Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να καλέσεις από το viber out εντελώς δωρεάν στο 2101115100 και σε οποιαδήποτε άλλο πενταψηφιο με τον ίδιο τρόπο 210*****00.

 

Δεν υπάρχει ο αριθμός δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σίγουρα; εγώ πήρα τώρα ένα και καλούσε, μήπως έχεις την τελευταία έκδοση του viber; βάλε την προηγούμενη αν ναι
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα; εγώ πήρα τώρα ένα και καλούσε, μήπως έχεις την τελευταία έκδοση του viber; βάλε την προηγούμενη αν ναι

Και με την τελευταία παίρνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να έρθω στην Frog από Vodafone.

πάω κατευθείαν Frog Η πρώτα το κάνω καρτοκινητο ή what's up και στέλνω sms να το κάνω frog ...

με ενδιαφέρει και να κάνω λογαριασμό στο app της cosmote και τα 100 λεπτά προς όλους που δίνουν δώρο για τους πρώτους μηνες.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

4gb με 4,40

 

αστους να λενε, εμεις εδω στην frog ειμαστε προνομιουχοι, στελνεις 17317 στο 1330 ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η Q δε προσφέρει τίποτε αξιόλογο από πλευράς internet θα κάνω φορητότητα σε frog.Γίνεται απευθείας σε frog η πρέπει να πάω πρώτα σε cosmocarta;Πέρα από τα 5€ της sim δίνω τίποτε άλλο στο κατάστημα;(για nano-sim)

Αυτό το πακέτο των 4GB (που είναι και το μόνο που με ενδιαφέρει) έχει ημ. λήξης;

Link to comment
Share on other sites

4gb με 4,40

 

αστους να λενε, εμεις εδω στην frog ειμαστε προνομιουχοι, στελνεις 17317 στο 1330 ;)

 

για ποσο καιρο ειναι ξερεις;

Ειμαι και εγω στη q το εγραψε και ενα παιδι στο fb κατω απο ενα ποστ τις q και του το σβησανε.

Θελω περισσοτερες πληροφοριες μιας και εχω ξενερωσει με την q οχι μονο γιατι ανεβασε τα πακετα αλλα διοτι εδω και ενα χρονο δεν μου εβαζε ποτε 1gb δωρο παρα μονο 500mb γιατι και καλα ειχα το international με δωρεαν λεπτα και καλα προς πακισταν.

:X

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η Q δε προσφέρει τίποτε αξιόλογο από πλευράς internet θα κάνω φορητότητα σε frog.Γίνεται απευθείας σε frog η πρέπει να πάω πρώτα σε cosmocarta;Πέρα από τα 5€ της sim δίνω τίποτε άλλο στο κατάστημα;(για nano-sim)

Αυτό το πακέτο των 4GB (που είναι και το μόνο που με ενδιαφέρει) έχει ημ. λήξης;

'Ηταν 4,44e 2gb από τον 2ο και σεπτέμβριο το κάναν 4gb εώς 30/9 και τώρα λέει εώς 31/10,ποιός ξέρει αν το συνεχίσουν (αλλά και τα 2gb καλά ήταν με 4,44)!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χώρια που αν αγοράσεις πακέτο data πριν την λήξη της ημερομηνίας το υπόλοιπο από τα δεδομένα προστίθεται στην νέα ημερομηνία!

 

Στάλθηκε από το SM-N915F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που τα εχει ήδη δοκιμάσει:

 

1) Το πακέτο 1ε-300' προς φρογκ χρεώνει ανα δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά;

 

2) Εάν βάλω σήμερα πακέτο 1ε-300' προς φρογκ και πριν λήξουν ξαναβάλω ίδιο πακέτο, θα μεταφερθούν όλα με νέα μεταγενέστερη ημερομηνία;

 

3) Το πακέτο 3ε-60' προς ολους είναι χωρις 3λεπτο; Το ιδιο ισχυει και για τα 60' δωρο που δινει κάθε 2 βδομάδες;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που τα εχει ήδη δοκιμάσει:

 

1) Το πακέτο 1ε-300' προς φρογκ χρεώνει ανα δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά;

 

2) Εάν βάλω σήμερα πακέτο 1ε-300' προς φρογκ και πριν λήξουν ξαναβάλω ίδιο πακέτο, θα μεταφερθούν όλα με νέα μεταγενέστερη ημερομηνία;

 

3) Το πακέτο 3ε-60' προς ολους είναι χωρις 3λεπτο; Το ιδιο ισχυει και για τα 60' δωρο που δινει κάθε 2 βδομάδες;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

2) οχι, δεν μεταφερονται λεπτα, ποτε και πουθενα, μονο mb

3) ναι

1) φανταζομαι ναι

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και γω λοιπόν και αγόρασα κάρτα frog promo με 1,5€ από την πλατεία της πόλης μου, τα δίνουν μαζί με τα wu promo. Έβαλα κάρτα 5€ και έχω 600 λεπτά προς βάτραχο, 60 λεπτά προς Πακιστάν, Ινδία, μπαγκλαντες, κίνα, Βουλγαρία, Ρουμανία, και άλλα 60 προς Ελλάδα, έστειλα και 17317 στο 1330 και έχω συνολικά και 5096 gigabyte παρακαλώ.. Το τσιμπησα γιατί πολύ απλά το dataκαλοκαιρο της wu μου καταργείται στις 31/10

 

Παρατηρώ όμως ότι στο APN θέλει διαφορετικές ρύθμισεις από της κόσμοτε... Έχει κάποιος ιδέα ποιες είναι; Δεν τις βρίσκω ούτε στο frogmobile.gr...

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ όμως ότι στο APN θέλει διαφορετικές ρύθμισεις από της κόσμοτε... Έχει κάποιος ιδέα ποιες είναι; Δεν τις βρίσκω ούτε στο frogmobile.gr...

 

οι ρυθμίσεις που έχω εγώ είναι οι εξής:

όνομα: Cosmote Wireless Internet

APN: internet

τύπος APN:default,supl

MCC:202

MNC:01

Link to comment
Share on other sites

Σε 4 αριθμούς που έχουμε πάντως στην οικογένεια, δεν χρειάστηκε να περάσουμε εμείς τις ρυθμίσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έψαχνα να αλλάξω από κοσμοκάρτα και αφού απέρριψα τη CU (με τις τελευταίες αλλαγές είναι ίδια ακριβώς με WU) έτυχε να βρω αυτό το νήμα και διάβασα τις 5-6 τελευταίες σελίδες πείστηκα για φρόγκ. Μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε αν κατάλαβα σωστά τα παρακάτω;

 

Για αλλαγή σε φρόγκ

  • SMS αλπακ στο 1314 και μετα F
  • Κόστος €3

 

Δώρα

  • Για τους πρώτους 6 μήνες, στην 1η ανανέωση δώρο 100’ για 1 μήνα προς όλα τα δίκτυα (χρέωση ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3’)
  • Αυτό το δώρο ισχύει και για μεταφορά από κοσμοκάρτα, όχι μόνο για νέους αριθμούς; Στο σάιτ λέει "Προσφορά για νέους συνδρομητές"
  • Με ανανέωση 10€ σε κατάστημα ή online - δώρο 500mb για 15 μέρες (η διάρκεια παρατείνεται αν προσθέσεις πακέτο ίντερνετ πριν λήξει) και 600' προς φρόγκ
  • Αν βάλεις λιγότερο από €10 παίρνεις μόνο τα 600' προς φρόγκ

 

Ίντερνετ

  • Για 4gb με €4,40 στέλνεις σμσ 17317 στο 1330
  • (ίσως από 31/10 και μετά να είναι 2gb με €4,40)

 

Ομιλία προς όλους

  • 60' προς όλους με 3,02€ (χρέωση ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης το δευτερόλεπτο)
  • Τουλάχιστον μέχρι 23/10 παίρνεις +60'δώρο

 

Εφαρμογή κ.α.

  • Δουλεύει κανονικά η εφαρμογή της κοσμοτέ και δείχνει υπόλοιπο χρόνου, ΜΒ και σμσ
  • Πρέπει να μην είσαι συνδεμένος (δλδ εγώ να κάνω log out)
  • Online ανανέωση γίνεται κανονικά από την εφαρμογή
  • Η αλλαγή σε κοσμοκάρτα/WU είναι δωρεάν

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αλλαγή κοσμοκάρτα/wu και αντίστροφα είναι δωρεάν ,οι επόμενες είναι με χρέωση (3e αν θυμάμαι καλά),και τα 60' κάθε 2 ή 3 βδομάδες έχει την προσφορά +60' δώρο,στα άλλα όλα τα είπες σωστά +του ότι αν έχεις 4g+ συσκευή απολαμβάνεις το δίκτυο της κοσμοτέ πλήρως.Μόνο στα δώρα δεν τα ξέρω καλά γιατί τώρα τελευταία κάναν τις αλλαγές!
Link to comment
Share on other sites

Aν στείλω 17317 στο 1330 για τα 4GB ιντερνετ, θα χάσω την προσφορά που έχω από παλιά του διπλασιασμού της κάρτας μου σε κάθε ανανέωση που κάνω για πρώτη φορά κάθε μήνα; Ξέρει κανείς;:)
Link to comment
Share on other sites

http://i63.tinypic.com/wvpki1.jpg

 

Το δοκιμασα σε frog και τα εδωσε κανονικα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

http://i63.tinypic.com/wvpki1.jpg

 

Το δοκιμασα σε frog και τα εδωσε κανονικα

Αν έχεις ήδη mb από πακέτο, τι καταναλωνει πρώτα? Τα mb της προσφορας ή του πακέτου?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ήδη mb από πακέτο, τι καταναλωνει πρώτα? Τα mb της προσφορας ή του πακέτου?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Λογικα αυτα που ληγουν πρωτα ...εγω δεν ειχα αλλα mb για να δω και σου πω...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...