Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι για τα 4 GB μιλάει , απλά στις καινούριες κάρτες έχει για 6 μήνες 500 ΜΒ με την ανανέωση, για αυτό και λέει για 4,5 GB με 5 ευρά ανανέωση (καθαρά 4,46)
Link to comment
Share on other sites

Ναι για τα 4 GB μιλάει , απλά στις καινούριες κάρτες έχει για 6 μήνες 500 ΜΒ με την ανανέωση, για αυτό και λέει για 4,5 GB με 5 ευρά ανανέωση (καθαρά 4,46)

Α οκ.. Δεν ήταν 1 γιγα με καθε 10αρα απο κατάστημα το πρωτο 6μηνο;

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια τώρα ισχύει η προσφορά. Δεν νομίζω ότι θα τελιώσει.

Ισχύει για όλα τα FROG ακόμα και για αυτά που θα μεταφερθούν σε FROG από cosmokarta ή Whats Up.

Εννοείτε το 4γιγα/4,44ε;

 

Πολύ πιθανό να είναι ξεχωριστή προφορά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τι στέλνουμε για να το ενεργοποιήσουμε;
Ψάξε για το πακέτο ή περίμενε κάποιον άλλο. Δεν νομίζω να σταλθεί τυχαία αν όντως είναι ειδική προσφορά

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Vasileie αλλα και τα υπόλοιπα παιδια!

 

Δεν είναι κρυφό αυτό, αν κατάλαβα καλά, στέλνεις sms το λεκτικό 17317 στο 1330 για 4Gb με κόστος 4,40€.

Link to comment
Share on other sites

Στο 6μηνο που τελειωνουν οι προσφορες. Παμε σε cosmokarta και πισω αμεσα σε frog και εχουμε παλι ενα 6μηνο τις προσφορες;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο 6μηνο που τελειωνουν οι προσφορες. Παμε σε cosmokarta και πισω αμεσα σε frog και εχουμε παλι ενα 6μηνο τις προσφορες;

Δεν το ξέρω, όμως το σίγουρο είναι ότι θα χρεωθείς 6 ευρώ για τα 2 αλπακ

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα να μας πει καποιος τι γινεται με τα δωρα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω, όμως το σίγουρο είναι ότι θα χρεωθείς 6 ευρώ για τα 2 αλπακ

 

Δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας μας πει.

Η χρέωση θα είναι 3 ευρώ γιατί από frog σε whatsup είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο βέβαια αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας μας πει.

Η χρέωση θα είναι 3 ευρώ γιατί από frog σε whatsup είναι δωρεάν.

 

Αν είναι πρώτη μεταφορά είναι δωρεάν ,αλλιώς έχει κανονικά χρέωση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχεί δωρεάν μεταφορά από Frog ή σε Frog

Άρα 3 + 3 ακόμα και την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλησπέρα.

Πήγα σήμερα σε κατάστημα Cosmote να ρωτήσω να μεταφέρω την γυναίκα μου στον Βάτραχο από αλλού, και μου είπαν 25 Ευρώ.

Μου φάνηκαν πάρα πολλά.

Μήπως κάποιος εδώ μέσα γνωρίζει κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω;

Α, και μου είπαν πως μόνο η μεταφορά του αριθμού κοστίζει τόσα. Στην κάρτα δεν θα μείνει τίποτε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει φτηνότερη λύση. Υπολόγισε οτι θα χρειαστείς άλλα 3 ευρω για μετατροπή σε φρογκ μιας και η φορητοτητα γίνεται αρχικά σε κοσμοκαρτα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλησπέρα.

Πήγα σήμερα σε κατάστημα Cosmote να ρωτήσω να μεταφέρω την γυναίκα μου στον Βάτραχο από αλλού, και μου είπαν 25 Ευρώ.

Μου φάνηκαν πάρα πολλά.

Μήπως κάποιος εδώ μέσα γνωρίζει κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω;

Α, και μου είπαν πως μόνο η μεταφορά του αριθμού κοστίζει τόσα. Στην κάρτα δεν θα μείνει τίποτε!

 

Προ τριμήνου περίπου που είχα κάνει φορητότητα από wind f2go σε frog ήταν 25 € αλλά τα 20 σου έμεναν στην κάρτα.. περίμενα κάνα μήνα, αλλά φορητότητα γιοκ.. Έτσι πήγα σε κατάστημα κοσμοτε να δω τι γίνεται με το θέμα.. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι θέλουν να κάνεις συμβόλαιο και όχι κάρτα.. γι'αυτό καθυστερούν επίτηδες και ανεβάζουν και τις τιμές για φορητότητα σε κάρτα.. Έτσι έκανα κι εγώ καρτοσυμβολαιο φοιτητικό και η φορητότητα έγινε σε 3 ώρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Προ τριμήνου περίπου που είχα κάνει φορητότητα από wind f2go σε frog ήταν 25 € αλλά τα 20 σου έμεναν στην κάρτα.. περίμενα κάνα μήνα, αλλά φορητότητα γιοκ.. Έτσι πήγα σε κατάστημα κοσμοτε να δω τι γίνεται με το θέμα.. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι θέλουν να κάνεις συμβόλαιο και όχι κάρτα.. γι'αυτό καθυστερούν επίτηδες και ανεβάζουν και τις τιμές για φορητότητα σε κάρτα.. Έτσι έκανα κι εγώ καρτοσυμβολαιο φοιτητικό και η φορητότητα έγινε σε 3 ώρες!!!

Ααα. Μάλιστα. Προφανώς βρήκες τον λόγο...

Το θέμα είναι πως φυσικά και είναι πολλά τα 25 Ευρώπουλα. Καλύτερα να πάρει άλλο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Στο 6μηνο που τελειωνουν οι προσφορες. Παμε σε cosmokarta και πισω αμεσα σε frog και εχουμε παλι ενα 6μηνο τις προσφορες;
Αξίζει πάντως μιας και που τα 5 θα τα πάρεις πάλι πίσω σε 4 μήνες με ανανέωση αλλά και από 1 gb και 100 λεπτά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρένθεση: online ανανέωση για όλα τα καρτοκινητά της κοσμοτέ (και φρογκ) μπορεί να γίνει και από το site/app του whatsup,και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα σε σχεση με το site και την εφαρμογη της κοσμοτέ.
Link to comment
Share on other sites

Παρένθεση: online ανανέωση για όλα τα καρτοκινητά της κοσμοτέ (και φρογκ) μπορεί να γίνει και από το site/app του whatsup,και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα σε σχεση με το site και την εφαρμογη της κοσμοτέ.
Δεν έχω απολύτως κανένα θέμα με την εφαρμογή και ανανέωση μέσω χρεωστικής

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by overpower
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγα χρόνια η φορητότητα ήταν δωρεάν. Πήγαινες από την μία στην άλλη εταιρία και πλήρωνες τίποτα και γινόταν (αν κάτι δεν στράβωνε) σε 4-5 μέρες. Τώρα κάπως την είδαν όλοι και μάλλον συνεννοήθηκαν μεταξύ τους και η φορητότητα στοιχίζει και ταλαιπώρησε χρονικά με διάφορες δικαιολογίες.. Για το δεύτερο τουλάχιστον ο ΕΕΤΤ πρέπει να κάνει κάτι.

 

Αντί για κατάστημα θα του έλεγα του να επικοινωνήσει με το 13897 (δωρεάν) να κανονίσει τηλεφωνικά την φορητότητα (όχι σε κατάστημα). Στην περίπτωση της wind/q τουλάχιστον έχει διαφορά η διαδικασία από ότι στο κατάστημα (για μεταφορά on line στην q τελευταίο που θυμάμαι είναι 10€ και μένουν στην κάρτα για αγορά πακέτων ενώ σε κατάστημα είναι ίσως 10 (ή 15) αλλά τα χρήματα που μπαίνουν στην κάρτα δεν μπορείς να αγοράσεις πακέτα και λίγουν σε ένα μήνα (περίπου άχρηστα λοιπόν). Ισως και στην frog από το τηλέφωνο να είναι πιο οικονομικά.

 

Περισσότερα για την διαδικασία εδώ.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αντί για κατάστημα θα του έλεγα του να επικοινωνήσει με το 13897 (δωρεάν) να κανονίσει τηλεφωνικά την φορητότητα (όχι σε κατάστημα).

 

Το είδα το Link που παραπέμπεις και τα γράφει στο site της frog, αλλά δεν ισχύουν πλέον. Το 13897 δέχεται πια φορητότητες μόνο προς συμβόλαιο. Αυτό μετά από επικοινωνίες δικές μου με 13897 και 13888. Οπότε αναγκαστικά σε κατάστημα και με το αντίστοιχο χαράτσι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...