Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι υπερβολικα; 2-3 βιντεο να δεις φυγαν αερα πατερα τα 2gb.

Υπερβολικα δεν ειναι σε καμια περιπτωση θεωρω τα 5gb ως minimum για διαρκεια ενος μηνα.

Τα 30 gb της wind ειναι υπερβολικα ελαχιστα τοσα ειχα το 2009 και παλι δεν εφταναν για να πεις εχω mobile broadband στο laptop μου. θα επρεπε για 30ευρω να ειναι 60gb τουλαχιστων.δεν ζουμε στη γενια του 360p αλλα του 2k αντε 1080p στα κινητα...

Αποψη μου βεβαια.

 

Εγω με το iphone 5s μου που μπαινω σε facebook,snapchat,instagram,browsing τρωω 1GB χαλαρα.Τωρα που εχω το φοιτητικο F2G με 2,5GB ειμαι καλυμμενος.Μακαρι να εδιναν με 5€ 500 ή 1GB για ολο το 24ωρο.Και οσες φορες δεν το χρησιμοποιεις να μεταφερεται στον επομενο μηνα.

Η χρηση που κανω ειναι με 3G και αναλογως βαζω και 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο των 60 λεπτών έλεγε σήμερα στις 12,μεχρι και τώρα το ποσο δεν εχει αλλάξει με όσα τηλεφωνήματα εχω κάνει,όταν στέλνω μήνυμα για το υπόλοιπο χρήσης μου αφαιρεί τα λεπτά , που κανονικά τα είχα μεχρι της 12 το μεσημέρι .Εχει αλλάξει τίποτα η cosmote όσο αναφορά το πότε λήγει το εκάστοτε πακέτο?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες κάποιος που δεν έσβησε απερίσκεπτα οοοόλα τα sms του (όπως έκανα πριν 5'), να γράψει εάν τα 60+60 λεπτά προς όλους είναι αυτή την εβδομάδα;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες κάποιος που δεν έσβησε απερίσκεπτα οοοόλα τα sms του (όπως έκανα πριν 5'), να γράψει εάν τα 60+60 λεπτά προς όλους είναι αυτή την εβδομάδα;

 

ΝΑΙ.

Πάρε 1330 να τ'ακούσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν ισχύει το 4gb με 4,4€; Μου είχε έρθει το μήνυμα, αλλά επειδή έκανε reset στη συσκευή μου, το μήνυμα χάθηκε.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν ισχύει το 4gb με 4,4€; Μου είχε έρθει το μήνυμα, αλλά επειδή έκανε reset στη συσκευή μου, το μήνυμα χάθηκε.

Ναι ισχύει κανονικά

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει ξεμείνει ένα frog με διπλασιασμό, ισχύει ακόμα ο διπλασιασμός από κατάστηματα Γερμανός;

Ξέρει κάποιος ποιο είναι το μέγιστο ποσό που μπορώ να ανανεώσω και να ισχύει ο διπλασιασμός;

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Από αριθμό from (ο αριθμός είναι αρκετά παλιός, αν βοηθάει σε κάτι), που δεν έχει το διπλασιασμό, δε μπορούν να μεταφερθούν χρήματα σε άλλο αριθμό cosmote.

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει ξεμείνει ένα frog με διπλασιασμό, ισχύει ακόμα ο διπλασιασμός από κατάστηματα Γερμανός;

Ξέρει κάποιος ποιο είναι το μέγιστο ποσό που μπορώ να ανανεώσω και να ισχύει ο διπλασιασμός;

Απο τη σελιδα του φρογκ

Τώρα το FROG σου προσφέρει ακόμα περισσότερα Στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα, το FROG διπλασιάζει την αξία της κάρτας σου, για να μιλας με όλους, σε κινητά & σταθερά, Ελλάδα & Εξωτερικό.

Η συγκεκριμένη προσφορά ισχύει για ανανεώσεις με κάρτες frog και cosmote όλων των αξιών καθώς και για ανανεώσεις αξίας μέχρι 30€ μέσω των καταστημάτων COSMOTE OTE και Γερμανός.

 

 

 

Χμ... Από αριθμό from (ο αριθμός είναι αρκετά παλιός, αν βοηθάει σε κάτι), που δεν έχει το διπλασιασμό, δε μπορούν να μεταφερθούν χρήματα σε άλλο αριθμό cosmote.

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

Επισης απο την σελιδα του φρογκ

Οι συνδρομητές FROG που έχουν ενεργοποιημένη τη προσφορά «διπλάσιου χρόνου ομιλίας στις 2 πρώτες ανανεώσεις του μήνα» ή τη προσφορά «300’ δώρο με ανανέωση 10€» δεν μπορούν να μεταφέρουν χρόνο ομιλίας

Αν δεν εχει διπλασιασμο αλλα εχει τα 300' δηλαδή,δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις easy transfer.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει ξεμείνει ένα frog με διπλασιασμό, ισχύει ακόμα ο διπλασιασμός από κατάστηματα Γερμανός;

Ξέρει κάποιος ποιο είναι το μέγιστο ποσό που μπορώ να ανανεώσω και να ισχύει ο διπλασιασμός;

 

100 ευρώ τα οποία γίνονται 208,57

 

Ο λόγος είναι ότι για ανανεώσεις πάνω από 30 ευρώ παίρνεις 10% στην ονομαστική (Χ2) , ενώ για πάνω από 60 παίρνεις 15% πάνω στην ονομαστική (Χ2).

Δοκιμασμένο πάρα πολλές φορές.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

100 ευρώ τα οποία γίνονται 208,57

 

Ο λόγος είναι ότι για ανανεώσεις πάνω από 30 ευρώ παίρνεις 10% στην ονομαστική (Χ2) , ενώ για πάνω από 60 παίρνεις 15% πάνω στην ονομαστική (Χ2).

Δοκιμασμένο πάρα πολλές φορές.

 

Πώς από τα 100€ έχεις τελικά 208,57€;

Πληρώνεις 100€, με το +15% γίνονται 115€. Με το διπλασιασμό 230€. Αφαιρώντας το 12% τέλος κινητής, μένουν 202,40€. Χάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Επισης απο την σελιδα του φρογκ

 

Αν δεν εχει διπλασιασμο αλλα εχει τα 300' δηλαδή,δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις easy transfer.

 

Δεν έχει ούτε τα 300'. Και δε μπορεί να μεταφέρει τίποτα. :confused:

 

P.S.: Thanks, για την παράθεση.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πώς από τα 100€ έχεις τελικά 208,57€;

Πληρώνεις 100€, με το +15% γίνονται 115€. Με το διπλασιασμό 230€. Αφαιρώντας το 12% τέλος κινητής, μένουν 202,40€. Χάνω κάτι;

Όταν βάζεις 30 σου δινει 3 ευρω δώρο χωρίς να κρατάει φόρο

Αντίστοιχα στα 100 δινει άλλα 15 και 15 χωρίς φόρο

Link to comment
Share on other sites

Πώς από τα 100€ έχεις τελικά 208,57€;

Πληρώνεις 100€, με το +15% γίνονται 115€. Με το διπλασιασμό 230€. Αφαιρώντας το 12% τέλος κινητής, μένουν 202,40€. Χάνω κάτι;

 

Αν δεν ισχυε αυτο που λεει ο Vasileios για το 15%, τοτε θα επρεπε να κανεις 230/1,12 και οχι 230*0,88. Αρα θα εβγαινε 205,36.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μεταφέρω την προσωπική μου εμπειρία . Έγω τα έχω βάλει τα 100 ευρώ σε Frog διπλασιασμού πάνω από 50 φορές. ( 10 νούμερα επί 5 φορές.)

Όλες τις φορές έλαβα 208,57 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αμφισβητησα. Ειπα "Αν δεν ισχυε", οχι "αν δεν ισχυει". Με το παραπανω ηθελα να του δειξω οτι υπολογιζει με λαθος τροπο το τελος της κινητης 12%.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Είχα καταλάβει ότι η απάντηση σου ήταν για το 1/1,12 στην θέση του 0,88.

Αλλά έπρεπε να επιβεβαιώσω ότι πράγματι το έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έγω τα έχω βάλει τα 100 ευρώ σε Frog διπλασιασμού πάνω από 50 φορές.

:respect:

Δεν μπορώ να φανταστώ το βλέμμα τους ή τι έλεγαν όταν ζητούσες ανανέωση 100€ σε καρτοκινητό! :D

Μιλάς τόσο πολύ;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

:respect:

Δεν μπορώ να φανταστώ το βλέμμα τους ή τι έλεγαν όταν ζητούσες ανανέωση 100€ σε καρτοκινητό! :D

Μιλάς τόσο πολύ;

Την πρώτη φορά προσπάθησαν να μου πουλήσουν σύνδεση....

Μετά το πήραν απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

να ρωτήσω κάτι γιατί αυτό με το διπλασιασμό δε το είχα πάρει χαμπάρι. Ο διπλασιασμός ισχύει για όλους; Και για μένα που έκανα αλλαγή από κοσμοκάρτα; Ρωτάω γιατί αναφέρθηκε πιο πάνω "κάρτα με διπλασιασμό".

Στο [url="http://www.frogmobile.gr/el/default.aspx?cid=18042"]σάιτ[/url] δε βλέπω να διαχωρίζει παλιά και νέα νούμερα. Οπότε αν αντί να βάλω χρήματα ηλεκτρονικά απλά πάω σε ένα Γερμανό και βάλω 10Ε, ή αγοράσω κάρτα των 10Ε στο περίπτερο, θα μπουν ~20Ε και θα έχω και 300' προς όλους;

Ευχαριστώ.

Άκυρο, τώρα είδα πως το λίνκ είναι στις μη εμπορικά διαθέσιμες προσφορές.

Edited by besddimo
Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...