Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

34 minutes ago, angelos06 said:

Τώρα;;9b0f0fba825ce84b5d5c1e1b1d7e0e8b.jpg593d4a609e1d9c9b712e160df59d9649.jpg

Sent from my 22101316G using Tapatalk
 

Τώρα τα βλέπω!! Άρα γίνεται!! 😉😂

Πλάκα πλάκα λίγο συγχρονισμός των apps και του site δεν θα έβλαπτε κύριοι της Cosmote..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτά βγαίνουνε μόνο σε νούμερο frog. Σε what's up έχουμε 8 και 12.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Προφανώς αυτά βγαίνουνε μόνο σε νούμερο frog. Σε what's up έχουμε 8 και 12.

Δηλαδή αν εγκαταστήσεις και την εφαρμογή την γενική της COTE πέραν της εφαρμογής του WhatsUp δεν θα σ'αφήσει μέσω της εφαρμογής COTE να κάνεις 10Ε ανανέωση ?

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα την συζήτηση για τα 60 λεπτά δώρο που δίνονται σε νέους πελάτες.

Από τη στιγμή που πήρα την κάρτα κι έκανα ανανέωση με τα 12 ευρώ που ήταν στο αρχικό πακέτο, έχει περάσει πάνω από μήνας και δεν μπήκαν τα εξήντα λεπτά.

Κάτι θα πήγε στραβά με την ανανέωση.

04/07 λήγει το υπόλοιπο κι απλά θα πάρω ένα πακέτο μια μέρα πριν για να δώσω παράταση στην λήξη υπολοίπου αλλά το δώρο που έχουν στην ιστοσελίδα τους δεν ήρθε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tifozif1 said:

Δηλαδή αν εγκαταστήσεις και την εφαρμογή την γενική της COTE πέραν της εφαρμογής του WhatsUp δεν θα σ'αφήσει μέσω της εφαρμογής COTE να κάνεις 10Ε ανανέωση ?

 

εγω στην εφαρμογη κοσμοτε με νούμερα whatsup βλεπω ανανεωσεις 8 & 12. Υπάρχει νομίζω μια παλαιότερη έκδοση και των δύο εφαρμογών (mycosmote & wu) στην οποία εμφανιζόταν το 10ευρο (άγνωστο αν δουλεύει ακόμα)

4 minutes ago, n1451 said:

Επειδή διάβασα την συζήτηση για τα 60 λεπτά δώρο που δίνονται σε νέους πελάτες.

Από τη στιγμή που πήρα την κάρτα κι έκανα ανανέωση με τα 12 ευρώ που ήταν στο αρχικό πακέτο, έχει περάσει πάνω από μήνας και δεν μπήκαν τα εξήντα λεπτά.

Κάτι θα πήγε στραβά με την ανανέωση.

04/07 λήγει το υπόλοιπο κι απλά θα πάρω ένα πακέτο μια μέρα πριν για να δώσω παράταση στην λήξη υπολοίπου αλλά το δώρο που έχουν στην ιστοσελίδα τους δεν ήρθε ποτέ.

δίνονται 2x60'. Ποιά δεν σου έχουν αποδοθεί; τα δεύτερα 60' δίνονται από την εφαρμογή της φρογκ. Θα έλεγα να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση. Υπάρχει και περίπτωση να εμφανιστούν την 1η του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τίποτα δεν μου έχει αποδοθεί.

Πήρα μια φορά τα 60+60 με 3 ευρώ, αλλά πέρα από αυτό δεν έχω δει κάτι πέρα από κάποια δωρεάν δεδομένα μετά την ανανέωση.

Θα περιμένω κι άλλο και θα επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση αλλά λογικά κάτι πήγε στραβά.

4 Μαΐου αν θυμάμαι καλά είχα βάλει την κάρτα, νόμιζα θα εμφανιστούν τα λεπτά τον Ιούνιο αλλά δεν είδα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, n1451 said:

Γενικά τίποτα δεν μου έχει αποδοθεί.

Πήρα μια φορά τα 60+60 με 3 ευρώ, αλλά πέρα από αυτό δεν έχω δει κάτι πέρα από κάποια δωρεάν δεδομένα μετά την ανανέωση.

Θα περιμένω κι άλλο και θα επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση αλλά λογικά κάτι πήγε στραβά.

4 Μαΐου αν θυμάμαι καλά είχα βάλει την κάρτα, νόμιζα θα εμφανιστούν τα λεπτά τον Ιούνιο αλλά δεν είδα τίποτα.

καθε μηνα, ανεξαρτητως αν εχεις ανανεωσει η οχι, κανονικα σου ερχεται sms οτι εχεις λαβει 60 λεπτα προς ολους και μπορεις να τα διπλασιασεις μεσα απο την εφαρμογη. δεν εχεις λαβει ουτε αυτο το μνμ;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, gpapas640 said:

Επειδή μάλλον δεν έγινε κατανοητό που το ρώτησα πριν, μπορούμε να κάνουμε ανανέωση και με 10 ευρώ μέσω του frog app; Διότι πχ σε what's up app και στο cosmote app δίνει τη δυνατότητα ανανέωσης είτε με 8 ευρώ είτε με 12 αλλά όχι με 10.

Από cosmote app κάνεις κανονικά ανανέωση με 10 σε αριθμό frog.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, kmpatra said:

 

δίνονται 2x60'. Ποιά δεν σου έχουν αποδοθεί; τα δεύτερα 60' δίνονται από την εφαρμογή της φρογκ. Θα έλεγα να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση. Υπάρχει και περίπτωση να εμφανιστούν την 1η του μήνα.

Νομίζω θέλει ανανέωση μέσω κάρτας ανανέωσης για να γίνει αυτή η απόδοση. Με την online ανανέωση παίρνεις ένα bonus εφάπαξ.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, angelos06 said:

καθε μηνα, ανεξαρτητως αν εχεις ανανεωσει η οχι, κανονικα σου ερχεται sms οτι εχεις λαβει 60 λεπτα προς ολους και μπορεις να τα διπλασιασεις μεσα απο την εφαρμογη. δεν εχεις λαβει ουτε αυτο το μνμ;

Όχι τίποτα δυστυχώς. Το μόνο μήνυμα που έλαβα είναι για μια προσφορά σε περίπτωση που πραγματοποιήσω ανανέωση από 12 ευρώ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, n1451 said:

Όχι τίποτα δυστυχώς. Το μόνο μήνυμα που έλαβα είναι για μια προσφορά σε περίπτωση που πραγματοποιήσω ανανέωση από 12 ευρώ και πάνω.

τότε θα πρέπει να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2023 at 9:22 ΠΜ, nickolasemp said:

Νόμιζα ότι ο διπλασιασμός 60+60 ήταν για 'πάντα' κι όχι μόνο για τον πρώτο χρόνο.

Μιλας για δύο διαφορετικά πράγματα:
1/ Ο διπλασιασμός 60+60 ισχύει "για πάντα" όταν αγοράζεις πακέτο των 3.02€ σε εβδομάδα διπλασιασμού (χοντρικά κάθε δεύτερη βδομάδα).  2/ Το 60+60 bonus είναι μόνο για τον πρώτο χρόνο κσι τα παίρνεις είτε αγοράσεις πακέτο είτε όχι, (60 αυτόματα + 60 ενεργοποίηση από την εφαρμογή).

Edited by gag
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, gag said:

Μιλας για δύο διαφορετικά πράγματα:
1/ Ο διπλασιασμός 60+60 ισχύει "για πάντα" όταν αγοράζεις πακέτο των 3.02€ σε εβδομάδα διπλασιασμού (χοντρικά κάθε δεύτερη βδομάδα).  2/ Το 60+60 bonus είναι μόνο για τον πρώτο χρόνο κσι τα παίρνεις είτε αγοράσεις πακέτο είτε όχι, (60 αυτόματα + 60 ενεργοποίηση από την εφαρμογή).

Ναι, αναφερόμουν στο πακέτο (1). Το 2ο δεν το ήξερα και δεν με πολυενδιαφέρει. [offtopic: Δεν καταλαβαίνω τη λογική των δώρων του 1 χρόνου. Δηλαδή, μετά, δεν σε θέλουν ως πελάτη;]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nickolasemp said:

Ναι, αναφερόμουν στο πακέτο (1). Το 2ο δεν το ήξερα και δεν με πολυενδιαφέρει. [offtopic: Δεν καταλαβαίνω τη λογική των δώρων του 1 χρόνου. Δηλαδή, μετά, δεν σε θέλουν ως πελάτη;]

Το πακέτο (1) 60+60 ισχύει κανονικά και μετά τον πρώτο χρόνο όταν έχουμε εβδομάδα διπλασιασμού. Τα παιδιά εδώ έχουν υπολογίσει ακριβώς πότε πέφτει -θα το βρεις σε προηγούμενες σελίδες-, αλλά συνήθως είναι κάθε δεύτερη βδομάδα. 

Όσο για τα δώρα του πρώτου χρόνου ισχύει ότι και σε όλες τις σχέσεις. Μετά θεωρείσαι δεδομένος, τέλος τα καλωσορίσματα και τα φιλάκια στην πόρτα! 😁😎

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 νουμερα στο ονομα μου , τα δυο τα εχουν τα παιδια μου σε frog και το δικο μου σε προνομιακο whats up....

Στο δικο μου νουμερο μεσω της εφαρμογης whats up εσκασε η παρακατω προσφορα...

Επειδη ο γιος μου εδωσε πανελληνιες ξερει κανεις αν υπαρχει αντιστοιχη προσφορα για frog?
Ή σν μπορω να την ζητήσω?13899717ee4eaa9b8aace1c2454a1798.jpg

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μονο σε whatsup παίζει το φοιτητικο. Αν αλλαξεις απο frog σε whatsup λογικά θα μπορεί να μπει

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 νουμερα στο ονομα μου , τα δυο τα εχουν τα παιδια μου σε frog και το δικο μου σε προνομιακο whats up....

Στο δικο μου νουμερο μεσω της εφαρμογης whats up εσκασε η παρακατω προσφορα...

Επειδη ο γιος μου εδωσε πανελληνιες ξερει κανεις αν υπαρχει αντιστοιχη προσφορα για frog?
Ή σν μπορω να την ζητήσω?13899717ee4eaa9b8aace1c2454a1798.jpg
Από οι καταλαβαίνω πλέον η φοιτιτιικη προσφορά ισχύει για όλους

Πας και λες οι έδωσες πανελλήνιες (δεν θέλουν κάποιο αποδεικτικό) και σε γράφουν στο φοιτιτιτκο :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HEO said:

Από οι καταλαβαίνω πλέον η φοιτιτιικη προσφορά ισχύει για όλους

Πας και λες οι έδωσες πανελλήνιες (δεν θέλουν κάποιο αποδεικτικό) και σε γράφουν στο φοιτιτιτκο 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Στην εφαρμογή του What's Up ζηταει να συμπληρωσεις στοιχεία πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Τι στοιχεία ζητάει;;; (Δεν έχω την εφαρμογή)



(προσθήκη μετά από λίγη ώρα)

Τους ρώτησα στο messenger από περιέργεα :)

και μου έδωσαν ένα λινκ είναι μόνο για όσους γεννήθηκαν το 2003-2005

Όσο κοίταξα δεν βλέπω να ζήτησε κάτι άλλο

Όποιος θέλεις το κοιτάει

https://www.whatsup.gr/student/twra-foititis-eggrafi

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2023 at 11:21 ΠΜ, n1451 said:

Όχι τίποτα δυστυχώς. Το μόνο μήνυμα που έλαβα είναι για μια προσφορά σε περίπτωση που πραγματοποιήσω ανανέωση από 12 ευρώ και πάνω.

Επικοινώνησε άμεσα με την εξυπηρέτηση, κάποιο λάθος έχει γίνει. Εμένα μου αποδόθηκαν από την πρώτη μέρα που έκανα την σύνδεση (με φορητότητα), δηλαδή εσύ όπως τα λες, έπρεπε να έχεις πάρει τα πρώτα 60' στις 4 Μαίου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ανακατεύετε τον κόσμο; Έχετε δει πουθενά φοιτητικό Frog? Αν θέλετε φοιτητικό νούμερο, το κάνεις απο frog σε what's up  με ένα μήνυμα και μετά ζητάς να σου το κάνουν φοιτητικό. Ως εκ τούτου, για παραπάνω πληροφορίες απευθύνεστε στο αντίστοιχο νημα κι όχι εδώ 

Απλά είναι τα πράγματα.

Επίσης, η προσφορά για φοιτητικό δεν "χαρίζεται" σε κανέναν. Αν ήταν έτσι θα έκαναν από μόνοι τους αβερτα φοιτητικα νούμερα στο άκυρο. Προφανώς πρόκειται για διαφήμιση-ενημερωση ότι υπάρχει/διατίθεται η φοιτητική προσφορά και όσοι την δικαιούνται μπορούν να γραφτούν σε αυτήν.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gpapas640 said:

Επίσης, η προσφορά για φοιτητικό δεν "χαρίζεται" σε κανέναν.

Σίγουρα δεν χαρίζεται.. θέλει 10€ .. 😉
Εκτός κι αν είσαι φοιτητής!

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kalitexnis_g said:

Σίγουρα δεν χαρίζεται.. θέλει 10€ .. 😉
Εκτός κι αν είσαι φοιτητής!

Αν προσέξεις το φοιτητικό frog με το φοιτητικό what'sup προσφέρει ακριβώς τα ίδια. Δηλαδή, με 10€ μπορεί να το αλλάζει πρώτα σε what'sup και μετά να στο κάνει φοιτητικό. 

Βέβαια, μπορεί να είναι ίδρυμα που απλά προσθέτει αριθμούς cosmote με τις εν λόγω παροχές, τις οποίες ονόμασε "φοιτητικό".

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, EllinikoNisi said:

Αν προσέξεις το φοιτητικό frog με το φοιτητικό what'sup προσφέρει ακριβώς τα ίδια. Δηλαδή, με 10€ μπορεί να το αλλάζει πρώτα σε what'sup και μετά να στο κάνει φοιτητικό. 

Βέβαια, μπορεί να είναι ίδρυμα που απλά προσθέτει αριθμούς cosmote με τις εν λόγω παροχές, τις οποίες ονόμασε "φοιτητικό".

Όχι μιλάω για αυτούς που μέσω marketplace μετατρέπουν το κανονικό σε φοιτητικό. Το καταγγέλλω βασικά αν και προφανώς γίνεται με τις ευλογίες της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Όχι μιλάω για αυτούς που μέσω marketplace μετατρέπουν το κανονικό σε φοιτητικό. Το καταγγέλλω βασικά αν και προφανώς γίνεται με τις ευλογίες της εταιρείας.

Ναι αυτό λέω και εγώ. "Φοιτητικό" το βαπτίζουν, αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι φοιτητικό. Είναι πακέτο συγκεκριμένων παροχών που είτε έχεις what'sup είτε frog είναι το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...