Jump to content

Υπογραφές - Όρια, περιορισμοί κ.α.


Meraklis56
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κανω και εγώ μια πρόταση.

Οι νέοι χρήστες να μην έχουν καθόλου υπογραφή.

Δηλαδή να αποκτούν δικαίωμα μετά από 50posts για παράδειγμα.

Έτσι θα αποφεύγουμε κάτι gif 200kb που βάζουν μερικοί και γενικά διάφορες υπογραφές εκτος ΟΠΧ.

 

δεν το κατάλαβα το σκεπτικό σου.

Γιατί δηλαδή εμείς να έχουμε λιγότερα δικαιώματα επειδή δεν είμαστε μανιώδεις κομπιουτεράκιδες?

Δυστηχώς δεν έχω λεφτά για πέταμα να μπένω να κάνω 100 μηνύματα την ημέρα.

Δουλέυω οικοδομή και ζω μόνος χωρίς κάποια οικονομική ενισχυση από κανέναν, οπότε καταλαβαίνεις τι μαραθώνιο πρέπει να κάνω αν θέλω σύμφωνα με την λογική σου να έχω μια υπογραφούλα!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα τις μεγάλες υπογραφές, στατιστικά, τις βάζουν χρήστες με έναν Χ (>50) αριθμό post...

 

Nα απαγορευτούν και σε αυτούς. :adolf:

 

δεν το κατάλαβα το σκεπτικό σου.

Γιατί δηλαδή εμείς να έχουμε λιγότερα δικαιώματα επειδή δεν είμαστε μανιώδεις κομπιουτεράκιδες?

Συγνώμη αλλά νομίζεις οτι έχεις πείσει πολλούς με την υπογραφή σου οτι το Alcatel One Touch View είναι το καλύτερο κινητό;

Και σιγά το προνόμιο, να έχει κάποιος υπογραφή, η χαρά του spammer.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις τις εικόνες σου σε gif μορφή.

Ακόμη χειρότερο...

16.3ΚΒ είναι πάρα πολύ μικρό... Για λίγα ΚΒ έχω αναγκαστεί να την κάνω JPG και να την χαλάσω...

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγώ μια πρόταση.

Οι νέοι χρήστες να μην έχουν καθόλου υπογραφή.

Δηλαδή να αποκτούν δικαίωμα μετά από 50posts για παράδειγμα.

Έτσι θα αποφεύγουμε κάτι gif 200kb που βάζουν μερικοί και γενικά διάφορες υπογραφές εκτος ΟΠΧ.

 

γιατι Gif μεγαλυτερα απο 200kb βαζουν μονο τα μελη με λιγοτερα απο 50 posts?:wacko:

μετα τα 50 Posts αλλαζουν αποψη?:blink:

Link to comment
Share on other sites

γιατι Gif μεγαλυτερα απο 200kb βαζουν μονο τα μελη με λιγοτερα απο 50 posts?:wacko:

μετα τα 50 Posts αλλαζουν αποψη?:blink:

 

Όχι,αλλά θα μειωθεί με αυτόν τον τρόπο το συνολικό μέγεθος των υπογραφών του ΦΟΡΟΥΜ.Εκατοντάδες υπογραφές θα αφαιρεθούν.

Link to comment
Share on other sites

γιατί?:blink:

υπάρχει πρόβλημα χωρητικότητας?:confused:

εμένα πιο πολύ σε διαχωρισμό των μελών με τα πολλά Posts απο αυτά με τα λίγα Posts μου κάνει αυτό.:!:

 

@denior, μιας και ο johner έθεσε αυτή τη πρόταση, θα ήθελα ο ίδιος να μου απαντήσει στο ερώτημα που έθεσα, εκτός και αν το σκεφτήκατε "συνεργατικά".

Link to comment
Share on other sites

 

@denior, μιας και ο johner έθεσε αυτή τη πρόταση, θα ήθελα ο ίδιος να μου απαντήσει στο ερώτημα που έθεσα, εκτός και αν το σκεφτήκατε "συνεργατικά".

 

Όχι,δεν το σκεφτήκαμε συνεργατικά.

Όταν απευθύνεις δημοσίως μία ερώτηση σχετικά με ένα μη προσωπικό θέμα,δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση να λαμβάνεις απάντηση αποκλειστικά από ένα συγκεκριμένο μέλος.

Αν επιθυμείς κάτι τέτοιο,υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

ο,τι και να λες, εγω ζητησα την απαντηση μου απο το μελος που εξεθεσε αυτον το συλλογισμο.

ειναι απολυτα κατανοητο και δε χωραει τις κοντρες σου στο προσωπο μου,

τερμα η ιστορια.

johner, αν θες μου απαντας.

ΥΓ :@ denior, για να μη συνεχιστει ες αει αυτη η ιστορια, σε εβαλα "λιστα αγνοησης" προκειμενου να παψουμε να ενοχλουμε με τις επιθεσεις σου και τις αντεπιθεσεις μου τα υπολοιπα μελη.

 

η ερωτηση μου παραμενει προς το μελος johner.

Link to comment
Share on other sites

οτι και να λες, εγω ζητησα την απαντηση μου απο το μελος που εξεθεσε αυτον το συλλογισμο.

ειναι απολυτα κατανοητο και δε χωραει τις κοντρες σου στο προσωπο μου,

τερμα η ιστορια.

johner, αν θες μου απαντας.

 

Ποιες κόντρες;

Απλά απάντησα στην ερώτηση που έθεσες δημοσίως,συμμετέχοντας έτσι στη συζήτηση.

Δεν έχεις το δικαίωμα να μου απαγορεύσεις κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης των 50 posts (ενδεικτικό είναι το 50) είναι newbster ακόμη και δεν έχει προσαρμοστεί ακόμη με τους κανόνες. Έτσι είναι εύκολο να βάλει μια ο,τι να΄ναι υπογραφή εκτός κανόνων.

Επίσης κάποιος μπορεί να γράφτηκε για να spammάρει. Ένας συγκεκριμένος αριθμός posts που απαιτούνται θα τον κάνει να σκεφτεί αν αξίζει η όλη διαδικασία. Τώρα που το σκέφτομαι μήπως να το κάναμε 100;:p

Στην τελική πάρτε το οτι είναι προνόμιο των χρηστών που ασχολούνται περισσότερο με το forum. Σε ένα άλλο forum που ασχολούμαι καθημερινά έχουν δικαίωμα να βάζουν υπογραφή μόνο οι forum leaders, VIP member και theme masters.

Kανείς δεν παραπονιέται και ζούμε όλοι αρμονικά.:rolleyes:

 

 

ps. Τhanx denior για την παρέμβαση!:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

μα και στο Myphone, σχεδον κανεις δε παραπονιεται...

Εσύ είσαι ο πρώτος που ξεσηκώθηκε μόλις είπα να τις κόψουν.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι ο πρώτος που ξεσηκώθηκε μόλις είπα να τις κόψουν.

 

:wacko:

ναι γιατι μου φαινεται "περιττο" να γινει κατι τετοιο.

εσυ εχει προβλημα και θες να κοπουν, οχι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πολλοί έχετε παρεξηγήσει το νόημα που έχει ο χώρος της υπογραφής. Υπάρχει για να βάζετε λίγες λέξεις που σας εκφράζουν. Π.χ. ένα κομμάτι από τραγούδι. Καταχρηστικά επιτρέπεται και μια μικρή εικόνα. Ο ρόλος της υπογραφής σε ένα μήνυμα είναι καθαρά συνοδευτικός. Υποτίθεται ότι υπάρχει ένα κείμενο που είναι και το περιεχόμενο του μηνύματος και από κάτω υπάρχει μια υπογραφή που είναι πάντα κατά πολύ μικρότερη και στον χώρο που καταλαμβάνει και στο πόσο αντιληπτή γίνεται στο μάτι του αναγνώστη.

 

Για πολλούς ισχύει το ακριβώς αντίθετο. Υπάρχει δηλαδή ένα μήνυμα που αποτελείται από 2-3 λέξεις και μια υπογραφή που είναι 10 φορές μεγαλύτερη. Δεν είναι αυτός ο λόγος ύπαρξης της υπογραφής, καταλάβετε το.

Link to comment
Share on other sites

mcde, άσχετο, έψαχνα ένα πρόβλημα που είχα σε ένα router και μου έβγαζε το ψαχτήρι συνέχεια θέματα στα οποία συμμετέχεις. Ξέρεις γιατί; Γιατί το πρόβλημα ήταν «403 Forbidden»! :D :lol: Μήπως θα έπρεπε και στην περιοχή να γράφουμε περιοχή και όχι ότι μας κατέβει; :p Χωρίς παρεξήγηση έτσι; ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια έβαλα υπογραφή...αλλα γιατι εμφανίζεται μόνο στα μηνύματα απο δω και πέρα και οχι και στα παλια?

Ειναι κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όταν είχες δημιουργήσει τα μηνύματά σου, να μην είχες επιλέξει την εμφάνιση της υπογραφής. Αν την θες και έχεις όρεξη, μπορείς να μπείς σε κάθε μήνυμα με τροποποίηση και να τσεκάρεις το «Εμφάνιση υπογραφής» (είναι μέσα στις «Πρόσθετες Επιλογές»).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν υπάρχει τρόπος να φαίνεται η υπογραφη σε ολα τα μηνύματα μου ε?

Πρωτη φορά εβαλα,αρα απο δω και πέρα,παράξενο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θελω καποιος mod, να μου εξηγησει γιατι "κοπηκε" η υπογραφη μου, μετα απο 4 μερες απο την μερα που την αλλαξα.

 

Εχω διαβασει τους κανονες και τις προυποθεσεις που πρεπει να εχουν οι υπογραφες, και δεν βρηκα τιποτα λαθος οσον αφορα την υπογραφη μου.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν την ειχα αποθηκευμενη.

Ειχε μια τεκμηριωμενη αποψη μου, πανω σε οσα ζουμε αυτες τις μερες.

 

Edit: Διευθετηθηκε το θεμα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Hθελα να ρωτησω και εγω γιατι κοπηκε η υπογραφη μου ενω ηταν συμβατη με τους κανονισμους.ειχα βαλει μια GIF εικονα με Διαστάσεις: 186 x 210 και μεγεθος 15883κβ.

http://briefcase.pathfinder.gr/zoom/laios23/38168/577700

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Ύψος πρέπει να έχει μέχρι 150pixels.

Εσένα είχε 210

 

χμμμμμμμ,δεν το ειχα δει αυτο.βασιστηκα στο μεγεθος της εικονας και οχι στις διαστασεις....ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Προς όλους που έχουν κάποια απορία γιατί ίσως "κόπηκε" η υπογραφή τους.

 

Επειδή αποκλειστικά εγώ ασχολούμαι με τις υπογραφές σας ενημερώνω ότι για να σας αλλάξω την υπογραφή έχετε παραβιάσει τον κανόνα :

 

1.Μέγεθος μέχρι 420 Χ 150 pixels.

Αυτό δε σημαίνει ότι μία εικόνα π.χ. 100 Χ 300 θα μείνει.

 

2. Μέχρι 16Κ.

 

Αυτά τα δύο είναι τα κριτήρια που λαμβάνω υπ'όψη μου όταν αλλάζω μία υπογραφή και φυσικά το σύνολο των Ο.Π.Χ..

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...