Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε περιπτερο που πηγα και ζητησα καρτα μου ειπαν οτι η μεγαλυτερη καρτα ηταν των 10 ευρω. Για 30αρα πρεπει να παω σε γερμανο;

Σε Γερμανό ή σε ψιλικατζίδικο που έχει μηχάνημα που εκδίδει εκείνες τις άσπρες αποδειξούλες.http://www.cardel.gr/files/billeder/ProductsServices/id42/i7910.jpg

Link to comment
Share on other sites

ο διπλασιασμος για ποσες καρτες ανανεωσεις ισχυει το μηνα?ισχυουν ακομα οι 4 πρωτες καθε μηνα?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Σε Γερμανό ή σε ψιλικατζίδικο που έχει μηχάνημα που εκδίδει εκείνες τις άσπρες αποδειξούλες.http://www.cardel.gr/files/billeder/ProductsServices/id42/i7910.jpg

 

στο περιπτερο που αγορασα την καρτα ειχε εκεινο το μηχανημα που βγαζει εκεινη την ωρα τον κωδικο, στο θερμικο χαρτι. Η κοπελα που δουλευε επεμενε οτι η μεγαλυτερη καρτα που μπορουσε να βγαλει ηταν των 10 ευρω. Την επομενη φορα θα παω σε γερμανο να ζητησω μια των 30. Ετσι συμφερει πολυ με τον διπλασιασμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο περιπτερο που αγορασα την καρτα ειχε εκεινο το μηχανημα που βγαζει εκεινη την ωρα τον κωδικο, στο θερμικο χαρτι. Η κοπελα που δουλευε επεμενε οτι η μεγαλυτερη καρτα που μπορουσε να βγαλει ηταν των 10 ευρω. Την επομενη φορα θα παω σε γερμανο να ζητησω μια των 30. Ετσι συμφερει πολυ με τον διπλασιασμο.

Δεν σε αμφισβητώ, απλά μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση κι αυτό γιατί αυτή την απάντηση μου έδωσαν επίσημα από το τμήμα εξυπηρέτησης.

Πάντως στο Γερμανό σίγουρα μπορείς να ανανεώσεις με 30€ γιατί αν μου είπαν ψέματα και σ' αυτό την έβαψαν!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήγα ψιλικατζή και έφαγα πόρτα! Το είδα και στο μηχάνημα στην οθόνη, με το που πάτησε φρογκ του έβγαλε να διαλέξει ή 5 ή 10 ευρώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πήγα ψιλικατζή και έφαγα πόρτα! Το είδα και στο μηχάνημα στην οθόνη, με το που πάτησε φρογκ του έβγαλε να διαλέξει ή 5 ή 10 ευρώ.

Ίσως έχει να κάνει και με το μηχανάκι. Της payzone έχει των 5 και των 10 για frog. Υπάρχει και το μηχανάκι της netlink που ίσως δίνει και μεγαλύτερες.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

^όντως payzone ήταν.

 

Το νέο trend θα είναι να ρωτάμε στα ψιλικατζήδικα: payzone ή netlink? :)

 

(Το παλιό ήταν: έχετε κάρτες ανανέωσης προ επιβολής τέλους συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας; )

 

:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα αλλαγής πακέτου από frog σε cosmoκαρτα ή σε what's up και το αντίστροφο. Έτσι δεν θα ταλαιπωρείται κάποιος κάνοντας φορητότητα από το ένα δίκτυο στο άλλο για να ξαναμεταβεί στην cosmote χάνοντας χρόνο. Θα γίνει αυτό άραγε??? Θα παρέχει η cosmote αυτήν την αυτονόητη υπηρεσία???
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα αλλαγής πακέτου από frog σε cosmoκαρτα ή σε what's up και το αντίστροφο. Έτσι δεν θα ταλαιπωρείται κάποιος κάνοντας φορητότητα από το ένα δίκτυο στο άλλο για να ξαναμεταβεί στην cosmote χάνοντας χρόνο. Θα γίνει αυτό άραγε??? Θα παρέχει η cosmote αυτήν την αυτονόητη υπηρεσία???

Λένε ότι σύντομα θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Τώρα το πόσο σύντομα, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Link to comment
Share on other sites

To πόσο σύντομα είναι το ένα ζήτημα. Το άλλο είναι αντί ποίου τιμήματος. Ήδη η cosmote είναι η μόνη εταιρεία που χρεώνει την αλλαγή οικονομικού πακέτου στα προγράμματα καρτοκινητής της (από cosmokarta σε whats up και αντίστροφα). Vodafone και Wind δεν χρεώνουν την μεταβολή μεταξύ των βασικών τους πακέτων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερωσω οτι εστειλα email στη Frog με ολα αυτα που αναφερονται και μου απαντησαν επισημα και κατηγοριματικα οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να γινεται αλλαγη πακετου απο cosmoκαρτα η whatsup σε frog και το αντιστροφφο. Αυτα!
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Στείλε ένα email και στην Cosmote να δούμε τι θα σου απαντήσουν κι αυτοί...

 

Να σου πω τωρα ειμαι 15 ημερες που προσπαθω να βγαλω μια ακρη για να αποφυγω την διπλη φορητοτητα. Αν επικοινωνησες εσυ και στο ειπαν απο την Cosmote δεν χρειαzεται να στειλω εγω email. Τωρα αν στο ειπαν απο την εξυπηρετηση...καλα...

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σήμερα πάντως στην μάνα μου εμφανίσθηκε στο frog κινητό της η ένδειξη GR COSMOTE και από κάτω ακριβώς FROG !!! Ένα χρονο τωρα που έχει frog μονο το FROG εμφάνιζε και τίποτα άλλο!!:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως στην μάνα μου εμφανίσθηκε στο frog κινητό της η ένδειξη GR COSMOTE και από κάτω ακριβώς FROG !!! Ένα χρονο τωρα που έχει frog μονο το FROG εμφάνιζε και τίποτα άλλο!!:cool:

 

αν διαβασεις λιγα μηνυματα παραπανω, θα διαπιστωσεις οτι συμβαινει σε πολλους συνδρομητες καρτοκινητης frog.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκτεταμένη αναβάθμιση στο φρογκ. Site, προσφορές άντε να δούμε και καμιά υπηρεσία (λέω εγώ τώρα) Edited by hostis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά από χθες έχουν πάψει να ισχύουν οι χαμηλότερες χρεώσεις από frog σε frog.

Θα μου πεις μικρό το κακό, αφού πλέον με κάθε ανανέωση σου δίνει 1500 + 1500 για το ίδιο πακέτο.

Απλά το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι νά ναι και η cosmote. Η αύξηση έπρεπε να είχε ανακοινωθεί 1 μήνα πριν, σύμφωνα με το νόμο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εγω δεν εχω δηλωσει ακομα το καρτοκινητο.Το προβλημα ειναι οτι με μομβαρδιζουν συενχως με μυνηματα δηλωστε το και δηλωστε το (γιατι αν αποδρασω απο την φυλακη με ελικοπτερο και συνενοηθω με τους δικους μου για τα τυπικα δεν θα μπορεσουν να με πιασουν).

Δηλαδη εχει φτασει στο αμην η κατασταση,δικαιωμα μου αμα θελω να το δηλωσω ή οχι.Ξερω ποτε ειναι η προθεσμια και ξερω επισης οτι αν δεν το δηλωσω απλα θα μου βαλουν φραγη στο νουμερο αλλα οχι και οτι θα μου το καταργησουν.Αυτο ειναι τρομοκρατια που γινεται.Με εχει σηκωσει αυτο το μυνημα απο την Frog απειρες φορες απο την καρεκλα επειδη δεν κουβαλαω το κινητο στην τσεπη μου.Τι θα γινει πια ??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας μάγκες, αλλά εγώ σήμερα δεν κρατήθηκα.

Αν και από τους πρώτους που έτρεξαν όταν βγήκε το συγκεκριμένο πακέτο, με βαριά καρδιά σήμερα το πρωί έκανα φορητότητα προς Q.

Δε λέω, όντως η φθηνότερη καρτοκινητή, αλλά πλέον κι εγώ αρχίζω να το χρειάζομαι το ίντερνετ και εφόσον ο βάτραχος επιμένει να μην δίνει, με χάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για σας μάγκες, αλλά εγώ σήμερα δεν κρατήθηκα.

Αν και από τους πρώτους που έτρεξαν όταν βγήκε το συγκεκριμένο πακέτο, με βαριά καρδιά σήμερα το πρωί έκανα φορητότητα προς Q.

Δε λέω, όντως η φθηνότερη καρτοκινητή, αλλά πλέον κι εγώ αρχίζω να το χρειάζομαι το ίντερνετ και εφόσον ο βάτραχος επιμένει να μην δίνει, με χάνει.

 

Με βαριά καρδιά το έκανες?? Θα ξαναγυρίσεις. Πιστεύω ότι το internet δεν μπορεί να αντισταθμίσει τις φθηνές χρεώσεις (συν τον διπλασιασμό) του frog. Είχα q και πλέον είμαι frog όπου και θα παραμείνω, αφού αυτός ήταν ο σκοπός μου μετά από 10+ χρόνια στην cosmoκαρτα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με βαριά καρδιά το έκανες?? Θα ξαναγυρίσεις. Πιστεύω ότι το internet δεν μπορεί να αντισταθμίσει τις φθηνές χρεώσεις (συν τον διπλασιασμό) του frog. Είχα q και πλέον είμαι frog όπου και θα παραμείνω, αφού αυτός ήταν ο σκοπός μου μετά από 10+ χρόνια στην cosmoκαρτα. ;)

Δεν ξέρω αν παρακολουθείς καιρό το θέμα, αλλά ήμουν από τους πρώτους που υποστήριζα τη Frog όσο δεν πάει.

Εννοείται πως δεν αντισταθμίζονται οι φθηνές χρεώσεις.

Βασικά, ακόμα ένας λόγος που μεταφέρομαι στην Q, είναι το γεγονός πως έχω τα κουμπαράκια μου στη Wind και κάνοντας τις απαραίτητες μετρήσεις, προσθέτοντας και τη δυνατότητα του mobile internet, είδα ότι εμένα προσωπικά με συμφέρει περισσότερο η Q (μιλάμε πάντα με τα φετινά δεδομένα).

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ξαναγυρίσω εδώ, απλά αυτό θα γίνει πρώτα ο Θεός από τον Ιανουάριο.

Link to comment
Share on other sites

παρατήρησα ότι (στην ίδια συσκευή) ένα μνμ ίδιας εκτασης με τον βάτραχο κάνει πιο πολύ ώρα να αποσταλεί, απ ότι πχ με το νουμερο που έχω στη Q. είναι αισθητή η διαφορά και μάλιστα καμιά φορά μου βγάζει και σφάλμα αποστολής και πρέπει να κάνω νεα προσπάθεια. γιατί έτσι? είναι θέμα δικτύου?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...