Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γιατί να το αγοράσει κάποιος, αφού μπορεί, δίνοντας ακόμη 0,44€, να πάρει το κανονικό πακέτο του Frog, που δίνει 2GB για 25 ημέρες και άλλα 2GB για 30 ημέρες?

 

Καλημέρα, βάλανε παλι με 4,44€ 4gb? Κ αν ναι πως τα βάζεις;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βάλανε παλι με 4,44€ 4gb? Κ αν ναι πως τα βάζεις;

Κάποιος είχε αναφέρει πριν από λίγες ημέρες, ότι με την ενεργοποίηση του πακέτου των 2GB ή αυτού των 5GB για 25 ημέρες, άρχισε πάλι να δίνει άλλα 2GB για 30 ημέρες. Μένει να δούμε στην πράξη, αν κάτι τέτοιο ισχύει για όλους, ή είναι εξατομικευμένη προσφορά για μεμονωμένους χρήστες. Εμένα άλλη είναι η απορία μου: Το 1GB που δίνει ως bonus ανανέωσης για τους πρώτους έξι μήνες της ζωής του αριθμού Frog, αθροίζονται με τα 2 ή τα 5GB από τα πακέτα ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε αναφέρει πριν από λίγες ημέρες, ότι με την ενεργοποίηση του πακέτου των 2GB ή αυτού των 5GB για 25 ημέρες, άρχισε πάλι να δίνει άλλα 2GB για 30 ημέρες. Μένει να δούμε στην πράξη, αν κάτι τέτοιο ισχύει για όλους, ή είναι εξατομικευμένη προσφορά για μεμονωμένους χρήστες. Εμένα άλλη είναι η απορία μου: Το 1GB που δίνει ως bonus ανανέωσης για τους πρώτους έξι μήνες της ζωής του αριθμού Frog, αθροίζονται με τα 2 ή τα 5GB από τα πακέτα ή όχι?
Όχι, τα δώρα δεν αθροίζονται με τα αγορασμένα πακέτα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν όντως το πακέτο των 2 γιγα με 4.44€ δίνει πάλι 2 γιγα δώρο για 30 μέρες; Ξέρω σίγουρα ότι το πακέτο με τα 5 γιγα δίνει το δώρο. Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας ενημερώσει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος αν όντως το πακέτο των 2 γιγα με 4.44€ δίνει πάλι 2 γιγα δώρο για 30 μέρες; Ξέρω σίγουρα ότι το πακέτο με τα 5 γιγα δίνει το δώρο. Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας ενημερώσει. Ευχαριστώ
Στα 2 όχι δεν δίνει δώρο!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 2 όχι δεν δίνει δώρο!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βρε τους αρχιπονιρίδηδες! Δίνουν δώρο μόνο στο μεγάλο πακέτο, για να δελεάσουν τον κόσμο να το προτιμά έναντι του μικρού, ώστε να καταργήσουν το μικρό χωρίς ιδιαίτερες αντιδράσεις σε κάνα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν δώρο μόνο στο μεγάλο πακέτο, για να δελεάσουν τον κόσμο να το προτιμά έναντι του μικρού, ώστε να καταργήσουν το μικρό χωρίς ιδιαίτερες αντιδράσεις σε κάνα χρόνο.

 

Υπάρχει μια δόση υπερβολής από το σημείο εκκίνησης μέχρι το τέλος της σκέψης, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ένας που του φτάνουν τα 2 GB με 4,44 ευρώ σε καμμία περίπτωση δεν θα δώσει 8,5 ευρώ για 7 αλλά ούτε και για 77. Ούτε με δελεασμό ούτε με αγκίστρι , ούτε με οτιδήποτε άλλο. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση φορητότητας, η κάρτα SIM που θα πάρω θα είναι Frog; Ή θα χρειάζεται πάλι αλλαγή (με ΑΛΠΑΚ και 3€);

Γιατί αν γίνεται το δεύτερο, δεν είναι άδικο για τον πελάτη να πληρώσει την έλλειψη σε κάρτες Frog; Γιατί από ότι έχω καταλάβει, κάρτες Frog δεν βρίσκει κανείς πουθενά!! Αν έχω άδικο, πείτε μου...

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση φορητότητας, η κάρτα SIM που θα πάρω θα είναι Frog; Ή θα χρειάζεται πάλι αλλαγή (με ΑΛΠΑΚ και 3€);

Γιατί αν γίνεται το δεύτερο, δεν είναι άδικο για τον πελάτη να πληρώσει την έλλειψη σε κάρτες Frog; Γιατί από ότι έχω καταλάβει, κάρτες Frog δεν βρίσκει κανείς πουθενά!! Αν έχω άδικο, πείτε μου...

Οταν κάνεις φορητοτητα, σου το κάνουν Cosmocarta ή What's Up με σιμ Cosmote. Δεν υπάρχει σιμ Φρογκ για φορητοτητα. Το θέμα είναι οτι στα μαγαζια λενε οτι δεν εχουν καθολου σιμ για φορητοτητα εδω και μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μόλις γύρισα από το κατάστημα Cosmote στην Εθνικής Αντιστάσεως στη Θεσ/νίκη και μου είπαν τέλος η 6ευρη ανανέωση του Frog. 10 ευρώ το ελάχιστο.
Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνεις φορητοτητα, σου το κάνουν Cosmocarta ή What's Up με σιμ Cosmote. Δεν υπάρχει σιμ Φρογκ για φορητοτητα. Το θέμα είναι οτι στα μαγαζια λενε οτι δεν εχουν καθολου σιμ για φορητοτητα εδω και μήνες!

 

Δηλαδή τη δική τους έλλειψη σε σωστές κάρτες SIM (για Frog), θα την πληρώσει ο πελάτης με 3€!!!

 

Μια άλλη ερώτηση: όταν μηδενιστεί το χρηματικό υπόλοιπο, μπορεί κάποιος να κάνει αναπάντητες κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τη δική τους έλλειψη σε σωστές κάρτες SIM (για Frog), θα την πληρώσει ο πελάτης με 3€!!!

 

Μια άλλη ερώτηση: όταν μηδενιστεί το χρηματικό υπόλοιπο, μπορεί κάποιος να κάνει αναπάντητες κλήσεις;

 

Σιμ που να γραφει πάνω "Frog" σε καινούριο αριθμό θα βρείς μόνο. Οι φορητοτητες σε Φρογκ γίνονται με σιμ Κοσμοτε. Νομίζω ότι ποτέ δεν υπήρχε σιμ Φρογκ για φορητοτητα σε Φρογκ, οπότε δεν είναι θέμα έλλειψης. Αυτή ειναι η διαδικασία που ακολουθεί η Κοσμοτε. Πρωτα κοσμοκαρτα ή γουατσαπ και μετά Φρογκ. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Σιμ που να γραφει πάνω "Frog" σε καινούριο αριθμό θα βρείς μόνο. Οι φορητοτητες σε Φρογκ γίνονται με σιμ Κοσμοτε. Νομίζω ότι ποτέ δεν υπήρχε σιμ Φρογκ για φορητοτητα σε Φρογκ, οπότε δεν είναι θέμα έλλειψης. Αυτή ειναι η διαδικασία που ακολουθεί η Κοσμοτε. Πρωτα κοσμοκαρτα ή γουατσαπ και μετά Φρογκ. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ.

 

Καλα εγω εχω 12 χρονια frog κ η παλια σιμ ηταν frog απλα λογω οτι χρειαστηκα micro sim αναγκαστηκα να αλλαξω. Απλα το ανέφερα, οτι κ να ναι αφού δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τη δική τους έλλειψη σε σωστές κάρτες SIM (για Frog), θα την πληρώσει ο πελάτης με 3€!!!

 

Μια άλλη ερώτηση: όταν μηδενιστεί το χρηματικό υπόλοιπο, μπορεί κάποιος να κάνει αναπάντητες κλήσεις;

 

Επειδή είναι FROG μπορείς να κάνεις αναπάντητη με 0.01

Με 0.00 δεν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που αλλαξα την παλια σιμ κ πηρα twin triple, cosmote sim μου εδωσαν οχι frog.

 

Και σε μένα το ίδιο, κάρτα cosmote πήρα, αλλά μπήκε κατευθείαν σε frog, χωρίς καμία δική μου ενέργεια.

 

Σιμ που να γραφει πάνω "Frog" σε καινούριο αριθμό θα βρείς μόνο. Οι φορητοτητες σε Φρογκ γίνονται με σιμ Κοσμοτε. Νομίζω ότι ποτέ δεν υπήρχε σιμ Φρογκ για φορητοτητα σε Φρογκ, οπότε δεν είναι θέμα έλλειψης. Αυτή ειναι η διαδικασία που ακολουθεί η Κοσμοτε. Πρωτα κοσμοκαρτα ή γουατσαπ και μετά Φρογκ. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ.

 

Ας στέλνουν SIM cosmote, αρκεί ο αριθμός να είναι ενεργοποιημένος στο frog. Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η επιβάρυνση των 3€, ενώ ζητάει κάποιος απευθείας frog!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή είναι FROG μπορείς να κάνεις αναπάντητη με 0.01

Με 0.00 δεν μπορείς.

 

Δηλαδή σε what's up ή cosmoκάρτα μπορείς και με 0.00€ υπόλοιπο να κάνεις αναπάντητη;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο, κάρτα cosmote πήρα, αλλά μπήκε κατευθείαν σε frog, χωρίς καμία δική μου ενέργεια.

 

 

 

Ας στέλνουν SIM cosmote, αρκεί ο αριθμός να είναι ενεργοποιημένος στο frog. Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η επιβάρυνση των 3€, ενώ ζητάει κάποιος απευθείας frog!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δηλαδή σε what's up ή cosmoκάρτα μπορείς και με 0.00€ υπόλοιπο να κάνεις αναπάντητη;

 

Η ελάχιστη χρέωση στο Frog είναι ένα δευτερόλεπτο.

Στσ σλλα καρτοκινητά της Cosmote 1 λεπτό.

Άρα για αναπάντητη χρειάζεσαι το κόστος ενός λεπτού περίπου 0.80

Link to comment
Share on other sites

Η ελάχιστη χρέωση στο Frog είναι ένα δευτερόλεπτο.

Στσ σλλα καρτοκινητά της Cosmote 1 λεπτό.

Άρα για αναπάντητη χρειάζεσαι το κόστος ενός λεπτού περίπου 0.80

 

Σαφές! Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ο λόγος που δίνουν sim cosmote αντί για frog, είναι επειδή δεν υπήρξαν ποτέ nano sim στη frog

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...