Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, akalos said:

τι ανανέωση? καινούριο αριθμό ζήτησα και μου γράφει κάτω η φόρμα ότι θα με πάρουν τηλέφωνο για επιβεβαιωση,πότε θα με πάρουν ξέρεις η άδικα θα περιμένω 

Το είχα κάνει αυτό πριν 6 μήνες. Ακόμα περιμένω. 😝

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχω χασει επεισόδια...

Εγω εαν θελω νεο αριθμο φρογκ, παω σε καταστημα γερμανος ή κοσμοτε, κανω ταυτοποιηση και ενεργοποιείται μεσα στην ιδια μερα. Ιδανικά πηγαινω σε καταστημα φρογκ (1 στην Αθηνα και 1 στη Θεσσαλονίκη) και βρισκω σίγουρα καθαρόαιμο βατραχο (χωρις να χρειαστει σμσ αλπακ).

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VIPdriver said:

Πρεπει να εχω χασει επεισόδια...

Εγω εαν θελω νεο αριθμο φρογκ, παω σε καταστημα γερμανος ή κοσμοτε, κανω ταυτοποιηση και ενεργοποιείται μεσα στην ιδια μερα. Ιδανικά πηγαινω σε καταστημα φρογκ (1 στην Αθηνα και 1 στη Θεσσαλονίκη) και βρισκω σίγουρα καθαρόαιμο βατραχο (χωρις να χρειαστει σμσ αλπακ).

Αυτό είναι σωστό. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, VIPdriver said:

Πρεπει να εχω χασει επεισόδια...

Εγω εαν θελω νεο αριθμο φρογκ, παω σε καταστημα γερμανος ή κοσμοτε, κανω ταυτοποιηση και ενεργοποιείται μεσα στην ιδια μερα. Ιδανικά πηγαινω σε καταστημα φρογκ (1 στην Αθηνα και 1 στη Θεσσαλονίκη) και βρισκω σίγουρα καθαρόαιμο βατραχο (χωρις να χρειαστει σμσ αλπακ).

Ναι, αλλά δεν παίρνεις τα δώρα καλωσορίσματος.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Alexandros201285 said:

Ναι, αλλά δεν παίρνεις τα δώρα καλωσορίσματος.

Δεν παίρνεις το welcome pack το οποίο είναι για τους πρώτους 3 μηνες.

Τα 120' τα παιρνεις για 12 μηνες

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, akalos said:

μια χαρά!

Θα σε καλέσουν για επιβεβαίωση. Αν η φόρμα στάλθηκε οκ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τέλος και οι κάρτες ανανέωσης από WiFi Greece,6€ 6GB για 25 ημέρες με μεταφορά του υπολοίπου 2 μήνες μετά, καλά την βγάζαμε μέχρι τώρα από εδώ και πέρα για ελάχιστη ανανέωση Γερμανός με 8€ ( ισχύει προς το παρόν ), από ότι βλέπω δεν υπάρχει τίποτε φτηνότερο για κάποιον που θέλει πχ 60 λεπτά τον μήνα ομιλία και 500MB δεδομένα τίποτε φτηνότερο σε καμιά εταιρεία....

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, leotzian said:

από ότι βλέπω δεν υπάρχει τίποτε φτηνότερο για κάποιον που θέλει πχ 60 λεπτά τον μήνα ομιλία και 500MB δεδομένα τίποτε φτηνότερο σε καμιά εταιρεία....

Δυστυχώς αν δεν είσαι κοντά σε κατάστημα είναι μονόδρομος η Q ή cu+cashback και ίντερνετ Ευρώπης με 0,90€/1gb και δρομολόγηση κλήσεων μέσω voip. Ρίξε μία ματιά στο νήμα με δίκτυα εξωτερικού.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε αγαπημένο προορισμό Ινδία ή Μπαγκλαντές και με 5,30 ευρώ έχετε 60 λεπτά προς Ελλάδα και 1,5 γιγα ίντερνετ για 25 μέρες,

Για όποιους τους βολεύει αυτό το πακέτο, η χρέωση είναι ανά 3λεπτο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, arxioannis said:

Βάλτε αγαπημένο προορισμό Ινδία ή Μπαγκλαντές και με 5,30 ευρώ έχετε 60 λεπτά προς Ελλάδα και 1,5 γιγα ίντερνετ για 25 μέρες,

Για όποιους τους βολεύει αυτό το πακέτο, η χρέωση είναι ανά 3λεπτο

Βρε την Ινδία..

Screenshot_2024-04-10-15-43-05-16_cb84e492761bd37f592463c8ec9271cc.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Δωρεάν 3 ημερες απεριόριστο ίντερνετ 

Screenshot_20240410_Frog.thumb.jpg.ab4d6092947bfde6a4c7484852741f80.jpg

Παρα 1 μερα και να το 'χανα. Εβαλα καρτα 10 προς 11/3!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα φορητότητα από τη σελίδα της frog ένα από τους αριθμούς μου. Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο που μπορώ να καλέσω ώστε να γίνει πιο γρήγορα η ταυτοποίηση και να προχωρήσει η διαδικασία; Ή αναγκαστικά περιμένω να με καλέσουν οι ίδιοι;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, runner70 said:

Παρα 1 μερα και να το 'χανα. Εβαλα καρτα 10 προς 11/3!

Δοκιμασε να το ενεργοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Δοκιμασε να το ενεργοποιησεις.

Το ενεργοποιησα κανονικα. Ηθελα να πω παρα μια μερα και θα το εχανα.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μία ερώτηση! 

Το Πάσχα θα ταξιδέψο στην Ολλανδία. Σκοπεύω να αγοράσω πακέτο National Combo με 8,90 €, 10g, 200 λεπτα προς Ελλάδα, 400 προς Frog. Με ενδιαφέρει το εξής : όταν θα είμαι εκεί, θα μπορέσω να παίρνω τηλέφωνο στην Ελλάδα κανονικά με αυτό το πακέτο και επισεις θα μπορέσω να παίρνω και τα ολανδικα νούμερα. Τα δεδομένα, φαντάζομαι ότι θα μπορέσω να χρησιμοποιήσο κανονικά. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ψιλά γράμματα και θα μεινο, χωρίς λεφτά στην κάρτα.

Ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2024 at 8:06 ΠΜ, misa said:

Καλημέρα, μία ερώτηση! 

Το Πάσχα θα ταξιδέψο στην Ολλανδία. Σκοπεύω να αγοράσω πακέτο National Combo με 8,90 €, 10g, 200 λεπτα προς Ελλάδα, 400 προς Frog. Με ενδιαφέρει το εξής : όταν θα είμαι εκεί, θα μπορέσω να παίρνω τηλέφωνο στην Ελλάδα κανονικά με αυτό το πακέτο και επισεις θα μπορέσω να παίρνω και τα ολανδικα νούμερα. Τα δεδομένα, φαντάζομαι ότι θα μπορέσω να χρησιμοποιήσο κανονικά. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ψιλά γράμματα και θα μεινο, χωρίς λεφτά στην κάρτα.

Ευχαριστώ πολύ! 

Πρέπει να δεις τους όρους του πακέτου. Γράφει τι ισχύει σε περίπτωση περιαγωγής στην ΕΕ. Συνήθως είναι μικρότερα τα όρια.

Edited by yyyy
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, misa said:

Καλημέρα, μία ερώτηση! 

Το Πάσχα θα ταξιδέψο στην Ολλανδία. Σκοπεύω να αγοράσω πακέτο National Combo με 8,90 €, 10g, 200 λεπτα προς Ελλάδα, 400 προς Frog. Με ενδιαφέρει το εξής : όταν θα είμαι εκεί, θα μπορέσω να παίρνω τηλέφωνο στην Ελλάδα κανονικά με αυτό το πακέτο και επισεις θα μπορέσω να παίρνω και τα ολανδικα νούμερα. Τα δεδομένα, φαντάζομαι ότι θα μπορέσω να χρησιμοποιήσο κανονικά. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ψιλά γράμματα και θα μεινο, χωρίς λεφτά στην κάρτα.

Ευχαριστώ πολύ! 

NATIONAL COMBO

 

• Τα MB που δεν καταναλώνονται μεταφέρονται αυτόματα για άλλες 30 ημέρες αν το πακέτο ενεργοποιηθεί πάλι πριν τη λήξη του.

• Τα MB είναι επίσης διαθέσιμα για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ εφαρμόζεται όριο πολιτικής ορθής χρήσης στα 5,8GB. Πέρα από αυτό το όριο και μέχρι την κατανάλωση MB, ισχύει επιπλέον χρέωση €0,0031/ MB.

• Ο χρόνος ομιλίας προς τα κινητά και σταθερά εθνικά δίκτυα είναι επίσης διαθέσιμος για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

• Τα λεπτά του πακέτου έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσεις 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο.

• Μπορείς να αγοράσεις μέχρι 4 πακέτα ανά ημερολογιακό μήνα.

Τα λεπτά ομιλιας μπορεις ναντα χρησιμοποιησεις προς κλήσεις σε ολα τα κρατη της Ευρωπαϊκής ένωσης 

3 minutes ago, yyyy said:

Και ο χρόνος ομιλίας του πακέτου θα ισχύει μόνο στα τηλεφωνικούς αριθμούς Ελλάδας, όχι για Ολλανδία. Όπως και αν ήσουν εδώ.

Οταν εισαι σε Ευρωπαϊκή περιαγωγη, τα λεπτα ομιλιας είναι διαθεσιμα για κλήσεις προς ολα τα κράτη της Ευρωπαϊκής ένωσης. 

ΥΓ: επισης οταν εισαι σε κρατος της Ευρωπαϊκής Ένωσης με ελληνικό νουμερο, οσοι σε καλούν από Ελλάδα θα είναι σαν να εισαι Ελλάδα. Δεν υπάρχει καμμια χρεωση περιαγωγής. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

NATIONAL COMBO

 

• Τα MB που δεν καταναλώνονται μεταφέρονται αυτόματα για άλλες 30 ημέρες αν το πακέτο ενεργοποιηθεί πάλι πριν τη λήξη του.

• Τα MB είναι επίσης διαθέσιμα για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ενώ εφαρμόζεται όριο πολιτικής ορθής χρήσης στα 5,8GB. Πέρα από αυτό το όριο και μέχρι την κατανάλωση MB, ισχύει επιπλέον χρέωση €0,0031/ MB.

• Ο χρόνος ομιλίας προς τα κινητά και σταθερά εθνικά δίκτυα είναι επίσης διαθέσιμος για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

• Τα λεπτά του πακέτου έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσεις 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο.

• Μπορείς να αγοράσεις μέχρι 4 πακέτα ανά ημερολογιακό μήνα.

Τα λεπτά ομιλιας μπορεις ναντα χρησιμοποιησεις προς κλήσεις σε ολα τα κρατη της Ευρωπαϊκής ένωσης 

Οταν εισαι σε Ευρωπαϊκή περιαγωγη, τα λεπτα ομιλιας είναι διαθεσιμα για κλήσεις προς ολα τα κράτη της Ευρωπαϊκής ένωσης. 

Μάλιστα, τότε μπορώ να παίρνω και ελληνικά και ολανδικα τηλέφωνα χωρίς πρόβλημα και αυτό με βολεύει. Θα δείξει στην πράξη, όταν επιστρέψω θα γράψω τα συμπεράσματα! 

Ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2024 at 8:40 ΠΜ, VIPdriver said:

Τα λεπτά ομιλιας μπορεις ναντα χρησιμοποιησεις προς κλήσεις σε ολα τα κρατη της Ευρωπαϊκής ένωσης 

Οταν εισαι σε Ευρωπαϊκή περιαγωγη, τα λεπτα ομιλιας είναι διαθεσιμα για κλήσεις προς ολα τα κράτη της Ευρωπαϊκής ένωσης. 

ΥΓ: επισης οταν εισαι σε κρατος της Ευρωπαϊκής Ένωσης με ελληνικό νουμερο, οσοι σε καλούν από Ελλάδα θα είναι σαν να εισαι Ελλάδα. Δεν υπάρχει καμμια χρεωση περιαγωγής. 

Σε περιαγωγή στην ΕΕ, όντως οι κλήσεις από Ελλάδα δεν επιφέρουν καμία επιπλέον χρέωση ούτε για τον καλούντα, ούτε για τον καλούμενο.

Αυτό που γράφεις όμως για τα λεπτά ομιλίας (διαθεσιμα για κλήσεις προς ολα τα κράτη της Ευρωπαϊκής ένωσης) πιστεύω ότι δεν ισχύει. Αν ήσουν Ελλάδα και καλούσες Ολλανδία, δε θα ξόδευες τα λεπτά του πακέτου, αλλά θα είχες επιπλέον χρέωση. Το ίδιο νομίζω ότι ισχύει και όταν είσαι σε οποιοδήποτε κράτος της ΕΕ σε περιαγωγή. Η περιαγωγή στην ΕΕ εξασφαλίζει τους ίδιους κανόνες χρέωσης όπως όταν είσαι Ελλάδα, και δεν δίνει κάτι επιπλέον. Γι' αυτό και στους όρους γράφει: "Ο χρόνος ομιλίας προς τα  κινητά και σταθερά εθνικά δίκτυα είναι επίσης διαθέσιμος για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης." Μιλάει μόνο για κλήσεις προς ελληνικούς τηλεφωνικούς αριθμούς!

==========

Λάθος μου, δείτε τι ισχύει εδώ...

Edited by yyyy
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yyyy said:

Σε περιαγωγή στην ΕΕ, όντως οι κλήσεις από Ελλάδα δεν επιφέρουν καμία επιπλέον χρέωση ούτε για τον καλούντα, ούτε για τον καλούμενο.

Αυτό που γράφεις όμως για τα λεπτά ομιλίας (διαθεσιμα για κλήσεις προς ολα τα κράτη της Ευρωπαϊκής ένωσης) πιστεύω ότι δεν ισχύει. Αν ήσουν Ελλάδα και καλούσες Ολλανδία, δε θα ξόδευες τα λεπτά του πακέτου, αλλά θα είχες επιπλέον χρέωση. Το ίδιο νομίζω ότι ισχύει και όταν είσαι σε οποιοδήποτε κράτος της ΕΕ σε περιαγωγή. Η περιαγωγή στην ΕΕ εξασφαλίζει τους ίδιους κανόνες χρέωσης όπως όταν είσαι Ελλάδα, και δεν δίνει κάτι επιπλέον. Γι' αυτό και στους όρους γράφει: "Ο χρόνος ομιλίας προς τα  κινητά και σταθερά εθνικά δίκτυα είναι επίσης διαθέσιμος για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης." Μιλάει μόνο για κλήσεις προς ελληνικούς τηλεφωνικούς αριθμούς!

Αφού γράφει "εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης". Δεν γραφει "μονο προς Ελλάδα"

ΥΓ: οταν εισαι σε Ευρωπαϊκή περιαγωγη, τα λεπτα ομιλιας ειναι διαθεσιμα "Εντος της Ευρωπαϊκής ενωσης". Μπορει να καλεσει και πχ. Ισπανια, Ιταλια, Γαλλια κλπ.

Οταν ειναι στην Ελλάδα, τα λεπτα ομιλιας ειναι προς ελλαδα μονο (αφου δεν βρισκεται σε περιαγωγη).

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, VIPdriver said:

Αφού γράφει "εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης". Δεν γραφει "μονο προς Ελλάδα"

ΥΓ: οταν εισαι σε Ευρωπαϊκή περιαγωγη, τα λεπτα ομιλιας ειναι διαθεσιμα "Εντος της Ευρωπαϊκής ενωσης". Μπορει να καλεσει και πχ. Ισπανια, Ιταλια, Γαλλια κλπ.

Οταν ειναι στην Ελλάδα, τα λεπτα ομιλιας ειναι προς ελλαδα μονο (αφου δεν βρισκεται σε περιαγωγη).

Είναι διαθέσιμα εντός ΕΕ, αλλά για κλήσεις προς εθνικούς τηλεφωνικούς αριθμούς! Όχι για εκείνους εκτός Ελλάδας. Έτσι νομίζω ότι ισχύει. Ένα τηλεφώνημα στην εξυπηρέτηση πελατών, ίσως λύσει τις όποιες απορίες (το ίσως, μιας και η τηλεφωνική εξυπηρέτηση πια δεν είναι τόσο αξιόπιστη όσο παλαιότερα).

==========

Λάθος μου, δείτε τι ισχύει εδώ...

Edited by yyyy
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, yyyy said:

Το ίδιο νομίζω ότι ισχύει και όταν είσαι σε οποιοδήποτε κράτος της ΕΕ σε περιαγωγή. Η περιαγωγή στην ΕΕ εξασφαλίζει τους ίδιους κανόνες χρέωσης όπως όταν είσαι Ελλάδα, και δεν δίνει κάτι επιπλέον. Γι' αυτό και στους όρους γράφει: "Ο χρόνος ομιλίας προς τα  κινητά και σταθερά εθνικά δίκτυα είναι επίσης διαθέσιμος για χρήση στην περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης." Μιλάει μόνο για κλήσεις προς ελληνικούς τηλεφωνικούς αριθμούς!

Κι όμως.. ισχύουν πολλά παραπάνω όταν είσαι σε ΕΕ.

Καλείς στο κράτος που βρίσκεσαι αλλά και σε οοοοολη την υπόλοιπη Ευρώπη σαν να βρίσκεσαι Ελλάδα και καλεις ελληνικό αριθμό!!!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Mantzanes said:

Κι όμως.. ισχύουν πολλά παραπάνω όταν είσαι σε ΕΕ.

Καλείς στο κράτος που βρίσκεσαι αλλά και σε οοοοολη την υπόλοιπη Ευρώπη σαν να βρίσκεσαι Ελλάδα και καλεις ελληνικό αριθμό!!!

Δεν επιμένω, μπορεί να κάνω λάθος...

==========

Όντως, λάθος μου, δείτε τι ισχύει εδώ...

Edited by yyyy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...