Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 minutes ago, vdeverak said:

Τι εννοείς χάνει τα δώρα;
Εγώ αυτό έκανα κ όλα μια χαρά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μεταφέρθηκες σε κοσμοκαρτα έβαλες λεφτά και μετά έστειλες μήνυμα για να πας φρογκ και σου έδωσαν τα δώρα που παίρνει κάποιος όταν βάζει λεφτά στο φρογκ + τα υπόλοιπα δώρα? Σε φίλο δεν έγιναν και στο τσατ δεν απάντησαν.

Link to comment
Share on other sites

Για ποια δώρα μιλάμε ακριβώς? Για τα 60 + 60 λεπτά ομιλίας του πρώτου χρόνου?

Είναι προφανές ότι δεν θα έπαιρνε το δώρο της ανανέωσης εφόσον την ανανέωση την είχε κάνει ως κοσμοκάρτα

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dimitroula10 said:

Μεταφέρθηκες σε κοσμοκαρτα έβαλες λεφτά και μετά έστειλες μήνυμα για να πας φρογκ και σου έδωσαν τα δώρα που παίρνει κάποιος όταν βάζει λεφτά στο φρογκ + τα υπόλοιπα δώρα? Σε φίλο δεν έγιναν και στο τσατ δεν απάντησαν.

Εξυπακούεται οτι την επόμενη φορά που θα βάλει κάρτα (ως φρογκ) θα παρει τα δωρα του φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Για ποια δώρα μιλάμε ακριβώς? Για τα 60 + 60 λεπτά ομιλίας του πρώτου χρόνου?

Είναι προφανές ότι δεν θα έπαιρνε το δώρο της ανανέωσης εφόσον την ανανέωση την είχε κάνει ως κοσμοκάρτα

Όλα τα δώρα και τα 60+60 χάνονται άμα γίνει μεταφορά.

Οπότε καλύτερα κατευθείαν φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dimitroula10 said:

Όλα τα δώρα και τα 60+60 χάνονται άμα γίνει μεταφορά.

Οπότε καλύτερα κατευθείαν φρογκ.

Εχει κανει καμια ανανεωση χρονου ομιλιας ως frog ;

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα δώρα και τα 60+60 χάνονται άμα γίνει μεταφορά.
Οπότε καλύτερα κατευθείαν φρογκ.
Τα δώρα του φρογκ δίνονται κανονικά αν γίνει μεταφορά από what's up ή cosmokarta. 2 νούμερα που έκανα μετατροπή σε φρογκ δίνονται κανονικά

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2023 at 10:55 ΜΜ, dimitroula10 said:

Υπάρχει δυνατότητα μέσω wifi Greece να αγοράσεις αυτές τις κάρτες. Εδώ. Μάλιστα συμφέρει αυτά τα απεριόριστα από αυτά που δίνει στην εφαρμογή γιατί δίνει και επιπλέον λεπτά ομιλίας.

Το κάνουμε συχνά και κάθε καλοκαίρι δίνει απεριόριστα. Απόλυτη εμπιστοσύνη.

Αυτή η κάρτα μπαίνει σε οποιοδήποτε frog και αυτόματα αφαιρεί το ποσό και αποδίδει τα δεδομένα κτλ;
Μπορείς να τη χρησιμοποιείς όσο συχνά θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

Είναι τουλάχιστον 3 εβδομάδες τωρα που προσπαθεί η κόρη μου να μεταφέρει το νούμερο της στη Φρογκ.
Δοκίμασε σε καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ στη θεσσαλονίκη, της είπαν "δεν μπορούν να το κάνουν" και την έστειλαν σε Κοσμοτε.
Πήγε στο κεντρικό στην Ερμού, δεν ειχαν σιμ 🤐

 

Εχει πάρει τηλεφωνο τουλάχιστον 5 φορες, εχουμε συμπληρώσει την ονλάιν αίτηση άλλες τρείς, ούτε φωνη ούτε ακρόαση...

 

Αν ήθελε βέβαια συμβόλαιο ή καροσυμβόλαιο, υπήρχαν σιμ και διαθεση να εξυπηρετηθεί αμέσως 🤑

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασσικά δηλαδή,οπως συμβαίνει βέβαια και στους άλλους δυο.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kmpatra said:

Τα κλασσικά δηλαδή,οπως συμβαίνει βέβαια και στους άλλους δυο.

Σε άλλα 4 νούμερα της οικογένειας που τα μετεφερα πριν λιγους μήνες 2 και 2, ανταποκρίθηκαν σχεδον αμέσως

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση μου ειχε να κανει κυριως με τα καταστηματα,μαλιστα γι'αυτο πιο πάνω συστησα το online και την (έσχατη) λύση καταστήματος κοσμοτε εναντι γερμανος. Εσυ τις αιτησεις αυτες τις ειχες κανει online?

τωρα παιζουν και καλοκαιρινες αδειες οποτε τρεχα γυρευε....

ας δοκιμασετε τηλεφωνικη επικοινωνια με αλλο καταστημα κοσμοτε και να ρωτησετε αν υπαρχουν σιμ για να κανετε φορητοτητα. Υποψιν οτι θα πρεπει να πατε 2 φορες απ'οτι εχει αναφερθει,μια για την αιτηση και μια για την ενεργοποιηση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά απορίας άξιον γιατί συμβαίνει αυτό με την online αίτηση φορητότητας. Ακόμη και εσύ να τους καλέσεις πίσω δεν μπορουν να σε συνδέσουν με κάποιο τμήμα που διαχειρίζεται την αίτηση σου.

Για όποιον πάντως δεν είναι διατεθειμένος να περιμένει την online αίτηση και δεν βρίσκει άκρη ούτε με τα καταστήματα μπορεί να καλέσει στο 2108006300. Από εκεί μπορεί να ζητήσει να κάνει άμεσα τηλεφωνική φορητότητα (αυτό πρότειναν σε εμένα τουλάχιστον ωστόσο ολοκλήρωσα την online αίτηση). Το κόστος είναι 7,90€ για την κάρτα σιμ.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

χρονο ομιλιας εχει μεσα σε αυτη την περιπτωση? γιατι αν χρεωνει τοσο την καρτα, μετά θες τουλάχιστον 8-12 ευρω για την πρωτη ανανέωση...ενω στις αλλες περιπτωσεις νομιζω δεν χρεωνει την σιμ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

χρονο ομιλιας εχει μεσα σε αυτη την περιπτωση? γιατι αν χρεωνει τοσο την καρτα, μετά θες τουλάχιστον 8-12 ευρω για την πρωτη ανανέωση...ενω στις αλλες περιπτωσεις νομιζω δεν χρεωνει την σιμ.

Δεν γνωρίζω αλλά πολύ αμφιβάλλω. Θεωρώ ότι ο μόνος τρόπος φορητότητας που συμφέρει είναι η online αρκεί να έχεις προετοιμαστει για τις καθυστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, gpapas640 said:

Δεν γνωρίζω αλλά πολύ αμφιβάλλω. Θεωρώ ότι ο μόνος τρόπος φορητότητας που συμφέρει είναι η online αρκεί να έχεις προετοιμαστει για τις καθυστερήσεις.

Πόση ακριβως είναι η καθυστέρηση; Εκανα την online πριν 5 μέρες και ακομα τίποτα. Απολύτως τίποτα. Ούτε τηλέφωνο, ούτε κάτι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, cagliostro said:

Πόση ακριβως είναι η καθυστέρηση; Εκανα την online πριν 5 μέρες και ακομα τίποτα. Απολύτως τίποτα. Ούτε τηλέφωνο, ούτε κάτι αλλο.

Λογικά σε 1-2 ημέρες θα σε πάρουν. Αν όχι, ξεκινά να ενοχλείς στο 2108006300.

Συνοπτικά η εμπειρία μου από την ολναιν φορητότητα σε φρογκ εδώ:

https://myphone.gr/forum/topic/38184/page/1264/?tab=comments#comment-7190643

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2023 at 11:48 ΠΜ, kmpatra said:

χρονο ομιλιας εχει μεσα σε αυτη την περιπτωση? γιατι αν χρεωνει τοσο την καρτα, μετά θες τουλάχιστον 8-12 ευρω για την πρωτη ανανέωση...ενω στις αλλες περιπτωσεις νομιζω δεν χρεωνει την σιμ.

Τα 8€ (στην δική μου περίπτωση σε κατάστημα cosmote πρίν 4 μηνες) μπαίνουν στην κάρτα και θεωρούνται ως πρώτη ανανέωση. Η σιμ δεν χρεώνεται.  Απλώς προσοχή, πρέπει να το ζητήσεις και να επιμείνεις γιατί αλλιώς σου βάζουν αυθαίρετα πακέτο. Εγώ το ζήτησα, το σημείωσε ο υπάλληλος, το είπα κσι στον επόμενο υπάλληλο να το τσεκάρει, και πάλι στο ταμείο πήγαν να μου βάλουν πακέτο! 😁

Υγ. Μιλάω μόνο για φορητότητα από Q σε κατάστημα Cosmote, δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες περιπτώσεις.

Edited by gag
υγ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα online αίτηση για νέα κάρτα. Έχουν περάσει 20 μέρες χωρίς ανταπόκριση. Βρήκα μια στην Cosmote της γειτονιάς μου πριν 10 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2023 at 7:06 ΜΜ, VIPdriver said:

Εαν δεν εχουν καρτες σιμ μπορει να το κανει κοσμοκαρτα ή γουάτς απ και μετά με ένα σμσ (και χρέωση 3 ευρω) μπορεί να το κάνει φρογκ.

Σύμφωνα με πληροφόρηση από το messenger chat της frog η πρώτη μετατροπή από cosmokarta ή what's up σε frog κοστίζει 10 ευρώ.

Από την άλλη προφανώς και δεν θεωρώ φυσιολογική όλη αυτή την καθυστέρηση στην online φορητότητα ωστόσο αξίζει να περιμένεις μερικές ημέρες για να μην ξοδέψεις τζάμπα ένα δεκάρικο.

2 ώρες πριν, gag said:

Τα 8€ (στην δική μου περίπτωση σε κατάστημα cosmote πρίν 4 μηνες) μπαίνουν στην κάρτα και θεωρούνται ως πρώτη ανανέωση. Η σιμ δεν χρεώνεται.  Απλώς προσοχή, πρέπει να το ζητήσεις και να επιμείνεις γιατί αλλιώς σου βάζουν αυθαίρετα πακέτο. Εγώ το ζήτησα, το σημείωσε ο υπάλληλος, το είπα κσι στον επόμενο υπάλληλο να το τσεκάρει, και πάλι στο ταμείο πήγαν να μου βάλουν πακέτο! 😁

Υγ. Μιλάω μόνο για φορητότητα από Q σε κατάστημα Cosmote, δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες περιπτώσεις.

Συναναστροφή με κατάστημα= μπλέξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη αλλαγη απο κοσμοκαρτα σε what's up ειναι δωρεαν και σε φρογκ είναι 3 ευρώ. Πρόσφατα δοκιμασμένο. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πρωτη αλλαγη απο κοσμοκαρτα σε what's up ειναι δωρεαν και σε φρογκ είναι 3 ευρώ. Πρόσφατα δοκιμασμένο. 

Τι να πω...

Screenshot_2023-07-12-07-42-10-943.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, gpapas640 said:

Τι να πω...

Screenshot_2023-07-12-07-42-10-943.jpg

Να τους πεις ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται. 

Εκανα αλλαγή σε γνωστό μου (με αλπακ) πριν λίγες ημέρες. 

ΥΓ. Και επιβεβαίωση ότι η κοσμοκάρτα του γνωστού μου δεν είχε αλλάξει ποτέ είναι ότι προς what's up έδινε μηδενική χρέωση. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, VIPdriver said:

Να τους πεις ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται. 

Εκανα αλλαγή σε γνωστό μου (με αλπακ) πριν λίγες ημέρες. 

ΥΓ. Και επιβεβαίωση ότι η κοσμοκάρτα του γνωστού μου δεν είχε αλλάξει ποτέ είναι ότι προς what's up έδινε μηδενική χρέωση. 

Απλώς για να το διευκρινίσω: η αλλαγή προς φρογκ που έκανες ήταν η 1η αλλαγή γενικά; Διότι από όσο κατάλαβα η χρέωση των 10€ αφορά την πρώτη αλλαγή οικονομικού πακέτου σε έναν αριθμό που είναι cosmokarta ή what's up και μετατρέπεται σε φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gpapas640 said:

Απλώς για να το διευκρινίσω: η αλλαγή προς φρογκ που έκανες ήταν η 1η αλλαγή γενικά; Διότι από όσο κατάλαβα η χρέωση των 10€ αφορά την πρώτη αλλαγή οικονομικού πακέτου σε έναν αριθμό που είναι cosmokarta ή what's up και μετατρέπεται σε φρογκ.

Τι εννοεις οικονομικό πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...