Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 2(4)gb με το 17317 στο 1330 δεν σου κάνουν; :)

Όχι, διότι δεν είναι διαθέσιμα σε περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

To livechat της cosmote.

 

Ε τι θα σου έλεγαν.

:lol:

 

Το πακέτο ισχύει κανονικά σε roaming, τουλάχιστον μέχρι πριν δυο εβδομάδες που ήμουν στη Σοφια (Βουλγαρία).

 

Αν κάποιος βγήκε στο εξωτερικό πιο πρόσφατα, ας επιβεβαιώσει ότι ισχύει κανονικά η χρήση του πακέτου αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Ε τι θα σου έλεγαν.

:lol:

Το πακέτο ισχύει κανονικά σε roaming, τουλάχιστον μέχρι πριν δυο εβδομάδες που ήμουν στη Σοφια (Βουλγαρία).

Αν κάποιος βγήκε στο εξωτερικό πιο πρόσφατα, ας επιβεβαιώσει ότι ισχύει κανονικά η χρήση του πακέτου αυτού.

Εννοείς ότι λένε επίτηδες ψέματα?

Μακάρι να έχεις δίκιο αλλά ακόμη και στο site της frog σε κάποια συγκεκριμένα μόνο πακέτα αναφέρει χρήση και στο εξωτερικό (και μάλιστα με αρκετούς περιορισμούς), ενώ στα υπόλοιπα (π.χ το 2gb/4,4€) δεν το αναφέρει καν.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι λένε επίτηδες ψέματα?

Μακάρι να έχεις δίκιο αλλά ακόμη και στο site της frog σε κάποια συγκεκριμένα μόνο πακέτα αναφέρει χρήση και στο εξωτερικό (και μάλιστα με αρκετούς περιορισμούς), ενώ στα υπόλοιπα (π.χ το 2gb/4,4€) δεν το αναφέρει καν.

 

Αν δεν άλλαξε πραγματικά κάτι τις τελευταίες εβδομάδες, ναι θεωρώ πως λένε ψέματα για να σε οδηγήσουν να πληρώσεις το πακέτο που αυτοί θέλουν. Προσπαθούν να μεγιστοποιήσουν το κέρδος τους ως επιχείρηση. Λογικό, αλλα αθέμιτο εν προκειμενω.

Link to comment
Share on other sites

Ψέμματα, άγνοια ή απλά bug που δεν έχει διορθωθεί απο τους τεχνικούς της εταιρείας, είτε επειδή δεν το πρόσεξαν ότι υπάρχει, είτε επίτηδες. Ο ΟΤΕ άλλωστε από εποχής των τηλεκαρτών μας έχει συνηθίσει σε τέτοια περίεργα "bug" που ήταν προς το συμφέρον του καταναλωτή.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλη την παρέα.Μια ερώτηση παρακαλώ.λήγει τον αλλο μήνα το συμβόλαιο μου και Θέλω να το κάνω κάρτα.Αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι να το κάνω.είμαι μεταξύ frog και what's up.Αυτό που με ενδιαφέρει είναι το ίντερνετ.Δεν μιλάω πολύ.Εάν κατάλαβα καλά στην frog εάν βάλω το πακέτο με τα 8.5 € και 5 gb μου δίνει δώρο 100 λεπτά προς όλους και 500mb δώρο Κάθε φορά; Ποια η άποψη σας; Ποιο θα επιλέγατε στην θέση μου; Ευχαριστώ
Κάντο whatsup και μετά το κάνεις φοιτητικό/ειδική προσφορά το ίδιο νούμερο.

Και έχεις και 4 μήνες δωρεάν ΜΒ και λεπτά.

 

 

ΑΛΠΑΚ στο 1314,και μετά 2ο μήνυμα σύμφωνα με τις οδηγίες που θα λάβεις. Η αλλαγή κοστίζει 3€.
Η πρώτη αλλαγή ήταν δωρεάν, τώρα χρεώνουν; Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Πάντα χρεώνουν όταν πας ή φευγεις από FROG . Η πρώτη αλλαγή παραμένει δωρεάν στα άλλα δύο προγράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα χρεώνουν όταν πας ή φευγεις από FROG . Η πρώτη αλλαγή παραμένει δωρεάν στα άλλα δύο προγράμματα.

 

Παλια ηταν δωρεαν και η πρωτή αλλαγή οταν πηγαινες προς Frog. Τα τελευταια χρονια χρεωνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παλιά ήταν δωρεάν όταν πήγαινες και 7 ευρώ όταν έφευγες.

Μετά το αλλάξανε σε 3 και 3 .

Link to comment
Share on other sites

Ε τι θα σου έλεγαν.

 

:lol:

 

 

 

Το πακέτο ισχύει κανονικά σε roaming, τουλάχιστον μέχρι πριν δυο εβδομάδες που ήμουν στη Σοφια (Βουλγαρία).

 

 

 

Αν κάποιος βγήκε στο εξωτερικό πιο πρόσφατα, ας επιβεβαιώσει ότι ισχύει κανονικά η χρήση του πακέτου αυτού.

 

 

 

Πριν 2 εβδομάδες ήμουν Γερμανία,Ιρλανδία κανονικά τα mb δούλευαν του frog χωρίς καμία χρέωση

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικά τα 120ΜΒ για ένα μήνα με 3,02€ σπρώχνουν όλα τα μαζεμένα απο το πακέτο των 4GB ένα μήνα μετά ή πρέπει να γίνει ανανέωση με 4,44?
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 εβδομάδες ήμουν Γερμανία,Ιρλανδία κανονικά τα mb δούλευαν του frog χωρίς καμία χρέωση

Προφανώς και δουλεύουν αλλά όχι όλα τα πακέτα (τουλάχιστον έτσι ισχυρίζονται).

Μιλάς για το πακέτο 2gb/4,4€?

Link to comment
Share on other sites

Σπρώχνουν .

θενκς.

 

έκανα έναν υπολογισμό, και αν κάποιος καταναλώνει κατά μ.ο <2gb τον μήνα, τότε το να βάζει το 4,44 εναλλάξ με το 3,02 του βγαίνει 25% (ή 4 €λεπτά/ημέρα) φθηνότερα απο το να βάζει μόνο 4,44.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δουλεύουν αλλά όχι όλα τα πακέτα (τουλάχιστον έτσι ισχυρίζονται).

 

Μιλάς για το πακέτο 2gb/4,4€?

 

 

 

Ναι αυτό είχα,με πολλά gb μαζεμένα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είχα,με πολλά gb μαζεμένα

Καλή φάση.

Αν δε βαριέσαι μπες και σύ στο online chat τους και ρώτα αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το συγκεκριμένο πακέτο στο εξωτερικό! Θα έχει πολύ ενδιαφέρον η συζήτηση!

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Κάντο whatsup και μετά το κάνεις φοιτητικό/ειδική προσφορά το ίδιο νούμερο.

Και έχεις και 4 μήνες δωρεάν ΜΒ και λεπτά.

 

 

Δεν είδα να λέει πως είναι φοιτητής. Πώς να το κάνει φοιτητικό/ειδική προσφορά το ίδιο νούμερο;

Edited by besddimo
Διόρθωση html παράθεσης
Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση.

Αν δε βαριέσαι μπες και σύ στο online chat τους και ρώτα αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το συγκεκριμένο πακέτο στο εξωτερικό! Θα έχει πολύ ενδιαφέρον η συζήτηση!

 

 

 

Δεν είναι ανάγκη να τους ανοίγουμε τα μάτια

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να τους ανοίγουμε τα μάτια

Αλήθεια πιστεύεις ότι δεν έχουν πάρει χαμπάρι κάτι που τους μειώνει τα έσοδα?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πιστεύεις ότι δεν έχουν πάρει χαμπάρι κάτι που τους μειώνει τα έσοδα?

 

 

 

Τότε είναι απλά άσχετοι!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να λέει πως είναι φοιτητής. Πώς να το κάνει φοιτητικό/ειδική προσφορά το ίδιο νούμερο;

 

Με πρόλαβες.Αυτό θα Ρωτούσα και εγώ.Έχει κανένα κόλπο να το κάνω φοιτητικό; θα ήταν πολύ ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες.Αυτό θα Ρωτούσα και εγώ.Έχει κανένα κόλπο να το κάνω φοιτητικό; θα ήταν πολύ ενδιαφέρον.

 

Αναφέρθηκε περί "φοιτητικού/ειδικής προσφοράς" στην προηγούμενη σελίδα. Μάλλον εγινε μπέρδεμα με τη wind. Χωρίς κάποιο πάσο (έστω και τρίτου προσώπου για online αίτησεις) φοιτητικό wu δεν γίνεται. Επίσης μετατροπή σε "ειδικής προσφοράς"(προνομιακο) wu με τα 1500' & 1.5 gb δεν γίνεται σε υπάρχον νούμερο,η προσφορά αυτή δίνεται μόνο σε νέο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...