Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7390


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε nervous την 2 gb την εχεις βαλει στο 7390;Σκεφτομαι να παρω για 7390 αλλα φοβαμαι μηπως 2 gb κολλαει;

 

Δυστυχως φιλε μου δεν μπορω να βοηθησω .

Δεν εχω 7390 να το δοκιμασω :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 742
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχως φιλε μου δεν μπορω να βοηθησω .

Δεν εχω 7390 να το δοκιμασω :(

 

Δεν πειραζει φιλε μου:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μολις πηρα το 7390 και παρατηρω οταν παιζει mp3 σε μερικα(σχεδον στα πιο πολλα) τριζει το ηχειο ακομα και να το βαλω στην ενταση 6 με 7.Εχω προβλημα στο ηχείο???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μολις πηρα το 7390 και παρατηρω οταν παιζει mp3 σε μερικα(σχεδον στα πιο πολλα) τριζει το ηχειο ακομα και να το βαλω στην ενταση 6 με 7.Εχω προβλημα στο ηχείο???

Αν δεν το κανει παντου σημαινει οτι δεν ευθυνετε η συσκευη. Κοιταξε την ποιοτητα των ΜP3 σου, τον ισταθμηστη και την ενταση του καθε ΜΡ3 σου

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα site με 8εματα για το κινητακι μας που να μην χρειαζεται να τα τροποποιησουμε στο theme studio?? Eννοω να μην βγαζουν την μπλε γραμμη πανω και κατω στην αρχικη ο8ονη αλλα να ειναι σαν αυτα που εχει το κινητο οταν το αγοραζεις (πιανουν ολη την ο8ονη).

Εχω βρει κατι φοβερα 8εματα και εχουν την μπλε λωριδα... Αλλα δε νομιζω απο αυτα που διαβασα καποιες σελιδες πιο πριν να τα καταφερω να τα τροποποιησω μονος μου.Οποτε η λυση ειναι μαλλον να τα βρω ετοιμα ολοκληρωμενα... :)

 

και κατι ακομα 8ελω να ρωτησω.Το κινητο μας διαβαζει αρχεια .txt γιατι ενω δειχνει το εικονιδιο πως τα αναγνωριζει σαν αρχεια κειμενου οταν παω να τα προβαλλω δεν δειχνει τιποτα.

 

ευχαριστω!! :D

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παίδες!

 

Πήρε η αδελφή μου σήμερα το 7390. Η εσωτερική οθόνη όμως δεν έχει υψηλή φωτεινότητα.. Όταν ανοίξεις το πορτάκι είναι φωτεινή κανονικά όμως μετά από 1-2 δευτερόλεπτα σκοτεινιάζει λίγο..

 

Έψαξα να βρω ρυθμίσεις φωτεινότητας/αντίθεσης, αλλά δε τις βρίσκω πουθενά! Μπορεί να βοηθήσει κανείς ?? (αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες sorry, αλλά δε προλαβαίνω να διαβάσω τώρα και η μικρή έχει σκάσει που δεν είναι "φωτεινή" η οθόνη γι΄ αυτό είπα να ρωτήσω εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παίδες!

 

Πήρε η αδελφή μου σήμερα το 7390. Η εσωτερική οθόνη όμως δεν έχει υψηλή φωτεινότητα.. Όταν ανοίξεις το πορτάκι είναι φωτεινή κανονικά όμως μετά από 1-2 δευτερόλεπτα σκοτεινιάζει λίγο..

 

Έψαξα να βρω ρυθμίσεις φωτεινότητας/αντίθεσης, αλλά δε τις βρίσκω πουθενά! Μπορεί να βοηθήσει κανείς ?? (αν έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες sorry, αλλά δε προλαβαίνω να διαβάσω τώρα και η μικρή έχει σκάσει που δεν είναι "φωτεινή" η οθόνη γι΄ αυτό είπα να ρωτήσω εδώ!

Φιλε μου εχει αισθητηρα φωτος οταν εισαι σε χαμηλο φωτισμο δεν ειναι πολυ φωτεινη και οταν εισαι σε εντονο φως εχει πολυ φωτεινοτητα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και διάβασα τις προηγούμενες 10 σελίδες του topic και διάβασα για τον αισθητήρα! Απλά στην αρχή νόμισα ότι πρόκειται για πρόβλημα της συσκευής..

 

Όντως βάζοντάς το σε δυνατό φως ανεβαίνει η φωτεινότητα.. Εντάξει ηρέμησε και η αδερφή μου εφόσον πρόκειται για χαρακτηριστικό της συσκευής οπότε θα το συνηθίσει..

 

Καλό θα ήταν σε κάποιο νέο firmware να συμπεριληφθεί και μια επιλογή για ρύθμιση της φωτεινότητας και δυνατότητα για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του αισθητήρα φωτος..

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς johnkarak, μια χαρά είναι η οθόνη του, βέβαια η ρύθμιση που λες, καλό θα ήταν να υπάρχει σε επόμενη firmware version, αλλά ο αισθητήρας φωτός βοηθάει τα μέγιστα στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας, που είναι παράλογα μεγάλη για τα χαρακτηριστικά της (βγάζει άνετα 2-3 μέρες). :)

 

Κάτι άλλο, πήρα αυτόν τον μετατροπέα της Brando, για μετατροπή του 2.5mm minijack του κινητού σε 3.5mm, για να βάζω ότι ακουστικά θέλω, και τα αποτελέσματα ήταν απίστευτα!

Για την ακρίβεια έβαλα κάτι ακουστικά της Samsung από ένα φτηνό Samsung mp3 player, και η ένταση ήταν ότι πιο δυνατό έχω ακούσει σε κινητό η PDA, πολύ ανώτερη από τα walkman κινητά της SE, στα επίπεδα της έντασης που βγάζουν τα ακουστικά όταν τα συνδέω στην κάρτα ήχου SB audigy του υπολογιστή μου.

Όσοι είναι λάτρεις του καλού και δυνατού ήχου, πιστεύω αξίζει να το δοκιμάσουν, αρκεί να προσέξουν ο μετατροπέας να είναι STEREO και όχι mono. :)

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε nervous την 2 gb την εχεις βαλει στο 7390;Σκεφτομαι να παρω για 7390 αλλα φοβαμαι μηπως 2 gb κολλαει;

 

Αγόρασα εγώ χτες μια sandisk 2gb και μέχρι στιγμής μου δουλεύει καλά, βέβαια δεν την έχω δοκιμάσει πολύ, αλλά κάποιες φωτογραφίες που τράβηξα και ένα βίντεο που πήρα ήταν εντάξει, δεν μου τα έβγαλε κατεστραμμένα όπως με την προηγούμενη κάρτα μνήμης που είχα, Twinmos 1gb.

Επίσης θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς πως μπορούμε να αποθηκεύσουμε ένα sms στην κάρτα sim και όχι μέσα στα αποθηκευμένα της συσκευής? Αν γίνεται βέβαια κάτι τέτοιο. Ευχαριστώ πολύ!!

 

και κάτι ακόμα επειδή εγώ έχω το καινούργιο firmware V04.51 δεν έχει κάποιες ρυθμίσεις για την φωτεινότητα της οθόνης, είναι ακριβώς το ίδιο με το προηγούμενο firmware με την μόνη διαφορά ότι έχει φτιάξει η επιλογή των ήχων mp3 για την αφύπνιση.

Link to comment
Share on other sites

που θα μπορουσα να το βρω σε πιο οικονομικη τιμή?

 

Εγώ συγκεκριμένα την παρήγγειλα από το e-bay από κάποιον στην Αμερική, περίπου 7 μέρες έκανε για να έρθει, γύρω στα 22 ευρώ στοίχισε, αρκετά φθηνή τιμή νομίζω για να αξίζει την αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το κινητο ανοιγει τελικα .txt files !! Η ερωτηση μου ειναι αν μπορεσε κανεις να διαβασει κειμενο γραμμενο στα ελληνικα γιατι μονο με λατινικους χαρακτηρες εχω καταφερει μεχρι τωρα..

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συγκεκριμένα την παρήγγειλα από το e-bay από κάποιον στην Αμερική, περίπου 7 μέρες έκανε για να έρθει, γύρω στα 22 ευρώ στοίχισε, αρκετά φθηνή τιμή νομίζω για να αξίζει την αναμονή.

 

Nomizo gia to kinito milaei kai oxi gia tin karta fyneli:)

Link to comment
Share on other sites

geia sas kai xara sas!!evlepa re paidia to kinhtaki sto mediamarkt,kaiomologo oti mouarese poly.i othonitsa prosopika de me xalase katholou pou den einai poly fotini kai genika me kerdise.mono otan piga na travixo video arxise na kollaei i ikona kai to video den etrexe ladi,alla psilodiakoptomena kai kata ti lipsi kai kata tin anaparagogi..ginetai kai se esas ayto??na simeioso oti karta mnimis den eixe kai to apothikeye sti mnimi thlefonou i opoia vevaia den itan gemati..episis gia na deis to video se pliri othoni prepei na to epilegeis kathe fora prin tin anaparagogi i exei kapoia rithmisi?telos o ixos tou se ena mp3 pou eixe mesa itan kapos xamilos akomi kai sti megisti entash..paizei xamila i to komati itan etsi?thanks!
Link to comment
Share on other sites

geia sas kai xara sas!!evlepa re paidia to kinhtaki sto mediamarkt,kaiomologo oti mouarese poly.i othonitsa prosopika de me xalase katholou pou den einai poly fotini kai genika me kerdise.mono otan piga na travixo video arxise na kollaei i ikona kai to video den etrexe ladi,alla psilodiakoptomena kai kata ti lipsi kai kata tin anaparagogi..ginetai kai se esas ayto??na simeioso oti karta mnimis den eixe kai to apothikeye sti mnimi thlefonou i opoia vevaia den itan gemati..episis gia na deis to video se pliri othoni prepei na to epilegeis kathe fora prin tin anaparagogi i exei kapoia rithmisi?telos o ixos tou se ena mp3 pou eixe mesa itan kapos xamilos akomi kai sti megisti entash..paizei xamila i to komati itan etsi?thanks!

 

To video δεν θα αποδώσει καλά αν αλλάζεις απότομα θέση στην camera, θέλει απαλές κινήσεις και σταθερό χέρι, αλλιώς θα κάνει αυτές τις ψιλοδιακοπές που λες.

Όσο για τα mp3s για να αποδώσουν δυνατότερα, πρέπει να πειράξεις τον ισοσταθμιστή πολυμέσων που έχει το κινητό (η πιο απλή και συνηθισμένη είναι να τα βάλεις όλα στο full), μην σε τρομάζει αυτό, είναι πολύ απλό και εύκολο να τον αλλάξεις, στις επιλογές του κινητού.

Αυτό γίνεται να ξέρεις και στο 6233, μια που κατάλαβα ότι είσαι ανάμεσα στα δύο αυτά κινητά.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Tο εχω κι αυτο το ''προβλημα'' με τα βιντεακια αλλα με αυτα που ειναι αναλυσης 640x480.Στα υπολοιπα δε συμβαινει αυτη η διακοπη στα frames.Αυτα ως προς το κινητο.Γιατι στην ο8ονη του υπολογιστη οταν αναπαραγεται ακομα και στο 640x480 δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα και εχει και πολυ καλη ποιοτητα.( πρωην κατοχος sony ericcson :p )

Παντως επειδη ειδα κι εγω το κινητο στα media markt και δεν ειχε καρτα μνημης οταν πας να απο8ηκευσεις μια φωτογραφια ή ενα βιντεο χωρις αυτην ο χρονος απο8ηκευσης αυξανεται ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ.Το λεω αυτο για οσους πι8ανον δοκιμαζουν το κινητο σε πολυκαταστηματα στα οποια για λογους ασφαλειας αφαιρουν τις καρτες, μην τρομαζουν.. :)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Το αναβάθμισα και εγώ σήμερα στην 4 κάτι.

Δραματικές διαφορές, έφτιαξαν τον ήχο του ξυπνητηριού,

έφτιαξαν την οθόνη και παρουσιάζονται περισσότερες πληροφορίες

στην εσωτερική και εξωτερική οθόνη, πιο γρήγορο και γενικά

μια γενική βελτίωση.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Το αναβάθμισα και εγώ σήμερα στην 4 κάτι.

 

:worry: - τι εννοεις "4 κατι" φιλε ? ποσο καιρο το ειχες ? το πηγες λογω προβληματων ή απλα ηθελες να αναβαθμιστει περαιτερω ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να δειτε εαν εχει ανεβει αναβαθμιση μεσω του updater ,

τσεκαρετε αυτο

http://www.nokia.com/A4305060

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - ΤΝΧ mod (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...