Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αν θελω οταν τελειωσω τα mb να ενεργοποιησω το internet day pass για να μην χρεωνομαι 1 ευρω/mb δεν γινεται; Πρεπει υποχρεωτικα να περιμενω να ληξει το πακετο ή να αγορασω νεο;

 

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι ενεργοποιημένο, από προεπιλογή. Δηλαδή, μόλις τελειώνει κάποιο πακέτο, να ισχύει το internet day pass. Για το internet day pass φαντάζομαι πως ναι. Τώρα, αν σου αρκεί η ποσότητα των δεδομένων που δίνει, δε χρειάζεται να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και αν θελω οταν τελειωσω τα mb να ενεργοποιησω το internet day pass για να μην χρεωνομαι 1 ευρω/mb δεν γινεται; Πρεπει υποχρεωτικα να περιμενω να ληξει το πακετο ή να αγορασω νεο;

 

'Οχι Δεν γίνεται ότι θέλουμε , αλλά ότι θέλει η Cosmote.

Επιπλέον δεν έχεις κανένα τρόπο να ενεργοποιήσεις το daily internet.

Μόνο του ενεργοποιείται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Μετά απο χρόνια συμβολαίου το μετέτρεψα σε καρτοκινητο

το Whats up ηταν πολύ ακριβό , το Frog ειναι οτι ακριβως χρειάζομαι

 

Εχω ομως την εντυπωση οτι απο τότε που το αλλαξα ειναι σε χαμηλή προτεραιότητα στο δίκτυο , χάνει το σήμα και βέβαια εκει που με το συμβόλαιο θα ειχα Η+ με το φρογκ εχω 3G

 

το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανακούσει αλλά δεν ξέρω αν υσχίει.....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Μετά απο χρόνια συμβολαίου το μετέτρεψα σε καρτοκινητο

το Whats up ηταν πολύ ακριβό , το Frog ειναι οτι ακριβως χρειάζομαι

 

Εχω ομως την εντυπωση οτι απο τότε που το αλλαξα ειναι σε χαμηλή προτεραιότητα στο δίκτυο , χάνει το σήμα και βέβαια εκει που με το συμβόλαιο θα ειχα Η+ με το φρογκ εχω 3G

 

το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος ?

 

Όχι. Κανένα θέμα. Ειδικά με τη συσκευή που έχω τώρα (με 2 κάρτες), που βλέπω ταυτόχρονα το σήμα, έχει καλύτερο σήμα η frog (που ήταν πριν what's up), από τη f2g. Συγκεκριμένα, εκεί που η f2g έχει 2 μπάρες, η frog έχει 4-5 μπάρες. Δεν πιστεύω να έχεις θέμα με το Z10.. :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να γινει ενεργοποίηση πακέτου με αποστολή sms αντί του τηλεφώνου?

 

Ενδιαφέρομαι για το internet monthly pass 200 (το γνωστό πακέτο 500mb δεδομένων).

Link to comment
Share on other sites

Στείλε 200 στο 1330 και θα πάρεις 1500 ΜΒ λόγω της τρέχουσας προσφοράς.
Link to comment
Share on other sites

Τα 500 ΜΒ μετακυλίωνται

το 1GB διατηρεί την ημερομηνία και την ώρα λήξης του ..... επιπλέον έχει δεύτερη προτεραιότητα γιατί μπαίνει 5 λεπτά αργότερα .

Μόνο με μια ανανέωση μετά το πακέτο θα μετακυλίσης τα ΜΒ σου σε μεταγενέστερη ώρα από το δώρο ...

Link to comment
Share on other sites

Τα 500 ΜΒ μετακυλίωνται

το 1GB διατηρεί την ημερομηνία και την ώρα λήξης του ..... επιπλέον έχει δεύτερη προτεραιότητα γιατί μπαίνει 5 λεπτά αργότερα .

Μόνο με μια ανανέωση μετά το πακέτο θα μετακυλίσης τα ΜΒ σου σε μεταγενέστερη ώρα από το δώρο ...

Στο δικό μου φρογκ καταναλώνει πρώτα το δώρο του 1 gb και ας προστέθηκε λίγα λεπτά μετά. Το κανονικό πακέτο είναι άθικτο.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα. Καταναλώνει από το 1Gb δώρο και το άλλο παραμένει άθικτο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω πλεον να κανω ανανεωση του χρονου ομιλιας στο cosmote.gr με χρεωστικη καρτα. Τι στο καλο επαθε και πρεπει να τρεχω σε καταστημα τωρα; :mad: Προσεξτε μην την πατησετε και σας ληξει ο μηνας και χασετε τα δεδομενα.
Link to comment
Share on other sites

ακου ρε με την cosmote που εμπλεξα,δεν υπάρχει micro-sim για frog,ειναι η απλη καρτα sim μονο...

 

Για να μεταφερθεις απο frog σε κοσμοκαρτα εχει κοστος 7€..

 

οχι οτι οι αλλες εταιριες ειναι τελειες ολες εχουν τα στραβα τους....θα παω να πεταξω το κινητο μου καμια μερα για να ησυχασω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και να μεταφερθεις σε cosmokarta δεν θα πάρεις micro ή nano.

Για το λειτουργικό τους σύστημα θα σε θεωρούν πάντα FROG

Βρες κάποιον να στην κόψει.

Link to comment
Share on other sites

ακου ρε με την cosmote που εμπλεξα,δεν υπάρχει micro-sim για frog,ειναι η απλη καρτα sim μονο...

 

Για να μεταφερθεις απο frog σε κοσμοκαρτα εχει κοστος 7€..

 

οχι οτι οι αλλες εταιριες ειναι τελειες ολες εχουν τα στραβα τους....θα παω να πεταξω το κινητο μου καμια μερα για να ησυχασω!!!!

 

Μπορείς να έχεις και frog και micro sim.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στο φεγγάρι μπορείς να πάς.....

Αλλά το θέμα είναι το πώς ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στο φεγγάρι μπορείς να πάς.....

Αλλά το θέμα είναι το πώς ?

 

Θα ήθελα να το γράψω στο thread, αλλά προτιμώ να το πω με πμ στον συμρφορουμίτη. Αν ενδιαφέρεσαι κι εσύ, πες μου να σου στείλω. Έτσι έχω το δικό μου frog νούμερο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

H Q δινει 100 λεπτα με 3€ και το frog ειναι ακομη στα 60 λεπτα,επρεπε να βγαλει κι αλλα πακετα με περισσοτερα λεπτα προς ολους...
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στο φεγγάρι μπορείς να πάς.....

Αλλά το θέμα είναι το πώς ?

 

Γιατί δεν παίρνεις μια κοσμοκάρτα-whatsup ή ό,τι δίνει σε micro-sim που θες και να κάνεις μετά αλλαγή πακέτου σε frog και τελείωνει η ιστορία; Με ένα μήνυμα ξεμπερδεύεις. Και η πρώτη αλλαγή πακέτου τζάμπα.

 

ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις μια κοσμοκάρτα-whatsup ή ό,τι δίνει σε micro-sim που θες και να κάνεις μετά αλλαγή πακέτου σε frog και τελείωνει η ιστορία; Με ένα μήνυμα ξεμπερδεύεις. Και η πρώτη αλλαγή πακέτου τζάμπα.

 

ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314.

 

Μπορεί να θέλει να κρατήσει τον ίδιο αριθμό. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις μια κοσμοκάρτα-whatsup ή ό,τι δίνει σε micro-sim που θες και να κάνεις μετά αλλαγή πακέτου σε frog και τελείωνει η ιστορία; Με ένα μήνυμα ξεμπερδεύεις. Και η πρώτη αλλαγή πακέτου τζάμπα.

 

ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314.

 

 

Προφανώς και θέλει να κρατήσει τον αριθμο του εάν είναι παλιός θα τον ξέρουν όλοι + ότι θα έχει κάποια προσφορα από παλιά και δεν θέλει να χαθεί. αυτό με τον frog να μην έχει nano sim / micro sim δεν το καταλαβαίνω με τίποτα η να μην μπορείς να κανεις αντικατασταση σε κοσμοτέ κάρτα nano sim / micro sim

 

 

Απο την αλλη εμενα που ηταν αλλο πακετο και το εκανα frog μια χαρά "αντικατασταση" μου έκαναν πριν λιγες μερες σε twinsim. Λεφτα θα έπαιρναν και στης δυο περιπτώσεις. το ένα γίνετε το άλλο όχι... γεια σου ρε cosmote:whip: με τα περιεργα σου

E ρε μαστίγιο που θέλετε

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

α) Θέλω να κρατήσω τον αριθμό μου

β) Frog Διπλασιασμού δεν ξαναβρίσκω άμα φύγω.

γ) Είναι πολύ πιο εύκολο να βρείς ένα κοφτάκι και να κόψεις την κάρτα στο μέγεθος που επιθυμείς.

Να επισημάνω επίσης ότι FROG κάρτα δεν βρίσκεις πουθενά αν την χάσεις.

Μια φορά την έχασα και πήγα σε 6 καταστήματα και δεν μπορούσαν να την αλλάξουν. Ούτε οι νέες SIM που φέρουν το σήμα whats-up- cosmokarta- frog είναι συμβατές. Σε τρία καταστήματα προσπάθησαν.

Λύση έδωσε η εξυπηρέτηση πελατών με COURIER X2

δηλαδή το πρώτο courier έφερε λάθος κάρτα ....

Συνολικός χρόνος ανάκτησης χαμένης κάρτας 14 ημέρες...φρίκη.

 

Και να μεταφερθεις σε cosmokarta δεν θα πάρεις micro ή nano.

Για το λειτουργικό τους σύστημα θα σε θεωρούν πάντα FROG

Βρες κάποιον να στην κόψει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να το γράψω στο thread, αλλά προτιμώ να το πω με πμ στον συμρφορουμίτη. Αν ενδιαφέρεσαι κι εσύ, πες μου να σου στείλω. Έτσι έχω το δικό μου frog νούμερο.

 

Πες το ρε φίλε στο φόρουμ να το μάθουν όλοι όσοι ενδιαφέρονται!! (Παρεπιπτόντως θέλω να μάθω και γω. :) )

 

Υ.Γ. Από σήμερα ισχύει πάλι με 3€/120' αλλά δεν αναφέρουν μέχρι πότε κρατάει η προσφορά.. Ας την κάνουν για πάντα να τελειώνουμε, γιατί από τιμές πακέτων σε ιντερνετ και σμσ ξεφεύγει η τιμή σε σχέση με άλλες εταιρίες.

Edited by kimius
1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη εμενα που ηταν αλλο πακετο και το εκανα frog μια χαρά "αντικατασταση" μου έκαναν πριν λιγες μερες σε twinsim. Λεφτα θα έπαιρναν και στης δυο περιπτώσεις. το ένα γίνετε το άλλο όχι... γεια σου ρε cosmote:whip: με τα περιεργα σου

E ρε μαστίγιο που θέλετε

 

Την αντικατάσταση με twinsim στην έκαναν αφού το είχες μετατρέψει σε frog από άλλο πακέτο; Γιατί εμένα ένας στο γερμανό μου είπε ότι δεν γίνεται αν πλέον έχει γίνει frog.Μήπως έπεσα σε άσχετο υπάλληλο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια φρογκ σιμ που είναι παλιά. Δυστυχώς σε καμία συσκευή δεν συνδέεται σε 4g (εννοείται ότι οι συσκευές συνδέονται κανονικά σε 4g με άλλες κάρτες) αν και έχω ζητήσει την ενεργοποίηση του από την εξυπηρέτηση πελατών και το πρόγραμμα μου υποστηρίζει 4g.

 

Υπάρχει περίπτωση να θέλει αλλαγή η σιμ? Αλλαγή γίνεται κανονικά σε γερμανό και cosmote? Στην περίπτωση αυτή να υποθέσω ότι δεν χάνεται ο διπλασιασμός?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...