Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

32 minutes ago, eddiedimitris said:

Τις ιδιες μπουρδες σου λεει και σενα με Paypal κλπ?

Ακριβώς το ίδιο μήνυμα.

To cancel press 1, to continue press κάτι δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκεφτόμαστε να κάνουμε φορητότητα από NOVA σε FROG, γιατί μας κάνανε αύξηση από 8 ευρώ σε 13 η ελάχιστη ανανέωση!!!!!

Θέλουμε να ρωτήσουμε αν είναι δωρεάν η φορητότητα, και ποιο είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης για το FROG σε κατάστημα είτε online, έτσι ώστε να αγοράζουμε το πακέτο με τα 60 λεπτά προς όλους με 3,02€ που βλέπουμε ότι υπάρχει και μας καλύπτει!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, DxL said:

Καλησπέρα παιδιά, σκεφτόμαστε να κάνουμε φορητότητα από NOVA σε FROG, γιατί μας κάνανε αύξηση από 8 ευρώ σε 13 η ελάχιστη ανανέωση!!!!!

Θέλουμε να ρωτήσουμε αν είναι δωρεάν η φορητότητα, και ποιο είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης για το FROG σε κατάστημα είτε online, έτσι ώστε να αγοράζουμε το πακέτο με τα 60 λεπτά προς όλους με 3,02€ που βλέπουμε ότι υπάρχει και μας καλύπτει!!

Ευχαριστώ

Η φρόγκ μόνο σε κατάστημα έχει κάτω από 13 ανανέωση. Αν είσαι κοντά σε κατάστημα ή έχεις κάποιο φίλο κοντά σε κατάστημα είσαι μία χαρά. Κάθε δεύτερη εβδομάδα δίνει 120' με 3€. Οπότε βάζεις 10€ και περνάς 3 μήνες. Αλλιώς αν χρειάζεσαι μόνο τόσα λίγα κοίταξε την λύση VoIP με κάρτα Ευρώπης που θα σου κοστίζει 1€ τον μήνα αν έχεις δικαρτο κινητό.

37 minutes ago, DxL said:

 

 

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dimitroula10 said:

Η φρόγκ μόνο σε κατάστημα έχει κάτω από 13 ανανέωση. Αν είσαι κοντά σε κατάστημα ή έχεις κάποιο φίλο κοντά σε κατάστημα είσαι μία χαρά. Κάθε δεύτερη εβδομάδα δίνει 120' με 3€. Αλλιώς αν χρειάζεσαι μόνο τόσα λίγα κοίταξε την λύση VoIP με κάρτα Ευρώπης που θα σου κοστίζει 1€ τον μήνα αν έχεις δικαρτο κινητό.

 

Καλησπέρα, ναι είμαι κοντά σε κατάστημα... Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το voip??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DxL said:

Καλησπέρα, ναι είμαι κοντά σε κατάστημα... Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το voip??

Ευχαριστώ

Στείλε πμ για VoIP γιατί είμαστε εκτός θέματος εδώ.

Βάζεις 10 ευρώ σε κατάστημα και θα σου μείνουν 9,10€ καθαρά. Αγοράζεις 3Χ3,02€,  βγάζεις 3 μήνες και χάνεις λίγα σεντς στο δίμηνο που χάνεται το υπόλοιπο. Φραγή μπαίνει στον 3ο μήνα και δέχεσαι ΣΜΣ για έναν χρόνο,  ακόμη και με μηδενικό υπόλοιπο.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2024 at 8:16 ΜΜ, DxL said:

Καλησπέρα παιδιά, σκεφτόμαστε να κάνουμε φορητότητα από NOVA σε FROG, γιατί μας κάνανε αύξηση από 8 ευρώ σε 13 η ελάχιστη ανανέωση!!!!!

Θέλουμε να ρωτήσουμε αν είναι δωρεάν η φορητότητα, και ποιο είναι το ελάχιστο ποσό ανανέωσης για το FROG σε κατάστημα είτε online, έτσι ώστε να αγοράζουμε το πακέτο με τα 60 λεπτά προς όλους με 3,02€ που βλέπουμε ότι υπάρχει και μας καλύπτει!!

Ευχαριστώ

Μη νομίζεις ότι θα αργήσει η αύξηση της ελάχιστης ανανέωσης και στην κοσμοτέ.

Οπότε αν είναι να έρθεις μόνο για την ελάχιστη ανανέωση μακροπρόθεσμα δεν αξίζει.

Επίσης αν δεν κάνω λάθος η Nova πρακτικά έχει διατηρήσει την ελάχιστη ανανέωση 8€ μέσω καταστηματος

 

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gpapas640 said:

Μη νομίζεις ότι θα αργήσει η αύξηση της ελάχιστης ανανέωσης και στην κοσμοτέ.

Οπότε αν είναι να έρθεις μόνο για την ελάχιστη ανανέωση μακροπρόθεσμα δεν αξίζει.

Επίσης αν δεν κάνω λάθος η Nova πρακτικά έχει διατηρήσει την ελάχιστη ανανέωση 8€ μέσω καταστηματος

 

Ποιος ο λόγος να μιλάμε για μακροπρόθεσμα στην καρτοκινητή που κάθε βδομάδα μπορείς να είσαι σε άλλο δίκτυο;;

Άσε που εκμεταλλεύεσαι και τις προσφορές της φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

3ος σερί μήνας που μου έρχεται μήνυμα σε εβδομάδα διπλασιασμού να αγοράσω πακέτο 60' και να μεταφερθούν τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας για ένα μήνα.

Not bad ! 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, taliban said:

3ος σερί μήνας που μου έρχεται μήνυμα σε εβδομάδα διπλασιασμού να αγοράσω πακέτο 60' και να μεταφερθούν τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας για ένα μήνα.

Not bad ! 

Αυτό γίνεται βδομάδα παρά βδομάδα. Δεν χρειάζεται να σου έρθει μήνυμα..

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vibraphone said:

Αυτό γίνεται βδομάδα παρά βδομάδα. Δεν χρειάζεται να σου έρθει μήνυμα..

αναφέρω το γεγονός ότι σε εβδομάδα διπλασιασμού μου δίνει την επιλογή να μεταφέρω το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας για ένα μήνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, taliban said:

αναφέρω το γεγονός ότι σε εβδομάδα διπλασιασμού μου δίνει την επιλογή να μεταφέρω το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας για ένα μήνα

Αυτο ισχυει παντα, δεν χρειαζεται να το μετρας, Ειτε βρισκεσαι σε εβδομαδα διπλασιασμου, ειτε οχι.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Vibraphone said:

Ποιος ο λόγος να μιλάμε για μακροπρόθεσμα στην καρτοκινητή που κάθε βδομάδα μπορείς να είσαι σε άλλο δίκτυο;;

Άσε που εκμεταλλεύεσαι και τις προσφορές της φορητότητας.

Αφού υπάρχει καρτέλ τι νόημα έχει να πηγαίνεις από εδώ και από εκεί. Ότι αλλαγή γίνει στον ένα παροχο θα γίνει και στους άλλους σε εύλογο διάστημα. Όποτε τσάμπα κόπος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Αφού υπάρχει καρτέλ τι νόημα έχει να πηγαίνεις από εδώ και από εκεί. Ότι αλλαγή γίνει στον ένα παροχο θα γίνει και στους άλλους σε εύλογο διάστημα. Όποτε τσάμπα κόπος.

Ελληνικά μιλάμε.. σου δίνει κάθε πάροχος τα πάντα όλα προσφορά (τουλάχιστον για ένα τρίμηνο) για να πας; Σου δίνει!

Άρα αν κάνεις βόλτα από τους παρόχους βγαίνεις κερδισμένος πολύ; Βγαινεις!!

Αν αυτά εσύ τα θεωρείς ξεφτίλα, οκ. Αλλά όχι και να προσπαθείς να πείσεις για το αντίθετο.

ΥΓ: liquid έκανε κάποιος πάροχος εκτός από τη Vodafone και δεν το γνωρίζουμε; Τι περιμένουν οι άλλοι πάροχοι του καρτέλ;

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Vibraphone said:

Ελληνικά μιλάμε.. σου δίνει κάθε πάροχος τα πάντα όλα προσφορά (τουλάχιστον για ένα τρίμηνο) για να πας; Σου δίνει!

Άρα αν κάνεις βόλτα από τους παρόχους βγαίνεις κερδισμένος πολύ; Βγαινεις!!

Αν αυτά εσύ τα θεωρείς ξεφτίλα, οκ. Αλλά όχι και να προσπαθείς να πείσεις για το αντίθετο.

ΥΓ: liquid έκανε κάποιος πάροχος εκτός από τη Vodafone και δεν το γνωρίζουμε; Τι περιμένουν οι άλλοι πάροχοι του καρτέλ;

Παραληρεις. Εγώ είπα απλά ότι η αγορά δεν έχει σημαντικές διαφορές στις παροχές της. Ο άνθρωπος παραπάνω θέλει να κάνει φορητότητα για την ελάχιστη των 8€, και εξήγησα ότι δεν έχει νόημα μπει στη διαδικασία αφού πιθανότατα σε 1-2 μήνες πιθανότατα θα καταργήσει και η κοσμοτέ την ελάχιστη των 8€.

Τα υπόλοιπα συμπεράσματα δεν ξέρω από πού τα έβγαλες και ούτε με ενδιαφέρει.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Παίδες , είτε μας αρέσει είτε δεν μας αρέσει οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας μας γλεντάνε στην Ελλάδα.Όποιος έχει αμφιβολία ας κάνει μια απλή σύγκριση τιμών σε παροχές σε σχέση με τις αντίστοιχες του εξωτερικού.Το ίδιο ακριβώς όσον αφορά τις τιμές συμβαίνει και στις τιμές των ΣΜ.Το τραγικό βέβαια είναι οτι για να κοροϊδευτεί το πόπολο , βάζουν μεταξύ τους κάποιες μικρές διαφοροποιήσεις στις τιμές ίσα ίσα για να απασχολούν το φτωχό μυαλουδάκι του καθενός με τον "δήθεν ανταγωνισμό".Το έχουν οργανώσει καλά το εργάκι εδώ και χρόνια και το δούλεμα πάει σύννεφο.

Edited by tarantules999
Link to comment
Share on other sites

Δε μου βγαίνει σαν πακέτο κάπου 

Μάλλον θα πρέπει να δηλώνεις κάποια χώρα της Μέσης Ανατολής. 

IMG_5232.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, hercoulis said:

Δε μου βγαίνει σαν πακέτο κάπου 

Μάλλον θα πρέπει να δηλώνεις κάποια χώρα της Μέσης Ανατολής. 

IMG_5232.png

Μήπως πρεπει να αγοράσεις την κάρτα από frog shop;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, VIPdriver said:

Μήπως πρεπει να αγοράσεις την κάρτα από frog shop;

Κατά πάσα πιθανότητα εννοεί αγορά δια μέσου WiFi Greece.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...