Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχουν token στο φρογκ. Θα παιρνεις 500 mb + 500mb από το αππ για ανανέωση που δεν κάνεις online. Για online ανανεώσεις παιρνεις μπονους mb αναλογα με το ποσο και τα διπλά με payzy.

https://www.frogmobile.gr/en/frog-mobile-app#topapp

Στα υπόλοιπα που γράφεις γενικά είναι όπως τα λες

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Καλύτερα από την εφαρμογή του Frog.. δεν δείχνει τα πακέτα σωστά η εφαρμογή της Cosmote..

Δεν έχει tokens στο frog..

Άρα μία βασική διαφορά είναι η μη παροχή των tokens.

Δηλαδή 4 gb λιγότερα εάν πληρώνεις με payzy.

Οπότε να το πρώτο κακό...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikkal said:

Γενικότερα, έχει όλες τις παροχές του what's up (π.χ. κωδικοί deals for you, προσφορές για δωρεάν data);

Τα περισσότερα είναι κοινά ναι..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Δεν υπάρχουν token στο φρογκ. Θα παιρνεις 500 mb + 500mb από το αππ για ανανέωση που δεν κάνεις online. Για online ανανεώσεις παιρνεις μπονους mb αναλογα με το ποσο και τα διπλά με payzy.

https://www.frogmobile.gr/en/frog-mobile-app#topapp

Στα υπόλοιπα που γράφεις γενικά είναι όπως τα λες

Στο link που μου έστειλες βλέπω 1,5 gb για ανανέωση 13€.

Άρα με payzy γίνεται 3 gb.

Rollover κάνει αυτή η παροχή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος, μάλλον ναι. Ας επιβεβαιώσει κάποιος που το έχει κάνει πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Τα πακετα φρογκ στην ομιλία έχουν ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά, με εξαίρεση το πακετο των 60 λεπτών με 3,02€ που δεν έχει ελάχιστη χρέωση και είναι ανά δευτερόλεπτο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikkal said:

Άρα μία βασική διαφορά είναι η μη παροχή των tokens.

Δηλαδή 4 gb λιγότερα εάν πληρώνεις με payzy.

Οπότε να το πρώτο κακό...

Η αλήθεια είναι πως το Frog δεν είναι για κάποιον που θέλει πολλά.. οι περισσότεροι την έχουμε επειδή είναι οικονομική στην μικρή χρήση. Και επειδή είναι Cosmote φυσικά γιατί γενικώς υπάρχουν και φθηνότερες λύσεις..

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kalitexnis_g said:

Η αλήθεια είναι πως το Frog δεν είναι για κάποιον που θέλει πολλά.. οι περισσότεροι την έχουμε επειδή είναι οικονομική στην μικρή χρήση. Και επειδή είναι Cosmote φυσικά γιατί γενικώς υπάρχουν και φθηνότερες λύσεις..

Δεν θα το έλεγα πως είναι έτσι ακριβώς.

Βλέπω πως με 13€ κάρτα και 8,9€ κόστος μπορώ να έχω πχ 10gb από το πακέτο και άλλα 3gb λόγω πληρωμής με payzy (εάν κάνω λάθος διόρθωσε με). Στο σύνολο 13gb.

Στο προνομιακό wu με την ίδια κάρτα και χρέωση 8,5€ έχω 1,5 gb από το πακέτο και 4 gb από το token. Στο σύνολο 5,5gb.

Στο δε απλό wu τα παραπάνω μου στοιχίζουν 11,5€.

Μεγάλη διαφορά.

Γι' αυτό λέω πως μου φαίνεται πολύ καλό για την χρήση των δικών μου (σύζυγος και κόρη).

Έχω ενδοιασμους, μόνο, για την αλλαγή επειδή θα χάσω το προνομιακό wu.

ΥΓ: Τα gb που δίνει κατά την ανανέωση ξέρεις εάν κάνουν rollover;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikkal said:

Δεν θα το έλεγα πως είναι έτσι ακριβώς.

Βλέπω πως με 13€ κάρτα και 8,9€ κόστος μπορώ να έχω πχ 10gb από το πακέτο και άλλα 3gb λόγω πληρωμής με payzy (εάν κάνω λάθος διόρθωσε με). Στο σύνολο 13gb.

Στο προνομιακό wu με την ίδια κάρτα και χρέωση 8,5€ έχω 1,5 gb από το πακέτο και 4 gb από το token. Στο σύνολο 5,5gb.

Στο δε απλό wu τα παραπάνω μου στοιχίζουν 11,5€.

Μεγάλη διαφορά.

Γι' αυτό λέω πως μου φαίνεται πολύ καλό για την χρήση των δικών μου.

ΥΓ: Τα gb που δίνει κατά την ανανέωση ξέρεις εάν κάνουν rollover;

Ναι φυσικά ισχύουν όσα λες απλώς στην ομιλία υστερεί σε σχέση με τα άλλα..

Όσον αφορά τα GB της ανανέωσης, δεν ξέρω αν κάνουν rollover αλλά φρόντισε να τα καταναλώνεις πρώτα αυτά (να λήγουν νωρίτερα από τα του πακέτου) ώστε να σου μένουν τα του πακέτου που κάνουν σίγουρα rollover.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ναι φυσικά ισχύουν όσα λες απλώς στην ομιλία υστερεί σε σχέση με τα άλλα..

Όσον αφορά τα GB της ανανέωσης, δεν ξέρω αν κάνουν rollover αλλά φρόντισε να τα καταναλώνεις πρώτα αυτά (να λήγουν νωρίτερα από τα του πακέτου) ώστε να σου μένουν τα του πακέτου που κάνουν σίγουρα rollover.

Θα προσπαθήσω να διευκρινίσω με την cosmote κάποια πράγματα πρώτα (π.χ. αυτό με το rollover των παροχών) και μετά θα κινηθώ.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikkal said:

Θα προσπαθήσω να διευκρινίσω με την cosmote κάποια πράγματα πρώτα (π.χ. αυτό με το rollover των παροχών) και μετά θα κινηθώ.

Αν θες gb και cosmote, η frog υπερισχύει. Και αρκετά οικονομικά θα έλεγα. Τουλάχιστον οικονομικότερη από τους άλλους

Screenshot_2024-02-11-20-03-01-52_cb84e492761bd37f592463c8ec9271cc.jpg

2 ώρες πριν, nikkal said:

Υπάρχει κάποιο θολό σημείο;

Επίσης, αν αποφασίσεις να ξανά γυρίσεις σε what's up,η χρέωση είναι 10€ (σύμφωνα με συμφορουμίτες).

Και ένα άλλο είναι ότι δεν μπορείς να μεταφέρεις χρήματα σε άλλον αριθμό

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, sou_d said:

Επίσης, αν αποφασίσεις να ξανά γυρίσεις σε what's up,η χρέωση είναι 10€ (σύμφωνα με συμφορουμίτες).

Εγώ όταν ήρθα Cosmote ήρθα ως what's up και έκανα αλπακ για frog. Τώρα αν στείλω αλπακ μου λέει αυτό.. άρα δεν στέκει το 10€ και ευτυχώς!!

Screenshot_2024-02-11-20-29-03-339_com.google.android.apps.messaging.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι , 3 ευρώ ζητάει και από εμένα. το 10 Ευρω εχει καταργηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Κατατοπιστικες οι απαντήσεις σας 

Εάν κάποιος έχει απάντηση και στην ερώτηση περί rollover των gb από την ανανέωση θα ήμουν κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εγώ όταν ήρθα Cosmote ήρθα ως what's up και έκανα αλπακ για frog. Τώρα αν στείλω αλπακ μου λέει αυτό.. άρα δεν στέκει το 10€ και ευτυχώς!!

Screenshot_2024-02-11-20-29-03-339_com.google.android.apps.messaging.jpg

Εννοείται ευτυχώς! Σπέσιαλ, γιατί τον Μάιο θα μεταφέρω 2 αριθμούς

51 minutes ago, Vasileios said:

Ναι , 3 ευρώ ζητάει και από εμένα. το 10 Ευρω εχει καταργηθεί.

Μια χαρά!

49 minutes ago, nikkal said:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Κατατοπιστικες οι απαντήσεις σας 

Εάν κάποιος έχει απάντηση και στην ερώτηση περί rollover των gb από την ανανέωση θα ήμουν κομπλέ!

Δεν βρήκα κάτι. Και ανανεώνω κάθε δίμηνο, οπότε δεν μπορώ το επιβεβαιώσω. Δοκίμασε να στείλεις μήνυμα στο messenger. Απαντάνε

Link to comment
Share on other sites

Τα 3GΒ της ανανέωσης κάνουν rollover με νέα ηλεκτρονική  ανανέωση 

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

@nininikosτι εννοείς ότι τα παλιά frog έχουν διπλασιασμό;

Ήταν μια πολύ παλιά προσφορά με την οποία ότι πόσο βάλω μου το διπλασιάζει. Δεν είναι πια διαθέσιμη αλλά όσοι το έχουμε το διατηρουμε. Προφανώς είμαστε ελάχιστοι οπότε δεν το κοβει. Πχ βάζω 10 ευρώ, μου τα κάνει 20 μείον τον φόρο μένουν 18, οπότε αγοραζω 6 πακέτα των 3 ευρώ. Σε εβδομάδα διπλασιασμού αυτά γίνονται 12, οπότε ....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nininikos said:

Ήταν μια πολύ παλιά προσφορά με την οποία ότι πόσο βάλω μου το διπλασιάζει. Δεν είναι πια διαθέσιμη αλλά όσοι το έχουμε το διατηρουμε. Προφανώς είμαστε ελάχιστοι οπότε δεν το κοβει. Πχ βάζω 10 ευρώ, μου τα κάνει 20 μείον τον φόρο μένουν 18, οπότε αγοραζω 6 πακέτα των 3 ευρώ. Σε εβδομάδα διπλασιασμού αυτά γίνονται 12, οπότε ....

Την θυμάμαι αυτή την προσφορά. Καλή

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, nikkal said:

 

1) Η αλλαγή γίνεται μέσω του γνωστού sms ΑΛΠΑΚ και θα κοστίσει 3€ ανά σύνδεση.

Εγω εκανα φορητοτητα πριν μερικες μερες σε καταστημα cosmote και δεν με χρεωσαν τιποτα απολυτως,ουτε την sim,ουτε 13ε ουτε 3ε στο ΑΛΠΑΚ.

Με ενεργοποιησαν κατευθειαν στο frog και οχι σε whats up κλπ (που τοτε χρειαζεται το AΛΠΑΚ και το 3ευρω).

Πιθανον επεσα σε τιμιους.

Απλα εβαλα 8ε στο ταμειο για να μπορω να ενεργοποιησω την sim και να βαλω κανα πακετο.

Οποτε και τα 13ε ειναι ψαρωτικα γιατι μπορεις να κανεις την ιδια δουλεια με 8ε,αλλα και το ΑΛΠΑΚ ειναι αρπαχτη για το 3ευρω γιατι μπορουν να σε βαλουν κατευθειαν σε frog.Oι sim τους ειναι ολες ιδιες και απλα σε δηλωνουν cosmote,whats up η frog,

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, azuli said:

Εγω εκανα φορητοτητα πριν μερικες μερες σε καταστημα cosmote και δεν με χρεωσαν τιποτα απολυτως,ουτε την sim,ουτε 13ε ουτε 3ε στο ΑΛΠΑΚ.

Με ενεργοποιησαν κατευθειαν στο frog και οχι σε whats up κλπ (που τοτε χρειαζεται το AΛΠΑΚ και το 3ευρω).

Πιθανον επεσα σε τιμιους.

Απλα εβαλα 8ε στο ταμειο για να μπορω να ενεργοποιησω την sim και να βαλω κανα πακετο.

Οποτε και τα 13ε ειναι ψαρωτικα γιατι μπορεις να κανεις την ιδια δουλεια με 8ε,αλλα και το ΑΛΠΑΚ ειναι αρπαχτη για το 3ευρω γιατι μπορουν να σε βαλουν κατευθειαν σε frog.Oι sim τους ειναι ολες ιδιες και απλα σε δηλωνουν cosmote,whats up η frog,

Σε κατάστημα κοσμοτέ πηγες, γι'αυτό. Εάν πηγαινες σε κατάστημα Γερμανος, θα εφευγες +2 συμβόλαια και από 1 τηλεόραση σε κάθε μασχάλη... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, azuli said:

Εγω εκανα φορητοτητα πριν μερικες μερες

Μα η φορητότητα είναι δωρεάν. Εκτός κι αν εννοείς, αλλαγή μεταξύ των 3 (what's up, cosmocarta, frog), άντε 4 μαζί με το neo

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, azuli said:

Εγω εκανα φορητοτητα πριν μερικες μερες σε καταστημα cosmote και δεν με χρεωσαν τιποτα απολυτως,ουτε την sim,ουτε 13ε ουτε 3ε στο ΑΛΠΑΚ.

Με ενεργοποιησαν κατευθειαν στο frog και οχι σε whats up κλπ (που τοτε χρειαζεται το AΛΠΑΚ και το 3ευρω).

Πιθανον επεσα σε τιμιους.

Απλα εβαλα 8ε στο ταμειο για να μπορω να ενεργοποιησω την sim και να βαλω κανα πακετο.

Οποτε και τα 13ε ειναι ψαρωτικα γιατι μπορεις να κανεις την ιδια δουλεια με 8ε,αλλα και το ΑΛΠΑΚ ειναι αρπαχτη για το 3ευρω γιατι μπορουν να σε βαλουν κατευθειαν σε frog.Oι sim τους ειναι ολες ιδιες και απλα σε δηλωνουν cosmote,whats up η frog,

Εάν μου βρεις τρόπο να αλλάξει το what's up σε frog δίχως το γνωστό sms τότε θα συμφωνήσω.

Αλλά μάλλον δεν υπάρχει!

Εσύ αναφέρεσαι σε φορητότητα, ενώ εγώ είμαι ήδη συνδρομητής της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2024 at 8:42 ΜΜ, nikkal said:

Εάν κάποιος έχει απάντηση και στην ερώτηση περί rollover των gb από την ανανέωση θα ήμουν κομπλέ!

Δεν νομίζω πως κάνουν γιατί δεν είναι πακέτο είναι δώρο. Εγώ παίρνω δώρο τα 500+500mb (με 10€ ανανέωση) και δεν έχουν rollover, λήγουν κανονικά  🙃

17 ώρες πριν, azuli said:

Εγω εκανα φορητοτητα πριν μερικες μερες σε καταστημα cosmote και δεν με χρεωσαν τιποτα απολυτως,ουτε την sim,ουτε 13ε ουτε 3ε στο ΑΛΠΑΚ.

Με ενεργοποιησαν κατευθειαν στο frog και οχι σε whats up κλπ (που τοτε χρειαζεται το AΛΠΑΚ και το 3ευρω).

Πιθανον επεσα σε τιμιους.

Απλα εβαλα 8ε στο ταμειο για να μπορω να ενεργοποιησω την sim και να βαλω κανα πακετο.

Οποτε και τα 13ε ειναι ψαρωτικα γιατι μπορεις να κανεις την ιδια δουλεια με 8ε,αλλα και το ΑΛΠΑΚ ειναι αρπαχτη για το 3ευρω γιατι μπορουν να σε βαλουν κατευθειαν σε frog.Oι sim τους ειναι ολες ιδιες και απλα σε δηλωνουν cosmote,whats up η frog,

Κι εγώ σε κατάστημα cosmote φορητότητα, πριν 10 μήνες, ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ηλεκτρονικό αίτημα από φορητότητα στη σελίδα της frog, και ήρθε στο σπίτι ένα frog. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...