Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους δε δουλεύουν και το 5€ κάθε 3μηνο είναι πολύ, αλλά ποιος χ****** για τους απλούς πολίτες. Θα μπορούσαν να μειώσουν τις χρεώσεις στα συμβόλαιά τους, αλλά μπαα.. Θα μπορούσαν να μειώσουν το τρελό κέρδος ανά μονάδα προϊόντος που έχουν, αλλά και πάλι μπαα.. Και μη μου πείτε ότι δεν έχουν περιθώριο.. Αυτά έχω σπουδάσει.. Και δεν απορώ που κάτι τέτοιο ξεκίνησε στην Ελλάδα... :down: Μόνο τα άσχημα ξέρουμε να αντιγράφουμε...

 

Επιπλέον λάβετε υπ οψιν ότι η frog δεν δίνει microsim.

Εάν πάρετε κατά λάθος νέο τηλ.με microsim πρέπει να την κόψετε(υπάρχει ασφαλής τρόπος?) Σιγά σιγά θα μας αναγκάσουν σε συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον λάβετε υπ οψιν ότι η frog δεν δίνει microsim.

Εάν πάρετε κατά λάθος νέο τηλ.με microsim πρέπει να την κόψετε(υπάρχει ασφαλής τρόπος?) Σιγά σιγά θα μας αναγκάσουν σε συμβόλαια.

 

Με frog αριθμό, μπορείς να έχεις micro sim. Έτσι έχω το δικό μου. Όσο για τα συμβόλαια, αυτός είναι ακριβώς ο σκοπός τους. Δεν τους αρέσουν τα "ευκαιριακά" χρήματα των συνδρομητών καρτοκινητής. Γι' αυτό και το 5ευρο ανά τρίμηνο. Που θα γίνει 10ευρο, μόλις και οι άλλοι 2 υιοθετήσουν το 5ευρο. Και θα μειώσουν και τη χρονική διάρκεια του 3μήνου. Το τελευταίο όχι πολύ σύντομα, για να μην "κλωτσήσουν" οι πελάτες καρτοκινητής.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σε FROG αριθμό δεν δίνεται μικρο-SIM

σε αριθμό που γεννήθηκε σε άλλο πακέτο καρτοκινητής και μεταλλάχθηκε σε Frog δίνεται

Αριθμός που γεννήθηκε FROG και μεταλλάχτηκε σε whats up ή cosmokarta δεν δίνεται μικρο-SIM

Γενικώτερα οι αριθμοί που γενήθηκαν FROG αν χασεις την κάρτα θα πρέπει να αντικατασταθεί με κάρτα SIM FROG , αν δεν έχει το κατάστημα ( σε 4 που πήγα δεν είχαν ) σου στέλνει η εξυπηρέτηση πελατών με Κούριερ .

Link to comment
Share on other sites

Σε FROG αριθμό δεν δίνεται μικρο-SIM

 

Ναι, αλλά...

 

σε αριθμό που γεννήθηκε σε άλλο πακέτο καρτοκινητής και μεταλλάχθηκε σε Frog δίνεται

 

Ακριβώς αυτό είναι που εννοώ.

 

Αριθμός που γεννήθηκε FROG και μεταλλάχτηκε σε whats up ή cosmokarta δεν δίνεται μικρο-SIM

Γενικώτερα οι αριθμοί που γενήθηκαν FROG αν χασεις την κάρτα θα πρέπει να αντικατασταθεί με κάρτα SIM FROG , αν δεν έχει το κατάστημα ( σε 4 που πήγα δεν είχαν ) σου στέλνει η εξυπηρέτηση πελατών με Κούριερ .

 

Κανονικά θα έπρεπε. Αλλά εδώ για άλλα δε γίνονται μαζικά παράπονα, δεν περιμένω να γίνει γι' αυτό.

 

Δηλαδη κανουμε πακετο whatsup και το μετατρεπουμε σε frog;

 

Και αυτό γίνεται.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατά συνέπεια ο κόφτης είναι η μόνη λύση αν έχουμε τηλέφωνο που δέχεται μόνο micro-SIM.

Αφελώς μετέτρεψα το frog μου σε what's up αλλά δεν μπορεί να γίνει αλλαγή γιατί ξεκίνησε ως frog.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρεία και το ξαναπάς μετά σε What's Up μήπως παρακάμπτεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζοντας τα προηγούμενα μπερδεύτηκα κάπως.....

Τελικά, από καρτοκινητό FROG που έχει μέσα ας πούμε 30€, μπορούμε να μεταφέρουμε χρόνο ομιλίας σε καρτοκινητό Cosmote (Cosmoκαρτα), και αν ναι, αυτή η μεταφορά ανανεώνει την διάρκεια ισχύος του καρτοκινητού?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Από κινητό FROG μπορεις να μεταφέρεις χρόνο ομιλίας σε άλλο καρτοκινητό FROG whats'up ή Cosmokarta

Αν μεταφέρεις 5 ή 10 ευρώ ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης

Αν μεταφέρεις 2 ευρώ δεν ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης .

Αν στο κινητό που θες να μεταφέρες χρόνο έχει μπει φραγή , δεν γίνεται μεταφορά. ( γίνεται μόνο μέσω online account - αλλά τα FROG δεν ανοίγουν online account)

Αν έχεις FROG με ενεργοποιημένη την προσφορά διπλασιασμού ΔΕΝ μπορείς να κάνεις μεταφορά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια!

Οπότε Στέλνω ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετατρέπεται αυτόματα σε frog.

 

Καλο είναι να κλείσεις το τηλ και μετά από κανένα λεπτό να ανοίξεις ... εγώ όταν το έκανα .μετά δεν είχα internet. μετά από τα παραπάνω όλα κανονικά

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Οκ το έκανα και μου ήρθε ειδοποίηση ότι έγινα frog :p

Επίσης μου ήρθε και προσφορά για 100 λεπτά προς όλους με την πρώτη ανανέωση για 6 μηνες!

Ευχαριστώ παιδες :D

Link to comment
Share on other sites

Από κινητό FROG μπορεις να μεταφέρεις χρόνο ομιλίας σε άλλο καρτοκινητό FROG whats'up ή Cosmokarta

Αν μεταφέρεις 5 ή 10 ευρώ ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης

Αν μεταφέρεις 2 ευρώ δεν ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης .

Αν στο κινητό που θες να μεταφέρες χρόνο έχει μπει φραγή , δεν γίνεται μεταφορά. ( γίνεται μόνο μέσω online account - αλλά τα FROG δεν ανοίγουν online account)

Αν έχεις FROG με ενεργοποιημένη την προσφορά διπλασιασμού ΔΕΝ μπορείς να κάνεις μεταφορά

 

Vasileios

Σε ευχαριστώ πολύ. Αναλυτικότερα δεν γίνεται.... :)

Όμως όταν λες φραγή, εννοείς εισερχομένων ή εξερχομένων (όπως π.χ. από λήξη χρόνου ομιλίας).

Και επίσης πως μπορούμε να δούμε αν ένα Frog έχει ενεργοποιημένο τον διπλασιασμό?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε αν ένα FROG έχει τον διπλασιασμό προτείνω τους ακόλουθους δύο τρόπους

α) Κάνουμε ανανέωση και την διπλασιάζει

β) καλούμε το 1350 οπότε αμέσως μας απαντάει ότι δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την υπηρεσία ( προφανώς γιατί έχουμε τον διπλασιασμό )

Όσο αφορά την φραγή , μιλάω για την φραγή που μπαίνει μετά το δωδεκάμηνο , και δεν εννοώ την φραγή που μπορει να βάλει κανείς μόνος του .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γνωριζει κανεις μεχρι ποτε ισχυει το μπονους ανανεωσης με 5 ευρω 500MB και με 10 ευρω 1GB? Ακομη εγω που εχω την προσφορα του διπλασιασμου με ανανεωση 5 ευρω σε καταστημα ξερει κανεις ποσα ακριβως χρηματα θα μπουνε στη καρτα μετα την αφαιρεση φορων? Eυχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γνωριζει κανεις μεχρι ποτε ισχυει το μπονους ανανεωσης με 5 ευρω 500MB και με 10 ευρω 1GB? Ακομη εγω που εχω την προσφορα του διπλασιασμου με ανανεωση 5 ευρω σε καταστημα ξερει κανεις ποσα ακριβως χρηματα θα μπουνε στη καρτα μετα την αφαιρεση φορων? Eυχαριστω.

 

Προς το παρον ισχυει μεχρι 30/6 αλλα πιστευω οτι θα παρει ανανεωση. Για το δευτερο θα μπουν 8,92€.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, γνωριζει κανεις μεχρι ποτε ισχυει το μπονους ανανεωσης με 5 ευρω 500MB και με 10 ευρω 1GB? Ακομη εγω που εχω την προσφορα του διπλασιασμου με ανανεωση 5 ευρω σε καταστημα ξερει κανεις ποσα ακριβως χρηματα θα μπουνε στη καρτα μετα την αφαιρεση φορων? Eυχαριστω.

 

 

4.46 μένουν στα 5euro 5.36 στα 6euro 8.93 στα 10 euro

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι καινουργιος στην Φρογκ εχω καποιες αποριες.

1,Στελνει η Φρογκ μηνυματα προσφορων προσωπικα τυπου ''μονο για εσενα'';

οσο καιρο ειμαι στην φρογκ δεν ελαβα κανενα τετοιο μηνυμα

2.Πριν απο το bonus ανανεωσης των 5 και 10 ευρω εδινε κατι αλλο δωρο;

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά από cosmote σε frog φαντάζομαι πως γίνεται σωστά;Για ανανέωση 5 ευρώ εκτός από το κατάστημα γίνεται μέσω πιστωτικής ή Paypal;Μεταφορά υπολοίπου γίνεται από cosmote σε frog και ανάποδα; Edited by tasgr86
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...