Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, minus21grams said:

[Συγνώμη αν έχει απαντηθεί το ερώτημα, το νήμα έχει φτάσει τις 620 σελίδες]
Μπορώ να πάω σε κατάστημα COSMOTE και να ζητήσω αλλαγή παρόχου από Q σε FROG για λογαριασμό ηλικιωμένου συγγενή χωρίς να τρέχω και αυτόν εκεί; (μόνο με την ταυτότητά του και τη συσκευή αν χρειαστεί).
Ή πρέπει απαραίτητα να είναι παρών για να υπογράψει έντυπα και αιτήσεις; (κάτι που συνεπάγεται ταλαιπωρία και, πολύ πιθανόν, γκρίνια)

Πρόσφατα έκανα φορητότητα.

Συμπλήρωσε τα στοιχεία στο site της Frog ( https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card ). Θα σε πάρουν τηλέφωνο μετά από μερικές ημέρες για να τους δώσεις όλα τα στοιχεία. Θα στείλουν με μεταφορική την κάρτα και θα δώσεις αντίγραφο ταυτότητας του αιτούντος και υπογραφή. Επίσης πληρώνεις την πρώτη κάρτα ανανέωσης (ανάλογα τι ποσό δήλωσες)
Άρα, χωρίς να βγεις από το σπίτι ολοκληρώνεις τη διαδικασία.

ΥΓ
Στο κατάστημα cosmote με έβαζαν να πάω σε cosmoκάρτα πρώτα και μετά σε frog. Αυτή η διαδικασία θα με φόρτωνε με 10+ ευρώ και ένα συμβόλαιο για αυτούς...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, koinos123 said:

Πρόσφατα έκανα φορητότητα.

Συμπλήρωσε τα στοιχεία στο site της Frog ( https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card ). Θα σε πάρουν τηλέφωνο μετά από μερικές ημέρες για να τους δώσεις όλα τα στοιχεία. Θα στείλουν με μεταφορική την κάρτα και θα δώσεις αντίγραφο ταυτότητας του αιτούντος και υπογραφή. Επίσης πληρώνεις την πρώτη κάρτα ανανέωσης (ανάλογα τι ποσό δήλωσες)
Άρα, χωρίς να βγεις από το σπίτι ολοκληρώνεις τη διαδικασία.

ΥΓ
Στο κατάστημα cosmote με έβαζαν να πάω σε cosmoκάρτα πρώτα και μετά σε frog. Αυτή η διαδικασία θα με φόρτωνε με 10+ ευρώ και ένα συμβόλαιο για αυτούς...

Ευχαριστώ πολύ. 👍
Θυμάσαι μήπως μετά από πόσες μέρες επικοινώνησαν μαζί σου για τους δώσεις «όλα τα στοιχεία»;
Αυτό το «μερικές μέρες» δεν μου ακούγεται και τόσο καλό...
Θα περίμενα επίσης να γινόταν άμεσα η ταυτοποίηση μιας και η φόρμα περιλαμβάνει τα πάντα: ΑΦΜ, ΔΟΥ, ΑΔΤ είναι υπεραρκετά, τι άλλο θέλουν;
Σήμερα έληξε το πακέτο ομιλίας της Q - υπάρχει βέβαια ένα υπόλοιπο €3,50 αλλά το «ΚΑΟΥΝΤ ΝΤΑΟΥΝ» που τρέχει προσφέρει μόνο δεδομένα (ένας από τους λόγους αλλαγής παρόχου).
Για ευνόητους λόγους, θα προτιμούσαμε η αλλαγή να γίνει όσο το δυνατόν συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, minus21grams said:

Ευχαριστώ πολύ. 👍
Θυμάσαι μήπως μετά από πόσες μέρες επικοινώνησαν μαζί σου για τους δώσεις «όλα τα στοιχεία»;
Αυτό το «μερικές μέρες» δεν μου ακούγεται και τόσο καλό...
Θα περίμενα επίσης να γινόταν άμεσα η ταυτοποίηση μιας και η φόρμα περιλαμβάνει τα πάντα: ΑΦΜ, ΔΟΥ, ΑΔΤ είναι υπεραρκετά, τι άλλο θέλουν;
Σήμερα έληξε το πακέτο ομιλίας της Q - υπάρχει βέβαια ένα υπόλοιπο €3,50 αλλά το «ΚΑΟΥΝΤ ΝΤΑΟΥΝ» που τρέχει προσφέρει μόνο δεδομένα (ένας από τους λόγους αλλαγής παρόχου).
Για ευνόητους λόγους, θα προτιμούσαμε η αλλαγή να γίνει όσο το δυνατόν συντομότερο.

Έτοιμος ήμουν να τους πάρω τηλέφωνο...
Πρέπει να έκαναν τρεις ημέρες. Και όταν με πήραν ήταν εφτά, οκτώ το βράδυ! Ρώτησε ξανά όλα τα στοιχεία, κάτοχο γραμμής κτλ.  Ρώτησε για το μητρώο 11, για τρόπο επικοινωνίας της εταιρίας μαζί μου κτλ.
Σε δύο ημέρες είχα την κάρτα στα χέρια μου. Το πρωί της επόμενης ημέρας έφυγε η φορητότητα, και το απόγευμα ενεργοποιήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος ήμουν να τους πάρω τηλέφωνο...
Πρέπει να έκαναν τρεις ημέρες. Και όταν με πήραν ήταν εφτά, οκτώ το βράδυ! Ρώτησε ξανά όλα τα στοιχεία, κάτοχο γραμμής κτλ.  Ρώτησε για το μητρώο 11, για τρόπο επικοινωνίας της εταιρίας μαζί μου κτλ.
Σε δύο ημέρες είχα την κάρτα στα χέρια μου. Το πρωί της επόμενης ημέρας έφυγε η φορητότητα, και το απόγευμα ενεργοποιήθηκα.
Τρεις μέρες συνολό δηλαδή; Κι εγώ απο q θέλω να πάω φρογκ, αλλά είμαι επαρχία, μπορεί να πάρει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Για κατάστημα κανονικά χρειάζεται υπέυθυνη δήλωση με τα στοιχεία και των 2 και αντίγραφα ταυτότητας και των 2 και γνήσιο υπογραφής.

Ψαξε στο σάιτ του φρογκ μήπως γίνεται αίτηση ονλαιν. 

Για όποιον το δει στο μέλλον, αυτό που χρειάζεται σε αυτή τη περίπτωση είναι εξουσιοδότηση, η υπεύθυνη δήλωση δεν έχει καμία νομική αξία για να κάνεις κάτι στο όνομα άλλου.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Frpix said:

Τρεις μέρες συνολό δηλαδή; Κι εγώ απο q θέλω να πάω φρογκ, αλλά είμαι επαρχία, μπορεί να πάρει περισσότερο.
 

Όχι.

Τρεις μέρες έκαναν να με πάρουν τηλέφωνο!
Την επόμενη ημέρα έφυγε από Αθήνα το πακέτο. Την πέμπτη ημέρα παρέλαβα. Και την έκτη ενεργοποιήθηκα... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Εχει χασει καποιος αλλος σημερα ολα τα νουμερα που παρακολουθουσε μεσα απο το mycosmote αλλα και το cosmote app,

εκτος απο το σταθερο;

Ειχα 4 frog και 1 σταθερο και βλεπω μονο το σταθερο....

Το ιδιο και ενας φιλος που ειχε μονο κινητα και δεν βλεπει κανενα στην εφαρμογη

Edited by dimlar
προσθηκη
♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dimlar said:

Καλημερα.

Εχει χασει καποιος αλλος σημερα ολα τα νουμερα που παρακολουθουσε μεσα απο το mycosmote αλλα και το cosmote app,

εκτος απο το σταθερο;

Ειχα 4 frog και 1 σταθερο και βλεπω μονο το σταθερο....

Το ιδιο και ενας φιλος που ειχε μονο κινητα και δεν βλεπει κανενα στην εφαρμογη

Καλημέρα. Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει.
Και σε μένα
Έκανα clear case στην αρχή στην εφαρμογή, μετά έσβησα και τα ντάτα τα ξαναπέρασα αλλά πάλι το ίδιο!!
Εμφανίζει μόνο το σταθερό και τη δορυφορική σύνδεση.
Κ όχι το frog και το what's up

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο. Έχει πρόβλημα η μεριά της cosmote. Για να δούμε 
Μαντάρα τα έκανε πάλι2b96e0d31699b14dbc0a2826e0e6ba14.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οκ εμένα δουλεύει τώρα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Επιβεβαιώνω

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση από το site της Cosmote

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp?_requestid=134452

εξακολουθεί να μη δουλεύει! Υπάρχει άλλος τρόπος για online προσθήκη υπολοίπου πέρα από την εφαρμογή;

-----

Λάθος: φαίνεται να μη δουλεύει μέσω paypal στο παραπάνω site. Δοκίμασα με τα στοιχεία της κάρτας και δούλεψε κανονικά!

Edited by yyyy
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Το υπόλοιπο μου στο app της Frog λέει 80,418 ΜΒ. Στο app της Cosmote (το έχω κρατήσει γιατί διαχειριζομαι άλλο ένα Frog) μου λέει ότι έχω ακόμα 78,53 ΜΒ. Εννοείται ότι λήγουν και τα 2 την ίδια ώρα και ημερομηνία και δεν υπάρχουν άλλα πακέτα ενεργά κτλ. Βλέπω στο πεδίο των ΜΒ μόνο ένα νούμερο (τα παραπάνω δλδ) και στα 2 app. 

Τι φάση ξέρει κανείς; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, yyyy said:

Η ανανέωση από το site της Cosmote

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp?_requestid=134452

εξακολουθεί να μη δουλεύει! Υπάρχει άλλος τρόπος για online προσθήκη υπολοίπου πέρα από την εφαρμογή;

-----

Λάθος: φαίνεται να μη δουλεύει μέσω paypal στο παραπάνω site. Δοκίμασα με τα στοιχεία της κάρτας και δούλεψε κανονικά!

Φαίνεται κι η Cosmote κατήργησε το paypal, όπως η Q, πάντως δεν βγήκε ακόμα σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει καταργήσει το paypal, μπορεί να φταίει ο browser που χρησιμοποιείτε. Δοκιμάστε άλλον browser για το cosmote.gr και μπορεί να το δέχεται από το balance του paypal.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται κι η Cosmote κατήργησε το paypal, όπως η Q, πάντως δεν βγήκε ακόμα σχετική ανακοίνωση.
6 Νοεμβρίου έβαλα στο wu της ανηψιας μου 12 ευρώ με PayPal

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Pppe said:

Αν δεν έχει καταργήσει το paypal, μπορεί να φταίει ο browser που χρησιμοποιείτε. Δοκιμάστε άλλον browser για το cosmote.gr και μπορεί να το δέχεται από το balance του paypal.

Δοκίμασα από  2 διαφορετικούς και πήρα το ίδιο μήνυμα λάθους.

Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2022 at 6:10 ΜΜ, koinos123 said:

Έτοιμος ήμουν να τους πάρω τηλέφωνο...
Πρέπει να έκαναν τρεις ημέρες. Και όταν με πήραν ήταν εφτά, οκτώ το βράδυ! Ρώτησε ξανά όλα τα στοιχεία, κάτοχο γραμμής κτλ.  Ρώτησε για το μητρώο 11, για τρόπο επικοινωνίας της εταιρίας μαζί μου κτλ.
Σε δύο ημέρες είχα την κάρτα στα χέρια μου. Το πρωί της επόμενης ημέρας έφυγε η φορητότητα, και το απόγευμα ενεργοποιήθηκα.

Τελικά το τριήμερο πρέπει να είναι η standard αναμονή, και σε εμάς τόσο ήταν.
Απόγευμα Δευτέρας συμπλήρωσα την online φόρμα, πρωί Πέμπτης επικοινώνησαν με τον κάτοχο του αριθμού.
[Σημειώστε/κάντε whitelist και το νούμερο από το οποίο καλούν: 210-8006300]
Το πακέτο της FROG αναμένεται την Δευτέρα, να δούμε πόσος χρόνος θα χρειαστεί για την ενεργοποίηση.
Στις αντικαταστάσεις καρτών SIM (π.χ. λόγω αναβαθμίσεων σε 5G) του ίδιου παρόχου, είναι μερικά λεπτά, σε φορητότητες λογικά θα ’ναι παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gabriel x2 said:

Θέλω να κάνω την μετάβαση από what's up, χάνεται το υπόλοιπο χρημάτων?

Εχω περίπου 30 ευρώ μέσα.

Όχι.. το υπόλοιπο παραμένει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Στην Q, όταν τρέχει Countdown, κάνεις ανανέωση υπολοίπου για 2 μήνες, με 8€ (παλαιότερα ήταν 6€). Στην Frog, πόσο είναι το ελάχιστο ποσό, για να μπορείς να διατηρείς το υπόλοιπο για 2 μήνες;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gogos7 said:

Στην Q, όταν τρέχει Countdown, κάνεις ανανέωση υπολοίπου για 2 μήνες, με 8€ (παλαιότερα ήταν 6€). Στην Frog, πόσο είναι το ελάχιστο ποσό, για να μπορείς να διατηρείς το υπόλοιπο για 2 μήνες;

10€ με online ανανέωση 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...