Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γίνεται η Frog microSIM δεν διαθέτει; Άλλο πάλι κι αυτό!!!!!!!!!!!!!!!!

Άλλαξα κινητό και δεν μπορώ να αλλάξω την κάρτα.

Είναι απαράδεκτο!!! Αναγκάστηκα να κόψω sim και τα έχω πάρει. Πέντε λειτουργικά νούμερα έχω οικογενειακώς, όλα frog, και σκέφτομαι να πάω αλλού. Μου πρότειναν να πάρω micro sim μέσω αλλαγής πακέτου, αλλά είναι παλιά νούμερα και θα χάσω τον διπλασιασμό. Μάλλον αυτό θέλουν, γιαυτό και θα τους αποχαιρετήσω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο!!! Αναγκάστηκα να κόψω sim και τα έχω πάρει.

 

Δουλεύει κανονικά με το κόψιμο; Κι εμένα αυτό μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα σύνδεσης φρογκ που μπορεί να αγοράσει κανείς σήμερα (από πλανώδιους πωλητές ή μαγαζιά), υποστηρίζουν κανονικά 4g.

Προ τριμήνου αγόρασα ένα νέο τέτοιο πακέτο φρογκ και το 4g δουλεύει κανονικά.

Υποθέτω ότι μόνο οι κάποιων ετών σιμ δεν υποστηρίζουν 4g και θέλουν αντικατάσταση.

 

Εστι!!!! Είναι σαν να τις αγοράζεις από κάποιο αντίστοιχο μαγαζί!!! Κ εγώ έχω πάρει μια κοσμοτε απο μια έξοδο του μετρό και λειτουργεί άψογα στο 4g. Μόνο οι κάρτες οι παλιές καποιων ετών δεν υποστηρίζουν.

Δίνουν κάρτες σιμ Νέας γενιάς, δεν θα σου πουλήσουν μια 10 ετων!!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά με το κόψιμο; Κι εμένα αυτό μου είπαν.

 

αν πάτε σε ένα κατάστημα με αξεσουάρ κινητών κτλ υπάρχει μια περίπτωση νά εχουν κόφτη και να σας κόψει την μεγάλη σε micro. το "υπάρχει μια περίπτωση" το γράφω για όσους μένουν σε νησιά (συγκεκριμένα είναι σε επαρχία και δη σε νησιά), στην Αθήνα μπορείτε ακόμα και σε skroutzομάγαζα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι και FROG… ο καλύτερος συνδυασμός ανανέωσης.

Γιατί με 10€ έχεις 2,5GB + 120’ προς όλους!

Με την αγορά πακέτου 500MB με 5€ παίρνεις δώρο 1GB και με το πακέτο 60’ προς όλους με 3€, ο χρόνος ομιλίας σου διπλασιάζεται για την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου. Και το καλύτερο; Με κάθε πρώτη ανανέωση 10€ του μήνα, έχεις ακόμα 1GB!

https://www.facebook.com/frogmob

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα, ζήτησα αλλαγή κάρτας SIM γιατί έχω από τις παλιές, για να μπορέσω να την κόψω και σήμερα μου λένε από την εξυπηρέρηση πελατών πως δεν έχουν απόθεμα, μόνο από κατάστημα. Ρωτάω τώρα εγώ σε εσάς. Γίνεται να κάνω μέσω μηνύματος αλλαγή πακέτου είτε σε cosmokarta είτε σε what's up, να πάρω την ρημάδα την microSIM και να ξαναεπιστρέψω στα πάτρια εδάφη της frog; Γνωρίζω βέβαια ότι όλη η διαδικασία θα μου κοστίσει κάποια χρήματα, το πολύ 20€.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δωρεάν φορητότητα προς ένα άλλο δίκτυο, που γίνεται σε μιά μέρα, παράμεινε στο άλλο δίκτυο για μιά (ή...μισή) μέρα και μετά ξαναγύρνα στην Cosmote σε What's Up και άλλαξε το σε Frog με αποστολή μηνύματος. Όλα τα προαναφερθέντα γίνονται τζαμπέ!;) Χώρια που μπορεί να πάθεις πλάκα από το απίστευτο 3G της Wind και να μην ξαναγυρίσεις ποτέ στην Cosmote! :lol::rotfl:

 

Ας το ψαξει παραπανω γιατι πλεον χρεωνουν για τη μεταφορα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα, ζήτησα αλλαγή κάρτας SIM γιατί έχω από τις παλιές, για να μπορέσω να την κόψω και σήμερα μου λένε από την εξυπηρέρηση πελατών πως δεν έχουν απόθεμα, μόνο από κατάστημα. Ρωτάω τώρα εγώ σε εσάς. Γίνεται να κάνω μέσω μηνύματος αλλαγή πακέτου είτε σε cosmokarta είτε σε what's up, να πάρω την ρημάδα την microSIM και να ξαναεπιστρέψω στα πάτρια εδάφη της frog; Γνωρίζω βέβαια ότι όλη η διαδικασία θα μου κοστίσει κάποια χρήματα, το πολύ 20€.

Όχι δεν γινεται . Η κάρτα σου θα είναι FROG πάντα.

Μόνο αν πας σε άλλο δίκτυο και γυρίσεις σε whats up ή Cosmokarta

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα 10€ και εκτός από το 1GB και 1500' προς frog πήρα και 100' προς όλα τα δίκτυα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο!Βλέπω πάνε πολύ καλύτερα από το f2g.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα 10€ και εκτός από το 1GB και 1500' προς frog πήρα και 100' προς όλα τα δίκτυα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο!Βλέπω πάνε πολύ καλύτερα από το f2g.

 

Καλύτερα από το f2g είναι στο σήμα και μόνο. Με 8€, στο f2g νούμερό μου, έχω 1500' προς όλους και 1,5GB.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα 10€ και εκτός από το 1GB και 1500' προς frog πήρα και 100' προς όλα τα δίκτυα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο!Βλέπω πάνε πολύ καλύτερα από το f2g.

Είσαι σίγουρος/η, ότι τα 100' προς όλους καταναλώνονται ανά δευτερόλεπτο και όχι με τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση? Γιατί η προσφορά που γνωρίζω εγώ (100' προς όλους με την πρώτη ανανέωση κάθε μήνα για τους πρώτους 6 μήνες), έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκιμασα. Πάντως αυτά τα λεπτά είναι έξτρα της μόνιμης προσφοράς καθώς την έχω ήδη καταναλώσει! Επισης συγκριτικά με το f2g το frog δίνει το 1GB δωρεάν με κάθε ανανέωση 10€ είτε αυτή είναι από καταστήματα είτε από περίπτερο σε αντίθεση με το f2g που το δίνει μόνο από καταστήματα με επιπλέον χαράτσι 0,30€ για κάτι λεπτά ομιλίας προς σταθερά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 1gb απο τα 10€ που πήρε ισχύει για ΜΙΑ ΦΟΡΑ το μήνα . Άμα μέσα στ μήνα ξαναβάλεις 10€ δεν το κερδίζεις πάλι .
Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκιμασα. Πάντως αυτά τα λεπτά είναι έξτρα της μόνιμης προσφοράς καθώς την έχω ήδη καταναλώσει! Επισης συγκριτικά με το f2g το frog δίνει το 1GB δωρεάν με κάθε ανανέωση 10€ είτε αυτή είναι από καταστήματα είτε από περίπτερο σε αντίθεση με το f2g που το δίνει μόνο από καταστήματα με επιπλέον χαράτσι 0,30€ για κάτι λεπτά ομιλίας προς σταθερά.

Το δίνει και με online ανανέωση μεσώ του f2g.gr .

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 1gb απο τα 10€ που πήρε ισχύει για ΜΙΑ ΦΟΡΑ το μήνα . Άμα μέσα στ μήνα ξαναβάλεις 10€ δεν το κερδίζεις πάλι .

Σωστό , αλλά αν βάλεις 5 ευρώ ή κάτι λιγώτερο από 10 π.χ 9,50 παίρνεις 500 ΜΒ !!!

Δύο δώρα τον μήνα

Ένα με 10 ευρώ.

Ένα με 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό , αλλά αν βάλεις 5 ευρώ ή κάτι λιγώτερο από 10 π.χ 9,50 παίρνεις 500 ΜΒ !!!

Δύο δώρα τον μήνα

Ένα με 10 ευρώ.

Ένα με 5 ευρώ.

Ακριβως και μην ξεχναμε οτι γινεται και με ανανεωσεις απο περιπτερο!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις περίπτερο να σου δώσει 5 ευρώ ( γιατί ήδη έχεις χρησιμοποιήσει τα 10 ) θέλω και εγώ μερικές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχε γράψει πριν από λίγες μέρες κάποιος φίλος (δε θυμάμαι ποιός), ότι υπάρχει τρόπος για να πάρεις micro sim σε Frog αριθμό. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πώς γίνεται? Εχει έναν αριθμό Frog ο πατέρας μου και η καινούργια του συσκευή, δέχεται κάρτα micro sim. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχε γράψει πριν από λίγες μέρες κάποιος φίλος (δε θυμάμαι ποιός), ότι υπάρχει τρόπος για να πάρεις micro sim σε Frog αριθμό. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πώς γίνεται? Εχει έναν αριθμό Frog ο πατέρας μου και η καινούργια του συσκευή, δέχεται κάρτα micro sim. Ευχαριστώ!

 

Αυτό το post ψάχνεις....

 

Κάνε μια δωρεάν φορητότητα προς ένα άλλο δίκτυο, που γίνεται σε μιά μέρα, παράμεινε στο άλλο δίκτυο για μιά (ή...μισή) μέρα και μετά ξαναγύρνα στην Cosmote σε What's Up και άλλαξε το σε Frog με αποστολή μηνύματος. Όλα τα προαναφερθέντα γίνονται τζαμπέ!;) Χώρια που μπορεί να πάθεις πλάκα από το απίστευτο 3G της Wind και να μην ξαναγυρίσεις ποτέ στην Cosmote! :lol::rotfl:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το post ψάχνεις....

Οχι βέβαια, έχει υπόλοιπο το Frog μέσα, δεν μπορεί να γίνει φορητότητα. Είχεγράψει κάποιος ότι γίνεται, αλλά προτιμά να μην το δημοσιοποιείσει, αλλά να το στείλει με pm μεμονωμένα. Αυτό το "μυστικό" ψάχνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα να το γράψω στο thread, αλλά προτιμώ να το πω με πμ στον συμρφορουμίτη. Αν ενδιαφέρεσαι κι εσύ, πες μου να σου στείλω. Έτσι έχω το δικό μου frog νούμερο.

Αυτό ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι βέβαια, έχει υπόλοιπο το Frog μέσα, δεν μπορεί να γίνει φορητότητα. Είχεγράψει κάποιος ότι γίνεται, αλλά προτιμά να μην το δημοσιοποιείσει, αλλά να το στείλει με pm μεμονωμένα. Αυτό το "μυστικό" ψάχνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ψάχνω.

 

Aν δεν το πρόσεξες ο ίδιος σου απάντησε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν το πρόσεξες ο ίδιος σου απάντησε :rolleyes:

Ναι, αλλά δε μου απάντησε αυτό που έστελνε στα PM, μου είπε να πάω στη Λαμία μέσω Αυστραλίας. Είναι δυνατόν, όταν έλεγε "προτιμώ να μην το γράψω δημόσια", να εννοούσε αυτό? Κατ'αρχήν, η διαδικασία αυτή, είναι απαγορευτική, λόγου χρόνου και κόστους. Θέλεις (1) 10 ευρώ για τη φορητότητα (στην Wind το λένε κόστος φορητότητας, στην Vodafone το λένε τέλος ενεργοποίησης καρτοκινητού), (2) 10-20-30 ευρώ (ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας), για τους 2-3 (ανάλογα με το δίκτυο) μήνες ελάχιστης υποχρεωτικής παραμονής στο άλλο δίκτυο και (3) 5 ευρώ για να πάρεις την καινούργια κάρτα sim της Cosmote. Σύνολο 30-50 ευρώ και 2-3 χαμένοι μήνες από τη ζωή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δε μου απάντησε αυτό που έστελνε στα PM, μου είπε να πάω στη Λαμία μέσω Αυστραλίας. Είναι δυνατόν, όταν έλεγε "προτιμώ να μην το γράψω δημόσια", να εννοούσε αυτό? Κατ'αρχήν, η διαδικασία αυτή, είναι απαγορευτική, λόγου χρόνου και κόστους. Θέλεις (1) 10 ευρώ για τη φορητότητα (στην Wind το λένε κόστος φορητότητας, στην Vodafone το λένε τέλος ενεργοποίησης καρτοκινητού), (2) 10-20-30 ευρώ (ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας), για τους 2-3 (ανάλογα με το δίκτυο) μήνες ελάχιστης υποχρεωτικής παραμονής στο άλλο δίκτυο και (3) 5 ευρώ για να πάρεις την καινούργια κάρτα sim της Cosmote. Σύνολο 30-50 ευρώ και 2-3 χαμένοι μήνες από τη ζωή σου.

 

Aλλη λύση είναι να την κόψεις.

Αν πεις ότι σου μπλόκαρε η σιμ ,λαθος πιν κλπ,τότε με τι την αλλάζουν;

Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα Cosmote και Γερμανός, δεν τις κόβουν (πρέπει να πας σε Wind να στην κόψουν, αν θέλουν βέβαια, μία και είναι άλλης εταιρείας!!!). Αν πεις ότι σου μπλόκαρε, θα μπουν στο σύστημα της Cosmote για να στην ξεμπλοκάρουν. Αν δε γίνεται, σίγουρα θα σου δώσουν κανονική κάρτα. Ασε, μεγάλο μπλέξιμο αυτό με τις sim του Frog.
Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα Cosmote και Γερμανός, δεν τις κόβουν (πρέπει να πας σε Wind να στην κόψουν, αν θέλουν βέβαια, μία και είναι άλλης εταιρείας!!!).

 

Και ομως υπαρχουν καταστηματα Γερμανος που εχουν κοφτακι και στην κοβουν δωρεαν. Παρε τηλ καταστηματα που ειναι στο δρομο σου ή κοντα σου και ρωτα. Επισης μπορεις να πας και σε καταστηματα που αγοραζουν/πουλανε μεταχειρισμενα τηλεφωνα και μπορει να εχουν κοφτη. Σε εμενα μου ειχαν παρει 1€ για να την κοψουν σε ενα απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...