Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγόρασα πακέτο 60' περί τις 9:30πμ την Κυριακή
κάλεσα στο 1299 περί τις 6:30μμ και δηλώθηκε στο τεχνικό για έλεγχο και απόδοση
σε έλεγχο υπολοίπου που έκανα σήμερα μεσημέρι ήταν όλα εντάξει

όσοι έχετε πρόβλημα δηλώστε το με κλήση ή chat, μην περιμένετε να διορθωθεί από μόνο του

Edited by arjuna
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και σε μένα,μετα απο αιτημα για τεχνικό ελεγχο στο τσατ της εφαρμογής, σήμερα μου προσθεσαν επιπλέον 60'

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μαϊμού που έχω για το χωριό έβαλα πακέτο χτες βράδυ στις 23:00 και δεν μπήκε διπλασιασμός. Δεν με ενδιαφέρει γιατί ο χρήστης δεν χαλάει πάνω από 30' τον μήνα, έτσι ούτε τσατ ούτε τίποτα. Το χρησιμοποιεί μόνο για ομιλία και οικονομία με 10€ το τρίμηνο.

Και σήμερα το μεσημέρι που άνοιξα την εφαρμογή είχε 120'. Επομένως τίποτα δεν έχει αλλάξει. Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ioanniskar said:

Ούτε σε μένα μπήκαν για το πακέτο που πήρα χθες 2/7. 

Κι εγώ πήρα χθες 2/7 και τα +60 μπήκαν σήμερα αλλά χωρίς να επικοινωνήσω μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα, χθες εμφανίζονταν μόνο τα 60 και σήμερα εμφανίστηκαν και τα υπόλοιπα 60.

Κι επίσης δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά έκανα αναζήτηση στο νήμα και δεν βρήκα κάτι.

Ξέρει κανείς για πόσο καιρό μπορώ να κρατήσω την προσφορά ενεργοποίησης με δεδομένα και ομιλία χωρίς να την ενεργοποιήσω;

Εξαφανίζεται μετά από κάποιο διάστημα ή μένει για πάντα μέχρι να ενεργοποιηθεί από τον χρήστη;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, n1451 said:

Ξέρει κανείς για πόσο καιρό μπορώ να κρατήσω την προσφορά ενεργοποίησης με δεδομένα και ομιλία χωρίς να την ενεργοποιήσω;

Εξαφανίζεται μετά από κάποιο διάστημα ή μένει για πάντα μέχρι να ενεργοποιηθεί από τον χρήστη;

Εαν εννοείς τα +60 του welcome bonus ή τα +500mb της ανανεωσης που παίρνεις από την εφαρμογή, έχουν διάρκεια 30 ημέρες, αν δεν τα πάρεις χάνονται. 
Εάν εννοείς το Welcome pack, τα λέει εδώ.
https://www.frogmobile.gr/el/oroi-kai-proypotheseis-online-sim-card-order

 

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που έβαλα κάρτα μου έδωσε 60 λεπτά προς όλους (welcome δώρο). Διαπίστωσα ότι ουσιαστικά είχαν διάρκεια 32 ημέρες και όχι 31. Επειδή κάρτα είχα βάλει πριν τις 12:00 το μεσημέρι υπέθεσα ότι μπορεί η 32η μέρα να οφειλόταν σε αυτό. Σήμερα ενεργοποίησα χειροκίνητα πριν λίγο (επίτηδες έκανα την ενεργοποίηση μετά τις 12.00) μέσα από το frog app τα άλλα 60 λεπτά. Τα λεπτά λήγουν στις 7 Αυγούστου στις 12:00 το μεσημέρι. Επομένως διασταυρωμένα πλέον τα συγκεκριμένα λεπτά έχουν διάρκεια 32 ημέρες. Μήπως το ίδιο ισχύει και για τα λεπτά από το national pack?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, gpapas640 said:

Επομένως διασταυρωμένα πλέον τα συγκεκριμένα λεπτά έχουν διάρκεια 32 ημέρες. Μήπως το ίδιο ισχύει και για τα λεπτά από το national pack?

Δεν έχω ακόμα άποψη, απλώς παραθέτω στοιχεία μηπως βοηθάνε:
Τα +60 του προηγούμενου Welcome bonus που ενεργοποίησα από την εφαρμογή στις 17/6 στις 2μμ, λήγουν στις 19/7 στις 12:00 = 32 μερες

Τα 60 του Welcome bonus που μπήκαν αυτόματα ατις 22/6 στις 9 το πρωί, λήγουν στις 23/7 στις 12:00. =31

Το national pack που ενεργοποίησα την Κυριακή 2/7 στις 6 το απόγευμα, λήγει 2/8 στις 12:00. =31

Υπολογίζοντας ότι ο 6ος έχει 30 μέρες κι ο 7ος 31 τα +60 της εφαρμογής φαίνεται να έχουν διάρκεια 32 μέρες και τα άλλα 31. Εκτός αν κάτι δεν μετράω σωστά.
🥴

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, gag said:

Δεν έχω ακόμα άποψη, απλώς παραθέτω στοιχεία μηπως βοηθάνε:
Τα +60 του προηγούμενου Welcome bonus που ενεργοποίησα από την εφαρμογή στις 17/6 στις 2μμ, λήγουν στις 19/7 στις 12:00 = 32 μερες

Τα 60 του Welcome bonus που μπήκαν αυτόματα ατις 22/6 στις 9 το πρωί, λήγουν στις 23/7 στις 12:00. =31

Το national pack που ενεργοποίησα την Κυριακή 2/7 στις 6 το απόγευμα, λήγει 2/8 στις 12:00. =31

Υπολογίζοντας ότι ο 6ος έχει 30 μέρες κι ο 7ος 31 τα +60 της εφαρμογής φαίνεται να έχουν διάρκεια 32 μέρες και τα άλλα 31. Εκτός αν κάτι δεν μετράω σωστά.
🥴

Τα μαθηματικά σωστά τα βρίσκω. Ωστόσο μυρίζομαι ότι κάτι συμβαίνει με την ώρα ενεργοποίησης. Θα συνεχίσω τα πειράματα και τις παρατηρήσεις και θα επιστρέψω για τα περαιτέρω...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω:

Εμποδίζει πλέον η φρογκ το WiFi tethering στο πρόγραμμα Απεριόριστα δεδομένα; 

Έχω μια sim μόνο για καλοκαίρι στο χωριό, που χρησιμοποιούσα πέρυσι σε 4G Router.

Έβαλα μονάδες και πρόγραμμα Απεριόριστα, αλλά στη πρώτη δοκιμή, η ταχύτητα μέσω του 4G router download  ήταν 0.4 και upload 12.9

https://www.speedtest.net/my-result/a/9393462961

Από άλλη sim στο κινητό μου στο ίδιο σημείο 

5.38 και 28.8

https://www.speedtest.net/my-result/a/9393465421

 

Edited by andre74
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, andre74 said:

Εμποδίζει πλέον η φρογκ το WiFi tethering στο πρόγραμμα Απεριόριστα δεδομένα; 

Όχι δεν εμποδίζει. Για να δεις κάνε χοτ σποτ το κινητό. Πιθανόν το ρουτερακι δεν είναι τελευταίας τεχνολογίας η η κεραία είναι μακριά. Δεν λέγεται wifi Tethering νομίζω. Σκέτο τεδερινγκ.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andre74 said:

Δούλεψε, ταχύτητα δεν παρακολούθησα, ίσως φταίει η ανενεργή για 10 μήνες κάρτα σιμ

Όταν λες 10 μήνες ανενεργή sim τι εννοείς; Ότι τελευταία φορά κάρτα έχεις βάλει πριν 10 μήνες και ξανά έκανες τώρα ανανέωση; Πώς αυτό επηρεάζει την ταχύτητα του δικτύου;

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας το ψάξιμο της φρογκ ως νέος συνδρομητής παρατήρησα ότι στις επιλογές ανανέωσης υπάρχει και η bandle κάρτα. Έκανα μία ερώτηση στο messenger chat της frog και έλαβα την εξής απάντηση:

 

Screenshot_2023-07-08-22-43-11-917.jpg

IMG_20230708_224529.jpg

Δυστυχώς ως κάτοικος Θεσσαλονίκης δεν έχω τη δυνατότητα να εκμεταλλευτώ τις συγκεκριμένες κάρτες αφού δεν υπάρχει σημείο διάθεσης.

Ωστόσο για τους Αθηναίους, ιδιαίτερα η προσφορά με τα απεριόριστα δεδομένα είναι πολύ ενδιαφέρουσα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gpapas640 said:

Δυστυχώς ως κάτοικος Θεσσαλονίκης δεν έχω τη δυνατότητα να εκμεταλλευτώ τις συγκεκριμένες κάρτες αφού δεν υπάρχει σημείο διάθεσης.

Υπάρχει δυνατότητα μέσω wifi Greece να αγοράσεις αυτές τις κάρτες. Εδώ. Μάλιστα συμφέρει αυτά τα απεριόριστα από αυτά που δίνει στην εφαρμογή γιατί δίνει και επιπλέον λεπτά ομιλίας.

Το κάνουμε συχνά και κάθε καλοκαίρι δίνει απεριόριστα. Απόλυτη εμπιστοσύνη.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Υπάρχει δυνατότητα μέσω wifi Greece να αγοράσεις αυτές τις κάρτες. Εδώ. Μάλιστα συμφέρει αυτά τα απεριόριστα από αυτά που δίνει στην εφαρμογή γιατί δίνει και επιπλέον λεπτά ομιλίας.

Το κάνουμε συχνά και κάθε καλοκαίρι δίνει απεριόριστα. Απόλυτη εμπιστοσύνη.

Πολύ ενδιαφέρον! Βέβαια είμαι λίγο σκεπτικός ως προς το γιατί δε μου ανέφεραν από τη φρογκ το συγκεκριμένο σάιτ... Εκτός αν δεν πρόκειται για επίσημο συνεργάτη αλλά αγοράζει τις κάρτες μέσω τρίτου (βέβαια τότε μπαίνει το ερώτημα πώς βγάζουν κέρδος).

Η ενεργοποίηση μιας τέτοιας κάρτας επεκτείνει τη διάρκεια του υπολοίπου; Είναι δηλαδή σαν να κάνεις ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το επεκτείνει.

Δεν βλέπω να διαθέτει το πακέτο 50 ημερών όμως

Το ίδιο πακέτο των 10 ευρώ έχει διάρκεια 30 μέρες στο wifigreece. Δεν ξέρω μηπως έπαιξε mistyping απο το cc...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο νήμα.

Με τα αίσχη της Nova στην πρώτη και μέχρι πρόσφατα οικονομική καρτοκινητή, Q, κοιτάζω το βατράχι πλέον ως εναλλακτική.

2 ερωτήσεις έχω.

1. Για κινητά 3G που τώρα πλέον δουλεύουν μόνο με 2G, πόσο καλό είναι το δίκτυο του OTE σε σχέση με της Nova? Είναι αξιόπιστο για ομιλία ή θα βγάζει την πίστη; Ίντερνετ με MB δεν ενδιαφέρει προφανώς για τέτοια συσκευή.

2. Κάρτες frog υποθέτω δίνει πανελλαδικά ο Γερμανός; Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να γίνει μεταφορά του αριθμού Q στην κάρτα του βατράχου με κατάργηση της Q;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

1) είναι και θέμα περιοχής αλλά προσωπικά θεωρώ οτι το 2g της νοβα από εποχές τελεστετ που το θυμαμαι ήταν ένα κλικ πάνω όσον αφορά την ποιότητα. Υποθέτοντας οτι το θες για ηλικιωμένο, δεν νομίζω να έχεις όμως και φοβερο πρόβλημα, σε περιοχή με επαρκή κάλυψη.

2) αίτηση φορητότητας (μεταφορά αριθμού) κάνεις σε καταστημα κοσμοτε - γερμανός (διευκρινίζοντας ρητά οτι θές απ'ευθείας φρογκ και οχι wu/cosmokarta)  ή online εδώ

https://www.frogmobile.gr/el/frog-online-sim-card

προσωπικά θα το έκανα online ή στη χειρότερη σε κατάστημα κοσμοτε...

Ο αριθμός μεταφέρεται από τη μια εταιρία στην άλλη (δεν κάνεις εσύ κάποια κίνηση άλλη για κατάργηση της q)

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν εχουν καρτες σιμ μπορει να το κανει κοσμοκαρτα ή γουάτς απ και μετά με ένα σμσ (και χρέωση 3 ευρω) μπορεί να το κάνει φρογκ.

Link to comment
Share on other sites

οι καρτες σιμ ειναι πλεον ιδιες για οποιοδηποτε πακέτο, το προβλημα ειναι οτι πολλές φορες ζητάς φρογκ και σε κανουν wu/cosmokarta εκ παραδρομής ή επιτηδες...τα 3 ευρω πανε τζαμπα σε τετοια περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Είμαι σε δίλημμα μόνο για την κάλυψη, μιας και σε 4G/LTE κινητό που έχω με CU, έχω συνήθως μόνο 2 από τις 5 γραμμές, ενώ σε άλλο κινητό που έχω με Q, είναι πάντα 5 γραμμές... Και είναι εντός του δήμου θεσσαλονίκης σε κεντρικό σημείο...

 

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mivas said:

Κάρτες frog υποθέτω δίνει πανελλαδικά ο Γερμανός;

Προσοχή. Αν σου δώσουν what's up ή COSMOκάρτα και κάνεις μεταφορά στη frog, χάνεις όλα τα δώρα της frog. Έχω γνωστό θύμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...