Jump to content

Υπογραφές - Όρια, περιορισμοί κ.α.


Meraklis56
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά οφείλεται σε αυτό:

 

http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_memberranks

 

με βάσει το οποίο όμως, η καραμέλα21 τουλάχιστον θα έπρεπε να μπορούσε να βάλει εικόνα καθώς έχει αισίως +2 μηνύματα από το όριο... :worry:

Να διευκρινήσω εδώ, ότι η εναλλαγή από το ένα rank στο άλλο γίνεται μέσα σε χρονικό διάστημα 60 λεπτών από τη στιγμή που πληρούνται οι απαιτούμενες προυποθέσεις και όχι σε πραγματικό χρόνο. Μικρή λεπτομέρεια, βέβαια, αλλά δεν πειράζει. Α, φυσικά, αυτά που αναφέρονται στον παραπάνω πίνακα ισχύουν και κατά συνέπεια μόνο οι χρήστες GSM Phase 1 και άνω μπορούν να προσθέσουν εικόνα ή σύνδεσμο στην υπογραφή τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσε να γίνει και μία αναφορά, νομίζω...

 

Υ.Γ.

Έστω κι αν είναι moderator...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

zomfg, signature Nazis http://img149.imageshack.us/img149/9427/4455897si1.gif
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

gt diegrafi i foto apo to signature mou???E:confused::confused::confused::confused::mad:
Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

gt diegrafi i foto apo to signature mou???E:confused::confused::confused::confused::mad:

 

Πιθανώς επειδή παραβίαζε τους ΟΠΧ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς επειδή παραβίαζε τους ΟΠΧ.

 

oops sorry

dn paraviaze tous OPX apla diegrafi apo to imageshack:)

Sorry pros tous mods:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

oops sorry

dn paraviaze tous OPX apla diegrafi apo to imageshack:)

Sorry pros tous mods:)

 

Κάνουμε ένα έλεγχο προτού τα πάρουμε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Oι διαστασεις επιτρεπομενης υπογραφης το 420χ150 ειναι μια χαρα.Η χωρητικοτητα των 16kb δεν μπορει να αλλαξει και να γινει 25kb-30kb?Για να ανεβαινουν φωτο καλυτερης ποιοτητας στις υπογραφες.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oι διαστασεις επιτρεπομενης υπογραφης το 420χ150 ειναι μια χαρα.Η χωρητικοτητα των 16kb δεν μπορει να αλλαξει και να γινει 25kb-30kb?Για να ανεβαινουν φωτο καλυτερης ποιοτητας στις υπογραφες.

 

Έχει ξαναγίνει η συζήτηση πολλάκις. Ρίξε μία ματιά στις προηγούμενες σελίδες. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Βλέπω,κατά καιρούς, σε άλλα φόρουμ ότι στο θέμα υπογραφή δεν υπάρχει τόσος μεγάλος περιορισμός όσο είναι στο MyPhone.Τι θέλω να πω.Θέλω να πω ότι για παράδειγμα σε ένα φόρουμ όπου είμαι μέλος μπορώ να βάλω όσες εικόνες θέλω -αρκεί να μην είναι μικρότερες από 120χ120 pixels- και να γράψω πάνω από πέντε γραμμές που είναι το όριο του MyPhone.Μήπως θα μπορούσατε να κάνετε κάτι και με την υπογραφή;:O
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και στο παρελθόν. Η υπογραφή είναι για να βάλετε μια φράση που σας εκφράζει (μερικές λέξεις), ίσως και μια μικρή εικόνα. Δεν είναι ούτε για να βάλετε την ιστορία της ζωής σας, ούτε μεγάλες/πολλές εικόνες.

 

Η υπογραφή είναι κάτι συμπληρωματικό. Φροντίστε να έχουν ουσία αυτά που γράφετε που είναι και το ζητούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και στο παρελθόν. Η υπογραφή είναι για να βάλετε μια φράση που σας εκφράζει (μερικές λέξεις), ίσως και μια μικρή εικόνα. Δεν είναι ούτε για να βάλετε την ιστορία της ζωής σας, ούτε μεγάλες/πολλές εικόνες.

 

Η υπογραφή είναι κάτι συμπληρωματικό. Φροντίστε να έχουν ουσία αυτά που γράφετε που είναι και το ζητούμενο.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου.Να σημείωσω,όμως, εδώ ότι δεν λέω να μπουν στην υπογραφή παραπάνω από μία εικόνες αλλά έστω να μπορούμε να βάλουμε μία εικόνα και δύο emoticon το πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου.Να σημείωσω,όμως, εδώ ότι δεν λέω να μπουν στην υπογραφή παραπάνω από μία εικόνες αλλά έστω να μπορούμε να βάλουμε μία εικόνα και δύο emoticon το πολύ.:)

 

Δεν θέλουμε να φτάσουμε στο σημείο να βλέπει κανείς υπογραφές με εικόνες... 500 x 600 pixels και post μιας γραμμής. Πολλά fora είναι έτσι, σκρολάρεις προς τα κάτω σε ένα θέμα και πιο πολύ βλέπεις εικόνες σε υπογραφές παρά posts των μελών.

 

Τουτέστιν, είναι επιλογή μας να είναι σημαντικό το κείμενο και όχι η υπογραφή του καθενός. Αυτό προσπαθεί να σου πει ο mcde. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
στις υπογραφες επιτρεπεται να βαλουμε αγγελια?

 

Μόνο αν παραπέμπει στο myphone, σε αγγελία στο Buy and Sell.

Link to comment
Share on other sites

μεσω hyperlink μονο? δεν μπορω να γραψω "πωλειται κινητο νοκια για πληροφοριες πμ"?

 

Όχι, δεν μπορείς. Μπορείς μόνο να βάλεις παραπομπή προς αγγελία σου στο BnS.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ήθελα παρακαλώ να μάθω ποιος μπήκε στο λογαριασμό μου και μου έσβησε χωρίς καμία ειδοποίηση την υπογραφή μου...

 

Και αν ξεπερνάει εδώ και 2 χρόνια κατά 13kb η συγκεκριμένη δεν είχα καμία παρατήρηση από κανέναν, και ξαφνικά με το έτσι θέλω χωρίς να ενημερώθω μπαίνεις και σβήνεις κάτι από το προσωπικό μου λογαριασμό..

 

Έχω γίνει έξαλλος γιατί δεν φτάνει που με τον τσαμπουκά μετά από τόσο καιρό μπαίνεις και αλωνίζεις στο λογαριασμό μου, δεν υπήρξε και ένα τυπικό Pm για το λόγο...

Και αν θέλατε να αλλάξω κάτι να μου στέλνατε ένα pm να κάνω εγώ την αλλαγή..

 

Είμαστε με τα καλά μας εδώ μέσα η κυριαρχεί ξαφνικά η χούντα....????

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Υπογραφές Μελών

 

Κάθε εγγεγραμμένο μέλος έχει τη δυνατότητα δημιουργίας και τροποποίησης ενός κειμένου, το οποίο προστίθεται αυτόματα σε όλες σχεδόν τις δημοσιεύσεις του, εφόσον το επιθυμεί.

 

1. Οι υπογραφές δεν θα πρέπει να υπερβαίνουν σε μέγεθος τους 750 χαρακτήρες ή να ξεπερνούν τις 5 γραμμές.

2. Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.

3. Απαγορεύεται αυστηρά η χρήση εικόνων και κειμένου με ερωτικό προσανατολισμό.

4. Τα μέλη θα πρέπει να λαμβάνουν υπόψη τους κατά τη δημιουργία της υπογραφής τους το σύνολο των όρων πρόσβασης και χρήσης στο forum και ιδιαίτερα τα σημεία που αφορούν το spamming, την αυτοπροβολή, καθώς και την μορφοποίηση του κειμένου, την απαγόρευση παράθεσης κομματικού, θρησκευτικού και αθλητικού/οπαδικού περιεχομένου.

 

Όροι Πρόσβασης και Χρήσης, 4.7

 

Υποχρεώσεις

 

Η ομάδα διαχείρισης του myphone.gr έχει, συνοπτικά, δύο βασικές υποχρεώσεις: 1) Να ενθαρρύνει την ορθή και υγιή επικοινωνία ανάμεσα στα μέλη του myphone.gr, 2) Να ελέγχει τις ενέργειες και τις δημοσιεύσεις των μελών του myphone.gr και να επεμβαίνει στις περιπτώσεις που αυτές είναι αντίθετες με το παρών και κάθε άλλο σχετικό έγγραφο ή παραπομπή που υπάρχει εδώ ή σε άλλα κείμενα μέσα στο myphone.gr

 

Όροι Πρόσβασης και Χρήσης, 5.2

 

Επιπλέον:

 

3. Εφόσον υπάρχουν οποιεσδήποτε ενστάσεις σχετικά με τις ενέργειες που ακολούθησε ένας διαχειριστής του myphone.gr, ώστε να αντιμετωπίσει κάποιο περιστατικό, τότε αυτές θα πρέπει να υποβάλλονται αποκλειστικά με προσωπικό μήνυμα (PM) προς τον ίδιο το διαχειριστή. Εφόσον το μέλος πιστεύει ότι δεν δικαιώθηκε από το αποτέλεσμα της μεταξύ τους επικοινωνίας, τότε μπορεί να απευθυνθεί σε κάποιον τρίτο διαχειριστή με περισσότερες αρμοδιότητες (π.χ. Super Moderator). Εφόσον και πάλι θεωρεί πως το αποτέλεσμα είναι αρνητικό, τότε μπορεί να απευθυνθεί στους Administrators του myphone.gr, οι οποίοι θα προχωρήσουν σε διερεύνηση του συγκεκριμένου περιστατικού και εφόσον απαιτείται, θα προβούν στις απαραίτητες ενέργειες.

4. Σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να δημοσιεύεται περιεχόμενο (π.χ. μηνύματα, θέματα συζήτησης) το οποίο να καταδικάζει τις ενέργειες και τις τακτικές που ακολούθησε κάποιος διαχειριστής για την αντιμετώπιση οποιουδήποτε περιστατικού. Το μέλος καλείται να ακολουθήσει τις οδηγίες που περιγράφονται στην προηγούμενη παράγραφο του παρόντος.

 

Όροι Πρόσβασης και Χρήσης, 5.3.3, 5.3.4

 

Υπενθυμίζω πως κατά την εγγραφή σου αποδέχθηκες τους προαναφερθένες Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα ότι θα το πήγαινες εκεί και σου ξαναλέω ότι δεν είναι ότι τα σβήσατε, δεν ενημερώσατε τουλάχιστον με τυπικό pm για την παραβίαση μου αυτή...

 

Και να στο πω και αλλιώς που ήσασταν 2 χρόνια τώρα?? Αυτό και είναι απαράδεκτο τώρα θυμηθήκατε ότι παραβιάζω τους όρους, και αν ναι, ένα Pm νομίζω ότι θα ήταν πιο έντυμο...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Avid, καλησπέρα.

 

Ειλικρινά, δεν είχε κανείς πρόθεση ούτε να σε εκνευρίσει, ούτε να σε κάνει έξαλλο, ούτε να σε κάνει να νιώθεις άσχημα. Στις υπογραφές υπάρχουν κάποιοι κανόνες και όταν αυτοί δεν τηρούνται, τότε η ομάδα διαχείρισης έχει εδώ και χρόνια το δικαίωμα να τις αφαιρεί προσθέτοντας απλά την κατάλληλη υπόδειξη στην ίδια την υπογραφή. Αυτό γίνεται ανέκαθεν χωρίς κάποια άλλη ενημέρωση, ειδικά μάλιστα όταν το μέγεθός της είναι μεγαλύτερο των ορίων. Η αφαίρεση, προφανώς γίνεται μόλις η παράβαση γίνει αντιληπτή (και όχι αυτόματα) και πρακτικά, πραγματοποιείται ώστε να υπάρχει δίκαια αντιμετώπιση προς όλα τα μέλη.

 

Επαναλαμβάνω λοιπόν, ότι όλοι - χωρίς εξαιρέσεις - θα πρέπει να γνωρίζουν ότι οι διαχειριστές έχουν το δικαίωμα να αφαιρέσουν μία εικόνα, τροποποιώντας την υπογραφή, χωρίς καμία ειδοποίηση. Για την αποφυγή παρεξηγήσεων μάλιστα υπάρχει και η σχετική ένδειξη στη σελίδα μέσω της οποίας γίνεται η αλλαγή της υπογραφής: «Σε περίπτωση παραβίασης των παραπάνω όρων οι διαχειριστές διατηρούν το δικαίωμα απροειδοποίητης τροποποίησης της υπογραφής σας». Νομίζω ότι είναι σαφέστατο.

 

{...}

 

Προσοχή λοιπόν προς τους υπόλοιπους: τηρήστε τους κανόνες σύνταξης υπογραφών και προσέξτε ώστε οι εικόνες που προσθέτετε σε αυτές να μην υπερβαίνουν τα 420 x 150 pixels και τα 16,3 KB, καθώς σε αντίθετη περίπτωση θα αφαιρούνται χωρίς προειδοποίηση. Αν θέλετε βοήθεια για το πως να «μικρύνετε» τις εικόνες σας χωρίς προβλήματα, καλό θα ήταν να απευθυνθείτε στο forum Computing. Ειλικρινά, ελπίζω να ξεκαθάρισα τι ισχύει και να μην υπάρξουν άλλες απορίες / παρεξηγήσεις στο μέλλον.

 

Αυτά από εμένα :) Ειρήνη ημίν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...