Jump to content

Υπογραφές - Όρια, περιορισμοί κ.α.


Meraklis56
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή τα 150x420 pixels θεωρούνται ότι «ξεχειλώνουν» το post;

Ναι, γιατί τα 420 pixels ύψους είναι παραπάνω από τα μισά του ύψους της πιο συνηθισμένης ανάλυσης (1024x768).

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα

 

Ποιος είναι υπεύθυνος για τον έλεγχο των υπογραφών???:confused::mad::confused::confused::confused:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ποιος είναι υπεύθυνος για τον έλεγχο των υπογραφών???:confused::mad::confused::confused::confused:

Ο Vampyre.

Χοχοχο.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο Vampyre.

Χοχοχο.

 

ας μου πει τότε ακριβώς τη παραβίασα για να μικρίνω το banner tou forum mou:!:

Εκτος και αν δεν επιτρεπετε...μην αρχήσω να λέω για το πΟΟΟΟΟΟΟΟσο μεγάλες υπογραφές έχουν κάποιοι!!!:mad::X

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

ας μου πει τότε ακριβώς τη παραβίασα για να μικρίνω το banner tou forum mou:!:

Εκτος και αν δεν επιτρεπετε...μην αρχήσω να λέω για το πΟΟΟΟΟΟΟΟσο μεγάλες υπογραφές έχουν κάποιοι!!!:mad::X

 

Είχες αυτήν http://img107.imageshack.us/img107/29/ndiamaadmintd6.jpg η οποία είναι 400x21 (εντός ορίων) και 20.92 KB (εκτός ορίων).Το όριο υποθέτω πως ξέρεις ότι είναι 16.3kb

 

Υ.Γ. Αν έχει πέσει στην αντίληψή σου κάποια υπογραφή άλλου μέλους που πιστεύεις ότι είναι εκτός ορίων,μπορείς να το αναφέρεις σε κάποιον υπεύθυνο για να διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Είχες αυτήν http://img107.imageshack.us/img107/29/ndiamaadmintd6.jpg η οποία είναι 400x21 (εντός ορίων) και 20.92 KB (εκτός ορίων).Το όριο υποθέτω πως ξέρεις ότι είναι 16.3kb

 

Υ.Γ. Αν έχει πέσει στην αντίληψή σου κάποια υπογραφή άλλου μέλους που πιστεύεις ότι είναι εκτός ορίων,μπορείς να το αναφέρεις σε κάποιον υπεύθυνο για να διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ Πολύ

 

Μόνο σε αυτο το τόπικ να δεις όλο και κάτι θα βρεις...!!!

Απλά το θέμα είναι οτι δεν θα φτάασω γιατί δεν το θεωρώ σωστό ο ενας να καρφώνει τον άλλον!!!

3-4 κβ παραπάνω είναι πολλα απο το οριο???Τι μπορω να κάνω για να το μικρίνω???

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πολύ

 

Μόνο σε αυτο το τόπικ να δεις όλο και κάτι θα βρεις...!!!

Απλά το θέμα είναι οτι δεν θα φτάασω γιατί δεν το θεωρώ σωστό ο ενας να καρφώνει τον άλλον!!!

3-4 κβ παραπάνω είναι πολλα απο το οριο???Τι μπορω να κάνω για να το μικρίνω???

 

Μα δεν είναι θέμα να καρφώσεις τον άλλο.Είναι θέμα εύρυθμης λειτουργίας του φόρουμ και αποδοχής κάποιων κανόνων που ισχύουν για όλους.

 

Με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας μπορείς να μικρύνεις το μέγεθος της εικόνας ούτως ώστε να φτάσει στα 16kb.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφου η εικόνα μου βγηκε το υπόλοιπο της υπογραφής γιατί διαγράφηκε???

Λίτσα Διαμάντη-Νύχτα Στάσου Μια Στιγμή

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Scottas,

όταν αλλάζω 10 και 15 υπογραφές την ημέρα δεν έχω την πολυτέλεια να προσπαθώ να "διασώσω" κάτι από την υπογραφή. Στις περισσότερες περιπτώσεις τα επιλέγω όλα, τα σβήνω και βάζω την παρατήρηση για το μέγεθος της υπογραφής καλή ώρα όπως σε σένα.

 

Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι όλη η ομάδα του myPhone, editors, co-mods , moderators και super moderators είναι εθελοντές και προσφέρουν από τον προσωπικό τους χρόνο χωρίς αμοιβή για την ομαλή λειτουργία του φόρουμ.

 

Λυπάμαι πολύ αλλά δεν έχω το χρόνο να κάνω επιλεκτικό edit στις υπογραφές.

 

Θενξ.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν η εικόνα είναι οκ για το όριο μεγέθους.. αλλά οι διαστάσεις είναι μεγαλύτερες.. θα υπάρχει πρόβλημα? Δηλαδή μπορώ να βάλω μια εικόνα πχ 600*15?

 

Ξέχασε να αυτοκαταστραφεί το μήνυμα απο πάνω.. :p :lol: μόνο τα δικά μας εξαφανίζονται κατευθείαν!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν η εικόνα είναι οκ για το όριο μεγέθους.. αλλά οι διαστάσεις είναι μεγαλύτερες.. θα υπάρχει πρόβλημα?
Ναι.

Δηλαδή μπορώ να βάλω μια εικόνα πχ 600*15?
Όχι δεν μπορείς.

 

Όποιαδήποτε εικόνα μπαίνει σε υπογραφή πρέπει να βρίσκεται εντός όλων των ορίων που περιγράφονται στους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ευχαριστώ Πολύ3-4 κβ παραπάνω είναι πολλα απο το οριο???Τι μπορω να κάνω για να το μικρίνω???

 

Καταπληκτικό, εύκολο στην χρήση και δωρεάν. το βασικότερο ατού του, ότι είναι δωρεάν. Α, επίσης είναι και δωρεάν.

 

http://www.xat.com/jpegopt/index.html

 

Υ.Γ. Ανέφερα ότι είναι δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς γίνετε; Δεν βγάζω κανένα νόημα..

 

Δες το σναπ:

 

http://img154.imageshack.us/img154/1751/brunocuchesfk5.th.jpg

 

Ανοίγεις την φωτό που θες, και μετά απλώς μετακινείς την μπάρα στο πάνω μέρος προς τα αριστερά για να μειώσεις το μέγεθος όσο επιθυμείς (Το λέει άλλωστε: Small file <----> Large File). Πατάς και ένα save και αυτό ηταν. :D

 

Παρατήρησε ότι η πρωτότυπη φωτό αριστερά είναι 9 ΚΒ, ενώ η άλλη δίπλα μετά την μείωση του όγκου, είναι πλέον μόλις 3,3.

 

Y.Γ. Υπενθυμίζω ότι είναι δωρεάν! :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πως μεταφέρουμε την εικόνα της υπογραφής μας στα δεξιά; Το imgalign δεν λειτουργεί πια...
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2413762#post2413762

 

[noparse][imgalign]http://www...[/imgalign][/noparse]

 

(χωρίς τον προσδιορισμό =right)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ηθελα να μαθω τον λογο για τον οποιο το MyPhone δεν δεχεται μια εικονα που ''ανεβασα'' μεγεθους 16 kb απο τη στιγμη που το οριο ειναι 16,4.Και σας παρακαλω αν γινεται να αυξησετε λιγο το οριο (π.χ απο 16,4 που ειναι να το κανετε 18-19 kb).

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω τον λογο για τον οποιο το MyPhone δεν δεχεται μια εικονα που ''ανεβασα'' μεγεθους 16 kb απο τη στιγμη που το οριο ειναι 16,4.Και σας παρακαλω αν γινεται να αυξησετε λιγο το οριο (π.χ απο 16,4 που ειναι να το κανετε 18-19 kb).

Ευχαριστω.:)

Με τον όρο «ανέβασες» περιγράφεις τη λειτουργία «μεταφορά εικόνας υπογραφής» που υπάρχει στη σελίδα της «Τροποποίησης υπογραφής»; Σε αυτήν την περίπτωση, όπως ίσως γνωρίζεις, δεν θα σου επιτρέψει να «ανεβάσεις» εικόνα στην περίπτωση που είτε η εικόνα σου υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels, είτε το μέγεθός της υπερβαίνει τα 16.691 bytes - που είναι 16,3kB ακριβώς και όχι 16,4kB. Για το όριο αυτό έχουμε μιλήσει από την πρώτη σελίδα. Θα ρωτήσεις δικαίως τι διαφορά έχουν 2-3Kb... ίσως να μην έχουν, αλλά με αυτή τη λογική μπορεί να ανέβει και στα 40kB. Κοινώς κάπου «έπρεπε» να σταματήσει και τα 16kB ήταν λογικό όριο για μία εικόνα μικρού μεγέθους που έχει καθαρά συνοδευτικό ρόλο σε ένα μήνυμα και σε καμία περίπτωση «κύριο». Έχουν αναλυθεί αυτά διεξοδικά στις προηγούμενες σελίδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναλυθεί αυτά διεξοδικά στις προηγούμενες σελίδες.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση.Θα πάρω το θέμα απο την αρχή.:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες,δε μου βγάζει καθόλου το κουτάκι για να ανεβάσω φωτός στην υπογραφή μου,αυτά που λέει και στη "βοήθεια" δηλαδή,δε μου τα βγάζει.

Γιατί?

Ουράνια τόξα κυνηγώ,πίσω από ίσκιους τρέχω...
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες,δε μου βγάζει καθόλου το κουτάκι για να ανεβάσω φωτός στην υπογραφή μου,αυτά που λέει και στη "βοήθεια" δηλαδή,δε μου τα βγάζει.

Γιατί?

 

ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω:(

στους κανονες συνταξης υπογραφης, εχει:

Allow Image BB Code Όχι

Upload εικόνας για υπογραφή Όχι

Upload κινούμενης εικόνας Όχι

 

πως μπορω να τα ρυθμισω, ωστε να μπορω να βαλω εικονα στην υπογραφη μου?

 

ευχαριστω πολυ...

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Λογικά οφείλεται σε αυτό:

 

http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_memberranks

 

με βάσει το οποίο όμως, η καραμέλα21 τουλάχιστον θα έπρεπε να μπορούσε να βάλει εικόνα καθώς έχει αισίως +2 μηνύματα από το όριο... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...