Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταφορά data που έχω μαζέψει και δε τα χρειάζομαι σε άλλο Frog αριθμό γίνεται?

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι η δεύτερη φορά που ενεργοποιώ το πακέτο 2GB με 4,44€ και δεν μου έρχεται το δώρο με τα άλλα 2GB, έχει τύχη σε κανέναν άλλο το ίδιο?

Εν το μεταξύ εκεί στη Cosmote δεν ξέρουν τι τους γίνεται ούτε τι προσφέρουν τα πακέτα που έχουν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποιήσα και εγώ δύο φορές μέσα στο Δεκέμβριο και ήρθαν τα επιπλέον 2giga και σε εμένα
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποιήσα και εγώ δύο φορές μέσα στο Δεκέμβριο και ήρθαν τα επιπλέον 2giga και σε εμένα

Και σε μένα. Τα αγορασμενα με λήξη 25 ημερών και τα δώρο 30 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η δεύτερη φορά που ενεργοποιώ το πακέτο 2GB με 4,44€ και δεν μου έρχεται το δώρο με τα άλλα 2GB, έχει τύχη σε κανέναν άλλο το ίδιο?

Εν το μεταξύ εκεί στη Cosmote δεν ξέρουν τι τους γίνεται ούτε τι προσφέρουν τα πακέτα που έχουν.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα σου έρθει το extra 2GB , έστω κ ΩΣ αύριο....Μη φοβάσαι.

 

Προφανώς η μείωση κόστους (γιατί ? ? : Αλλά ΑΣ μην το αναλύσω) έχει οδηγήσει κ:

α) Σε μείωση εργατικού κόστους (ανειδίκευτοι στο cs) που δεν ξέρουν κ πολλά-πολλά: Μόνο για το μεροκάματο.

β) Διαρκείς απαιτήσεις στους εργαζόμενους από τους προϊσταμένους τους για προτροπές/παράσυρση πελατών (όποιον "πιάσουν": ΔΕΝ έχει σημασία) για όλο κ μεγαλύτερα "πακέτα" τιμών (πχ καρτο..., συμβόλαια):

Κάτι που δε δίνει λύσεις στα "θέματα" κατά καιρούς των πελατών.

 

Με λίγα λόγια (και απο C-Ote): Wind-οποιείται σιγά-σιγά η αγορά κινητής τηεφωνίας.

ΚΑΙ υπάρχει μέλλον ΑΚΟΜΑ.:)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου ως ένα σημείο αλλά όταν δεν ξέρεις κάτι το ψάχνεις και απαντάς, σε σχετική υπόδειξη μου ότι το δώρο το παίρνουν όλοι ιδού η απάντηση:

 

Aν επιθυμούν οι κάτοχοι τον αριθμών αυτών μπορούμε να έρθουν σε επικοινωνία μαζί μας, ώστε να ελεγχθούν οι γραμμές τους. Η προσφορά πλέον δεν υφίσταται.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου ως ένα σημείο αλλά όταν δεν ξέρεις κάτι το ψάχνεις και απαντάς, σε σχετική υπόδειξη μου ότι το δώρο το παίρνουν όλοι ιδού η απάντηση:

 

Aν επιθυμούν οι κάτοχοι τον αριθμών αυτών μπορούμε να έρθουν σε επικοινωνία μαζί μας, ώστε να ελεγχθούν οι γραμμές τους. Η προσφορά πλέον δεν υφίσταται.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΟΚ.

 

Πες μας ΩΣ ΑΥΡΙΟ τι ισχύει από όσα σου απάντησαν.

Και βγάλτε τα συμπεράσματά σας. {Ξαναδιαβάζοντας το προηγούμενο post μου}.

 

 

Υ.Γ.> Too soon to be "cut" (στο extra 2GB αναφέρομαι): Δε το συνηθίσαμε ακόμα το ONLY 2GB.....Σε κανά-δυό μήνες: ΟΚ>>Να πω ΝΑΙ, τότε.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει τύχει 2 φορές να μην έρθει το bonus.

Γενικά έχω παρατηρήσει ότι αν αγοράσεις αργά το βράδυ έχεις πιθανότητες να μην σου δώσει το bonus.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 15 λεπτά, ενώ είχα 4g, έχω edge. Εννοείται βρίσκομαι στο ιδιο μερος.

 

Γράψε μας περιοχή και αν φτιάχνεται με restart του τηλεφώνου. Μπορεί απλά να τα έχει παίξει η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινηση κ πάλι edge. Το γυρισα σε 3g και έχω Η+, άρα θέμα δικτύου. Θεσσαλονίκη είμαι.

 

Update: παλι στο Ε πέφτει. Ήρθε στο χώρο και άλλος άνθρωπος με 4g frog και του έπεσε κ εκείνου σε edge.

 

Update2: Στη 1 συσκευή επανήλθε το 4g.

Edited by Allare
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάργησαν όλο το πακέτο τροποποίηση έκαναν απλώς είναι όπως στα λέω παραπάνω και έβγαλαν και το νέο πακέτο τον 5GB

 

Κι εγώ είχα την εντύπωση πως το κατήργησαν.

Η τροποποίηση ποια είναι; Ότι τα 2GB του πακέτου θα ισχύουν για 25 μέρες και τα 2GB του δώρου για 30;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.

 

Πες μας ΩΣ ΑΥΡΙΟ τι ισχύει από όσα σου απάντησαν.

Και βγάλτε τα συμπεράσματά σας. {Ξαναδιαβάζοντας το προηγούμενο post μου}.

 

 

Υ.Γ.> Too soon to be "cut" (στο extra 2GB αναφέρομαι): Δε το συνηθίσαμε ακόμα το ONLY 2GB.....Σε κανά-δυό μήνες: ΟΚ>>Να πω ΝΑΙ, τότε.

Τελικά δεν ήρθε το δώρο για άλλη μία φορά

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ήρθε το δώρο για άλλη μία φορά

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιβεβαιώνουν και άλλοι ότι πάπαλα το δώρο 2GB στο 17317 των 2GB για 25 μέρες;

Ως προχθές το έδινε....Τόσο νωρίς το "κόψανε";

 

Τί εννοείς "για άλλη μια φορά"; Και το Δεκέμβρη δεν το είχες ξαναπάρει το +2GB για 30 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα την εντύπωση πως το κατήργησαν.

Η τροποποίηση ποια είναι; Ότι τα 2GB του πακέτου θα ισχύουν για 25 μέρες και τα 2GB του δώρου για 30;

 

Αυτο που ανεφερερες,αλλα δεν αποδιδεται σε ολους.Ορισμενοι το παιρνουν με καθυστερηση μερικων ωρων και αλλοι καθολου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλέω, αν ψωνίζω το πακέτο αργά το βράδυ δεν μου δίνει το μπόνους, αν ψωνίζω πρωί-μεσημέρι μου δίνει κανονικά.

Μπορεί να είναι τυχαίο, αλλά δοκιμάστε το την επόμενη φορά, δεν χάνετε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Η επέκταση υπολοίπου δεν λειτουργεί σε frog?

Στέλνω ΕΠ 3 στο 1330 (έχω υπόλοιπο και έχω κάνει ανανέωση)

Link to comment
Share on other sites

00.20 το βράδυ αγόρασα πακέτο των δύο γιγα σε δύο λεπτά ήρθε το δώρο και το πρόσθεσε με τα προηγούμενα δύο γιγα δώρο για 30 ημέρες . Τα υπόλοιπα προστέθηκαν κανονικά στο σύνολο των γιγα για 25 ημέρες

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε;

Μπερδεύτηκαν; Μέχρι 31/12 δεν ίσχυε;

frog_1500_6_1_2017.jpg

 

Ή "επειδή" μου το'χουν "φραγμένο" εδώ κ 4 μήνες;

Και πρέπει να το ξεφράσω κάθε Δευτέρα 03:00;

 

Χα χα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω συνδεση cosmote και πληρωνω παγιο περιπου 25 ευρω.Σκεφτομαι αλλαγη σε frog για να παραμεινω σε cosmote(λογω σηματος).Με συμφερει;ποσο περιπου θα μου κοστιζει το μηνα;;μιλαω περιπου μια ωρα το μηνα προς ολα τα δικτυα καταναλωνω περιπου 1,5 gb δεδομενα και στελνω αντε 20 μηνυματα.Μηπως με συμφερει να το κανω whats up;ευχαριστω εκ των προτερων σε οποιον μπει στο κοπο να μου απαντησει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω συνδεση cosmote και πληρωνω παγιο περιπου 25 ευρω.Σκεφτομαι αλλαγη σε frog για να παραμεινω σε cosmote(λογω σηματος).Με συμφερει;ποσο περιπου θα μου κοστιζει το μηνα;;μιλαω περιπου μια ωρα το μηνα προς ολα τα δικτυα καταναλωνω περιπου 1,5 gb δεδομενα και στελνω αντε 20 μηνυματα.Μηπως με συμφερει να το κανω whats up;ευχαριστω εκ των προτερων σε οποιον μπει στο κοπο να μου απαντησει..

 

Για το frog (όπου κ γραφουμε on topic):

 

1) 60΄ προς όλους ανά δευτερόλεπτο με 3,02€ {Κάθε 2-3 βδομάδες: γίνονται 120΄προς όλους: Αλήθεια: Συνεχίζει κ με το νέο έτος αυτό; )

2) 2GB για 25 μέρες με 4,44€ {Προς το παρόν, αν κ όχι πάντα για όλους: Και άλλα 2GB για 30 μέρες μαζί στην ίδια τιμή}.

3) Το πιο μικρό κόστος ανά sms στο frog: 0,14€.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω συνδεση cosmote και πληρωνω παγιο περιπου 25 ευρω.Σκεφτομαι αλλαγη σε frog για να παραμεινω σε cosmote(λογω σηματος).Με συμφερει;ποσο περιπου θα μου κοστιζει το μηνα;;μιλαω περιπου μια ωρα το μηνα προς ολα τα δικτυα καταναλωνω περιπου 1,5 gb δεδομενα και στελνω αντε 20 μηνυματα.Μηπως με συμφερει να το κανω whats up;ευχαριστω εκ των προτερων σε οποιον μπει στο κοπο να μου απαντησει..
Όπως τα γράφει ο jimmiss αλλά με 4€ έχει και τα 100 SMS προς όλους, και μην ξεχνάς ότι τα λεπτά ομιλίας είναι ανά δευτερόλεπτο!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...