Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να λέει κάθε μήνα και να κάνει rollover δεν μπορεί να είναι λιγότερο απο 30 μέρες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, damianos said:

ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA! 500ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ANA ΔEYT/ΠTO KAI KΛHΣEIΣ ΠPOΣ EE + 200SMS + 2GB + ROLLOVER MONO ME 8,90€! MΠOPEIΣ NA TO ENEPΓOΠOIEIΣ ΣTEΛNONTAΣ 95 ΣTO 12410 KAΘE MHNA ΓIA 12 MHNEΣ! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ https://nvgr.gr/epik

Νομιζω το γράφει ξεκάθαρα 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Driver_3 said:

Η συγκεκριμένη προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί και σε εμένα παρόλο που δεν μου έχει έρθει. Έστειλα μήνυμα και μου απάντησε δεν επαρκεί το υπόλοιπο.

και σε μενα το ιδιο. Είναι αργα πλέον, παραλαμβάνω σήμερα sim και πάω γι'αλλες πολιτείες. Άλλωστε και αυτό το πακέτο ανεβάζει το ελάχιστο στα 8,90 όπως και τα άλλα μόνιμα,με παραπάνω λεπτά,νομίζω οτι ο μέσος q συνδρομητής είχε μικρότερες ανάγκες με το ανάλογα μικρότερο κόστος...

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με την παραπάνω προσφορά χρειάζεται πάλι να το ταΐζεις 20 ευρώ το δίμηνο, τα οποία κατά την άποψή μου συνεχίζουν να είναι πολλά για καρτοκινητή και ειδικά για αυτούς που δεν κάνουν τέτοια χρήση.

Για εμένα και τα νούμερα που διαχειρίζομαι ούτε τα 5 ευρώ απεριόριστα + 1000' χρειάζονταν, τα έβαζα τις περισσότερες φορές για την ευκολία να υπάρχουν συνδυαστικά data και κλήσεις. Με κόστος 12 ευρώ το δίμηνο όταν έβγαζε την προσφορά συνεχόμενα, γιατί δεν ήταν και πάντα, το αποδεχόμουν. Αλλά συνήθως ήταν χειρότερα. Κάτι δεν θα ερχόταν η προσφορά και θα έβαζα κάτι ακριβότερο ή πακέτο, κάτι θα έστελνε κάποιος ένα sms και θα χρεωνόταν κερατιάτικα, κάτι το 2ευρο χρέωσης ίντερνετ από το πουθενά, βγαίνανε οι υπολογισμοί εκτός και χρειαζόταν νέα κάρτα.

Έφυγε και το τελευταίο νούμερο από q και τέλος. Ίσως αν φύγω πάλι για πολλούς μήνες στο εξωτερικό να το γυρίσω f2g για την 1 ευρώ ανανέωση το δίμηνο ώστε να το συντηρώ πιο φτηνά στην απουσία μου, αλλά λόγο να γυρίσω στην q με την υπάρχουσα κατάσταση δεν βλέπω. Καλό ήταν όσο κράτησε.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έγινε NOVA η πολιτική της εταιρίας είναι "ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ". Και αυτό επιβεβαιώθηκε από την συμπεριφορά των υπαλλήλων στα καταστήματα. 

Χάλασε το Q κάνοντας το ακριβότερο, έκανε μαρκετινιστικο τρυκ την ανανέωση στο F2G από 1 ευρώ και δίνοντας φθηνότερη ανανέωση 8 ευρώ με μοναδικό συνδυαστικό πακετο που δίνει ψίχουλα 400mb σε εποχή που η πλειοψηφια έχει συσκευές 4G και 5G και όλα αυτά για να αναγκαστεί ο κόσμος της καρτοκινητής να παει σε συμβολαιο. 

Από τη στιγμή που ο ανταγωνισμός προσαρμοστηκε εγώ πιστευω οτι η nova περισσότερο έχασε παρά κέρδισε. Όλοι ψάχνουν τα απεριόριστα και μόνο με ειδική προσφορα κάποιος θα επιλέξει nova. Εγώ π.χ. που έχω F2G έχω προσφορα όλα απεριόριστα με 21 ευρώ. Εάν όμως έρθει η κοσμοτε και μου το δώσει με λίγα λεφτά παράπανω, εννοείται θα προτιμησω να δώσω κάτι παραπανω για να έχω καλυτερη κάλυψη και ταχυτητες. Οταν δεν είσαι ο καλυτερος στον τομέα σου, θα πρεπει να γίνεις πιο οικονομικός. Κατά τη γνώμη μου η nova θα έπρεπε να δώσει απεριόριστα τα παντα όλα με 15 ευρώ. Εάν θέλει να σταματήσει να χάνει πελατες αυτό.... 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το δικό μου Q θα το κρατήσω μόνο σαν 2ο αριθμό για να λαμβάνω κλήσεις, π.χ. μία ανανέωση στον χρόνο, και σαν κύριο θα κρατήσω ένα CU που δίνει με λίγο φθηνότερα, πολλά περισσότερα πράγματα.

Και για άλλο άτομο στην οικογένεια σκέφτομαι μεταφορά σε frog, την τελευταία οικονομική καρτοκινητή δυστυχώς (δεν ξέρω για πόσο ακόμη)...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου δινει τα 1000' καθε μηνα δωρο παιρνω μονο τα δωρα με τα GB εχω χασει επεισοδια 

Τελος τα countdown για μηνα οριστικα ?

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη αυτό συμβαίνει. Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι, ούτε μπορεί να προδικάσει κανείς οτι δεν μπορεί να ξαναμπεί μηνιαίο.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή το δεύτερο είναι "μαύρο πρόβατο", δεν δίνει επέκταση του υπολοίπου

Σήμερα αποχαιρέτησα την q μετά από 11 χρόνια "συμβίωσης"... Πλέον μόνο της μητέρας μου έχω αφήσει εκεί λόγω των 1000 λεπτών από το σταθερό

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2023 at 1:55 ΜΜ, adi32 said:

Επειδη μου δινει τα 1000' καθε μηνα δωρο παιρνω μονο τα δωρα με τα GB εχω χασει επεισοδια 

Τελος τα countdown για μηνα οριστικα ?

Από τότε που έγινε Nova πάει από το κακό στο χειρότερο... Με την κατάργηση των μηνιαίων coundown, τα βασικά πακέτα είναι πιο οικονομικά πλέον και τα countdown για ομιλία τουλάχιστον δεν έχουν νόημα πια...

Η πιο οικονομική καρτοκινητή πλέον (για ομιλία τουλάχιστον) είναι μόνο η frog με 3 ευρώ το μήνα για 120 λεπτά, μετά 2η με τεράστια διαφορά είναι η F2G με 8 ευρώ για 400 λεπτά και τρίτη πια η Q με 9 ευρώ 300 λεπτά. Οι υπόλοιπες είναι πάνω από 11 ευρώ τα φθηνότερα πακέτα εκτός από τα φοιτητικά που είναι γύρω στα 8-9 ευρώ και δίνουν και περισσότερα.

Υ.Γ. Εσύ πως παίρνεις 1000 προς όλους δωρεάν, είναι τίποτα φοιτητικό;

23 ώρες πριν, damianos said:

Screenshot_2023-07-14-12-14-28-766_co.trebbble.android.wind.q.jpg

μακάρι να είχαμε ακόμη τέτοια countdown δεν θα είχε κανένας λόγο να φύγει... Έτσι ήταν τα στάνταρ πακέτα της Q κάποτε...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να μετέφερε σταθερό τηλέφωνο στη nova και να πήρε ως δώρο λεπτά σε υπάρχον νούμερο q; Ευχαριστώ

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Mivas said:

Από τότε που έγινε Nova πάει από το κακό στο χειρότερο... Με την κατάργηση των μηνιαίων coundown, τα βασικά πακέτα είναι πιο οικονομικά πλέον και τα countdown για ομιλία τουλάχιστον δεν έχουν νόημα πια...

Η πιο οικονομική καρτοκινητή πλέον (για ομιλία τουλάχιστον) είναι μόνο η frog με 3 ευρώ το μήνα για 120 λεπτά, μετά 2η με τεράστια διαφορά είναι η F2G με 8 ευρώ για 400 λεπτά και τρίτη πια η Q με 9 ευρώ 300 λεπτά. Οι υπόλοιπες είναι πάνω από 11 ευρώ τα φθηνότερα πακέτα εκτός από τα φοιτητικά που είναι γύρω στα 8-9 ευρώ και δίνουν και περισσότερα.

Υ.Γ. Εσύ πως παίρνεις 1000 προς όλους δωρεάν, είναι τίποτα φοιτητικό;

μακάρι να είχαμε ακόμη τέτοια countdown δεν θα είχε κανένας λόγο να φύγει... Έτσι ήταν τα στάνταρ πακέτα της Q κάποτε...

Η χαμηλότερη τιμή σε λεπτό ομιλίας και σμσ είναι στο Liquid του CU. Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σου. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, kmpatra said:

Τα παλιά 120' από το σταθερό είναι. Τώρα τα έχουν κάνει 1000'.

Υπάρχει σταθερό σε Nova αλλά δεν δίνουν τίποτα στην Q... 😞

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mivas said:

Υπάρχει σταθερό σε Nova αλλά δεν δίνουν τίποτα στην Q... 😞

Νομίζω ευχονται να μην υπήρχε η κιου

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mivas said:

Υπάρχει σταθερό σε Nova αλλά δεν δίνουν τίποτα στην Q... 😞

Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα είναι η q γιατί η μητέρα μου τα παίρνει τα 1.000 λεπτά. Αλλά στην εποχή των 120' επι wind το είχαμε δηλώσει το κινητό για να τα παίρνει εκεί + το ότι το έχουμε δηλώσει ως κινητό επικοινωνίας για το σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mivas said:

Εσύ πως παίρνεις 1000 προς όλους δωρεάν, είναι τίποτα φοιτητικό;

λογω σταθερου στη wind απο παλια 

To Frog 60 λεπτα εχει με 3€

https://www.frogmobile.gr/el/omilia/paketa-omilias-frog-gia-ellada

Αν θες και ιντερνετ πας στα 7,20-8,90

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, adi32 said:

λογω σταθερου στη wind απο παλια 

To Frog 60 λεπτα εχει με 3€

https://www.frogmobile.gr/el/omilia/paketa-omilias-frog-gia-ellada

Αν θες και ιντερνετ πας στα 7,20-8,90

κάθε 2 εβδομάδες το πακέτο αλλάζει σε 120 λεπτά και είναι στάνταρ εδώ και χρόνια. Οπότε μπορείς να το συγχρονίσεις να το ενεργοποιείς μόνο όταν είναι στα 120. Αλλά όπως άλλαξε η Q τα countdown μπορεί να αλλάξει και αυτό προφανώς μιας και δεν έχει αντίπαλο αυτή τη στιγμή...

5 ώρες πριν, kmpatra said:

Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα είναι η q γιατί η μητέρα μου τα παίρνει τα 1.000 λεπτά. Αλλά στην εποχή των 120' επι wind το είχαμε δηλώσει το κινητό για να τα παίρνει εκεί + το ότι το έχουμε δηλώσει ως κινητό επικοινωνίας για το σταθερό.

το σταθερό στη WInd όπως και το κινητό επικοινωνίας Q υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια αλλά ποτέ δεν δόθηκαν αυτά τα 120 ή 1000 δυστυχώς... Ίσως ήθελε ειδικό πακέτο ή αίτηση και δεν γινόταν αυτόματα...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

πριν την εμπορικη καταργηση της συγκεκριμενης διαδικασιας, επρεπε να δηλωσεις το κινητο στο οποιο ηθελες να μπουν τα 120'. Θεωρητικά στο ιδιο αφμ επρεπε να ηταν, αλλά το συστημα δεχοταν ατυπα και νούμερο τριτου ατομου.

Link to comment
Share on other sites

Η Q ξαναρχισε τις εξυπναδες μρ το daily internet των 2€. Ειχα το unlimited μεχρι τα μεσανυχτα. Έκλεισα ντατα νωρις το βραδυ για να το ενεργοποιησω ξανα αυριο. Μηνυμα τα μεσανυχτα ΑΚΡΙΒΩΣ με ωρα 00.00 γραφει οτι χρεωθηκα 2€. Αν δεν ακυρωσουν την χρεωση, αντε γεια βρυσουλες. Ξεφτιλες.

Sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Δεχόταν κλήσεις μέχρι τελευταία στιγμή πριν του βάλω 8Ε κάρτα, 13μήνες+κάτι από την προηγούμενη κάρτα:

 

IMG-89f769d3a77169f2a1f30691efe9e48e-V (1).jpg

Συστήνω το ίδιο δι'υμάς.

Από κει και πέρα: Θέλετε να "συντηρείτε" μια εταιρία "ό,τι να'ναι" ; Πρόβλημά σας.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nininikos said:

Η Q ξαναρχισε τις εξυπναδες μρ το daily internet των 2€. Ειχα το unlimited μεχρι τα μεσανυχτα. Έκλεισα ντατα νωρις το βραδυ για να το ενεργοποιησω ξανα αυριο. Μηνυμα τα μεσανυχτα ΑΚΡΙΒΩΣ με ωρα 00.00 γραφει οτι χρεωθηκα 2€. Αν δεν ακυρωσουν την χρεωση, αντε γεια βρυσουλες. Ξεφτιλες.

Sent from my S21 FE 8/256
 

Πολλές φορές και το κινητο "την κάνει"...μηπως σε αυτό το διάστημα έκανες π.χ. επανεκκίνηση ή το ειχες σε 4g? Συνήθως για να αποφυγω χρεωση εκλεινα εκτος απο data και περιαγωγή δεδομένων (για παλιά σιμ μιλάμε) και παντα σε 2g, και έβαζα τη δεύτερη κάρτα ως προεπιλεγμένη. Δεν έτυχε να χρεωθώ ποτέ παρά μόνο σε περίπτωση που άνοιγα τα data εγώ. Αλλά ακόμα και σε τέτοια περίπτωση μία φορά που έγινε μου επέστρεψαν τα λεφτά... Στην περίπτωση αυτή όμως δεν θυμάμαι αν τα είχα ανοίξει και πριν τις 12:00 που είναι πολύ πιθανό (όπου θεωρητικά θα έπρεπε να υπήρχαν ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...