Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΛΠΑΚ στο 1314..για το θέμα της χρέωσης δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αλλά νομίζω πως το αναφέρει στο μήνυμα που θα σου απαντήσουν

 

Το ειδα αυτο και στο site της κοσμοτε αλλα δίστασα να το στείλω γιατι χρησιμοποιείται το ιδιο μήνυμα και για αλλαγή σε whats up...

Να υποθέσω οτι θα απαντήσουν με ερώτηση για το τι θέλω;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΠΑΚ στο 1314..για το θέμα της χρέωσης δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αλλά νομίζω πως το αναφέρει στο μήνυμα που θα σου απαντήσουν

 

Από Wu σε frog είναι κάπου στα 3€.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το ΑΛΠΑΚ ή ALPAK θα σου ζητήσουν να στείλεις W ή F για what's Up ή Frog αντίστοιχα.
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω σήμερα κάποια στιγμή. Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες...http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a040.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπάθησα χωρις επιτυχία να μεταφερθω απο κοσμοκαρτα σε φρογκ στέλνοντας μήνυμα frog ή ΑΛΠΑΚ στο 1298.

 

Μπορείτε να μου πείτε το μήνυμα αλλαγής πακέτου σε frog και αν ειναι δωρεάν η αλλαγή;

 

Στέλνεις ΑΛΠΑΚ στο 1314, σου έρχεται ενημερωτικό sms όπου σου αναφέρει ότι για να πας στο whatsup στέλνεις W και για να πας στο frog F αντίστοιχα. Επίσης σου αναφέρει και το κόστος για την αλλαγή του πακέτου είτε σε whatsup είτε σε frog. Επομένως: στέλνεις ΑΛΠΑΚ στο 1314 σου απαντούν και αμέσως στέλνεις F στο 1314 ξανά. Εάν αργήσεις να στείλεις F μετά το πρώτο απαντητικό sms πρέπει να επαναλάβεις την διαδικασία από την αρχή. Καλώς ήρθες στο frog λοιπόν, αν το αποφασίσεις τελικά :).

 

p.s. αφού περάσεις σε frog στείλε WK στο 1330 για να ενεργοποιήσεις το free weekend, βολεύει τα Σαββατοκύριακα εάν έχεις φίλους/γνωστούς που έχουν frog επίσης.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο frog λοιπόν, αν το αποφασίσεις τελικά :).

 

Καλώς σας βρήκα.

Ειμαι ήδη στο frog εγω και ενα ακόμα μέλος της οικογένειάς μου.

Ο λόγος που πήγα απο κοσμοκαρτα σε φρογκ ειναι το πακετο των 60' με 3€.

Ελπίζω να μην το μετανιώσω...

Link to comment
Share on other sites

Στείλε WK Στο 1333 για να έχεις 1500 κάθε Σάββατο Κυριακή για όλο το 2017 εάν δεν κάνω λάθος

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα.

Ειμαι ήδη στο frog εγω και ενα ακόμα μέλος της οικογένειάς μου.

Ο λόγος που πήγα απο κοσμοκαρτα σε φρογκ ειναι το πακετο των 60' με 3€.

Ελπίζω να μην το μετανιώσω...

 

Και κάθε 2-3 βδομάδες {συνήθως κάθε βδομάδα παρά βδομάδα} 2xπλασιασμός (120΄προς όλους για 1 μήνα με 3,02€ και χρέωση ανά δευτερόλεπτο): Δεν υπάρχει τπτ φθηνότερο σε πακέτο ομιλίας προς όλους σε όλες τις καρτοκινητές της Ελλάδας....

Είναι αυτή η βδομάδα 2xπλασιασμού (Δευτέρα 16/1 έως και Κυριακή 22/1).

 

 

......................................................................................................................................................................................................................

 

Τί καταλαβαίνετε από το http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx (Προσφορές):

 

1) Το bonus 600' προς frog δίνεται πια σε όλους (ακόμα και να'χει περάσει το 6μηνο από την "είσοδο" στην οικογένεια του βατράχου) σε όλες τις ανανεώσεις/κάρτες (ακόμα και των 5€ πχ από κατάστημα) ΑΡΚΕΙ να μην είναι ηλεκτρονική ανανέωση;

 

2) Πια προσθέτει (και επεκτείνει την ημερομηνία λήξης) εκτός από τα ΜΒ και στα sms το frog (όποιο ακόμα και άλλο πακέτο sms από το αρχικό να βάλεις);

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Στείλε WK Στο 1333 για να έχεις 1500 κάθε Σάββατο Κυριακή για όλο το 2017 εάν δεν κάνω λάθος

Τακτοποιήθηκε και αυτό.;)

 

Και κάθε 2-3 βδομάδες {συνήθως κάθε βδομάδα παρά βδομάδα} 2xπλασιασμός (120΄προς όλους για 1 μήνα με 3,02€ και χρέωση ανά δευτερόλεπτο): Δεν υπάρχει τπτ φθηνότερο σε πακέτο ομιλίας προς όλους σε όλες τις καρτοκινητές της Ελλάδας....

Είναι αυτή η βδομάδα 2xπλασιασμού (Δευτέρα 16/1 έως και Κυριακή 22/1).

 

Ωωωωω τι λες τώρα!!!

Που μπορώ να ενημερώνομαι (για τις επόμενες φορές) για το ποια είναι η βδομάδα διπλασιασμού;

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ο διπλασιασμός δίνεται ανά δεύτερη εβδομάδα, εάν θυμάμαι καλά και δεν κάνω κάποιο λάθος. Την τρέχουσα εβδομάδα (μέχρι και 22/1) έχει διπλασιασμό. Άρα την επόμενη εβδομάδα δηλαδή από Δευτέρα 23/1 μέχρι το τέλος της εβδομάδος δεν θα έχει κ.ο.κ. Βέβαια λαμβάνουμε -συνήθως- ενημερωτικό sms για τον διπλασιασμό του πακέτου όταν ξεκινάει η εβδομάδα, οπότε μη σε προβληματίζει, θα γνωρίζεις πότε και μέχρι πότε θα έχει διπλασιασμό στα λεπτά.

Σημείωση: το free weekend δίνει 1500' και 1500sms μόνο προς frog αριθμούς!

 

 

Link to comment
Share on other sites

..

 

Τί καταλαβαίνετε από το http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx (Προσφορές):

 

1) Το bonus 600' προς frog δίνεται πια σε όλους (ακόμα και να'χει περάσει το 6μηνο από την "είσοδο" στην οικογένεια του βατράχου) σε όλες τις ανανεώσεις/κάρτες (ακόμα και των 5€ πχ από κατάστημα) ΑΡΚΕΙ να μην είναι ηλεκτρονική ανανέωση;

 

2) Πια προσθέτει (και επεκτείνει την ημερομηνία λήξης) εκτός από τα ΜΒ και στα sms το frog (όποιο ακόμα και άλλο πακέτο sms από το αρχικό να βάλεις);

 

Όντως:

Αφού πάρετε 1317 (χωρίς να πατήσετε κανένα αριθμό, ΜΟΝΟ ακούτε) και βάλετε κάρτα έστω και 5€ σε κατάστημα πχ σε Γερμανό,

δίνει 600΄προς frog ακόμα και να'χει περάσει το 6μηνο από ενεργοποίηση αριθμού frog.

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18080&id=m2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πακέτο internet των 2gb τελείωσε;

 

ισχύει κανονικά και μάλιστα αντί των 2 δίνει 4 gb

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω 17317 στο 1330 κ μου απαντάει "η υπηρεσία Α73Α7 δε βρέθηκε." Πρώτη φορα..Τι σημαίνει;

 

Όπως το έγραψες το 1 το βλέπει για Α ,κάτι παίζει με την γραμματοσειρά σου!

Link to comment
Share on other sites

:!:

Όντως:

Αφού πάρετε 1317 (χωρίς να πατήσετε κανένα αριθμό, ΜΟΝΟ ακούτε) και βάλετε κάρτα έστω και 5€ σε κατάστημα πχ σε Γερμανό,

δίνει 600΄προς frog ακόμα και να'χει περάσει το 6μηνο από ενεργοποίηση αριθμού frog.

http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18080&id=m2

Η συγκεκριμένη προσφορά δεν είναι διαθέσιμη σε συνδρομητές με ενεργοποιημένη την προσφορά του διπλάσιου χρόνου ομιλίας στην 1η ανανέωση του μήνα ή την προσφορά του δωρεάν χρόνου ομιλίας προς όλους σε κάθε ανανέωση. Για ενεργοποίηση της νέας προσφοράς κάλεσε χωρίς χρέωση στο 1317. Με την ενεργοποίηση στη νέα προσφορά διαγράφεσαι αυτόματα από τις παραπάνω προσφορές χωρίς δυνατότητα επιστροφής.:this:

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε! Τα 600' λεπτά προς frog τα δίνει ως bonus σε κάθε ανανέωση άνω των 10€ ανεξαρτήτως του πότε ενεργοποιήθηκε το frog, πάντα εφόσον δεν έχει διπλασιασμό του ποσού ανανέωσης ή τον δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλους με ανανέωση του χρόνου ομιλίας(αυτά τα προγράμματα αφορούν πολύ παλιά νούμερα φρογκ πριν από 4 χρόνια αν δεν κάνω λάθος). Συγκεκριμένα:

Εγώ έχω 1 νούμερο φρογκ με διπλασιασμό του ποσού, δηλαδή βάζω 10€ και μπαίνουν 20€ (-φπα φυσικά). Σε αυτό το νούμερο δεν έχω το bonus των 600' προς φρογκ, για να το πάρω θα πρέπει να καλέσω στο 1317, σε καμία περίπτωση φυσικά δεν θα το κάνω. Και προσοχή στους φίλους με παλιό φρογκ ΝΑ μην καλέσουν στο 1317, η προσφορά του διπλασιασμού είναι ίσως το καλύτερο πρόγραμμα που υπάρχει, αφού μας βγαίνουν τα 120' προς όλους χονδρικά 1,5€!

Επίσης έχω 2 νούμερα φρογκ ηλικίας 2 ετών στα οποία δεν υπάρχει διπλασιασμός του ποσού ανανέωσης, αυτά παίρνουν κανονικά τα 600' προς φρογκ με την ανανέωση των 10€ και για όσο διάστημα η cosmote δίνει το συγκεκριμένο bonus, παλιά είχε άλλο bonus που έδινε με την ανανέωση.

Στην περίπτωση του πρώτου εξαμήνου από την ενεργοποίηση του φρογκ (από φορητότητα ή νέος αριθμός) δίνει 100' προς όλους, 500mb(+500mb εάν η ανανέωση γίνει από κατάστημα οτε/γερμανός) και το bonus των 600' προς φρογκ. Το πρώτο δίνεται για το πρώτο εξάμηνο!

Τώρα για τον φίλο που λαμβάνει το sms ότι η υπηρεσία με τα 4gb δεν βρέθηκε, για κάποιο λόγο στέλνει η συσκευή του λάθος εντολή, διότι η απάντηση που λαμβάνει είναι ''υπηρεσία Α....'' άρα είναι σαν να στέλνει sms ''A...." στο 1330.

Edited by Tasos30

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με όσα γράφει εδω: http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18080&id=m2

 

Η συγκεκριμένη προσφορά ισχύει για ανανεώσεις με κάρτες frog και cosmote όλων των αξιών καθώς και για ανανεώσεις μέσω καταστημάτων.

Η συγκεκριμένη προσφορά δεν είναι διαθέσιμη σε συνδρομητές με ενεργοποιημένη την προσφορά του διπλάσιου χρόνου ομιλίας στην 1η ανανέωση του μήνα ή την προσφορά του δωρεάν χρόνου ομιλίας προς όλους σε κάθε ανανέωση. Για ενεργοποίηση της νέας προσφοράς κάλεσε χωρίς χρέωση στο 1317. Με την ενεργοποίηση στη νέα προσφορά διαγράφεσαι αυτόματα από τις παραπάνω προσφορές χωρίς δυνατότητα επιστροφής.

 

Και με 5€ από κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Οι μη εμπορικά διαθέσιμες προσφορές που υπάρχουν στο σαιτ δίνονται επιλεκτικά ή δεν ισχύουν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Οι μη εμπορικά διαθέσιμες προσφορές που υπάρχουν στο σαιτ δίνονται επιλεκτικά ή δεν ισχύουν?

Δεν ισχύουν εκτός και αν δίδονται σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις για κάποιο λόγο...Ευτυχως η Κοσμοτε το έχει οργανωμένο το "μαγαζί" με ότι αυτό συνεπάγεται!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Οι μη εμπορικά διαθέσιμες προσφορές που υπάρχουν στο σαιτ δίνονται επιλεκτικά ή δεν ισχύουν?

 

Δεν ισχύουν υπό την έννοια ότι δεν μπορεί να τις ενεργοποιήσει κάποιος νέος χρήστης ή κάποιος υπάρχων χρήστης που θέλει να εγγραφεί σε αυτές τις προσφορές τώρα. Για τους παλιούς χρήστες που είχαν εγγραφεί σε αυτές τις προσφορές, την εποχή που ήταν διαθέσιμες, εξακολουθούν να ισχύουν κανονικά, μέχρι η cosmote να τις αλλάξει/τροποποιήσει (ελπίζω όχι σύντομα). Εγώ θυμάμαι στην προσφορά του διπλασιασμού είχα μπει το 2011 με 2012 αν θυμάμαι καλά και εξακολουθεί να ισχύει μέχρι στιγμής.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να δούμε εαν ενας αριθμός είναι frog?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...