Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, gpapas640 said:

Από φωτογραφίες του νέου Frog Store στη Θεσσαλονίκη...

 

Screenshot_2023-07-24-20-05-31-037.jpg

 

Για όσους δε μπορούν να το δουν, στην οθόνη γράφει στα αγγλικά "Απεριόριστα δεδομένα για ολο τον χρόνο με 120€". Ήτοι με 10€ το μήνα, αν αυτο σημαίνει "για ενα χρόνο". Καθόλου άσχημα, βέβαια μυρίζει προπληρωμή.

Άντε και τα προπληρώνεις για ένα χρόνο, δεν θα μπαίνει φραγή στο τετράμηνο ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, albiz said:

Άντε και τα προπληρώνεις για ένα χρόνο, δεν θα μπαίνει φραγή στο τετράμηνο ?

Σωστή απορία. Εαν μπορέσει ο @gpapas640 στην επίσκεψη του να ρωτήσει και αυτό. 

Άνοιξε η ιστοσελιδα, ελαφρώς ανανεωμενη σε καποια σημεια. Βλεποντας τα πακετα ίντερνετ, ηταν παντα 2 ευρω το ημερησιο απεριόριστο ίντερνετ; Μεγάλη διαφορά από τον ανταγωνισμό (0.90 στο F2G και CU)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Βλεποντας τα πακετα ίντερνετ, ηταν παντα 2 ευρω το ημερησιο απεριόριστο ίντερνετ; Μεγάλη διαφορά από

Είναι 1€ με τον φόρο στο f2g αλλά για 2 ημέρες στην πράξη. Αν αγοράσεις 00:05 τελειώνει την επόμενη ημέρα στις 24:00.

Βέβαια τα 120€ τον χρόνο είναι άψογη προσφορά του φρογκ που μπορεί να αντικαταστήσει το σταθερό αν θέλει κάποιος μόνο ίντερνετ και βέβαια αν θα συνεχιστεί η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Είναι 1€ με τον φόρο στο f2g αλλά για 2 ημέρες στην πράξη. Αν αγοράσεις 00:05 τελειώνει την επόμενη ημέρα στις 24:00.

Βέβαια τα 120€ τον χρόνο είναι άψογη προσφορά του φρογκ που μπορεί να αντικαταστήσει το σταθερό αν θέλει κάποιος μόνο ίντερνετ και βέβαια αν θα συνεχιστεί η προσφορά.

Με την ιδια λογικη και το 2€ ειναι προ φόρου άρα 2.20 με το φόρο. 

@gpapas640 εάν πας, μετά τις 13:00. Επίσης, η προσφορά φαινεται να ειναι για 300 νουμερακια.Screenshot_2023072.thumb.jpg.1a67622c3182afa1f7d9c55f045196ae.jpgScreenshot_20230.thumb.jpg.2bff918231c2a8ddc1f16dfae93964d4.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VIPdriver said:

Με την ιδια λογικη και το 2€ ειναι προ φόρου άρα 2.20 με το φόρο. 

@gpapas640 εάν πας, μετά τις 13:00. Επίσης, η προσφορά φαινεται να ειναι για 300 νουμερακια.Screenshot_2023072.thumb.jpg.1a67622c3182afa1f7d9c55f045196ae.jpgScreenshot_20230.thumb.jpg.2bff918231c2a8ddc1f16dfae93964d4.jpg

 

Πως ενεργοποιείται η προσφορα?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, VIPdriver said:

Με την ιδια λογικη και το 2€ ειναι προ φόρου άρα 2.20 με το φόρο. 

@gpapas640 εάν πας, μετά τις 13:00. Επίσης, η προσφορά φαινεται να ειναι για 300 νουμερακια.Screenshot_2023072.thumb.jpg.1a67622c3182afa1f7d9c55f045196ae.jpgScreenshot_20230.thumb.jpg.2bff918231c2a8ddc1f16dfae93964d4.jpg

 

Λατρεύω τους ανθρώπους που είναι πιο ψείρες από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dimitroula10 said:

Βέβαια τα 120€ τον χρόνο είναι άψογη προσφορά του φρογκ που μπορεί να αντικαταστήσει το σταθερό αν θέλει κάποιος μόνο ίντερνετ και βέβαια αν θα συνεχιστεί η προσφορά.

Δυστυχώς για να συμβει αυτό θα πρέπει να έχεις καλό σήμα στους χώρους που κινείσαι. Δυστυχώς εμένα είναι για κλάματα.

6 minutes ago, Pppe said:

Δε "κοστίζει" , αλλά και βγάζει κέρδη η εταιρεία στη ΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ. Στη "διάσταση των >95% αυτοκοροϊδευόμενων" συμπολιτών μας (εν έτει 2023) που αφηγηματίζουν ευαγγελίζοντας τα "συμβόλαια" (για διάφορους λόγους που έχω ξαναναλύσει το Σύνδρομο Στοκχόλμης συντριπτικού ποσοστού συμπολιτών μας): "Είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ. ΜΑ ΠΩΣ;". όπως :

1) Τα Τέμπη

2) Οι διαρκείς πυρκαγιές

3) Η ίδια η Κατάστασή τους (των >95% συμπολιτών μας) : ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ.

ΜΑ ΝΑ ("τρέχει" ήδη από Cosmote): 

 

Screenshot_20230723-123632.jpg

Για αρκετά ευρώ παραπάνω; ΟΚ: Τόσα "καταλαβαίνουν" (το >95% μας).

Εγώ δε βρίσκω τη συγκεκριμένη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, VIPdriver said:

22.22gb/μηνα για 9 μήνες είναι

Αναλογικα ναι. Απεριόριστα τους τρεις πρώτους μήνες και μετά δίνει 200gb διαθέσιμα για τους υπόλοιπους 9. Και τα καταναλώνεις με ότι ρυθμό θέλεις μέχρι την λήξη του 9μηνου.

Και για το λόγο του αληθές, ναι είναι internet on the go. Καμία σχέση δηλαδή με frog, what's up ή κοσμοκάρτα. Sim μόνο με data.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/epiko_internet.html

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες καλησπέρα. Δεν κατάφερα να περάσω χθες από το κατάστημα της frog αλλά πήγα σήμερα.

Έκανα μία ερώτηση για το απεριόριστο internet και μου είπε ότι δίνεται με νέο αριθμό και ισχύει για ένα ολόκληρο χρόνο. Στην ερώτηση για τη φραγή στο τετράμηνο δεν ήταν πολύ σίγουρη αλλά προθυμοποιήθηκε να πάρει τηλέφωνο προφανώς σε εσωτερική γραμμή της εξυπηρέτησης για να μάθει. Η πληροφόρηση ήταν ότι δεν απαιτείται ανανέωση διότι τα χρήματα προπληρώνονται που ουσιαστικά είναι σαν πακέτο απλά με ετήσια διάρκεια. Απαιτείται μία ταυτότητα, πας από το κατάστημα, επιλέγεις ένα νούμερο από τα διαθέσιμα (είχε μια ντάνα με καμιά 30-40 μωβ πακέτα φρογκ), ενεργοποιεί το πακέτο με την αποστολή ενός sms, πληρώνεις τα 120€ και είσαι έτοιμος.

Ο αριθμός θεωρείται κανονικό καρτοκινητο φρογκ, όποτε παίρνεις και τα welcome 120'/μήνα.

 

IMG_20230726_135339.jpg

IMG_20230726_135356.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, gpapas640 said:

Συμφορουμίτες καλησπέρα. Δεν κατάφερα να περάσω χθες από το κατάστημα της frog αλλά πήγα σήμερα.

Έκανα μία ερώτηση για το απεριόριστο internet και μου είπε ότι δίνεται με νέο αριθμό και ισχύει για ένα ολόκληρο χρόνο. Στην ερώτηση για τη φραγή στο τετράμηνο δεν ήταν πολύ σίγουρη αλλά προθυμοποιήθηκε να πάρει τηλέφωνο προφανώς σε εσωτερική γραμμή της εξυπηρέτησης για να μάθει. Η πληροφόρηση ήταν ότι δεν απαιτείται ανανέωση διότι τα χρήματα προπληρώνονται που ουσιαστικά είναι σαν πακέτο απλά με ετήσια διάρκεια. Απαιτείται μία ταυτότητα, πας από το κατάστημα, επιλέγεις ένα νούμερο από τα διαθέσιμα (είχε μια ντάνα με καμιά 30-40 μωβ πακέτα φρογκ), ενεργοποιεί το πακέτο με την αποστολή ενός sms, πληρώνεις τα 120€ και είσαι έτοιμος.

Ο αριθμός θεωρείται κανονικό καρτοκινητο φρογκ, όποτε παίρνεις και τα welcome 120'/μήνα.

 

IMG_20230726_135339.jpg

IMG_20230726_135356.jpg

Σωραίος! 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, gpapas640 said:

Συμφορουμίτες καλησπέρα. Δεν κατάφερα να περάσω χθες από το κατάστημα της frog αλλά πήγα σήμερα.

Έκανα μία ερώτηση για το απεριόριστο internet και μου είπε ότι δίνεται με νέο αριθμό και ισχύει για ένα ολόκληρο χρόνο. Στην ερώτηση για τη φραγή στο τετράμηνο δεν ήταν πολύ σίγουρη αλλά προθυμοποιήθηκε να πάρει τηλέφωνο προφανώς σε εσωτερική γραμμή της εξυπηρέτησης για να μάθει. Η πληροφόρηση ήταν ότι δεν απαιτείται ανανέωση διότι τα χρήματα προπληρώνονται που ουσιαστικά είναι σαν πακέτο απλά με ετήσια διάρκεια. Απαιτείται μία ταυτότητα, πας από το κατάστημα, επιλέγεις ένα νούμερο από τα διαθέσιμα (είχε μια ντάνα με καμιά 30-40 μωβ πακέτα φρογκ), ενεργοποιεί το πακέτο με την αποστολή ενός sms, πληρώνεις τα 120€ και είσαι έτοιμος.

Ο αριθμός θεωρείται κανονικό καρτοκινητο φρογκ, όποτε παίρνεις και τα welcome 120'/μήνα.

 

IMG_20230726_135339.jpg

IMG_20230726_135356.jpg

Ευχαριστουμε για την ενημέρωση. 

Η προσφορά είναι τρομερή, έστω και αν απαιτείται προπληρωμή του ποσού. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Τώρα πρεπει να βρουμε κουτί για WiFi hotspot. Δώστε προτασεις..... 

Όταν λες κουτί; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεσαι για κινητό ή ρουτερ; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, p_k said:

Σκέφτεσαι για κινητό ή ρουτερ; 

Ρουτερ. Η λέξη που δεν μου ερχόταν να γράψω (απο το πρωι έχω πιεί μόνο έναν καφέ, και αυτός ελληνικός) 

Link to comment
Share on other sites

Ρουτερ. Η λέξη που δεν μου ερχόταν να γράψω (απο το πρωι έχω πιεί μόνο έναν καφέ, και αυτός ελληνικός) 
Tp link 6400 η βλεπω και καινουργιο 6500. Αυτα ομως ειναι 4G. Για 5G ειναι ακομα ακριβά.

Παντως το 6400 που εχω εγω ειναι τελειο. Το βαζεις κοντα σε παραθυρο για να εχεις καλυτερο σημα και εισαι μια χαρα.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

Δεν παιρνει σιμ αυτο

Φτου! Πως ξεχωρίζω ποιο παιρνει σιμ και ποιο οχι; Ψάχνω όσο πιο οικονομικό. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...