Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 19χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παίδες, το national combo που δίνει 10gb με 8.9€ είναι πακέτο προσφοράς ή μόνιμο?? Αν ναι, συμφέρει άπειρα σε σύγκριση με το πακέτο των 10.9€ που βάζω τώρα στη μάνα μου στο Whats Up. 

Αν της κάνω αλλαγή πακέτου σε frog, το κρατάει το υπόλοιπο που έχει μαζέψει σε €?

επίσης, έχει και η FROG rollover αν βάζεις το ίδιο πακέτο καθε μηνα?

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

παίδες, το national combo που δίνει 10gb με 8.9€ είναι πακέτο προσφοράς ή μόνιμο?? Αν ναι, συμφέρει άπειρα σε σύγκριση με το πακέτο των 10.9€ που βάζω τώρα στη μάνα μου στο Whats Up. 
Αν της κάνω αλλαγή πακέτου σε frog, το κρατάει το υπόλοιπο που έχει μαζέψει σε €?
επίσης, έχει και η FROG rollover αν βάζεις το ίδιο πακέτο καθε μηνα?
Είναι μόνιμο πακέτο για το FROG . Αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει στο μέλλον.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η λήξη υπολοίπου μου είναι στις 23-10, αν κάνω ανανέωση πακέτου στις 22 θα χάσω μόνο το υπόλοιπο μου ή και τον χρόνο ομιλίας προς όλους που έχω μαζέψει;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teo010 said:

Η λήξη υπολοίπου μου είναι στις 23-10, αν κάνω ανανέωση πακέτου στις 22 θα χάσω μόνο το υπόλοιπο μου ή και τον χρόνο ομιλίας προς όλους που έχω μαζέψει;

Εγώ αγοράζω το 60+60 συνέχεια και μόλις το ενεργοποιησω πριν λήξει το 2μηνο προστιθενται με όλα τα υπόλοιπα λεπτά ομιλίας ίδιου πακετου και είναι κανονικά διαθέσιμα και τον 3ο μήνα (μήνας μηδενισμού υπολοίπου χρημάτων). Πριν λήξει και ο 3ος μήνας, βάζω 10€ και με κρατάει ακόμη ένα 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Mivas said:

Τελικά εγκατέστησα και την εφαρμογή σε άλλη συσκευή, αλλά δεν τα έδωσαν τα 60 λεπτά... Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Μάλλον να επικοινωνήσεις με την εταιρεία. Μπορείς να ξεκινήσεις με το τσατ του messenger. Έχει κι ένα τηλέφωνο στην αρχική σελίδα της εφαρμογής (αυτό που γράφει υποστήριξη) που πρέπει να είναι με χρέωση κινητού.

Screenshot_20230924_174836.jpg

Edited by gag
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που ενεργοποίησε data voucher των 12€ μετά της 17/09 να μας πει, αν έδωσε απεριόριστα δεδομένα; Τελευταίο μήνυμα που έλαβα από την frog σχετικά με τις data voucher, ήταν 14/09 στο οποίο ανακοίνωνε απεριόριστα δεδομένα έως 17/09.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που ενεργοποίησε data voucher των 12€ μετά της 17/09 να μας πει, αν έδωσε απεριόριστα δεδομένα; Τελευταίο μήνυμα που έλαβα από την frog σχετικά με τις data voucher, ήταν 14/09 στο οποίο ανακοίνωνε απεριόριστα δεδομένα έως 17/09.
Λογικά τελείωσε χωρίς άλλη παράταση... bcd206eb62cbdc6560824d445b792190.jpg

Oneplus 11

Link to comment
Share on other sites

Για το data voucher δεν γνωρίζω αλλά μου στείλανε sms ότι η προσφορά για απεριόριστα δεδομένα (μόνο δεδομένα χωρίς τίποτα άλλο) τρέχει ακόμη μέχρι 28/09. Υπήρχε ένα link στο μήνυμα που όταν το πάτησα άνοιξε την σελίδα ενεργοποίησης της προσφοράς στο frog app. Δεν με ενδιεφερε και δεν προχώρησα σε ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, gag said:

Μάλλον να επικοινωνήσεις με την εταιρεία. Μπορείς να ξεκινήσεις με το τσατ του messenger. Έχει κι ένα τηλέφωνο στην αρχική σελίδα της εφαρμογής (αυτό που γράφει υποστήριξη) που πρέπει να είναι με χρέωση κινητού.

Screenshot_20230924_174836.jpg

Το τηλέφωνο δεν εξυπηρετεί, λέει μόνο να πάρει στο 1330 για να ενεργοποιήσει πακέτα... Άρα δοκιμή στο μέσεντζερ είναι η τελευταία επιλογή...

Έλεγα για την άθλια εξυπηρέτηση της Nova αλλά και η Cosmote δεν πάει πίσω όπως βλέπω...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για ενεργοποίηση κάποιος το πακέτο national combo με 8,90€ θα πρέπει να κάνει ανανέωση μέσα απο την εφαρμογή με 10€?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Για ενεργοποίηση κάποιος το πακέτο national combo με 8,90€ θα πρέπει να κάνει ανανέωση μέσα απο την εφαρμογή με 10€?

Βάζοντας 10€, μπαίνουν μέσα καθαρά 9,09€

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, user_one said:

Είναι κανείς που ενεργοποίησε data voucher των 12€ μετά της 17/09 να μας πει, αν έδωσε απεριόριστα δεδομένα; Τελευταίο μήνυμα που έλαβα από την frog σχετικά με τις data voucher, ήταν 14/09 στο οποίο ανακοίνωνε απεριόριστα δεδομένα έως 17/09.

Τελικά δώσανε παράταση και στις data voucher

Ήρθε SMS σήμερα:

DATA VOUCHER 12€ IS EXTENDED! GET UNLIMITED GB, 200' TO ALL AND 400' TO FROG FOR 30 DAYS UNTIL 28/09. NOW YOU CAN BUY BUNDLE VOUCHERS IN THE NEW FROG SHOP STADIOU 51, OMONIA AND IN SELECTED ETHNIC SHOPS ACROSS THE COUNTRY!

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Mivas said:

Το τηλέφωνο δεν εξυπηρετεί, λέει μόνο να πάρει στο 1330 για να ενεργοποιήσει πακέτα... Άρα δοκιμή στο μέσεντζερ είναι η τελευταία επιλογή...

Έλεγα για την άθλια εξυπηρέτηση της Nova αλλά και η Cosmote δεν πάει πίσω όπως βλέπω...

Εγώ μια φορά έχω πάρει μόνο και εξυπηρετήθηκα αμέσως. Πήρα βέβαια στο 1299 που χρεώνεται 0.19 σνα κλήση, και αργά τη νύχτα που δεν είχαν δουλειά. Δουλεύει 24/7 αυτό. Αλλά δοκίμασε πρώτα στο messenger και βλέπεις. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gag said:

Εγώ μια φορά έχω πάρει μόνο και εξυπηρετήθηκα αμέσως. Πήρα βέβαια στο 1299 που χρεώνεται 0.19 σνα κλήση, και αργά τη νύχτα που δεν είχαν δουλειά. Δουλεύει 24/7 αυτό. Αλλά δοκίμασε πρώτα στο messenger και βλέπεις. 

To Messenger κατά 90% θα σου λύσει το οποιοδήποτε πρόβλημα απαντώντας στις ερωτήσεις στοχευμένα και όχι με γενικότητες αναγκάζοντας σε να επαναλαμβάνεις την ερώτηση και να επιμένεις για να σου απαντήσουν συγκεκριμένα (βλ. Νόβα).

Α και μιλάμε για απάντηση εντός δέκα λεπτών και όχι να περιμένεις δυο και τρεις ώρες.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Παίζει μια δυνατή προσφορά στα 2 καταστήματα της Frog σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. 120 ευρώ για 1 χρόνο και δίνει απεριόριστα δεδομένα και 120 λεπτά ομιλίας προς όλους κάθε μήνα. Δεν χρειάζεται ανανέωση υπολοίπου για ολόκληρο τον 1 χρόνο. Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης η πληρωμή του πακέτου πρέπει να γίνει με μετρητά καθώς ακόμα δεν έχουν POS.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο πακέτο NATIONAL COMBO τα λεπτά δεν μεταφέρονται στο επόμενο μήνα με την ενεργοποίηση ίδιου πακέτο πριν την λήξη του προηγούμενου?

16 minutes ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Στο πακέτο NATIONAL COMBO τα λεπτά δεν μεταφέρονται στο επόμενο μήνα με την ενεργοποίηση ίδιου πακέτο πριν την λήξη του προηγούμενου?

Επίσης σε αλλαγή πακέτο από what's up σε frog με κόστος 3€ δίνει τα δώρα για τους 3 πρώτους μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σπάζω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να βρω τρόπο για να διαγράψω μια σύνδεση καρτοκινητού από το app,έχω φτάσει στο μάξιμουμ και δεν με αφήνει να προσθέσω άλλον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, tigi said:

Παίζει μια δυνατή προσφορά στα 2 καταστήματα της Frog σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. 120 ευρώ για 1 χρόνο και δίνει απεριόριστα δεδομένα και 120 λεπτά ομιλίας προς όλους κάθε μήνα. Δεν χρειάζεται ανανέωση υπολοίπου για ολόκληρο τον 1 χρόνο. Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης η πληρωμή του πακέτου πρέπει να γίνει με μετρητά καθώς ακόμα δεν έχουν POS.

Αυτή η προσφορά είχε ξαναναφερθεί εδώ πριν μερικούς μήνες. Τοτε είχε γραφτεί ότι ήταν μόνο για καινούργιο νούμερο. Δεν γίνεται σε φορτητότητα. Μάλλον και τώρα το ίδιο ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2023 at 2:11 ΜΜ, tigi said:

Παίζει μια δυνατή προσφορά στα 2 καταστήματα της Frog σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. 120 ευρώ για 1 χρόνο και δίνει απεριόριστα δεδομένα και 120 λεπτά ομιλίας προς όλους κάθε μήνα. Δεν χρειάζεται ανανέωση υπολοίπου για ολόκληρο τον 1 χρόνο. Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης η πληρωμή του πακέτου πρέπει να γίνει με μετρητά καθώς ακόμα δεν έχουν POS.

 

3 ώρες πριν, opmgls said:

Αυτή η προσφορά είχε ξαναναφερθεί εδώ πριν μερικούς μήνες. Τοτε είχε γραφτεί ότι ήταν μόνο για καινούργιο νούμερο. Δεν γίνεται σε φορτητότητα. Μάλλον και τώρα το ίδιο ισχύει.

Εγω καταλαβαινω οτι ισχυει για καθε frog, νεα και υπαρχοντα.

Link to comment
Share on other sites

On 26/9/2023 at 2:11 ΜΜ, tigi said:

Παίζει μια δυνατή προσφορά στα 2 καταστήματα της Frog σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. 120 ευρώ για 1 χρόνο και δίνει απεριόριστα δεδομένα και 120 λεπτά ομιλίας προς όλους κάθε μήνα. Δεν χρειάζεται ανανέωση υπολοίπου για ολόκληρο τον 1 χρόνο. Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης η πληρωμή του πακέτου πρέπει να γίνει με μετρητά καθώς ακόμα δεν έχουν POS.

Έχει ήδη αναφερθεί από τον Ιούλιο η συγκεκριμένη προσφορά.

Για τα λεπτά είναι βέβαιο ότι δε χρειάζεται ανανέωση; Γιατί στους 4 μήνες από την τελευταία ανανέωση έχει φραγή εξερχομένων.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, runner70 said:

 

Εγω καταλαβαινω οτι ισχυει για καθε frog, νεα και υπαρχοντα.

Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης που ρώτησα με ενημέρωσαν ότι είναι μόνο για νέα νούμερα. Ήθελα να βάλω την προσφορά σε νούμερο frog που ήδη είχα και με ενημέρωσαν ότι δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, tigi said:

Στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης που ρώτησα με ενημέρωσαν ότι είναι μόνο για νέα νούμερα. Ήθελα να βάλω την προσφορά σε νούμερο frog που ήδη είχα και με ενημέρωσαν ότι δεν γίνεται.

Το ίδιο και στο κατάστημα της Αθήνας και θέλει τα χρήματα μετρητά δεν έχει POS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...