Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλήσπερα. Να κάνω μια ερώτηση. Θα πάω Πολωνία την επόμενη εβδομάδα και θα ήθελα να μάθω αν δουλεύουν τα προγράμματα πχ των data και των κλήσεων που βάζω κάθε μήνα. Θα μπορώ να σερφάρω και γενικά μα χρησιμοποιώ το κινητό στο Ίντερνετ κάνοντας χρήση των δεδομένων; Θα μπορώ να κάνω κλήση πχ πίσω στην Ελλάδα με χρήση των δωρεάν χρόνου;

Σε πρόσφατο μου ταξίδι στην Ουγγαρία, δεν είχα θέμα ούτε με το πακέτο των 60λεπτων ούτε με των 5γβ

Οπότε λογικό να δουλεύουν και εκεί όλα άψογα

Φυσικά και μπορείς να κάνεις και τα 2 που ανέφερες

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατο μου ταξίδι στην Ουγγαρία, δεν είχα θέμα ούτε με το πακέτο των 60λεπτων ούτε με των 5γβ

Οπότε λογικό να δουλεύουν και εκεί όλα άψογα

Φυσικά και μπορείς να κάνεις και τα 2 που ανέφερες

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την άμεση απάντηση.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Η μαγικη ημερα για ολο το ετος ειναι η 7η καθε μηνα

 

Έχεις δίκιο και είσαι πιο ακριβής:

Απλά χάνεις 1 μέρα την Κυριακή 6/10/2019.

Στο περίπου είπα.

 

Για να μεταφέρονται τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο και είσαι πιο ακριβής:

Απλά χάνεις 1 μέρα την Κυριακή 6/10/2019.

Στο περίπου είπα.

 

Για να μεταφέρονται τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας.

 

γιατι?

αφου η προηγουμενη εβδομαδα ειναι αρχη μηνα και ετσι δεν θα εχει διπλασιασμο και μεταφερεται από 7/10

παρακολουθω εδω και 2,5 χρονια. Προς το παρων ο αλγοριθμος ειναι ΟΚ. Μόνο τα χριστουγεννα δινουν

όλες τις εορτες διπλασιασμο και μπερδευει λιγο, αλλα μετα ΟΚ

Μακαρι να φτασουμε 7/10 και να δουμε χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

γιατι?

αφου η προηγουμενη εβδομαδα ειναι αρχη μηνα και ετσι δεν θα εχει διπλασιασμο και μεταφερεται από 7/10

παρακολουθω εδω και 2,5 χρονια. Προς το παρων ο αλγοριθμος ειναι ΟΚ. Μόνο τα χριστουγεννα δινουν

όλες τις εορτες διπλασιασμο και μπερδευει λιγο, αλλα μετα ΟΚ

Μακαρι να φτασουμε 7/10 και να δουμε χαχαχαχα

 

Ξαναυπολόγισέ τα:

Βδομάδα διπλασιασμού 30/9/2019 έως και 6/10/2019....:)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναυπολόγισέ τα:

Βδομάδα διπλασιασμού 30/9/2019 έως και 6/10/2019....:)

 

Ενταξει τα υπολογισα ξανα και εχω δικιο :)

ειναι ο ιδιος λογος οπου 29/4 - 5/5 δεν θα εχει διπλασιασμο.

κατι μπερδευτηκες. αλλα ας περιμενουμε τις 29/4

 

Οσο ισχυει ο αλγοριθμος των τελευταιων 2,5 ετων , τοτε η 7η καθε

μηνα ειναι η μερα για αυτους που θελουν να ασχολουνται μια φορα τον μηνα.

 

Αλλα πλεον η φρογκ δεν ειναι απλα για ψαγμενους αλλα για τους ψειρες....

Που φτασαμε..... Σαν τους φυλακισμενους που παιζουν φευγα με πιασμενη μανα....

Edited by rafailo
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τα υπολογισα ξανα και εχω δικιο :)

ειναι ο ιδιος λογος οπου 29/4 - 5/5 δεν θα εχει διπλασιασμο.

κατι μπερδευτηκες. αλλα ας περιμενουμε τις 29/4

 

Βεβαίως κ δεν θα'χει

αλλά θα'χει 6-12/4/2019.

 

Ξαναυπολόγισέ τα:

Το "ζουμί" μη χάνουμε , όμως: Το "7" που είπες, πολύ άριστα....Αλλά ΑΣ "κρυβόμαστε" και λίγο...ΔΕ χρειάζονται πολλοί...

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόσφατο μου ταξίδι στην Ουγγαρία, δεν είχα θέμα ούτε με το πακέτο των 60λεπτων ούτε με των 5γβ

Οπότε λογικό να δουλεύουν και εκεί όλα άψογα

Φυσικά και μπορείς να κάνεις και τα 2 που ανέφερες

 

Βλέπω πάντως πως στην εφαρμογή δεν δίνει! Δεν ισχύει για περιαγωγή!

Εσυ ποιο πακέτο ενεργοποίησες με 5€;

 

https://drive.google.com/file/d/11mMilMm8M3wHJMhOJ2VmsSYw8CBYl7-t/view?usp=drivesdk

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντως πως στην εφαρμογή δεν δίνει! Δεν ισχύει για περιαγωγή!

Εσυ ποιο πακέτο ενεργοποίησες με 5€;

 

https://drive.google.com/file/d/11mMilMm8M3wHJMhOJ2VmsSYw8CBYl7-t/view?usp=drivesdk

 

Άσε την εφαρμογή να λέει ότι θέλει

Μια χαρά λειτουργούσαν στο εξωτερικό (εντός ΕΕ) όλα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

Ψάχνω πακέτο καρτοκινητής FROG και μου είπαν στα καταστήματα Γερμανός και Cosmote Μενιδίου ότι υπάρχει έλλειψη.

Μήπως ξέρετε πού μπορώ να βρω στις γύρω περιοχές ;

Μάλλον θα πρέπει να πας σε What's up ή Cosmoκάρτα και μετά να χάσεις 3€ με διπλό ΑΛΠΑΚ.

 

Εγώ τι να πω που πήρα τηλέφωνο ένα κατάστημα Γερμανός και μου είπαν ότι καταργήθηκε η φορητότητα προς Cosmote καρτοκινητή και γίνεται μόνο προς Cosmote συμβόλαιο. Εκτός κι αν έχασα επεισόδια, οπότε παρακαλώ διαφωτίστε με...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά όταν λέει ότι έχεις κάποια δωρεάν λεπτά προς όλους και 1gb,για τους πρώτους 6 μήνες, σαν μήνας θεωρείται ημερολογιακα ή από την πρώτη ανανέωση μετράει. Πχ. αν ενεργοποιήσω ένα frog και βάλω 10€, στις 29 του μήνα και ξαναβάλω στις 2 του επόμενου θα τα ξαναπάρω τα μπόνους; sorry αν λέω κάτι λάθος, γιαυτό ρωτάμε εσάς που είστε γάτες σ αυτα, για να μαθαίνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά όταν λέει ότι έχεις κάποια δωρεάν λεπτά προς όλους και 1gb,για τους πρώτους 6 μήνες, σαν μήνας θεωρείται ημερολογιακα ή από την πρώτη ανανέωση μετράει. Πχ. αν ενεργοποιήσω ένα frog και βάλω 10€, στις 29 του μήνα και ξαναβάλω στις 2 του επόμενου θα τα ξαναπάρω τα μπόνους; sorry αν λέω κάτι λάθος, γιαυτό ρωτάμε εσάς που είστε γάτες σ αυτα, για να μαθαίνουμε.
Η πρώτη ανανέωση του μήνα μετρά, έχεις δίκιο αν βάλεις 29 του μήνα (την πρώτη) και μετά βάλεις ξανά στις 2 του επόμενου θα πάρεις κανονικά τα δώρα .

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγώ τι να πω που πήρα τηλέφωνο ένα κατάστημα Γερμανός και μου είπαν ότι καταργήθηκε η φορητότητα προς Cosmote καρτοκινητή και γίνεται μόνο προς Cosmote συμβόλαιο. Εκτός κι αν έχασα επεισόδια, οπότε παρακαλώ διαφωτίστε με...

 

 

Δεν καταργήθηκε αλλά υπάρχει έλλειψη καρτών sim, στην Νάουσα που είμαι υπάρχει λίστα αναμονής για όταν παραλάβουν (ανεπίσημα μέχρι 2 μήνες).

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφοφορουμιτες καλημέρα...Έχω ένα δικαρτο κινητό και θέλω να βάλω μια κάρτα cosmote μόνο για ίντερνετ, ούτε κλήσεις ούτε μυνήματα...Τι με συμφέρει να βάλω what's up ή frog το οποίο θα το κάνω μετατροπή με χρέωση 3€?
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφοφορουμιτες καλημέρα...Έχω ένα δικαρτο κινητό και θέλω να βάλω μια κάρτα cosmote μόνο για ίντερνετ, ούτε κλήσεις ούτε μυνήματα...Τι με συμφέρει να βάλω what's up ή frog το οποίο θα το κάνω μετατροπή με χρέωση 3€?

 

Καλημέρα φίλε,

 

Το Frog θα σε καλύψει περισσότερο. Εκτός αν θέλεις να χρησιμοποιείς το διαδίκτυο βραδινές ώρες. Εκεί βολεύει το What's Up και συγκεκριμένα το πακέτο After Dark.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συμφοφορουμιτες καλημέρα...Έχω ένα δικαρτο κινητό και θέλω να βάλω μια κάρτα cosmote μόνο για ίντερνετ, ούτε κλήσεις ούτε μυνήματα...Τι με συμφέρει να βάλω what's up ή frog το οποίο θα το κάνω μετατροπή με χρέωση 3€?

 

Το What's Up δίνει το περισσότερο ίντερνετ. Θα βάζεις χρόνο ομιλίας μέσω της εφαρμογής What's Up με χρεωστική ή πιστωτική και θα παίρνεις δωρεάν μπόνους 1,2gb για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε,

 

Το Frog θα σε καλύψει περισσότερο. Εκτός αν θέλεις να χρησιμοποιείς το διαδίκτυο βραδινές ώρες. Εκεί βολεύει το What's Up και συγκεκριμένα το πακέτο After Dark.

 

Και το frog έχει After Dark όπως και τα υπόλοιπα πακέτα που έχει το what's up, μονο reload, πάρε-δώσε και πάρε-μοίρασε δεν έχει το frog...Και κάτι τελευταίο να ρωτήσω το what's up όταν κανείς ανανέωση μόνο δεδομένα δεν δίνει σαν bonus?

Link to comment
Share on other sites

Βαλανε στο frog επιτέλους το after dark? Μπράβο τους!!

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο frog μπορείς να κάνεις ανανέωση 10 ευρώ κάθε δίμηνο και να ενεργοποιείς 2 φορές το πακέτο που δίνει 2gb για 25 μέρες με κόστος 4,44 ευρώ και επίσης τα δεδομένα που δεν έχεις καταναλώσει μεταφέρονται εφόσον κάνεις ανανέωση πριν λήξουν. Νομίζω συμφέρει καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Στο frog μπορείς να κάνεις ανανέωση 10 ευρώ κάθε δίμηνο και να ενεργοποιείς 2 φορές το πακέτο που δίνει 2gb για 25 μέρες με κόστος 4,44 ευρώ και επίσης τα δεδομένα που δεν έχεις καταναλώσει μεταφέρονται εφόσον κάνεις ανανέωση πριν λήξουν. Νομίζω συμφέρει καλύτερα.

 

Επίσης έμενα με βολεύει και το πακέτο με τα 5GB με τα 8.50€

Θα ξεκινήσω με what's up και αν στο μήνα επάνω βλέπω ότι δεν με βολεύει δίνω 3€ και το γυρίζω σε frog

Edited by papanikolis
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταργήθηκε αλλά υπάρχει έλλειψη καρτών sim, στην Νάουσα που είμαι υπάρχει λίστα αναμονής για όταν παραλάβουν (ανεπίσημα μέχρι 2 μήνες).
Μα καλά, δεν είναι η ίδια SIM που δίνουν για τα συμβόλαια και την προγραμματίζουν όπως θέλουν;

Μήπως είναι δικαιολογία για να παρακάμψουν το όριο που έχει θέσει η ΕΕΤΤ (νομίζω 3 ημέρες;)

Link to comment
Share on other sites

Και το frog έχει After Dark όπως και τα υπόλοιπα πακέτα που έχει το what's up, μονο reload, πάρε-δώσε και πάρε-μοίρασε δεν έχει το frog...Και κάτι τελευταίο να ρωτήσω το what's up όταν κανείς ανανέωση μόνο δεδομένα δεν δίνει σαν bonus?

 

Δεν γνώριζα ότι υπάρχει και σε Frog. Ενδιαφέρον.

 

Αναφέρεσαι στο Reload It. Δίνει και λεπτά προς What's Up.

 

 

http://m.whatsup.gr/reloadit/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνώριζα ότι υπάρχει και σε Frog. Ενδιαφέρον.

 

Αναφέρεσαι στο Reload It. Δίνει και λεπτά προς What's Up.

 

 

http://m.whatsup.gr/reloadit/

Δεν έχει After Dark μπήκα στο site και δεν το αναφέρει πουθενά...Τα λεπτά θα πάνε ακλαφτα έτσι και αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...