Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 13/1/2024 at 12:33 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Μέχρι αύριο όμως ε.. μην ξεχαστείτε .

κι όμως "ξεχαστήκαμε"...!!! Βέβαια στο app Cosmote λεει για 60+60.....

....στο app frog δεν έχω τώρα πρόσβαση να δω τί λέει...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, motoboots said:

Τελικά, το ελάχιστο ποσό που μπορεί να βάλει κανείς από Γερμανό πόσο είναι;

Πριν ένα μήνα έβαλα 10€. Η εταιρεία αναφέρει ότι στα καταστήματά μπορείς να κάνεις ανανέωση από 8€. Δεν διαχωρίζει τα καταστήματα σε Cosmote και Γερμανός. Αν σε κάποιο κατάστημα αρνήθούν σε συνδρομητή αυτό το ελάχιστο πόσο μπορεί να παραπονεθεί στην εταιρεία. Σπάνια παίζει να μην είνα ενημερωμένος ο υπάλληλος για το κατώτατο ποσό σε frog γιατί είναι καινούργιος ή άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, opmgls said:

Πριν ένα μήνα έβαλα 10€. Η εταιρεία αναφέρει ότι στα καταστήματά μπορείς να κάνεις ανανέωση από 8€. Δεν διαχωρίζει τα καταστήματα σε Cosmote και Γερμανός. Αν σε κάποιο κατάστημα αρνήθούν σε συνδρομητή αυτό το ελάχιστο πόσο μπορεί να παραπονεθεί στην εταιρεία. Σπάνια παίζει να μην είνα ενημερωμένος ο υπάλληλος για το κατώτατο ποσό σε frog γιατί είναι καινούργιος ή άσχετος.

Εαν ο υπάλληλος δεν γνωριζει ή δεν είναι σίγουρος, μπορει να το δει εκεινη τη στιγμη στον υπολογιστή του. Ο υπάλληλος που επιμένει σε υψηλότερη ανανεωση γνωριζει πολυ καλά τι παίζει και απλά εχει πάρει γραμμή να λεει άλλα. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τα 10€ ανανέωση από κατάστημα cosmote ή Γερμανός δίνει τους πόντους από το ΒΟΧ ή θα πρέπει να βάλει κάποιος 13€? Ξέρει κανένας? Σε εμένα πάντως που έκανα ανανέωση χτες 10€ δεν μπήκαν οι πόντοι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Τελικά με τα 10€ ανανέωση από κατάστημα cosmote ή Γερμανός δίνει τους πόντους από το ΒΟΧ ή θα πρέπει να βάλει κάποιος 13€? Ξέρει κανένας? Σε εμένα πάντως που έκανα ανανέωση χτες 10€ δεν μπήκαν οι πόντοι.

Στην εφαρμογή αναφέρει ότι οι πόντοι δίνονται με ανανέωση μέσω πιστωτικής-χρεωστικής κάρτας, πιθανόν μέσα από την εφαρμογή θα εννοεί. 

Edited by pleits
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω έναν αριθμό whats up, θέλω να τον κάνω frog, ξέρω ότι θα χρεωθώ 3€, τα υπόλοιπα χρήματα που θα μείνουν στο υπόλοιπο μου θα μεταφερθούν στο frog?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Alexandros201285 said:

Καλησπέρα παιδιά, έχω έναν αριθμό whats up, θέλω να τον κάνω frog, ξέρω ότι θα χρεωθώ 3€, τα υπόλοιπα χρήματα που θα μείνουν στο υπόλοιπο μου θα μεταφερθούν στο frog?

Τα χρήματα δεν χάνονται. Θα είναι κανονικά διαθέσιμα στον βάτραχο. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Τελικά με τα 10€ ανανέωση από κατάστημα cosmote ή Γερμανός δίνει τους πόντους από το ΒΟΧ ή θα πρέπει να βάλει κάποιος 13€? Ξέρει κανένας? Σε εμένα πάντως που έκανα ανανέωση χτες 10€ δεν μπήκαν οι πόντοι.

Δεν δινει ποντους box για ανανεωση απο το καταστημα. Μονο τα 600' +600' προς frog και 600MB+600MB

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tolisfar said:

Διπλασιασμό στα 60 έχουμε αυτή την εβδομάδα;

Εαν δεν δειχνει κατι το frog app, κληση στο 1330 προς το μεσημερακι. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς wifigreece?

Πήρα μια κάρτα των 10€ πριν καμιά ώρα, τί γίνεται τώρα πώς περνάνε τα MB και ο χρόνος ομιλίας στο νούμερο που έβαλα κατά την παραγγελία?

--------

Μόλις ήρθε mail τελικά με σχετικό κωδικό, όλα οκ.

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!
Χρειάζομαι τη βοήθειά σας αν γνωρίζετε 


Πρότεινα σε συγγενικό μου πρόσωπο να πάει στη frog γτ έχει συμβόλαιο 14€ σε άλλη εταιρεία που όμως δεν το καταναλώνει. Το national pack της frog (60' χρέωση ανα δευτερόλεπτο με 3.02€) την καλύπτει απόλυτα.

Πήγαμε μαζί Γερμανό και ακολούθως Cosmote για να ρωτήσουμε ωστε να είμαστε σίγουροι και άλλα μας είπαν στο ένα και άλλα στο άλλο σε κάποια θέματα.

Σε γενικές γραμμές βγάλαμε άκρη όμως ο υπάλληλος στην Cosmote ενώ μας επιβεβαίωσε ότι όντως ελαχιστο ποσό ανανέωσής είναι 8€ (ανα δίμηνο), εντούτοις στο τέλος επιστρέφει από το γραφείο και μας λέει ότι τον ενημέρωσαν ότι η ανανέωση μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ από το app.

Εγκατέστησα λοιπόν το app για να το τσεκάρω και βλέπω ότι για online μέσω χρεωστικής έχει επιλογή για 13€ ελάχιστη ανανέωση!!

Μπορεί κάποιος να μου πει
 

  1. Αν ισχύει ότι η ανανέωση γίνεται ΜΟΝΟ μεσω APP?
  2. Ποιο είναι το ελάχστο ποσό ανανέωσης?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, musictracer said:

Καλησπέρα παιδιά!
Χρειάζομαι τη βοήθειά σας αν γνωρίζετε 


Πρότεινα σε συγγενικό μου πρόσωπο να πάει στη frog γτ έχει συμβόλαιο 14€ σε άλλη εταιρεία που όμως δεν το καταναλώνει. Το national pack της frog (60' χρέωση ανα δευτερόλεπτο με 3.02€) την καλύπτει απόλυτα.

Πήγαμε μαζί Γερμανό και ακολούθως Cosmote για να ρωτήσουμε ωστε να είμαστε σίγουροι και άλλα μας είπαν στο ένα και άλλα στο άλλο σε κάποια θέματα.

Σε γενικές γραμμές βγάλαμε άκρη όμως ο υπάλληλος στην Cosmote ενώ μας επιβεβαίωσε ότι όντως ελαχιστο ποσό ανανέωσής είναι 8€ (ανα δίμηνο), εντούτοις στο τέλος επιστρέφει από το γραφείο και μας λέει ότι τον ενημέρωσαν ότι η ανανέωση μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ από το app.

Εγκατέστησα λοιπόν το app για να το τσεκάρω και βλέπω ότι για online μέσω χρεωστικής έχει επιλογή για 13€ ελάχιστη ανανέωση!!

Μπορεί κάποιος να μου πει
 

  1. Αν ισχύει ότι η ανανέωση γίνεται ΜΟΝΟ μεσω APP?
  2. Ποιο είναι το ελάχστο ποσό ανανέωσης?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

1. Οχι

2. 8ε από κατάστημα (κοσμοτε/γερμανος) και 13ε με οποιονδήποτε άλλο τροπο. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VIPdriver said:

1. Οχι

2. 8ε από κατάστημα (κοσμοτε/γερμανος) και 13ε με οποιονδήποτε άλλο τροπο. 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου!
Μα είναι δυνατόν? Για ποιο λόγο να μου το πει αυτό τότε?
Υποψιάζομαι κάτι βέβαια, αλλά δε μπορώ να πιστέψω ότι θα έπεφτε τόσο χαμηλά το επίπεδο στους υπαλλήλους.
Ότι δλδ το έκανε με σκοπό να μας αποτρέψει από το συγκεκριμένο και να πάμε σε κάτι ακριβότερο.
Γιατί η αλήθεια είναι ότι εξ αρχής είχε την τάση να μας ωθεί προς τα κει (οτι και καλά δεν είναι επαρκές το πακέτο και τέτοια και ότι συμφέρει το συβόλαιο...) . Εμείς φυσικά ανένδοτοι γιατί ξέραμε ακριβώς εξαρχής ποια ήταν η πιο συμφέρουσα για τις ανάγκες επιλογή που τύγχανε να είναι και η οικονομικότερη..

Αλλά και πάλι, είναι δυνατόν να έπεφτε τόσο χαμηλά σκοπίμως ?
Τι να πω...?

Είπε και κάτι άλλο βέβαια για να μας αποτρέψει που όντως ισχύει, ότι δλδ μπορεί ανα πάσα στιγμή το εκάστοτε πακέτο να πάψει από την εταιρεία, από τη στιγμή που δεν υπάρχει δέσμευση συμβολαίου.
Ελπίζω να μη συμβεί κάτι τέτοιο άμεσα τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, musictracer said:

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου!
Μα είναι δυνατόν? Για ποιο λόγο να μου το πει αυτό τότε?
Υποψιάζομαι κάτι βέβαια, αλλά δε μπορώ να πιστέψω ότι θα έπεφτε τόσο χαμηλά το επίπεδο στους υπαλλήλους.
Ότι δλδ το έκανε με σκοπό να μας αποτρέψει από το συγκεκριμένο και να πάμε σε κάτι ακριβότερο.
Γιατί η αλήθεια είναι ότι εξ αρχής είχε την τάση να μας ωθεί προς τα κει (οτι και καλά δεν είναι επαρκές το πακέτο και τέτοια και ότι συμφέρει το συβόλαιο...) . Εμείς φυσικά ανένδοτοι γιατί ξέραμε ακριβώς εξαρχής ποια ήταν η πιο συμφέρουσα για τις ανάγκες επιλογή που τύγχανε να είναι και η οικονομικότερη..

Αλλά και πάλι, είναι δυνατόν να έπεφτε τόσο χαμηλά σκοπίμως ?
Τι να πω...?

Είπε και κάτι άλλο βέβαια για να μας αποτρέψει που όντως ισχύει, ότι δλδ μπορεί ανα πάσα στιγμή το εκάστοτε πακέτο να πάψει από την εταιρεία, από τη στιγμή που δεν υπάρχει δέσμευση συμβολαίου.
Ελπίζω να μη συμβεί κάτι τέτοιο άμεσα τουλάχιστον...

Ο προισταμενος του θα του είπε να σας πει 13ε και πολυ πιθανο να σας ενεργοποιουσε κ πακετο χωρίς να σας ενημερώσει. 

Όσο αφορά το ότι μπορεί να αλλάξει, εγώ τους απαντάω "ωραία, όταν αλλάξει θα τα ξαναπούμε".

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ο προισταμενος του θα του είπε να σας πει 13ε και πολυ πιθανο να σας ενεργοποιουσε κ πακετο χωρίς να σας ενημερώσει. 

Όσο αφορά το ότι μπορεί να αλλάξει, εγώ τους απαντάω "ωραία, όταν αλλάξει θα τα ξαναπούμε".

Σ' ευχαριστώ πολύ,
Απαράδεχτες οι πρακτικές τους!
Όλα για το χρήμα σήμερα, χάθηκε το φιλότιμο και η αξιοπρέπεια.

Τεσπα,
να ρωτήσω και κάτι άλλο επί τη ευκαιρία.
Είμαι κι εγώ για να αλλάζω . Χρόνια στην Q αλλά τους τελευταίους μήνες μείωσε σε 15 από 30 μέρες τις προσφορές και δε συμφέρουν πια.
Είναι καλά να έρθω frog?
Λίγο που τα κοίταξα δεν είναι σημαντικές οι διαφορές στα πακέτα, αλλά αν καποιος έχει έρθει από Q θα εκτιμούσα τη γνώμη του .

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, musictracer said:

Σ' ευχαριστώ πολύ,
Απαράδεχτες οι πρακτικές τους!
Όλα για το χρήμα σήμερα, χάθηκε το φιλότιμο και η αξιοπρέπεια.

Τεσπα,
να ρωτήσω και κάτι άλλο επί τη ευκαιρία.
Είμαι κι εγώ για να αλλάζω . Χρόνια στην Q αλλά τους τελευταίους μήνες μείωσε σε 15 από 30 μέρες τις προσφορές και δε συμφέρουν πια.
Είναι καλά να έρθω frog?
Λίγο που τα κοίταξα δεν είναι σημαντικές οι διαφορές στα πακέτα, αλλά αν καποιος έχει έρθει από Q θα εκτιμούσα τη γνώμη του .

Το θέμα είναι τι κατανάλωση κάνεις.. πες περίπου πόσα δεδομένα και χρόνο ομιλίας χρειάζεσαι για να δούμε. Σίγουρα η κάλυψη του δικτύου δεν συγκρίνεται..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το θέμα είναι τι κατανάλωση κάνεις.. πες περίπου πόσα δεδομένα και χρόνο ομιλίας χρειάζεσαι για να δούμε. Σίγουρα η κάλυψη του δικτύου δεν συγκρίνεται..

Με 300' είμαι καλυμμένος γενικά, αλλά και με 200' ίσως να ήμουν οκ.
Data δε τρελαίνομαι. 500Mb θα ήταν αρκετά , αλλά και με 300Mb θα ήμουν οκ.

Αυτή την περίοδο βάζω 800' και 1,5GB με 8€ από προσφορά .
Το φθηνότερο πακέτο νομίζω είναι 8.90€ και δίνει ελάχιστα πράματα...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, musictracer said:

Με 300' είμαι καλυμμένος γενικά, αλλά και με 200' ίσως να ήμουν οκ.
Data δε τρελαίνομαι. 500Mb θα ήταν αρκετά , αλλά και με 300Mb θα ήμουν οκ.

Αυτή την περίοδο βάζω 800' και 1,5GB με 8€ από προσφορά .
Το φθηνότερο πακέτο νομίζω είναι 8.90€ και δίνει ελάχιστα πράματα...

Οπότε.. το 1,5 GB το παίρνεις από την ανανέωση 13€ και με 2 φορές το πακέτο των 3,02€ (κάθε δεύτερη βδομάδα δίνει διπλάσια) είσαι στα 240 λεπτά ομιλίας. Άρα σύνολο 6,04€ το μήνα +ΦΠΑ είσαι κομπλέ.

Άσε που τον πρώτο χρόνο έχεις και 120 το μήνα προς όλους δώρο.

IMG_20240124_192800.jpg

IMG_20240124_192737.jpg

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kalitexnis_g said:

Οπότε.. το 1,5 GB το παίρνεις από την ανανέωση 13€ και με 2 φορές το πακέτο των 3,02€ (κάθε δεύτερη βδομάδα δίνει διπλάσια) είσαι στα 240 λεπτά ομιλίας. Άρα σύνολο 6,04€ το μήνα +ΦΠΑ είσαι κομπλέ.

Άσε που τον πρώτο χρόνο έχεις και 120 το μήνα προς όλους δώρο.

IMG_20240124_192800.jpg

IMG_20240124_192737.jpg

Αν κατάλαβα καλά λες ότι θα ανανεώνω μία φορά το 2μηνο και θα ενεργοποιώ 2 φορές το μήνα το national pack. Όμως το 2ο μήνα δε θα έχω καθόλου data αν κατάλαβα καλά, σωστά?
Αν ισχύει τότε δε με καλύπτει όπως είπα πριν. Χρειάζομαι τουλάχιστον 300mb / μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...