Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7390


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μιλάω κωδικοποιημένα απλά δεν θυμόμουν

τον ακριβή αριθμό της αναβάθμισης πριν είχα την 3.84 (νομίζω)

και τώρα η νέα είναι η 4.51.

 

Αυτή η αναβάθμιση βελτιώνει τα πράγματα που ανέφερα πριν.

Προφανώς βγήκε νέα αναβάθμιση φίλε Toy_in_the_attic :)

 

Τώρα, TSAKHS_EVIA το έχω περίπου 3.5 μήνες και το πήγα

γιατί είχε κάποια bugs όπως με την οθόνη (έχει αναφερθεί σε προηγούμενες

σελίδες) και με την αφύπνιση (που έχει αναφερθεί σε προηγούμενες

σελίδες). Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν είχα μόνο 1 reboot σε αυτούς

τους 3.5 μήνες.

 

Πανέμορφο τηλέφωνο, τρομερή ποιότητα κατασκευής, δυνατά ηχεία

πολύ βολικό πληκτρολόγιο απίστευτη οθόνη, εκπληκτικο σήμα...

Τι άλλο να ζητήσεις;

:happy:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 742
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας :)

Τελικά την αναβάθμιση την κάνατε μέσω ίντερνετ; ή σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα;; Δεν ξέρω πολλά από υπολογιστές και σας ρωτώ αν κάνατε αυτή την αναβάθμιση, χάσατε όλα τα δεδομένα που είχατε στη μνήμη;;;;;

Τέλος το μενού το Ελληνικό διατηρήθηκε;;;; ή χάθηκε και έγινε Αγγλικό;;;;

Συγνώμη που σας ρωτώ αυτές τις "χαζές" ερωτήσεις, αλλά επειδή δεν ξέρω από αυτά, για αυτό σας ρωτώ με όλο μου το θάρρος.

Και στο κατάστημα αν πήγατε, είπατε ότι "θέλω να κάνω μια αναβάθμιη του λογισμικού του" ;;;;;;

Τέλος αν την κάνατε σε κάποιο κατάστημα, πληρώσατε αρκετά;;;

:cry:

Link to comment
Share on other sites

:O - δεν ειναι χαζες και αλλοι θελουν να ρωτησουν πανω κατω σχεδον τα ιδια γιατι τους ενδιαφερει αυτο το θεμα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας :)

Τελικά την αναβάθμιση την κάνατε μέσω ίντερνετ; ή σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα;; Δεν ξέρω πολλά από υπολογιστές και σας ρωτώ αν κάνατε αυτή την αναβάθμιση, χάσατε όλα τα δεδομένα που είχατε στη μνήμη;;;;;

Τέλος το μενού το Ελληνικό διατηρήθηκε;;;; ή χάθηκε και έγινε Αγγλικό;;;;

Συγνώμη που σας ρωτώ αυτές τις "χαζές" ερωτήσεις, αλλά επειδή δεν ξέρω από αυτά, για αυτό σας ρωτώ με όλο μου το θάρρος.

Και στο κατάστημα αν πήγατε, είπατε ότι "θέλω να κάνω μια αναβάθμιη του λογισμικού του" ;;;;;;

Τέλος αν την κάνατε σε κάποιο κατάστημα, πληρώσατε αρκετά;;;

:cry:

 

Όχι σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα.

Ναι

Διατηρήθηκε

Με την απόδειξη αγοράς την κάνεις δωρεάν

Δεν πληρώνεις τίοποτα.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

γεια σας :)

Τελικά την αναβάθμιση την κάνατε μέσω ίντερνετ; ή σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα;; Δεν ξέρω πολλά από υπολογιστές και σας ρωτώ αν κάνατε αυτή την αναβάθμιση, χάσατε όλα τα δεδομένα που είχατε στη μνήμη;;;;;

Τέλος το μενού το Ελληνικό διατηρήθηκε;;;; ή χάθηκε και έγινε Αγγλικό;;;;

Συγνώμη που σας ρωτώ αυτές τις "χαζές" ερωτήσεις, αλλά επειδή δεν ξέρω από αυτά, για αυτό σας ρωτώ με όλο μου το θάρρος.

Και στο κατάστημα αν πήγατε, είπατε ότι "θέλω να κάνω μια αναβάθμιη του λογισμικού του" ;;;;;;

Τέλος αν την κάνατε σε κάποιο κατάστημα, πληρώσατε αρκετά;;;

:cry:

 

Την αναβάθμιση την είχα κάνει σε nokia shop και ότι είναι αποθηκευμένο στην μνήμη του τηλεφώνου χάνεται, αλλά ότι είναι αποθηκευμένο στην έξτρα κάρτα μνήμης και στην κάρτα sim, φυσικά και μένει. Το μενού του εξακολουθεί να είναι Ελληνικό, δεν αλλάζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση κ εγώ αν και μπορεί να έχει απαντηθεί :O . Όταν τραβάω φωτό βγάζει ένα πραγματάκι στην μέση που περιστρέφεται,μάλλον autofocus πρέπει να είναι και αργεί πολύ να τραβήξει μετά με αποτέλεσμα να πρέπει να το κραταάς σταθερο :cry: για 10 sec. Bug είναι αυτό, διορθώνεται?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει ώρες-ώρες restart από μόνο του.Να το πάω από εκεί που το αγόρασα ή να το πάω σε nokia shop;
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Όχι σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα.

Ναι

Διατηρήθηκε

Με την απόδειξη αγοράς την κάνεις δωρεάν

Δεν πληρώνεις τίοποτα.

:)

συγγνωμη που ρωτω αλλα δεν καταλαβα:O

οταν λες οχι σε εξουσιοδοτημενο εννοεις οτι το πηγες η οχι?

εχει σημασια απο που το αγορασες?θελω να πω εγω το πηρα απο το πλαισιο...μπορουν να μου κανουν και εκει την αναβαθμιση η πρεπει να παω σε καταστημα της νοκια?(αν παω σε καταστημα νοκια θα πρεπει να πληρωσω επειδη το αγορασα απο αλλου?)

ποσος καιρο σου το κρατανε για να σου την κανουν?

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη που ρωτω αλλα δεν καταλαβα:O

οταν λες οχι σε εξουσιοδοτημενο εννοεις οτι το πηγες η οχι?

εχει σημασια απο που το αγορασες?θελω να πω εγω το πηρα απο το πλαισιο...μπορουν να μου κανουν και εκει την αναβαθμιση η πρεπει να παω σε καταστημα της νοκια?(αν παω σε καταστημα νοκια θα πρεπει να πληρωσω επειδη το αγορασα απο αλλου?)

ποσος καιρο σου το κρατανε για να σου την κανουν?

 

Θα πας σε nokia shop με την απόδειξη από το πλαίσιο και είναι όλα ok :)

Εννοείται ότι αφού είναι εντός εγγύησης θα είναι και δωρεάν η αναβάθμιση.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση κ εγώ αν και μπορεί να έχει απαντηθεί :O . Όταν τραβάω φωτό βγάζει ένα πραγματάκι στην μέση που περιστρέφεται,μάλλον autofocus πρέπει να είναι και αργεί πολύ να τραβήξει μετά με αποτέλεσμα να πρέπει να το κραταάς σταθερο :cry: για 10 sec. Bug είναι αυτό, διορθώνεται?

 

Δεν νομίζω πως είναι κάποιο bug αυτό, το ίδιο κάνει και σ' εμένα. Μάλλον έτσι είναι η λειτουργία της κάμερας, χρειάζονται κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να κάνει autofocus και μετά τραβάει την φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, TSAKHS_EVIA το έχω περίπου 3.5 μήνες και το πήγα

γιατί είχε κάποια bugs όπως με την οθόνη (έχει αναφερθεί σε προηγούμενες

σελίδες) και με την αφύπνιση (που έχει αναφερθεί σε προηγούμενες

σελίδες). Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν είχα μόνο 1 reboot σε αυτούς

τους 3.5 μήνες.

 

οταν λες προβλημα στην οθονη εννοεις το οτι δεν μπορεις να βαλεις στανταρντ φωτεινοτητα, αλλα θα αυξομειωνεται βαση της της φωτεινοτητας του περιβαλλοντος?

εγω παντως που εκανα την αναβαθμιση (νοκια σοπ αμαρουσιου, ουτε καν αποδειξη μου ζητησε, εννοειται τσαμπα) δεν ειδα διαφορα στην οθονη και το θεμα της φωτεινοτητας...

Link to comment
Share on other sites

οταν λες προβλημα στην οθονη εννοεις το οτι δεν μπορεις να βαλεις στανταρντ φωτεινοτητα, αλλα θα αυξομειωνεται βαση της της φωτεινοτητας του περιβαλλοντος?

εγω παντως που εκανα την αναβαθμιση (νοκια σοπ αμαρουσιου, ουτε καν αποδειξη μου ζητησε, εννοειται τσαμπα) δεν ειδα διαφορα στην οθονη και το θεμα της φωτεινοτητας...

 

Έχε διαφορά τώρα είναι πιο φωτεινή ασχέτως της φωτεινότητας

του περιβάλλοντος.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι κάποιο bug αυτό, το ίδιο κάνει και σ' εμένα. Μάλλον έτσι είναι η λειτουργία της κάμερας, χρειάζονται κάποια δευτερόλεπτα μέχρι να κάνει autofocus και μετά τραβάει την φωτογραφία

 

Πολύ σπαστικό όμως :O !! Πρέπει να περιμένει ο άλλος 5 δευτερόλεπτα για να βγει η φωτογραφία :ninja: :ninja: !!!

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα μπορω να θεσω μια στανταρντ φωτεινοτητα ανεξαρτητως του αισθητηρα που εχει? δεν βρηκα τετοια ρυθμιση...

Όχι, δεν μπορείς.

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σας και χρονια πολλα σε όλους! λεω τελικα να το αγορασω το κιν αλλα θελω να σας ρωτησω λιγο για τα βιντεο του. μπορει καποιος να μου μιλησει συγκεκριμμενα. τα + και - του. τι προβληματα παρουσιαζει αν παρουσιαζει? το χει μια φιλη και εδω θα ηθελα και παλι την βοηθεια σας. οταν παταει την καμερα για βιντεο της βγαζει το εξης μηνυματακι: " αδυνατη εγραφη βιντεο για mms αλλαξτε ρυθμισεις" και μετα " καμερα σε αναμονη". τι πρεπει να κανουμε? και οσο αφορα τις αναλυσεις του? ισχυει αυτο που ακουσα οτι δεν συμβαδιζει η εικονα με τον ήχο. (εγω προσωπικα θα προτιμησω την μεγαλη αναλυση.αυτη που καλυπτει ολη την οθονη).περιμενω την βοηθεια σας. ευχαριστω
lots of kisses from Salonica :happy:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα με το κινητό μου, όταν βάζω το handsfree ακούω ελάχιστα.

Δηλαδή αν είμαι στο δρόμο με την φασαρία που κάνουν τα αυτοκίνητα δεν ακούω τίποτα!!!!

Επίσης είχα πρόβλημα και με το bluetooth ακουστικό μου, όταν με έπαιρναν τηλέφωνο έκανε παράσιτα και δεν με άκουγαν, εγώ άκουγα κανονικά και συνεχώς αποσυνδεόταν!!!

Έκανα χτες αναβάθμιση στο κινητό μήπως και φτιάξει η ένταση στα ακουστικά αλλά τίποτα, το bluetooth ακουστικό δούλεψε κανονικά, με ακούν τέλεια αλλά μου αποσυνδέθηκε μία φορα!

Υπάρχει κάποιος που να έχει το ίδιο πρόβλημα?

:confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τα handsfree. Και με τα 2 ακριβώς όπως εσύ. Επίσης δεν κάνει φωνητική κλήση..Εσένα? Αναβάθμιση πόση ώρα σου πήρε και που την έκανες?
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε νοκια κατάστημα στη Ρόδο και εκτός ότι μου είπαν ότι πρέπει να πληρώσω για την αναβάθμιση εκτός και αν έχει πρόβλημα το τηλέφωνο ώστε να γίνει δωρεάν.

Είπα να πληρώσω γιατί δεν κατάλαβαν αλλιώς και μου λένε α ξέρετε είναι καινούριο κινητό και δεν έχει βγει καινούρια έκδοση αφού ρώτησαν το αστέρι τον τεχνικό τους. Αίσχος το σέρβις τις νοκια.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τα handsfree. Και με τα 2 ακριβώς όπως εσύ. Επίσης δεν κάνει φωνητική κλήση..Εσένα? Αναβάθμιση πόση ώρα σου πήρε και που την έκανες?

 

Κάνει φωνητική κλήση εμένα. Την έκανα στην Αγ. Παρασκευή στην Αγ. Ιωάννου, μισή ωρίτσα μου πήρε!

Link to comment
Share on other sites

Κατα την αναβάθμιση χάθηκαν στοιχεία όπως μηνυματα ή ονόματα του τηλεφωνικού καταλόγου?

 

αυτό συμβαίνει σε όλα τα κινητά, ότι υπάρχει στην μνήμη του τηλεφώνου χάνεται

Link to comment
Share on other sites

παιδια, η αναβαθμιση δεν πρεπει να χρεωνεται... παντως το κινητακι ειναι αστερι γενικα... και η οθονη του ειναι οτι πιο εντυπωσιακο εχω δει... πεντακαθαρη, τελεια χρωματα, σουπερ αναλυση...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση κ εγώ αν και μπορεί να έχει απαντηθεί :O . Όταν τραβάω φωτό βγάζει ένα πραγματάκι στην μέση που περιστρέφεται,μάλλον autofocus πρέπει να είναι και αργεί πολύ να τραβήξει μετά με αποτέλεσμα να πρέπει να το κραταάς σταθερο :cry: για 10 sec. Bug είναι αυτό, διορθώνεται?

 

Η λειτουργία του autofocus, φαίνεται από το τετραγωνάκι στο κέντρο της οθόνης, και συνήθως κρατάει 2-3 seconds μέχρι αυτό να πρασινίσει και να είναι έτοιμο για φώτο.

Μην τα μπερδεύεις φίλε μου, αυτό που λες (στην μέση που περιστρέφεται), δείχνει ότι η φωτογραφία έχει τραβηχτεί, κι απλά αποθηκεύεται στο κινητό, δεν χρειάζεται να περιμένεις να τελειώσει, έχει ήδη τραβηχτεί η φωτογραφία!

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο σχετικά με τα συμβολάκια (αναπάντητες & μηνύματα) που έλεγα ότι δεν εμφανίζει στην εξωτερική οθόνη όσο είναι σε κατάσταση αναμονής, ανακάλυψα ότι η οθόνη έχει περιορισμένη χωρητικότητα λόγο της ημερομηνίας που εμφανίζει κάτω από την ώρα και δεν χωράει παραπάνω από ένα συμβολάκι. Αν έχεις δηλαδή κλειδώσει το πληκτρολόγιο θα σου εμφανίσει το κλειδάκι και μετά δεν θα μπορέσει να σου δείξει άλλο συμβολάκι δίπλα, για αναπάντητες ή μήνυμα σε περίπτωση που λάβεις. Άρα μάλλον πρόβλημα αρχικά δεν είχε η συσκευή μου όπως νόμιζα γιατί είχα βάλει αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου και γι' αυτό δεν μου έδειχνε κανένα άλλο σύμβολο. Τυχαία το ανακάλυψα όταν την πήρα ξανά μετά το service.

Τι βλακεία είναι αυτή που έχουν κάνει? Δεν πρόβλεψαν να αφήσουν λίγο παραπάνω χώρο δίπλα από την ημερομηνία? Άλλες συσκευές π.χ. 6131 & 6125 τα δείχνουν κανονικά.

 

Όπως προαναφέρθηκε, αν πας Ρυθμίσεις->Μίνι οθόνη και απενεργοποιήσεις την λειτουργεία νάρκης και την εξοικονόμηση ενέργειας, το κινητό θα δείχνει κανονικά στην εξωτερική οθόνη ενδείξεις για αναπάντητες και μηνύματα, χωρίς να φεύγουν αυτές, μέχρι να πατήσεις έξοδος, ή να τις δεις, χωρίς μάλιστα να υπάρχουν σημαντικές διαφορές στην αυτονομία της συσκευής.

Ακόμα κι αν έχεις βάλει screen saver στην εξωτερική οθόνη, αυτό δεν θα αρχίσει στην περίπτωση που έχεις αναπάντητη ή μήνυμα, αν κάνεις τα παραπάνω.

Ελπίζω να βοήθησα!

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...