Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν μηδενιζονται και τα υπόλοιπα από τα Πακετα που έχεις ήδη αγοράσει όταν σου μηδενίζει το χρήματικο υπόλοιπο αν δεν κάνεις ανανέωση μετά από 60 μέρες?

Αρκεί να ενεργοποιήσεις το τρίτο πακέτο στις 59 ημέρες.

Θα λειτουργεί κανονικά και τον τρίτο μήνα

Η ελαχίστη ανανέωση εξάλου είναι 10 ευρώ και όχι 12.

Link to comment
Share on other sites

Που το βλέπεις το θετικό ρε φιλε, βάζει κάποιος 12 αγοράζει δύο πακέτα ομιλίας στους δύο μήνες 6.08 ευρο τα υπόλοιπα στα κλέβει, αυτό το βλέπεις εσύ θετικό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πράγματι, για την κατηγορία χρηστών που αναφέρεις (γιαγιάδες - παππούδες κτλ, που χρειάζονται μόνο ένα πακέτο με ελάχιστα λεπτά προς όλους το μήνα και τίποτα άλλο), υπάρχει πρόβλημα. Θεωρώ όμως, ότι οι περισσότεροι χρήστες, σίγουρα θα χρειαστούν και λίγο internet εντός του διμήνου, οπότε θα ενεργοποιήσουν και το πακέτο των 2GB με 4,44€, τουλάχιστον μία φορά. Προσωπικά θεωρώ, ότι ο μέσος χρήστης Frog, χρειάζεται 12€ ανανέωση κάθε μήνα, 6,08€ για 240' προς όλους ανά δευτερόλεπτο+4,44€ για 2GB internet.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις σε κοσμοτε για ανανεωση οποιον ακεραιο αριθμο σε ευρω θελεις 'η υπαρχουν καποιοες στανταρ επιλογες? ΠΧ μπορεις να βαλεις 11 ευρω, 12 ευρω ή 13 ευρω αν θελεις ή πρεπει να διαλεξεις αναμεσα σε 10, 15 ή 20 ευρω πχ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις σε κοσμοτε για ανανεωση οποιον ακεραιο αριθμο σε ευρω θελεις 'η υπαρχουν καποιοες στανταρ επιλογες? ΠΧ μπορεις να βαλεις 11 ευρω, 12 ευρω ή 13 ευρω αν θελεις ή πρεπει να διαλεξεις αναμεσα σε 10, 15 ή 20 ευρω πχ?

 

σε κατάστημα ίσχυε αυτό πάντα ! και πρέπει να ισχύει. επίσης η wind το έχει ήδη και online αυτό με οποίο πόσο θέλεις ακέραιο πόσο πάντα. έπρεπε και οι άλλες εταιρείες να το κάνουν. βολεύει !

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

σε κατάστημα ίσχυε αυτό πάντα ! και πρέπει να ισχύει. επίσης η wind το έχει ήδη και online αυτό με οποίο πόσο θέλεις ακέραιο πόσο πάντα. έπρεπε και οι άλλες εταιρείες να το κάνουν. βολεύει !

 

Μπορει καποιος που το κανει αυτο να το επιβεβαιωσει, πχ οτι online μπορεις σε κοτε να βαλεις 11 ευρω ή 12 ευρω ή 13 πχ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που το κανει αυτο να το επιβεβαιωσει, πχ οτι online μπορεις σε κοτε να βαλεις 11 ευρω ή 12 ευρω ή 13 πχ?

Στο app του What's Up εχεις επιλογή

10-12-15-20-30

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω χρήματα μέσω easy transfer. Χρειάζεται από τον αποδέκτη κάποιας μορφής ΑΠΟΔΟΧΗ ?

Εδώ και πολλή καιρό, δε λειτουργεί το easy transfer, για μεταφορά υπολοίπου από Frog.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω χρήματα μέσω easy transfer. Χρειάζεται από τον αποδέκτη κάποιας μορφής ΑΠΟΔΟΧΗ ?

Όχι δεν χρειάζεται καμιάς μορφής αποδοχή. Απλά μόνο από συμβόλαιο μπορείς να στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά διπλασιασμό αυτή την εβδομάδα. Μόλις έβαλα πακετάκι και έδωσε το δώρο. Το λέει και στο 1330, οπότε γυρίσαμε στις παλιές καλές εποχές.
Link to comment
Share on other sites

Να ηρεμήσουμε λίγο και να αντιληφθούμε πως μια "υπόθεση", μια κακιά εκτίμηση, μια λανθασμένη πληροφορία, ένα fake news μπορεί όταν αναπαραχθεί πολλές φορές να σπείρει πανικό.
Link to comment
Share on other sites

Τον "πανικό" τον έχει προκαλέσει το γεγονός ότι κάθε λίγο και λιγάκι τους τελευταίους μήνες κάθε μήνα σφίγγουν το ζωνάρι μια με τις διάρκεια λήξης υπολοίπου/φραγής, μια με κατάργηση μικρών ποσών ανανέωσης, μια με τις ατελείωτες αυξήσεις σε κάθε τι. Δεν ήταν καθόλου παράλογο να υποθέσεις ότι δε θα μείνει τίποτα όρθιο. Αυτά επηρέασαν και το φρογκ, μη ξεχνάς - πέρα τη κατάργηση του 5ευρου και της 3μηνης διάρκειας υπολοίπου πλέον, ανακοίνωσαν αύξηση και στο SMS στα 0.2 από 0.14. Όλα αυτά δε τα λες "υπόθεση" ή "κακή εκτίμηση", συμβαίνουν στη πράξη όπως και δε σημαίνει ότι δε θα έρθει κάτι χειρότερο όπως έχουν δείξει οι τελευταίοι 8-10 μήνες που τελειωμό δεν έχει το ένα κακό μετά το άλλο για όλους μας.

Οπότε η όποια λανθασμένη πληροφορία σε αυτό το πλαίσιο που έχουν δημιουργήσει οι εταιρίες δεν μπορείς να τη χρίσεις παραπληροφόρηση άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν βάλουμε κάρτα μετά από πόσο καιρό χάνεται ο αριθμός?

 

The power of Mi8 be with you

Καλημέρα! Γνώριζει κάποιος παιδιά?

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Γνώριζει κάποιος παιδιά?

 

The power of Mi8 be with you

 

Καλημέρα,

 

Σε 12+1 μήνες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Να σαι καλά!

 

The power of Mi8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έκανα ανανέωση 15εύρη και μου έδωσε 1GB και 100 λεπτά προς όλους έτσι. Πολύ θετικό που μου ανανέωσε τα μαζεμένα μου GB αλλά έχω την εξής ερώτηση

Τα λεπτά ισχύουν για χρήση στο εξωτερικό ή πρέπει να ενεργοποιήσω πακέτο?

 

Αυτό είναι σίγουρο;

Νομίζω ότι τα bonus MB δε λογίζονται ως πακέτο, οπότε δεν ανανεώνουν τα μαζεμένα MB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σίγουρο;

Νομίζω ότι τα bonus MB δε λογίζονται ως πακέτο, οπότε δεν ανανεώνουν τα μαζεμένα MB

 

Τα ανανεώνουν κανονικά αφού είναι μηνιαίας διάρκειας όπως και αν βάλεις μηνιαίο πακέτο MB επίσης ανανεώνει τα μαζεμένα. Αυτά που δεν ανανεώνουν είναι τα δώρο 600 MB / 15 μέρες που παίρνεις με κάθε κάρτα αφού λήξει το 1 GB των 6 πρώτων μηνών, αυτά δε μεταφέρουν τίποτα ούτε μεταφέρονται, έχουν αυτόνομη λήξη.

Edited by apagogeas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν ενα free2go με φορητοτητα γινει frog, τα χρηματα τοτε χανονται;

 

Ε ναι. Αφού από wind πας σε cosmote.

Το ιδανικό και δίκαιο θα ταν βέβαια να μην χάνονταν.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα σκεφτομαι λιγο μακρια για ενα καρτοκινητο free2go που εχω δωσει σε συγγενη μου με τα 120 λεπτα του συνδιασμου με το σταθερο. Δεν αγοραζει καποιο πακετο. Μετα απο 2 χρονια θα εχουν μαζευτει 120 ευρω (δεν εβαλα τις κρατησεις). Οποτε αναγκαστικα θα πρεπει να καταναλωθουν με τα πακετα free2go.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...