τα 2).

Δεν κάθομαι τώρα να ασχοληθώ και να τους παίρνω τηλέφωνα.Εγώ απλά ρώτησα εαν επάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να έστελνα με sms όταν δεν έχω data για να ενεργοποιήσω το πακέτο που σου δίνει δωρεάν για 2 ώρες internet.Εαν δεν υπάρχει πάμε παρακάτω.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2022 at 7:23 ΠΜ, aplos73 said:

Καλημέρα στην παρέα. Έχω χρόνια q αλλά δεν την παλεύω άλλο με την τραγική κάλυψη του δικτύου της και θέλω να έρθω στο frog. Πόσο κοστίζει η ανανέωση κάθε μήνα; Βλέπω ένα πακέτο ( national combo ) που με καλύπτει απόλυτα. Τι ανανέωση πρέπει να κάνω για να έχω αυτό το πακέτο; 

Βάζεις 10€ και με αυτά ενεργοποιεις το πακέτο με 200’ και 10gb 

Πολύ τίμιο για τα σημερινά δεδομενα

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Cosmote. Η SIM είναι ίδια για όλα τα καρτοκινητα, πληροφοριακά.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηθηκε σήμερα η sim μετά από φορητότητα, αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στην εφαρμογή της frog, μήπως χρειάζεται να μπω με data; Δε θα χρεωθώ, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Frpix said:

Ενεργοποίηθηκε σήμερα η sim μετά από φορητότητα, αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στην εφαρμογή της frog, μήπως χρειάζεται να μπω με data; Δε θα χρεωθώ, έτσι;

Βασικά δεν απαιτείται να συνδεθείς με data.. έρχεται κωδικός στο κινητό και τον βάζεις στο πλαίσιο και συνδέεται 

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηθηκε σήμερα η sim μετά από φορητότητα, αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στην εφαρμογή της frog, μήπως χρειάζεται να μπω με data; Δε θα χρεωθώ, έτσι;
Πόσες μέρες έκανε η ενεργοποίηση απ την στιγμή που υπέγραψες?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, 3-4 φορές προσπάθησα και δεν μου ήρθε κωδικός, τώρα δεν συνδέεται καν, μήπως πρέπει να κάνω πρώτα ανανέωση με τη 12εύρη που μου έστειλαν; 

Edited by Frpix
Link to comment
Share on other sites

Κάνε υπομονή, δεν ενημερώνονται όλα τα συστήματα την ίδια στιγμή. Κάποια στιγμή μέχρι αύριο το βράδυ θα δουλέψει και θα έρθει το sms.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dimi_1982 said:

Πόσες μέρες έκανε η ενεργοποίηση απ την στιγμή που υπέγραψες?

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Την Παρασκευή υπέγραψα, σήμερα ενεργοποιήθηκα και μόλις μπόρεσα και συνδέθηκα τελικά στη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή υπέγραψα, σήμερα ενεργοποιήθηκα και μόλις μπόρεσα και συνδέθηκα τελικά στη εφαρμογή.
Και εμείς Παρασκευή ήρθε η κουριερ και υπογράψαμε (είναι τις γυναίκας),αλλα ακόμα δεν ενεργοποιηθηκε!
Μάλλον θα γίνει αύριο λογικά σ'ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει την εφαρμογή της frog από την περασμένη εβδομάδα, προ ενεργοποίησης δηλαδή, και δεν πηρα τα 5 GB δώρο, να τεστάρω και την ταχύτητα του internet.

Edited by Frpix
Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2022 at 12:41 ΠΜ, minus21grams said:

Τελικά το τριήμερο πρέπει να είναι η standard αναμονή, και σε εμάς τόσο ήταν.
Απόγευμα Δευτέρας συμπλήρωσα την online φόρμα, πρωί Πέμπτης επικοινώνησαν με τον κάτοχο του αριθμού.
[Σημειώστε/κάντε whitelist και το νούμερο από το οποίο καλούν: 210-8006300]
Το πακέτο της FROG αναμένεται την Δευτέρα, να δούμε πόσος χρόνος θα χρειαστεί για την ενεργοποίηση.
Στις αντικαταστάσεις καρτών SIM (π.χ. λόγω αναβαθμίσεων σε 5G) του ίδιου παρόχου, είναι μερικά λεπτά, σε φορητότητες λογικά θα ’ναι παραπάνω...

Τα στάδια της διαδικασίας αναλυτικά για να έχουν μια πιο πλήρη εικόνα οι ενδιαφερόμενοι:

  1. Δευτέρα, 7/11 συμπλήρωση online φόρμας.
  2. Πέμπτη, 10/11 τηλεφώνημα από εκπρόσωπο της Frog (για τυπικούς λόγους πρέπει απαραίτητα να μιλήσει με τον ίδιο τον κάτοχο). Την αποστολή αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ - δυστυχώς δεν ήμουν παρών για να ρωτήσω αν υπάρχει επιλογή courier. Υποτίθεται πως θα παραδιδόταν στις 14/11, τελικά όμως ήρθε την επόμενη (και μαντέψτε ποιος τα άκουσε που «φύλαγαν σκοπιά» ολόκληρη τη μέρα χωρίς αντίκρισμα)
  3. Τρίτη, 15/11 μας επισκέπτεται ο διανομέας ο οποίος 1ον δεν είχε POS για πληρωμή με κάρτα και 2ον χρειάστηκε φωτοτυπία της ταυτότητας του κατόχου (και πάλι δεν ήμουν παρών)
  4. Τετάρτη, 16/11, και ενώ είχαν μεσολαβήσει περίπου 24 ώρες από την αντικατάσταση της SIM, το κινητό συνδέθηκε στο δίκτυο της Cosmote.

Καλή η Frog, αλλά θα πρέπει να βελτιωθεί στο κομμάτι αυτό.
Κανείς δεν έχει διάθεση να μπαστακώνεται σπίτι περιμένοντας τον (όποιο) courier. Γιατί ναι μεν υπάρχει tracking number, πλην όμως δεν ορίζεται ώρα διανομής (στην περίπτωσή μας μεσημεριάσαμε, δύο παρά χτύπησε το κουδούνι)
Ας συνεργαστούν με τη BoxNow να αποστέλλονται τα δέματα σε θυρίδες.
«Αυτή η μέθοδος προϋποθέτει προπληρωμένες παραγγελίες», θα μου πείτε.
Ε, ας δώσουν την επιλογή εξόφλησης ΠΡΙΝ την παραλαβή, δεν είναι κάτι φοβερό, εγώ πάντα αυτό προτιμώ ανεξάρτητα από το τι αγοράζω. Peace of mind.

Link to comment
Share on other sites

Κακό που δίνεις φωτοτυπία ταυτότητας στον κούριερ

Η διαδικασία θα έπρεπε να γίνεται ηλεκτρονικά όπως στην βοδα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, HEO said:

Κακό που δίνεις φωτοτυπία ταυτότητας στον κούριερ

Η διαδικασία θα έπρεπε να γίνεται ηλεκτρονικά όπως στην βοδα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Νομιζω κ στη γουιντ γίνεται ηλεκτρονικά .

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...