Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Θέλω να προσθέσω ένα frog (παλιό, με το διπλασιασμό) στο mycosmote μου στο οποίο έχω ήδη περασμένα μια cosmokarta και ένα whatsup. Γίνεται; Δοκίμασα και μου έβγαλε μήνυμα "Σφάλμα". Κάνω κάτι λάθος ή απλά δεν το δέχεται;

Και, θέλω να ανανεώσω αυτό το frog με 5€ στις 27/12 και την μέρα αυτή θα βρίσκομαι σε μέρος που δεν υπάρχει κατάστημα cosmote/γερμανός. Πώς μπορώ να κάνω την ανανέωση με άλλο τρόπο;

Μπορώ όταν είμαι συνδεδεμένη στο mycosmote να ανανεώσω Frog με 5€ ή δεν θα με αφήσει;

(Και δεν έχει πλέον κανένα δωράκι η 5ευρη ανανέωση; )

Πολλές ερωτήσεις :O, ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

FROG ( που γεννήθηκε FROG ) δεν ανοίγει Myaccount.

FROG ( που γεννήθηκε whatsup ή cosmokarta ) ανοίγει myaccount

Whatsup ή cosmokarta που Γεννήθηκε FROG δεν ανοίγει myaccount.

FROG διπλασιασμού δεν δέχεται easytransfer ούτε στέλνει .

Για να ανανεώσεις στις 27 του μήνα , είναι εφικτό μόνο με κάρτα των 10 ευρώ από το περίπτερο. Αλλιώς ανανέωσε στις 26.

Μπορεις επίσης να στείλεις έναν φίλο σου σε έναν Γερμανό (αν είναι ανοικτά αυτήν την Κυριακή)

Με ανανέωση 5 ευρώ, το δώρο είναι λεπτά ομιλίας προς FROG.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Άρα αν μπω στο mycosmote μου, αυτό που έχω για το whatsup, και πάω εκεί που λέει "ανανεώστε οποιοδήποτε καρτοκινητό cosmote με πιστωτική κάρτα" και βάλω τον αριθμο frog, τι θα συμβεί; Θα μου το ανανεώσει ή θα μου πει ότι δεν είναι εφικτό;
Link to comment
Share on other sites

Με ανανέωση 5 ευρώ, το δώρο είναι λεπτά ομιλίας προς FROG.

 

Επειδη το συγκεκριμενο εχει διπλασιασμο, δεν θα παρει λεπτα ομιλιας προς frog.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο στις γιορτές οι εταιρείες μας κάναν δώρα . Φέτος μόνο η vod έδωσε χρόνο ομιλίας. Οι άλλες τπτ εκτός αν θεωρηθεί δώρο το δωρεαν fb της wind:cry:

Όσο για την frog το απόλυτο μηδέν:mad:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα ζητήσεις να σου στείλουν όπως θα στείλεις και εσύ.
Link to comment
Share on other sites

ήμουν εδώ και πολλά χρόνια στην frog μέχρι πριν 2 χρόνια που πήγα στην what's up. άλλαξα πακέτο όμως μέσω μηνύματος δηλαδή κράτησα την ίδια Sim. εντός ολίγων ημερών όμως θα αγοράσω 4G κινητό και θα χρειαστεί να αλλάξω την frog Sim σε καινούργια what's up που είναι συμβατή με 4G. υπάρχει φορητοτητα ή θα φάω άκυρο και θα χρειαστώ καινούριο νούμερο? θα πάω να ρωτήσω και σε κατάστημα φυσικά αλλά ρωτάω κι εδώ μήπως ξέρει κανένας.
Link to comment
Share on other sites

ήμουν εδώ και πολλά χρόνια στην frog μέχρι πριν 2 χρόνια που πήγα στην what's up. άλλαξα πακέτο όμως μέσω μηνύματος δηλαδή κράτησα την ίδια Sim. εντός ολίγων ημερών όμως θα αγοράσω 4G κινητό και θα χρειαστεί να αλλάξω την frog Sim σε καινούργια what's up που είναι συμβατή με 4G. υπάρχει φορητοτητα ή θα φάω άκυρο και θα χρειαστώ καινούριο νούμερο? θα πάω να ρωτήσω και σε κατάστημα φυσικά αλλά ρωτάω κι εδώ μήπως ξέρει κανένας.

 

Φυσικά και θα σου την αλλάξουν, με κόστος 5€.

Δεν θα χρειαστείς καινούριο νούμερο.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω γιατί πέρυσι τέτοιο καιρό μου έλεγαν ότι δεν γίνεται κλπ. μα το νούμερο μου έχει έρθει στην what's up, τόσο δύσκολο είναι να μου δώσουν και μια sim καινούρια what's up? θεωρώ κάτι τέτοια τα κάνουν για να σε ωθησουν να κάνεις αίτηση για συμβόλαιο και τότε ως δια μαγείας όλα θα λυθούν αλλά αντε να βρεις άκρη αν σου ρίξουν άκυρο. που να μην ήταν και στον ίδιο όμιλο(cosmote) frog και what's up!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω μια frog κομμένη . Με το παλιό chip. Θα μου την α κ αλλάξουν σε Micro? Ή ακόμη καλύτερα σε nano για μελλοντική χρήση. (Δεν πιστεύω να χάσω διπλασιασμό κτλ).
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω μια frog κομμένη . Με το παλιό chip. Θα μου την α κ αλλάξουν σε Micro? Ή ακόμη καλύτερα σε nano για μελλοντική χρήση. (Δεν πιστεύω να χάσω διπλασιασμό κτλ).

 

Μέχρι πριν μερικούς μήνες δεν υπήρχαν διαθέσιμες νάνο σιμ για τον βάτραχο. Ελπίζω αυτό να έχει αλλάξει!

Open your Windows to Freedom!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

http://www.reactos.org

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι τα ΜΒ από τα χριστουγεννιάτικα δώρα αθροίζονται και μεταφέρεται η ημερομηνία λήξης τους. Αν αγοράσω και ένα μηνιαίο πακετάκι 120ΜΒ με 3 ευρώ θα αθροιστούν όλα τα ΜΒ ώστε η λήξη όλων των ΜΒ να πάει μετά από 1 μήνα; Συγκεκριμένα, θα λάβω το τελευταίο δώρο 300ΜΒ στις 7/1, με ημερομηνία λήξης 14/1, και τότε θα έχω μαζέψει περίπου 1GB. Έλεγα, λοιπόν, να βάλω στις 14/1 το πακέτο με τα 120MB και να χρησιμοποιήσω το σύνολο των ΜΒ ως τις 14/2 (περίπου). Δεν θέλω να βάλω το πακέτο με τα 500ΜΒ προς 5€. Θα δουλέψει η άθροιση και μεταφορά;
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι τα ΜΒ από τα χριστουγεννιάτικα δώρα αθροίζονται και μεταφέρεται η ημερομηνία λήξης τους. Αν αγοράσω και ένα μηνιαίο πακετάκι 120ΜΒ με 3 ευρώ θα αθροιστούν όλα τα ΜΒ ώστε η λήξη όλων των ΜΒ να πάει μετά από 1 μήνα; Συγκεκριμένα, θα λάβω το τελευταίο δώρο 300ΜΒ στις 7/1, με ημερομηνία λήξης 14/1, και τότε θα έχω μαζέψει περίπου 1GB. Έλεγα, λοιπόν, να βάλω στις 14/1 το πακέτο με τα 120MB και να χρησιμοποιήσω το σύνολο των ΜΒ ως τις 14/2 (περίπου). Δεν θέλω να βάλω το πακέτο με τα 500ΜΒ προς 5€. Θα δουλέψει η άθροιση και μεταφορά;

Ναι, αλλά με τον όρο ότι θα ενεργοποιήσεις το πακέτο στις 14 Ιανουαρίου, πριν από την ώρα λήξεις του δώρου (που είναι ακριβώς η ίδια με την ώρα που θα το λάβεις στις 7 Ιανουαρίου). Αν σου λήξουν τα MB (έστω και για 1 δευτερόλεπτο), δεν πρόκειται με τίποτα να τα πάρεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω μια frog κομμένη . Με το παλιό chip. Θα μου την α κ αλλάξουν σε Micro? Ή ακόμη καλύτερα σε nano για μελλοντική χρήση. (Δεν πιστεύω να χάσω διπλασιασμό κτλ).

 

Οι σιμ της φρογκ (ακόμη και οι παλιές) αλλάζουν από το Σεπτέμβρη κανονικότατα σε οποιοδήποτε Γερμανό ή Cosmote, με κόστος 5 ευρώ. Ο διπλασιασμός δε χάνεται.

 

Εγώ ο ίδιος το έκανα γύρω στα τέλη Σεπτέμβρη

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί ότι ο διπλασιασμός έρχεται κάθε δεύτερη και τέταρτη εβδομάδα του μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...