Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! Σκεφτομαι να κανω φορητοτητα σε frog και θα ηθελα να ρωτησω το ποσό του διπλασιασμου (πχ των 5ευρώ) σε ποσες μερες πρεπει να καταναλωθει;

Επισης η τιμη του sms ειναι 0,04 ή 0,05? Εχουν ανακοινωθεί μελλοντικές αυξήσεις οπως συνέβη και με την wind?

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σκεφτομαι να κανω φορητοτητα σε frog και θα ηθελα να ρωτησω το ποσό του διπλασιασμου (πχ των 5ευρώ) σε ποσες μερες πρεπει να καταναλωθει;

 

δεν νομίζω να υπάρχει χρονικό όριο, αν δεν κάνω λάθος

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να υπάρχει χρονικό όριο, αν δεν κάνω λάθος

 

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Μηπως γνωριζεις και τα υπολοιπα που ρωτησα; :)

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σκεφτομαι να κανω φορητοτητα σε frog και θα ηθελα να ρωτησω το ποσό του διπλασιασμου (πχ των 5ευρώ) σε ποσες μερες πρεπει να καταναλωθει;

Επισης η τιμη του sms ειναι 0,04 ή 0,05? Εχουν ανακοινωθεί μελλοντικές αυξήσεις οπως συνέβη και με την wind?

Το μήνυμα κοστίζει 0,04 λεπτά. Δεν έχει ανακοινωθεί μέχρι στιγμής ότι θα αυξηθούν οι χρεώσεις της Frog.

Το ποσό του διπλασιασμού μπορείς να το καταναλώσεις όποτε θέλεις, δεν υπάρχει κανένας περιορισμός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

υπαρχει η δυνατοτητα για ειδοποιηση κλησεων.

 

http://www.frogmobile.gr/el/content.aspx?d=2&sd=4&ssd=0&ns=-10004&cid=18025

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ανανεωση έρχεται το παρακάτω μύνημα....

 

ΕΧΕΙΣ ΧΧ,ΧΧ€.ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΩΣ 30/09: 120 ΔΩΡΕΑΝ ΜΒ ΓΙΑ ΙΝΤΕRΝΕΤ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ & ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤO WAP.COSMOTEMYVIEW.GR ΓΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ 3€.ΣΤΕΙΛΕ 60 ΣΤΟ 1333.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ανανεωση έρχεται το παρακάτω μύνημα....

 

ΕΧΕΙΣ ΧΧ,ΧΧ€.ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΩΣ 30/09: 120 ΔΩΡΕΑΝ ΜΒ ΓΙΑ ΙΝΤΕRΝΕΤ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ & ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤO WAP.COSMOTEMYVIEW.GR ΓΙΑ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ 3€.ΣΤΕΙΛΕ 60 ΣΤΟ 1333.

 

Μάλλον πρόκειται περί λάθους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Frog Δεν υπήρχε από όσο ξέρω Internet .

Η είδηση είναι ότι από ότι φαίνετε παρατάθηκε μέχρι 30/09 η προσφορά της Cosmote για 120 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο.

 

έρχεται το παρακάτω μήνυμα..και όχι μύνημα...

:-)

 

Όχι δικού σου λάθους, της κοσμοτέ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote δεν κάνει λάθη...

 

Τα λάθη ..εκαναν τη cosmote.....

 

χαχαχαχα..με πιάνεις μεγάλε ( γενικό ειναι και χιουμοριστικό.. )

 

κουβέντα να γίνεται δηλαδή...αλλά σε λάθος chat room..

 

Πάντως, μαλλον ο βατραχος έχει πλέον και Internet ...Μάλλον

Link to comment
Share on other sites

τελικά ισχύει ή δεν ισχύει το internet απο frog?

 

Ισχύει κανονικά και με την βούλα της Cosmote!!!

Με το μήνυμα 60 στο 1333 και χρέωση 3€.

Link to comment
Share on other sites

δηλ. χρέωση 3ευρώ και έχω internet στο κινητό για 1 μήνα; καλά κατάλαβα;

 

και ποιές ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο κινητό μου;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Το Internet On The Phone είναι τώρα διαθέσιμο και στα καρτοκινητά Frog και η ενεργοποίηση γίνεται με την αποστολή μηνύματος του λεκτικού 60 στο 1333 και για ενεργοποιήσεις έως 30/9/2010 διπλάσιος όγκος δεδομένων από 60 Mb σε 120 Mb.

 

Για να δείτε το υπόλοιπο στείλτε μήνυμα στο 1312 με το λεκτικό info.

Link to comment
Share on other sites

Που τα ξερουμε αυτα τα θαυμασια? Στο frog site δε λεει τιποτα και οι οδηγιες αυτες ειναι απο το whatsup...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζει πολυ τα δεδομενα, η κινηση της κοσμοτε να προσφερει πλεον ιντερνετ στην φρογκ καρτοκινητη. Της δινει μεγαλο πλεονεκτημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που τα ξερουμε αυτα τα θαυμασια? Στο frog site δε λεει τιποτα και οι οδηγιες αυτες ειναι απο το whatsup...

 

Είναι τσεκαρισμένο ότι ανεβαίνει στο myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Είναι τσεκαρισμένο ότι ανεβαίνει στο myphone.gr

Δεν θα διαφωνησω για αυτο και ειμαι μελος ολα αυτα τα χρονια...Αλλα εχει ανεβει καπου ειδηση στο site και δεν το βλεπω?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνησω για αυτο και ειμαι μελος ολα αυτα τα χρονια...Αλλα εχει ανεβει καπου ειδηση στο site και δεν το βλεπω?

 

Όχι. Η πρώτη φορά θα είναι ή η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Είναι τσεκαρισμένο ότι ανεβαίνει στο myphone.gr

Α, οκ το δικο σου post εννοεις δηλαδη...ευχομαι τουλαχιστον η σιγουρια σου να εχει βαση αν και λιγη μετριοφροσυνη δεν βλαπτει...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ το δικο σου post εννοεις δηλαδη...ευχομαι τουλαχιστον η σιγουρια σου να εχει βαση αν και λιγη μετριοφροσυνη δεν βλαπτει...

 

Φίλε μου όταν λέμε τσεκαρισμένο εννοούμε ότι το έχουμε ήδη ενεργοποιήσει και έχουμε μιλήσει με το 1299. Τα περί μετριοφροσύνης τα ακούω βερεσέ...

Link to comment
Share on other sites

μα σε αυτή τη φρόγκ τι κάνουν?? τον προηγούμενο μήνα λόγω λέει λάθους με την 1η κάρτα έγινε μόνο ο διπλασιαμός και όχι τα 1500. μίλησα μαζί τους και μου είπαν θα το κοιτάξουν και αποκλέιεται να χάσω τη προσφορά. φυσικά δεν έγινε τπτ, έτσι ρίσκαρα κ έβαλα κ άλλη κάρτα κ πήρα κανονικά την προσφορά. τώρα σήμερα πάω να βάλω πάλι κάρτα, παίρνω το διπλασιαμό και τα 1500λεπτά ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΑ 1500μνμ !!!!!!!! τι κάνουν?????????????? νομίζουν ότι είμαι υποχρεωμένος να τρώω την ώρα μου στα τηλ και στους υπαλλήλους και να εξηγώ ξανά και ξανά και μάλιστα μάταια? ή πιστεύουν πως θα χαραμίσω νέα κάρτα? :mad::mad:

 

και το καλύτερο είναι πως σήμερα με την ανανέωση πήρα το κλασσικό μνμ ότι με την ανανέωση πήρα 1500+1500. είναι τραγικοί ! θα ελέγξω μόνο αν με χρεώνουν τώρα (ενώ τουλαχ τον προηγ μήνα δεν ήρθε καν αυτό το μνμ)

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όταν λέμε τσεκαρισμένο εννοούμε ότι το έχουμε ήδη ενεργοποιήσει και έχουμε μιλήσει με το 1299. Τα περί μετριοφροσύνης τα ακούω βερεσέ...

 

Και γιατί ρε αδερφέ δεν έλεγες εξαρχής οτι το εννοούσες ετσι, που είναι πραγματικά "τσεκαρισμένο" και δεν μπορεί κανείς να αμφισβητήσει την πληροφορία σου? :confused:

Αντ'αυτού ανέβασες εκείνη την αλαζονική-αυτοκρατορική και ταυτόχρονα παραπλανητική (γιατί αφορούσε το δικό σου post και οχι το site όπως άφηνες να εννοηθεί) δήλωση που φυσικά κανεις νοήμων χρήστης δεν μπορεί να αποδεχθεί, δεδομένου οτι και οι δυο μας έχουμε διαβάσει εκατομμύρια άσχετες και τελικά ψεύτικες "inside information" σε αυτό και σε όλα τα forum του κόσμου...

Sorry για το off-topic αλλά δεν καταλαβαίνω....

 

ΥΓ: @shadowman - λιγότερο προκλητικό από αυτά που σου συμβαίνουν αλλά επίσης ανεξήγητο είναι οτι μια υπηρεσία που ηδη την χρησιμοποιούμε και ήρθε μετά από τόσο καιρό, αντι να διαφημίζεται και μάλιστα υπερήφανα, δεν υπάρχει καν στο site..!! Ο Αύγουστος καλά κρατεί στην Cosmote...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί ρε αδερφέ δεν έλεγες εξαρχής οτι το εννοούσες ετσι, που είναι πραγματικά "τσεκαρισμένο" και δεν μπορεί κανείς να αμφισβητήσει την πληροφορία σου? :confused:

Αντ'αυτού ανέβασες εκείνη την αλαζονική-αυτοκρατορική και ταυτόχρονα παραπλανητική (γιατί αφορούσε το δικό σου post και οχι το site όπως άφηνες να εννοηθεί) δήλωση που φυσικά κανεις νοήμων χρήστης δεν μπορεί να αποδεχθεί, δεδομένου οτι και οι δυο μας έχουμε διαβάσει εκατομμύρια άσχετες και τελικά ψεύτικες "inside information" σε αυτό και σε όλα τα forum του κόσμου...

Sorry για το off-topic αλλά δεν καταλαβαίνω....

 

Η αλήθεια είναι ότι η συνολική εικόνα/στάση του alany εγγυάται (τουλάχιστον ως επί το πλείστον) την ορθότητα των γραφομένων του (τα οποία κάποιες φορές εκφράζουν και την άποψη του myphone.gr) και την εγκυρότητα των πληροφοριών του.

Οπότε, δεν μου έκανε εντύπωση (θετική ή αρνητική) ο τρόπος που εκφράστηκε στο παραπάνω post...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...