Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 19χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κουμπώνει αυτή η προσφορά σε υπάρχοντα mb ή καταναλώνονται ξεχωριστά;

Η λογική λέει "οχι", αφού η προσφορά ισχύει για 15 μερες

Link to comment
Share on other sites

Κουμπώνει αυτή η προσφορά σε υπάρχοντα mb ή καταναλώνονται ξεχωριστά;

 

Όχι μόνο καταναλώνονται ξεχωριστά, αλλά προσοχή θέλει το τι άλλα πακέτα έχεις ενεργοποιημένα, αφού είναι σαφής η αναφορά ότι καταναλώνονται πρώτα αυτά που λήγουν νωρίτερα. Ενδιαφέρον πάντως για όσους τυχαίνουν σε περιαγωγή και το χρειάζονται, αφού λέει ότι είναι ολόκληρο διαθέσιμο κι εκεί.

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

... Ενδιαφέρον πάντως για όσους τυχαίνουν σε περιαγωγή και το χρειάζονται, αφού λέει ότι είναι ολόκληρο διαθέσιμο κι εκεί.

 

Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος γι' αυτό ή κάποια λεπτομερέστερη ανάλυση από κάποιον με επαρκή ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος γι' αυτό ή κάποια λεπτομερέστερη ανάλυση από κάποιον με επαρκή ενημέρωση;

 

Στις σημειώσεις της προσφοράς.

Screenshot-20181120-091452.png

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update το app της cosmote και μόλις το άνοιξα μου έβγαλε ένα μήνυμα για κάτι MB ή GB δώρο και έπρεπε να κλικάρω εκεί και για τα πάρω. Όμως εγώ σκότωσα το app πριν τα πάρω τα GB και μετά όταν το ξανα-άνοιξα δεν μου ξαναέβγαλε το μήνυμα. Πώς μπορώ να τα πάρω αυτά τα GB τώρα;

όχι. πέταξε το πουλάκι:(

Δοκιμασε να "σκοτώνεις" και να ξανανανοίγεις την εφαρμογή. Αν δεν δουλεψει,η επόμενη δοκιμη που μπορεί να γίνει να απεγκαταστησεις και να ξανα-εγκαταστήσεις την εφαρμογή. Εφόσον δεν ελαβες το μπόνους σε κάποιο νούμερο υπάρχει πιθανότητα να το ξαναδώσει.

Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή! Έκανα απεγκατάσταση και εκ ανέου εγκατάσταση της εφαρμογής και μου ξαναέβγαλε το μήνυμα για 1GB δώρο για 5 μέρες και αυτή τη φορά το πήρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Μια φορα το πηρα βεβαια.Ιδια ακριβως περιπτωση με το φιλο απο πανω.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να εχω τα πιο πολλα gb διαθεσιμα για μεγαλο χρονικο διαστημα οικονομικα; Αν παρω τα 5gb για 15 μερες, αν εχουν περισεψει πολλα μπορω να παρω το πακετο με τα 3€ και να τα παρω για ενα μηνα;

Η εβδομαδα διπλασιασμου θα μου δωσει διπλασια gb; Αν παρω οποιοδηποτε πακετο. Βοηθεια ειμαι αρχαριος

Link to comment
Share on other sites

Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, δε μεταφέρονται τα ΜΒ του πακέτου των 5GB.

 

Η εβδομάδα διπλασιασμού, ισχύει μόνο για το πακέτο ομιλίας των 60'.

 

Γενικά στη frog, υπάρχουν 2 πακέτα internet σε μόνιμη βάση:

Το πακέτο των 3.02€, το οποίο προσφέρει 120ΜΒ για περίοδο 31 ημερών

και το πακέτο των 4.44€, το οποίο δίνει 2048ΜΒ για 25 ημέρες.

Τα ΜΒ των πακέτων ανανεώνονται (μεταφέρονται) αν γίνει ενεργοποίηση πακέτου δεδομένων ΠΡΙΝ πριν τη λήξη τους.

 

Ας κάνουμε μία σύγκριση τους:

Υποθέτουμε ότι:

1. Πάντοτε θέλουμε να μεταφέρουμε το υπόλοιπο των ΜΒ μας, επομένως ενεργοποιούμε το επόμενο πακέτο την τελευταία ημέρα που λήγει το προηγούμενο (οπότε χάνουμε μία ημέρα από τη διάρκεια των πακέτων)

2. Τα ΜΒ μας φτάνουν και δε χρειάζεται να κάνουμε ενεργοποίηση νέων πακέτων πριν τη λήξη των παλαιών.

 

Οπότε η πραγματική διάρκεια του πακέτου των 120ΜΒ, είναι 31-1=30 ημέρες

ενώ του πακέτου των 2048ΜΒ διαμορφώνεται σε 25-1=24 ημέρες.

Ελάχιστο κοινό πολλαπλάσιο του 30 & 24, είναι το 120.

Σε 120 ημέρες λοιπόν, θα χρειαστεί να ενεργοποιήσουμε είτε 120/30=4 πακέτα των 120ΜΒ, είτε 120/24=5 πακέτα των 2048ΜΒ

Στη 1η περίπτωση, συνολικά θα πάρουμε 120 * 4 = 480ΜΒ, τα οποία θα στοιχίσουν 3.03 * 4 = 12.12€

Στη 2η περίπτωση, παίρνουμε 2048 * 5 = 10240ΜΒ, τα οποία θα στοιχίσουν 4.44 * 5 = 22.2€

Άρα η συνολική διαφορά που προκύπτει είναι 10240 - 480 = 9760ΜΒ, τα οποία θα στοιχίσουν 22.2 - 12.12 = 10.08€

Επομένως η τιμή ανά GB, διαμορφώνεται στα: 10.08 * 1024 / 9760 = ~1,06€ / GB

 

Τι σημαίνει αυτό; Αν κυνηγάς πακέτα με κόστος <=1€/gb, (όποτε βγαίνει μια τέτοια προσφορά) συμφέρει να αγοράζεις μαζικά το maximum των επιτρεπόμενων πακέτων (συνήθως x4) και την υπόλοιπη διάρκεια του χρόνου, απλά να τα μεταφέρεις κάθε μήνα, με το πακέτο των 120ΜΒ.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καρτα frog.Μπορει να γινει whats up?

Εαν ναι αξιζει?

Ευχαριστω!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι χρήση θέλεις να κάνεις. Αν θες να μιλάς με χρέωση 1" δηλαδή κάνεις μικρές σύντομες κλήσεις, δε θα το βρεις αυτό στο wu που το μικρότερο μηνιαίο πακέτο ομιλίας ειναι 7.5€ και 300 προς όλους και 400 προς wu και 100mb με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση

Για ίντερνετ κερδίζεις το βραδινό afterdark 5€ 10gb και αν έχεις φίλους να ανταλλάσεις παρε-μοιρασε μπορεις να μαζεύεις και απο εκεί mb.

 

Με 5€ κάρτα στο wu παίρνεις ένα παρε-μοιρασε και με τα χρήματα μπορεις να πάρεις είτε 4 gigaday ή ένα εβδομαδιαίο πακέτο 3gb 4€ ή 2 για ΣΚ.Αυτα βέβαια πλην παρε-μοιρασε υπάρχουν και στο frog

 

Με 10€ παίρνεις reloadit δηλαδή 1.2gb για ένα μήνα ή λεπτά ομιλιας. Με τα χρήματα αν αγοράσεις πακέτο πχ αυτο των 7.5€ μπορεις αν έχεις υπολειπόμενα λεπτα ομιλιας να τα ανταλλάξεις ως 3 φορές το μήνα είτε με 200mb για 2 ημέρες,είτε με sms ειτε λεπτά προς όλους (αν δώσεις πχ απο wu λεπτά)

2 φορές το μήνα μπορεις να έχεις παρε-καβάντζα δηλαδή για 1 ώρα την φορά να πάρεις είτε 500mb, είτε κλήσεις προς wu

πανω-κατω αυτες οι διαφορές

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καρτα frog.Μπορει να γινει whats up?

Εαν ναι αξιζει?

Ευχαριστω!

 

Πόσο μιλάς και πόσο ιντερνετ θέλεις;

Α. Εαν σου φτάνουν τα 120' προς όλους με 3€, μην αλλάξεις.

Β. Εαν σου φτάνουν τα 2GB με 4,44 για 25 μερες, μην αλλάξεις.

Γ. Εαν μιλάς με άλλα νούμερα Φρογκ, τότε σίγουρα μην αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το κάνω κ γω, θα ενημερωσω για το αποτελεσμα

 

Το δοκίμασα εγώ και μου έδωσε 1gb για 5 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα εγώ και μου έδωσε 1gb για 5 μέρες.

 

Μιά χαρά. Μόλις τελειώσει το εβδομαδιαίο πακέτο μου (4€/3gb) θα βαλω αυτό και πριν τελειώσει ο Νοεμβρης θα βαλω και την προσφορά 5€/5gb/15 μερες

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μιλάς και πόσο ιντερνετ θέλεις;

Α. Εαν σου φτάνουν τα 120' προς όλους με 3€, μην αλλάξεις.

Β. Εαν σου φτάνουν τα 2GB με 4,44 για 25 μερες, μην αλλάξεις.

Γ. Εαν μιλάς με άλλα νούμερα Φρογκ, τότε σίγουρα μην αλλάξεις.

 

Μονο το Γ δεν κανω στα αλλα 2 με φτανουν!! :)

 

Εξαρτάται τι χρήση θέλεις να κάνεις. Αν θες να μιλάς με χρέωση 1" δηλαδή κάνεις μικρές σύντομες κλήσεις, δε θα το βρεις αυτό στο wu που το μικρότερο μηνιαίο πακέτο ομιλίας ειναι 7.5€ και 300 προς όλους και 400 προς wu και 100mb με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση

Για ίντερνετ κερδίζεις το βραδινό afterdark 5€ 10gb και αν έχεις φίλους να ανταλλάσεις παρε-μοιρασε μπορεις να μαζεύεις και απο εκεί mb.

 

Με 5€ κάρτα στο wu παίρνεις ένα παρε-μοιρασε και με τα χρήματα μπορεις να πάρεις είτε 4 gigaday ή ένα εβδομαδιαίο πακέτο 3gb 4€ ή 2 για ΣΚ.Αυτα βέβαια πλην παρε-μοιρασε υπάρχουν και στο frog

 

Με 10€ παίρνεις reloadit δηλαδή 1.2gb για ένα μήνα ή λεπτά ομιλιας. Με τα χρήματα αν αγοράσεις πακέτο πχ αυτο των 7.5€ μπορεις αν έχεις υπολειπόμενα λεπτα ομιλιας να τα ανταλλάξεις ως 3 φορές το μήνα είτε με 200mb για 2 ημέρες,είτε με sms ειτε λεπτά προς όλους (αν δώσεις πχ απο wu λεπτά)

2 φορές το μήνα μπορεις να έχεις παρε-καβάντζα δηλαδή για 1 ώρα την φορά να πάρεις είτε 500mb, είτε κλήσεις προς wu

πανω-κατω αυτες οι διαφορές

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την αναλυση!!Να σαι καλα!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τελος η 5ευρη ανανέωση online...

Ναι οι ξεφτίλες το κόψανε και αυτό

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε στο άλλο θέμα οτι η κοσμοτέ επικαλείται προσωρινό τεχνικό πρόβλημα για την αλλαγή. Απο Δευτέρα είπανε ότι θα επιστρέψει
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε στο άλλο θέμα οτι η κοσμοτέ επικαλείται προσωρινό τεχνικό πρόβλημα για την αλλαγή. Απο Δευτέρα είπανε ότι θα επιστρέψει

 

Και γιατί δεν το φτιάχνουν σημερα Παρασκευή; Περιμένουν ανταλλακτικό; Θέμα υπολογιστή είναι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου απαντήσω εγω και κανείς νομίζω εδω. Ουτε και οι ίδιοι παίζει να ξέρουν. Ο,τι τους είπαν λένε. Κι επειδή νομίζω πως ό,τι γράφει δεν ξεγράφει,απο τη στιγμή που μπήκε ξανά η 30ευρη ανανέωση,κάτι μου λέει οτι φάγανε την 5ευρη. Εκτος αν ψαχνουν τροπο να τα χωρέσουν όλα στην εφαρμογή γιατί όσο να'ναι φαίνεται να μην υπάρχει χώρος (λέω εγω τώρα,μπορεί να είναι και κοτσάνα).
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου απαντήσω εγω και κανείς νομίζω εδω. Ουτε και οι ίδιοι παίζει να ξέρουν. Ο,τι τους είπαν λένε. Κι επειδή νομίζω πως ό,τι γράφει δεν ξεγράφει,απο τη στιγμή που μπήκε ξανά η 30ευρη ανανέωση,κάτι μου λέει οτι φάγανε την 5ευρη. Εκτος αν ψαχνουν τροπο να τα χωρέσουν όλα στην εφαρμογή γιατί όσο να'ναι φαίνεται να μην υπάρχει χώρος (λέω εγω τώρα,μπορεί να είναι και κοτσάνα).

 

Φοβαμαι πως έχεις δίκιο. Αντί του 5ευρου βαζουν 30+3.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να δω απο τη σελιδα mycosmote το νουμερο φρογκ του πατερα μου. Το εχω βαλει σε 2 account αλλα και στα 2 βγαζει οτι "δεν ανανεωθηκε το υπολοιπο - προσπαθησε ξανα".Προφανως εννοει οτι δεν βγαινει το υπολοιπο στην εφαρμογη,γιατι στην πραγματικοτητα εχει 7+ ευρω που ληγουν τελος του χρονου σχεδον. Εσας τα δειχνει κανονικα τα φρογκ στο λογαριασμο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...