Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν Δευτέρες είναι αργίες (τις ζυγές βδομάδες για το υπόλοιπο 2023) αργεί να ενημερωθεί ο διπλασιασμός. Από το μεσημέρι θα έρθει sms ενημέρωσης.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, leotzian said:

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση τι συμφέρει καλύτερα το national combo με 8,90, η το πακέτο δεδομενων με 5,35 + το πακέτο ομιλίας με 3,02 μαζί? βέβαια το 5,35 είναι για 25 ημέρες.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το national combo. Ο άλλος συνδυασμός πακέτων που αναφέρεσαι κοστίζει 54 λεπτά ανά 30ημέρες παραπάνω με λιγότερα δεδομένα και λεπτά ομιλιας. Το σκέτο πακέτο δεδομένων που λες συμφέρει όσους δεν μιλούν πολύ και ο λογαριασμός τους έχει δωράκια με κάποια λεπτά ομιλίας. Αυτή την περίοδο όσοι είναι νέοι συνδρομητές έχουν πάρει δώρο για ένα χρόνο 60+60 λεπτά ομιλίας κάθε μήνα. Αν δεν μιλούν πολύ και θέλουν δεδομένα βολεύονται με το συγκεκριμένο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Το national combo. Ο άλλος συνδυασμός πακέτων που αναφέρεσαι κοστίζει 54 λεπτά ανά 30ημέρες παραπάνω με λιγότερα δεδομένα και λεπτά ομιλιας. Το σκέτο πακέτο δεδομένων που λες συμφέρει όσους δεν μιλούν πολύ και ο λογαριασμός τους έχει δωράκια με κάποια λεπτά ομιλίας. Αυτή την περίοδο όσοι είναι νέοι συνδρομητές έχουν πάρει δώρο για ένα χρόνο 60+60 λεπτά ομιλίας κάθε μήνα. Αν δεν μιλούν πολύ και θέλουν δεδομένα βολεύονται με το συγκεκριμένο πακέτο.
Είμαι και εγώ στην περίπτωση του νέου στην Frog αλλά σε 2 μήνες κλείνω χρόνο για αυτο ρωτάω, μέχρι τώρα αυτο έκανα τα 120 με έφταναν και έπαιρνα δεδομένα μόνο.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Pppe said:

Όταν Δευτέρες είναι αργίες (τις ζυγές βδομάδες για το υπόλοιπο 2023) αργεί να ενημερωθεί ο διπλασιασμός. Από το μεσημέρι θα έρθει sms ενημέρωσης.

Και σε ποιο νούμερο καλούμε για να ακούσουμε τα πακέτα;

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα μετα απο μια εβδομαδα την καρτα τους,τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω ποτε θα ενεργοποιηθει,και τι μου ειπαν......ΣΕ 14 ΜΕΡΕΣ..

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ταχύτατη 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, optostyle said:

Παρελαβα μετα απο μια εβδομαδα την καρτα τους,τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω ποτε θα ενεργοποιηθει,και τι μου ειπαν......ΣΕ 14 ΜΕΡΕΣ..emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji28.pngemoji1787.pngemoji28.png

OptoStyle
 

σε καταστημα cosmote σε μια μερα εργασιμη εγινε η φορητοτητα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, optostyle said:

Παρελαβα μετα απο μια εβδομαδα την καρτα τους,τους πηρα τηλεφωνο να ρωτησω ποτε θα ενεργοποιηθει,και τι μου ειπαν......ΣΕ 14 ΜΕΡΕΣ..emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji28.pngemoji1787.pngemoji28.png

OptoStyle
 

Περίεργο. Μήπως στην αίτηση φορητότητας έγραφε για εκκίνηση της διαδικασίας φορητότητας μετά τις 14 μέρες? Και όχι άμεσα? Αλλά και σε αυτή την περίπτωση μετράει η ημερομηνία της αίτησης. Δεν θα σου λέγανε σε 14 μέρες από τώρα αλλά αφού είχε περάσει μία εβδομάδα θα σου λέγανε άλλη μία εβδομάδα και κάτι αναμονή

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι φαινοταν για ΠΟΛΥ ασχετες.Ειδωμεν

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2023 at 4:21 ΜΜ, opmgls said:

Το national combo. Ο άλλος συνδυασμός πακέτων που αναφέρεσαι κοστίζει 54 λεπτά ανά 30ημέρες παραπάνω με λιγότερα δεδομένα και λεπτά ομιλιας. Το σκέτο πακέτο δεδομένων που λες συμφέρει όσους δεν μιλούν πολύ και ο λογαριασμός τους έχει δωράκια με κάποια λεπτά ομιλίας. Αυτή την περίοδο όσοι είναι νέοι συνδρομητές έχουν πάρει δώρο για ένα χρόνο 60+60 λεπτά ομιλίας κάθε μήνα. Αν δεν μιλούν πολύ και θέλουν δεδομένα βολεύονται με το συγκεκριμένο πακέτο.

To κακό με το National Combo στα 8,9€ για 10GB/200' προς όλους είναι ότι στα λεπτά έχει ελάχιστη χρέωση κλήσης 3 λεπτά άρα και ένα "έλα εδώ είμαι" να πεις (που συνήθως για κάτι τέτοιο τα χρησιμοποιώ προσωπικά) σου έχει φάει 3 λεπτά ενώ το άλλο δεν έχει ελάχιστη, γι' αυτό έχω επιλέξει το άλλο

Nokia 3220 - SE W810 - SE W850 - SE W902 - SE W995 - LG G3 - Redmi Note 6 Pro - Redmi Note 8 --- POCO X3 Pro MIUI latest

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.
Εκανα εγω και η γυναικα μου αλλαγη φορητοτητας απο Q σε what's up και εγινε πριν μια ωρα περιπου,  αλλα στην γυναικα μου η καρτα ηρθε frog και σε μενα what's up και θελω τωρα να παω κι εγω σε frog και δεν ξερω πως μπορω να το κανω. Πρεπει να παω σε καταστημα Γερμανος;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ri3per said:

Καλησπερα σε ολους.
Εκανα εγω και η γυναικα μου αλλαγη φορητοτητας απο Q σε what's up και εγινε πριν μια ωρα περιπου,  αλλα στην γυναικα μου η καρτα ηρθε frog και σε μενα what's up και θελω τωρα να παω κι εγω σε frog και δεν ξερω πως μπορω να το κανω. Πρεπει να παω σε καταστημα Γερμανος;

ναι και χρεωνουν 3€ 🤐

 

Link to comment
Share on other sites

Τι είχατε ζητήσει στην αρχή να γίνει? Εάν είχατε ζητήσει να γίνει φρογκ εξαρχής μιλήστε με την εξυπηρέτηση μήπως πιστώσουν 3 ευρώ και γίνει η αλλαγή πακέτου χωρίς να χρεωθείτε. Η αλλαγή κοστίζει 3 ευρώ και μπορεί να γίνει και εκτός καταστήματος. Με μήνυμα ΑΛΠΑΚ στο 1330 έρχεται ως απάντηση ο τρόπος αλλαγής και το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kmpatra said:

Τι είχατε ζητήσει στην αρχή να γίνει? Εάν είχατε ζητήσει να γίνει φρογκ εξαρχής μιλήστε με την εξυπηρέτηση μήπως πιστώσουν 3 ευρώ και γίνει η αλλαγή πακέτου χωρίς να χρεωθείτε. Η αλλαγή κοστίζει 3 ευρώ και μπορεί να γίνει και εκτός καταστήματος. Με μήνυμα ΑΛΠΑΚ στο 1330 έρχεται ως απάντηση ο τρόπος αλλαγής και το κόστος.

ειχε παει η συζηγος και ζήτησε frog.

Μια ευγενεστατη κοπελίτσα την εξυπηρετησε, αλλά ενω της εδωσαν τη σιμ (πλήρωσε και 12€ κάρτα)  και θα ήταν έτοιμη, τελικά την κάλεσαν να παει την επόμενη μερα ξανα απο το κατάστημα.
Πρέπει να εχω γραψει και νωρίτερα στο νήμα, είχε γινει ενα λάθος στη μεταφορα και πηγε σε whatsup. Μάλλον η κοπελιτσα εκανε το λαθος, αλλά με οδηγίες καποιου παλαιότερου απο το καταστημα, ο οποίος δεν αναγνώριζε τίποτα και ζητούσε απλα τα 3€. Η σύζηγος τα έδωσε για να μη γινει καμια βλακεια και τα πληρωσει η κοπέλα, αλλά ο άλλος ήταν για πολλές φάπες. Ηταν τυχερος που δεν ημουν κι εγω μαζι γιατι θα τα άκουγε άσχημα (λόγω ύφους που είχε)

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, bebes said:

ειχε παει η συζηγος και ζήτησε frog.

Μια ευγενεστατη κοπελίτσα την εξυπηρετησε, αλλά ενω της εδωσαν τη σιμ (πλήρωσε και 12€ κάρτα)  και θα ήταν έτοιμη, τελικά την κάλεσαν να παει την επόμενη μερα ξανα απο το κατάστημα.
Πρέπει να εχω γραψει και νωρίτερα στο νήμα, είχε γινει ενα λάθος στη μεταφορα και πηγε σε whatsup. Μάλλον η κοπελιτσα εκανε το λαθος, αλλά με οδηγίες καποιου παλαιότερου απο το καταστημα, ο οποίος δεν αναγνώριζε τίποτα και ζητούσε απλα τα 3€. Η σύζηγος τα έδωσε για να μη γινει καμια βλακεια και τα πληρωσει η κοπέλα, αλλά ο άλλος ήταν για πολλές φάπες. Ηταν τυχερος που δεν ημουν κι εγω μαζι γιατι θα τα άκουγε άσχημα (λόγω ύφους που είχε)

Στείλε e-mail στην κοσμοτε και πες τους τι έγινε και απαίτησε να γίνει δωρεάν η αλλαγή και να πιστωθει το 3ευρο στο τηλεφωνο. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχε γίνει και με εμένα στο κατάστημα Χαλανδρίου όπου από Q με πήγαν whatsapp αντί frogg. Έκανα φασαρία και μου πιστώσανε τα €12 γιατί τα έφαγε αυτόματα σε ένα πακέτο το whatsapp.

Link to comment
Share on other sites

To κακό με το National Combo στα 8,9€ για 10GB/200' προς όλους είναι ότι στα λεπτά έχει ελάχιστη χρέωση κλήσης 3 λεπτά άρα και ένα "έλα εδώ είμαι" να πεις (που συνήθως για κάτι τέτοιο τα χρησιμοποιώ προσωπικά) σου έχει φάει 3 λεπτά ενώ το άλλο δεν έχει ελάχιστη, γι' αυτό έχω επιλέξει το άλλο
Εγκυκλοπαιδικά το national combo δεν κάνει rollover λεπτά ομιλίας και δεδομένα?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, leotzian said:

Εγκυκλοπαιδικά το national combo δεν κάνει rollover λεπτά ομιλίας και δεδομένα?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kάνει τα υπόλοιπα του ιδίου. Αυτο παίρνω μια το μήνα και έχω μαζεψει μπολικα λεπτά και GB.

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ολοκληρωθηκε η μεταφορα απο cu σε frog γυρω στις 7-10/4, μπηκαν τα πρωτα 60+60 δωρεαν, τωρα που αλαξε ο Μηνας δε μπηκαν... καμια ιδεα?

Edited by Tragos13
Link to comment
Share on other sites

1. Αυτόματα μπαίνουν 60΄ την κάθε επέτειο ημερομηνίας της πρώτης κάρτας ανανέωσής σου στο frog (πχ για σένα 7-10/4, /5, /6 κλπ ως και /3/2024)

2. Την ίδια παραπάνω επέτειο κάθε μήνα θα εμφανίζονται στο app frog τα ακόμα 60΄ με δυνατότητα ενεργοποίησης μέσα σε 30 μέρες από την εμφάνισή τους στο app. Για 12 μήνες θα γίνεται αυτό (ως και /3/2024 δλδ).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ενεργό πακέτο data και μου έρχεται sms κάθε πρωί στις 10:05, να αγορασω, υπάρχει τρόπος να το κόψω (εκτός απ'το να βάλω πακέτο φυσικά);

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...