Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τη σημερον ημερα ολοι πρεπει να εχουν για να χτισουν αφορολογητο,

εκτος αν ειναι > 70 ετων

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σημαντικό, 12€ ανανέωση υπάρχει μόνο μέσω καταστημάτων.

Άρα είναι 10€ ή 15€.:)

Γι αυτό πολλοί θα πέσουν στο "τυράκι" του τριμήνου αντί του διμήνου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να ενεργοποιήσω την 2η Σιμ που είναι frog και ανοίγω τα δεδομένα και δεν τα ανοίγει καθόλου.

Δεν εμφανίζεται η ένδειξη 4g.

Να σημειώσω δεν έχω καθόλου κάρτα ή πακέτο.

Παίζει ρόλο?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θα στείλεις 4G στο 1333

Επίσης καλό είναι να στείλεις και internet στο 1330 .

Link to comment
Share on other sites

Θα στείλεις 4G στο 1333

Επίσης καλό είναι να στείλεις και internet στο 1330 .

Link to comment
Share on other sites

Δούλευε μια χαρά αυτό λέω. Τώρα δεν εμφανίζει καμία ένδειξη ότι ανοίγει τα δεδομένα..

Πριν 1-2 βδομάδες που είχα πακέτο με τα 2gb δούλευαν άψογα όλα..

Στην σιμ1 που έχω cu όλα άψογα. Έκανα και restart την συσκευή και τπτ...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το 5€ που λες γίνεται μόνο μέσο κάρτας

Κάρτα δεν έχουν όλοι η δεν κάνουν συναλλαγές τέτοιου τύπου

Περίπτερα καταστήματα και λοιπά είναι 10€ γι αυτό το είπα

 

Όπως εχω ξαναγράψει και απέδειξα με φωτογραφία της απόδειξης υπάρχει και ανανέωση 6-7-8-9 ευρω σε κατάστημα αρκεί να πείτε οτι έχετε frog νούμερο και όχι cosmote

Link to comment
Share on other sites

Όπως εχω ξαναγράψει και απέδειξα με φωτογραφία της απόδειξης υπάρχει και ανανέωση 6-7-8-9 ευρω σε κατάστημα αρκεί να πείτε οτι έχετε frog νούμερο και όχι cosmote

 

Αν γινεται κατι τετοιο,θα το τσεκαρω σε whats up.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μέσω internet έχει και 5€ ανανέωση πάντως.. ακόμα.. :rolleyes:

 

Με βάση αυτή την ανανέωση η απολύτως μικρότερη εισφορά (πάγιο χρήσης) είναι 2.5€ το μήνα να έχεις εισερχόμενες και εξερχόμενες (κανένα πακέτο). Με κόλπο ενεργοποίησης πακέτου 60' λίγο πριν την λήξη του 2μηνου το 5ευρω βγάζει 3μηνο με εισερχόμενες και εξερχόμενες.. Αυτό γιατί ναι μεν σου μηδενίζει το υπόλοιπο αλλά το πακέτο λεπτών μέχρι τώρα δεν καταργείται (όπως σε άλλες εταιρίες). Αρα δλδ 1.67€/μήνα ως limes inferium. :lol:

 

Αυτό το σενάριο αφορά ανθρώπους με πάρα πολύ μικρή χρήση πχ ηλικιωμένους και τότε διαπιστώνεις δεν γίνονται εκτός αν τα συντηρεί ο γιος από πίσω και ασχολείται όλη την ώρα. Τες πα.. για το ευρώ και δίευρω να κάνεις τέτοια κόλπα μετά λες "που μας κατάντησαν".. :O

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως μας πηγαίνουν λίγο λίγο όσους έχουμε καρτοκινητο να έχουμε μια στάνταρ μηνιαία χρέωση έστω και μικρότερη από αυτή των συμβολαίων.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν το κινητό τους βάζουν έτσι και αλλιώς μία κάρτα τον μήνα.

Πραγματικά στο περιβάλλον μου δεν βλέπω κάποιον που δεν βάζει.

Ξέρω μερικούς που έχουν 2 3 και 4 νούμερα. Αλλά στο κύριο βάζουν έτσι και αλλιώς.

Το να έχεις σήμερα πολούς αριθμούς είναι πρόβλημα αν δεν αντέχει η τσέπη σου να τους συντηρείς.

Link to comment
Share on other sites

μέσω internet έχει και 5€ ανανέωση πάντως.. ακόμα.. :rolleyes:

 

Με βάση αυτή την ανανέωση η απολύτως μικρότερη εισφορά (πάγιο χρήσης) είναι 2.5€ το μήνα να έχεις εισερχόμενες και εξερχόμενες (κανένα πακέτο). Με κόλπο ενεργοποίησης πακέτου 60' λίγο πριν την λήξη του 2μηνου το 5ευρω βγάζει 3μηνο με εισερχόμενες και εξερχόμενες.. Αυτό γιατί ναι μεν σου μηδενίζει το υπόλοιπο αλλά το πακέτο λεπτών μέχρι τώρα δεν καταργείται (όπως σε άλλες εταιρίες). Αρα δλδ 1.67€/μήνα ως limes inferium. :lol:

 

Αυτό το σενάριο αφορά ανθρώπους με πάρα πολύ μικρή χρήση πχ ηλικιωμένους και τότε διαπιστώνεις δεν γίνονται εκτός αν τα συντηρεί ο γιος από πίσω και ασχολείται όλη την ώρα. Τες πα.. για το ευρώ και δίευρω να κάνεις τέτοια κόλπα μετά λες "που μας κατάντησαν".. :O

 

αυτο κανω κ εγω για τη μητερα που της εχω το frog σε ενα απλο κινητο(οχι αφης).

το ιδιο κανω ομως και για το δικο μου (f2g με τα 300') που μιλαω ενα μισαωρο τον μηνα κ εχω μαζεψει τα ευρω στη καρτα..

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T23B/section/anakoinoseis_xreoseon

Και η cosmote στο καρτελ απαξιωσης των καρτοκινητών, 2 μήνες η διάρκεια ισχυς της κάρτας. καθε ανακοίνωση πλέον για κακο. Στις αλλες χωρες ο ενας παροχος κανει προσφορες και ο αλλος προσπαθει βασει των κανονων ανταγωνισμου να κανει καλυτερες. Στη χωρα μας ο ενας παροχος ριχνει την αξια του προιοντος του, το ακριβαινει και φυσικα χανει πελατες, και ο αλλος παροχος αντι να το εκμεταλλευτει να μαζεψει τους χαμενους πελατες, ακριβαινει και αυτος το προιον του σχεδον σε μορφη καρμπον σα να μη θελει να προσβαλλει τον ανταγωνιστη του. Λες και ψηφιστηκε νομος που οριζει τις τιμες της αγορας. Αυτο εμενα μου κανει οτι ολοι καθονται σε ενα τραπεζι και βασει χρονοδιαγραμματων κανουν οτι εχει προκαθοριστει για το κακο της τσεπης καθε ελληνα. καρτελ.

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να μαζευτούν σε ένα τραπέζι. Αρκεί το ότι είναι νομοθετικά κατοχυρωμένο ότι θα υπάρχουν 3 άδειες στην Ελλάδα.

Μην ζητάς συμπεριφορές ελεύθερης αγοράς από ολιγοπώλεια.

Link to comment
Share on other sites

Όπως εχω ξαναγράψει και απέδειξα με φωτογραφία της απόδειξης υπάρχει και ανανέωση 6-7-8-9 ευρω σε κατάστημα αρκεί να πείτε οτι έχετε frog νούμερο και όχι cosmote
Επιβεβαιώνω και εγώ, σε κατάστημα Γερμανός (Θεσσαλονίκη στον Σκλαβενίτη στο Μακεδονία) 6€ σε νούμερο FROG (για μετρητά)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα απο το κακο στο χειρότερο παμε. Πριν 2 χρονια εβαζα 4gb και χρονο ομιλιαε προς ολους με 6-7 ευρω. Τωρα δεν φτανουν ουτε για κλασιμο.

Θα κοιταξω να βαλω καμια ξένη και αντε γεια και στους 3ης ...

Edited by Vasileios
προσωπικός και χαρακτηρισμός
Link to comment
Share on other sites

@keysmith

Αυτό είχα επισημάνει από την αρχή των αλλαγών στο thread της cosmote.

Ότι δηλαδή λίγοι θα ασχοληθούν και ενστικτωδώς θα πάνε στο 12€ που ουσιαστικά είναι 15€ σε πολλές περιπτώσεις, λόγω "διατήρησης τριμήνου".

Καλύτερα να είχε εφαρμόσει δίμηνο για όλους και η cosmote αντί για αυτό που έκανε.

Όσο μπορείτε παιδιά συνεχίστε με τις ελάχιστες ανανεώσεις.

 

 

@Vasileios

Σε θεωρητικό επίπεδο έστω και με ολιγοπώλιο θα έπρεπε να λειτουργούν καλύτερα τα πράγματα.

Αυτό που συμβαίνει είναι αισχρό.

Δεν νομίζω ότι είναι το πρόβλημα οι 3 άδειες.

Δηλαδή αν είχαμε 6 εταιρείες και λειτουργούσαν με τον ίδιο τρόπο τι θα άλλαζε για εμάς;

Το πρόβλημα είναι ότι η ρυθμιστική αρχή πετάει χαρταετό, και τους δίνει το δικαίωμα να πράττουν ότι πράττουν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν η ρυθμιστική αρχή προκυρύσει τις άδειες ζητώντας εκατομμύρια ευρώ, σιγά μην τους βάλει περιορισμούς.

Καταλαβαίνεις φυσικά ποιός στο τέλος θα πληρώσει αυτά τα εκατομμύρια .

Link to comment
Share on other sites

Όταν η ρυθμιστική αρχή προκυρύσει τις άδειες ζητώντας εκατομμύρια ευρώ, σιγά μην τους βάλει περιορισμούς.

Καταλαβαίνεις φυσικά ποιός στο τέλος θα πληρώσει αυτά τα εκατομμύρια .

Ας βγαλουν τα εκατομμυρια ακριβαινοντας τα δεδομένα βαζοντας πχ ειδικό τέλος στο 4G σαν ειδος πολυτελειας (αν δεν το πληρωνεις να περιοριζεσαι στο bandwidth του 3G που καλλιστα μπορει να καλυψει το 90% ολων μας...) και βγαζοντας απο τις αυξησεις κοστους ενα βασικο αγαθο όπως η ομιλία και η διαρκεια ισχυος των ζεστων ευρω που βαζουμε απο την τσεπουλα μας. Εγω βλεπω μια προσπαθεια να πνιξουν την φτωχολογια που συντηρει Q και frog. Συγνωμη αν γινομαι γραφικος.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το 3g δε μας καλύπτει, ενώ στο iOS πηγαίνει μπάλα, σε αρκετά Android, όπως και στο δικό μου, η καθυστέρηση είναι αδικαιολόγητα μεγάλη και σε σημεία με καλό σήμα

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το 3g δε μας καλύπτει, ενώ στο iOS πηγαίνει μπάλα, σε αρκετά Android, όπως και στο δικό μου, η καθυστέρηση είναι αδικαιολόγητα μεγάλη και σε σημεία με καλό σήμα

 

Sent from my SM-G930F

 

Ανάλογα την συσκευή και την κεραία που έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ας βγαλουν τα εκατομμυρια ακριβαινοντας τα δεδομένα βαζοντας πχ ειδικό τέλος στο 4G σαν ειδος πολυτελειας (αν δεν το πληρωνεις να περιοριζεσαι στο bandwidth του 3G που καλλιστα μπορει να καλυψει το 90% ολων μας...) και βγαζοντας απο τις αυξησεις κοστους ενα βασικο αγαθο όπως η ομιλία και η διαρκεια ισχυος των ζεστων ευρω που βαζουμε απο την τσεπουλα μας. Εγω βλεπω μια προσπαθεια να πνιξουν την φτωχολογια που συντηρει Q και frog. Συγνωμη αν γινομαι γραφικος.:confused:

 

Μάλλον δουλεύεις σε κάποια από τις 3 εταιρείες. Δεν εξηγείται αλλιώς.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την συσκευή και την κεραία που έχει
Τότε γιατί το 4g πάει καλύτερα στο S7?

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί το 4g πάει καλύτερα στο S7?

 

Sent from my SM-G930F

 

Σε σχέση με τι; Με ποια συσκευή;

Στην ίδια ακριβώς περιοχή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...