Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αλλαγή από κοσμοκάρτα σε frog στέλνουμε ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314 και είναι δωρεάν η 1η αλλαγή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχω σαν δεύτερο νούμερο ένα ftog

Μια ερώτηση

Αν δε του κάνω ανανέωση μετά τους 2 μήνες (αν δε κάνω λάθος) θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις και να χρησιμοποιώ το χρόνο ομιλίας που έχω αγοράσει μέχρι να λήξει?.

Απλά πρέπει να του κάνω ανανέωση σε λίγες μέρες και λέω να αγοράσω χρόνο ομιλίας με τα 18€ που έχω μέσα χωρίς να του κάνω ανανέωση με νέα κάρτα και ρωτάω αν θα δουλέψει όλο αυτό που σκέφτομαι

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

για αλλαγή από κοσμοκάρτα σε frog στέλνουμε ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314 και είναι δωρεάν η 1η αλλαγή ?

Η πρώτη αλλαγή σε FROG δεν είναι δωρεάν . Στοιχίζει 10 ευρώ.

Υπάρχει ένα τρύκ .

Στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314 και αν σου πει μηδέν για WhatsUp- το κάνεις πρώτα whats Up και μετά με 3 ευρώ FROG.

 

 

 

 

Έχω σαν δεύτερο νούμερο ένα ftog

Μια ερώτηση

Αν δε του κάνω ανανέωση μετά τους 2 μήνες (αν δε κάνω λάθος) θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις και να χρησιμοποιώ το χρόνο ομιλίας που έχω αγοράσει μέχρι να λήξει?.

Απλά πρέπει να του κάνω ανανέωση σε λίγες μέρες και λέω να αγοράσω χρόνο ομιλίας με τα 18€ που έχω μέσα χωρίς να του κάνω ανανέωση με νέα κάρτα και ρωτάω αν θα δουλέψει όλο αυτό που σκέφτομαι

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγοράζοντας οποιοδήποτε πακέτο , θα δουλεύει κανονικά για όλες τις 30 επόμενες μέρες ακόμα και αν ο λογαριασμός σου έχει μηδενιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Έχω σαν δεύτερο νούμερο ένα ftog

Μια ερώτηση

Αν δε του κάνω ανανέωση μετά τους 2 μήνες (αν δε κάνω λάθος) θα μπορώ να δέχομαι κλήσεις και να χρησιμοποιώ το χρόνο ομιλίας που έχω αγοράσει μέχρι να λήξει?.

Απλά πρέπει να του κάνω ανανέωση σε λίγες μέρες και λέω να αγοράσω χρόνο ομιλίας με τα 18€ που έχω μέσα χωρίς να του κάνω ανανέωση με νέα κάρτα και ρωτάω αν θα δουλέψει όλο αυτό που σκέφτομαι

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα μπορείς να δέχεσαι κλήσεις

Η κάρτα που έχεις μέσα λήγει και μηδενίζεται μετά τους δυο μήνες

Είναι κρίμα να την χάσεις ή να την φας άδικα

Μπορείς να βάλεις 10€ λίγο πριν λήξει και να την χρησιμοποιήσεις σταδιακά στους επόμενους 2 μήνες

 

Αγοράζοντας πχ 2 φορές το πακέτο των 60+60 τρως τα 6€

Βάζεις και τώρα το πακέτο των 8,5€ για 8gb

Κάπως έτσι να την φας αλλά μην την αφήσεις να μηδενίσει άσκοπα και την χάσεις

Όλα αυτά αναγράφονται μέσα στην εφαρμογή. Κατέβασε την για να έχεις πλήρη έλεγχο των ημερομηνιών και των πακέτων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αλλαγή σε FROG δεν είναι δωρεάν . Στοιχίζει 10 ευρώ.

Υπάρχει ένα τρύκ .

Στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314 και αν σου πει μηδέν για WhatsUp- το κάνεις πρώτα whats Up και μετά με 3 ευρώ FROG.

 

 

Ευχαριστώ πολύ, επιβεβαιώνω ότι το τρικ δουλεύει :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μετα τους 6 μηνες προσφορας των 500mb οταν βαζεις καρτα, περα απο αυτους τους μηνες, δινει τιποτα με την online ανανεωση ή μπα;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Έχω κύριο νούμερο και το frog το έχω για δεύτερο όπως είπα. Megabytes κλπ δε θέλω καθόλου γιατί έχω Wi-Fi εκεί που βρίσκομαι συνήθως άσε που μου βάζει για ένα χρόνο 1 giga το μήνα η Cosmote γιατί έκανα ανανέωση το σταθερό και το OTE TV

Οπότε θα αγοράσω πακέτα χρόνου ομιλίας αφού ισχύουν και μετά που λήγει η κάρτα και θα το δουλέψω έτσι.

Μέχρι πόσο καιρό μπορώ να δέχομαι κλήσεις αφότου δεν ανανεώσω ξέρει κάποιος??

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλει η γυναίκα μου μια κάρτα για ένα μήνα (για δεδομένα)

Ποιός είναι ο πιο συμφέρον τρόπος;

Αν είναι για ενα μήνα μόνο, τράβα σε έναν γερμανό και πάρε ένα whatsup με διπλασιασμό των χρημάτων που βάζεις τους τρεις πρώτους μήνες. Βάλε όσα θες και ενεργοποίησε την καλοκαιρινή προσφορά με τα 8.5 ευρώ 8 γίγα. Θα σου έρθει μισή τιμή περίπου εσένα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μνμ. Βρίσκομαι Χαλκιδική κοντά στις περιοχές που επλήγησαν.

"ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΑΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΑΤΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ, ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ 1000 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ KAI 1GB ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 16/7. ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΚΕΤΟ, ΜΕ 1000 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 1GB, ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΘΕΙ ΣΤΙΣ 17/7 ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ 5 ΗΜΕΡΕΣ. ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΑΣ."

 

Και ναι όντως μου προστέθηκαν στο υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας παιδια: Θελω να ενεργοποιησω Φραγη Εισερχομένων Κλήσεων και δεν μπορω.

 

Δοκιμασα μεσα απο το menu σε Xiaomi και Huawei κινητα και αποτυγχάνω. Δοκιμασα και μεσω dialer: *35*1234# και το δικτυο μου επιστρεφει κατι για wrong MMI code. Το "1234" δεν θυμαμαι να το αλλαξα ποτε μου.

 

Μιλησα με το support της Cosmote και μου πεταξε "ειναι θεμα συσκευης" Δοκιμασα μετα με Hua και παλι πηρα την δια απαντηση για wrong MMI code.

 

Δωστε καμια ιδέα, μηπως και δεν φαω αυριο την ζωη μου στο τηλ μαζι τους.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας παιδια: Θελω να ενεργοποιησω Φραγη Εισερχομένων Κλήσεων και δεν μπορω.

 

Δοκιμασα μεσα απο το menu σε Xiaomi και Huawei κινητα και αποτυγχάνω. Δοκιμασα και μεσω dialer: *35*1234# και το δικτυο μου επιστρεφει κατι για wrong MMI code. Το "1234" δεν θυμαμαι να το αλλαξα ποτε μου.

 

Μιλησα με το support της Cosmote και μου πεταξε "ειναι θεμα συσκευης" Δοκιμασα μετα με Hua και παλι πηρα την δια απαντηση για wrong MMI code.

 

Δωστε καμια ιδέα, μηπως και δεν φαω αυριο την ζωη μου στο τηλ μαζι τους.

Απενεργοποίησε πρώτα με SMS την υπηρεσία wifi calling.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει ξενερώσει η πολιτική λήξης του υπόλοιπου στο δίμηνο. Και ελάχιστη ανανέωση 10 και λήξη στο δίμηνο; Αν θέλω μόνο τη μεταφορά των δεδομένων με 3,02 το μήνα θα μου κατάσχουν τα υπόλοιπα. Σαν έμμεση επιπλέον χρέωση είναι αυτό αφού σε αναγκάζουν να τρως μίνιμουμ 5 ευρώ το μήνα αφού όταν ανανεώσεις θα έχεις και κάποιο υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει ξενερώσει η πολιτική λήξης του υπόλοιπου στο δίμηνο. Και ελάχιστη ανανέωση 10 και λήξη στο δίμηνο; Αν θέλω μόνο τη μεταφορά των δεδομένων με 3,02 το μήνα θα μου κατάσχουν τα υπόλοιπα. Σαν έμμεση επιπλέον χρέωση είναι αυτό αφού σε αναγκάζουν να τρως μίνιμουμ 5 ευρώ το μήνα αφού όταν ανανεώσεις θα έχεις και κάποιο υπόλοιπο.

μπορείς να βάλεις 12 ευρώ.

θα μπουν καθαρά 10,71

Από αυτά μπορείς να δώσεις 3,02 την πρώτη ημέρα , 3,02 τον δεύτερο μήνα και 4,44 τον τρίτο παρά μία ημέρα . Και θα χαρίσεις στην cosmote μόνο 0,23

Αν τυχόν έχεις 0,13 υπόλοιπο και πάνω βάλε 10 οπότε θα έχεις 9,06 για να κάνεις ακριβώς το ίδιο αλλά με 3 Χ 3,02

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις 12 ευρώ.

θα μπουν καθαρά 10,71

Από αυτά μπορείς να δώσεις 3,02 την πρώτη ημέρα , 3,02 τον δεύτερο μήνα και 4,44 τον τρίτο παρά μία ημέρα . Και θα χαρίσεις στην cosmote μόνο 0,23

Αν τυχόν έχεις 0,13 υπόλοιπο και πάνω βάλε 10 οπότε θα έχεις 9,06 για να κάνεις ακριβώς το ίδιο αλλά με 3 Χ 3,02

 

Καθε φορα βαζω 10 ευρω για 2 μηνες.

Με 12 ευρω ιδια διαρκεια δεν ειναι ή αλλαζει κατι?

Δεν καταλαβα αυτο με το 4,44 που γραφεις.

Αν μπορεις το διευκρινιζεις?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

H διάρκεια είναι ίδια 60 ημέρες.

Μπορείς λοιπόν να χρησιμοποιήσεις 3,02 την πρώτη ημέρα . 3,02 την 31η ημέρα και 3,02 ευρώ την 60ή ημέρα ώστε να βγάλεις 3 μήνες.

Αλλά αυτό στοιχίζει 9,06 ευρώ και τα 10 ευρώ αφήνουν υπόλοιπο μετά τον φόρο 8,93 και δεν φτάνουν.

Αν βάλεις 12 ευρώ από κατάστημα θα φτάνουν και θα σου δώσουν την ευκαιρία κάποιον από τους 3 μήνες να αγοράσεις ένα μεγαλύτερο πακέτο αυτό των 4,44 ευρώ που δίνει 2GB

Link to comment
Share on other sites

H διάρκεια είναι ίδια 60 ημέρες.

Μπορείς λοιπόν να χρησιμοποιήσεις 3,02 την πρώτη ημέρα . 3,02 την 31η ημέρα και 3,02 ευρώ την 60ή ημέρα ώστε να βγάλεις 3 μήνες.

Αλλά αυτό στοιχίζει 9,06 ευρώ και τα 10 ευρώ αφήνουν υπόλοιπο μετά τον φόρο 8,93 και δεν φτάνουν.

Αν βάλεις 12 ευρώ από κατάστημα θα φτάνουν και θα σου δώσουν την ευκαιρία κάποιον από τους 3 μήνες να αγοράσεις ένα μεγαλύτερο πακέτο αυτό των 4,44 ευρώ που δίνει 2GB

 

Ναι αλλά το πακέτο των 4.44€ έχει ισχύ για 25ημερες όχι για 30

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το πακέτο PAK1 (και προφανώς BAN1). Άνθρακες ο θησαυρός γιατί τα υπολοιπόμενα data από τα 2GB και τα λεπτά από τα 60 δεν ανανεώνονται. Έβαλα συγκεκριμένα νέο ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του παλιού και τα παλιά παραμένουν με τις παλιές ημερομηνίες λήξης.

 

Άρα πάμε πάλι με τα 2GB/4,44 και ανεξάρτητα τα 120 λεπτά/€3,02 όποτε χρειαστούν ή κοντεύουν να λήξουν τα προηγούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το πακέτο PAK1 (και προφανώς BAN1). Άνθρακες ο θησαυρός γιατί τα υπολοιπόμενα data από τα 2GB και τα λεπτά από τα 60 δεν ανανεώνονται. Έβαλα συγκεκριμένα νέο ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του παλιού και τα παλιά παραμένουν με τις παλιές ημερομηνίες λήξης.

 

Άρα πάμε πάλι με τα 2GB/4,44 και ανεξάρτητα τα 120 λεπτά/€3,02 όποτε χρειαστούν ή κοντεύουν να λήξουν τα προηγούμενα.

 

Ή αν θες περισσότερα data 5gb με 8,5 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το πακέτο PAK1 (και προφανώς BAN1). Άνθρακες ο θησαυρός γιατί τα υπολοιπόμενα data από τα 2GB και τα λεπτά από τα 60 δεν ανανεώνονται. Έβαλα συγκεκριμένα νέο ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του παλιού και τα παλιά παραμένουν με τις παλιές ημερομηνίες λήξης.

 

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Too good to be true

Link to comment
Share on other sites

H διάρκεια είναι ίδια 60 ημέρες.

Μπορείς λοιπόν να χρησιμοποιήσεις 3,02 την πρώτη ημέρα . 3,02 την 31η ημέρα και 3,02 ευρώ την 60ή ημέρα ώστε να βγάλεις 3 μήνες.

Αλλά αυτό στοιχίζει 9,06 ευρώ και τα 10 ευρώ αφήνουν υπόλοιπο μετά τον φόρο 8,93 και δεν φτάνουν.

Αν βάλεις 12 ευρώ από κατάστημα θα φτάνουν και θα σου δώσουν την ευκαιρία κάποιον από τους 3 μήνες να αγοράσεις ένα μεγαλύτερο πακέτο αυτό των 4,44 ευρώ που δίνει 2GB

 

Aρα εγω που δεν θελω ΜΒ παρα μονο τα 60 λεπτα το μηνα, βαζω 11 ευρω και παιζω με τις ημερομηνιες που γραφεις για να μου βγουν 3 ανανεωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ή αν θες περισσότερα data 5gb με 8,5 ευρώ

 

Ναι, εννοείται, προϋπόθεση και για τα 2GB/4,44 όπως και για το πακέτο του Πακιστάν είναι να θες πάνω/κάτω τόσα το 25θήμερο, αλλιώς δεν συμφέρουν. Μόνο το ένα μέλος της οικογένειας τα ξεπερνά και με έχει βάλει να ψάχνομαι ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία, ενώνονται όλα .... πριν τελειώσει το κάθε πακέτο θα αγοράζεις άλλο ή θα βάζεις λεφτά, με τον τρόπο υπολογισμού που σου είπε για 3 ανανεώσεις , έτσι δεν μένει τίποτα από λεφτά να χαθεί.
.................. Edited by jaco
Link to comment
Share on other sites

Aρα εγω που δεν θελω ΜΒ παρα μονο τα 60 λεπτα το μηνα, βαζω 11 ευρω και παιζω με τις ημερομηνιες που γραφεις για να μου βγουν 3 ανανεωσεις;

Δεν υπάρχει τρόπος να ανανεώσει κανείς με 11 ευρώ.....

Ή 10 online ή 12 σε κατάστημα ή περίπτερο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...