Jump to content

Ό,τι αφορά την δορυφορική, ψηφιακή πλατφόρμα της Νova


tsarm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαρηστω παο να παρω ενα DVD recordable

Δεν μου απαντησατε αν ειχα τον παλιο Panasat οχι τον PVR (γιατι τον εχω κρατισει ακομα) μπορω να το συνδεσω με το dvd recorable κια να γραψω κανονικα γιτι νομιζα οτι ειναι κωδικοπιημενο το σημα ετσι μου ειχαν πει απο τη NOVA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Δεν μου απαντησατε αν ειχα τον παλιο Panasat οχι τον PVR (γιατι τον εχω κρατισει ακομα) μπορω να το συνδεσω με το dvd recorable κια να γραψω κανονικα γιτι νομιζα οτι ειναι κωδικοπιημενο το σημα ετσι μου ειχαν πει απο τη NOVA

 

Σου απάντησα στο πρώτο μήνυμα αυτής της σελίδας...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
an exeis to piato thn bash kai to kalodio etoimo perasmeno...meionetai h timh?

 

Για να τα εχεις αυτα ετοιμα σημαινει ειτε οτι εχεις ηδη ενα δορυφορικο δεκτη και επιανες τα ελευθερα καναλια ας πουμε και κατεχεις απο δορυφορικα ή εχεις καποιο φιλο που ξερει να στα περασει...οπως και να εχει αν αυτα ειναι ετοιμα τοτε συνδεεις την κεραια στο δεκτη περνας τα καναλια στο δεκτη και απολαμβανεις τις υπηρεσιες .:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:lol:

Η πατάτα πλέον προσφέρεται στην τιμή των 99 ευρώ δίχως την εγκατάσταση με 12μηνο συμβόλαιο ...

Σε λίγο καιρό θα πληρώνουν κιόλας για να ξεφορτωθούνε τις πατάτες τους! :lol: :lol: :lol: :lol:

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Καλημεα.

 

Μηπως ξερετε αν υπαρχει τροπος να βλεπει καποιος Nova & αλλα Ελληνικα καναλλια στις ΗΠΑ (ΝΥ)? Απο οσο ξερω ο δορυφορος της Nova δεν καλυπτει τις ΗΠΑ. Καποιο αλλο κολπο υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Η Νova εκπέμπει στον Hotbird, 13 μοίρες ανατολικά, και είναι αδύνατο να έχεις λήψη από ΗΠΑ. Και έχω την εντύπωση πως είναι πολιτική της Nova να μην "πουλάει" στο εξωτερικό (άσχετα αν προμηθευτείς μια κάρτα και κάνεις κανονικά λήψη από ευρωπαϊκή χώρα εκτός της Ελλάδας), πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον δεν υπάρχει αναμετάδοση από κάποιον δορυφόρο πάνω από τις ΗΠΑ.

Τώρα για ΕΡΤ και ΑΝΤ1 νομίζω υπάρχει τρόπος, αλλά δεν γνωρίζω πως.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΝΟΒΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2ΧΡΟΝΙΑ.ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΣΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ.ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΙΟΡΩΦΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΟΠΟΥ ΣΤΟΝ 1 ΟΡΟΦΟ ΘΑ ΜΕΝΕΙ ΕΝΑΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΠΑΝΩ ΕΓΩ.ΝΟΒΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ PVR ΤΗΣ ΝΟΒΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΝΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΑ ΟΡΟΦΟ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΦΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΔΕΚΤΗΣ?ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΤΟΙΧΟΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ PVR ΚΑΙ :cry: ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ?ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΟΥΡΑΣΑ Η ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΝΟΒΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2ΧΡΟΝΙΑ.ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΣΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ.ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΙΟΡΩΦΗ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΟΠΟΥ ΣΤΟΝ 1 ΟΡΟΦΟ ΘΑ ΜΕΝΕΙ ΕΝΑΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΠΑΝΩ ΕΓΩ.ΝΟΒΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.ΕΤΣΙ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ PVR ΤΗΣ ΝΟΒΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΝΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΑ ΟΡΟΦΟ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΦΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΔΕΚΤΗΣ?ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΤΟΙΧΟΙ ΘΑ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ PVR ΚΑΙ :cry: ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ?ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΟΥΡΑΣΑ Η ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

 

Για τέτοια "οικιακή" χρήση που περιγράφεις θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις ένα c@rdsplitt*r (όπου @=a και *=e) κάνε μια google αναζήτηση και θα καταλάβεις τι εννοώ!!! ;) :X

Το ενσύρματο απαιτεί ένα απλό τετράκλωνο τηλεφωνικό πλακέ καλώδιο μεταξύ των δύο αποκωδικοποιητών (ένα ο καθένας). Το ασύρματο αν πρόκειται για όροφο οριακά θα δουλέψει. Άσε που γλυτώνεις και 7€ τον μήνα για το "πατάταPVR" της ακατονόμαστης!!! Σε ένα χρόνο θα έχεις αποσβέσει το μηχάνημα!!!. Αν μάλιστα έλθει και άλλος "συγγενής" σου τότε η συνδρομή μπορεί να γίνει 1/3 ...... Απαιτείται οπωσδήποτε πάντως εγκατάσταση δορυφορικού δέκτη για κάθε χρήστη!!! :!: Α, και από ότι τώρα πρόσεξα έχετε και οι δύο δέκτη άρα μόνο το κόστος του μηχανήματος μοιράσματος θα πληρώσετε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
lete na tin poulisoun telika?

elpizw gia kati kalitero an kai nomizw tha protimousa kamia etairia sindromitikis pou drastiriopoieitai kai se alles xwres....

 

 

Τι εννοείς ? έχει ακουστεί κάτι ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τωρα ακομη φθηνοτερος ο εξοπλισμος PVR

 

http://www.nova.gr/gr/pvr/pvrmay/

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ακομη φθηνοτερος ο εξοπλισμος PVR

 

http://www.nova.gr/gr/pvr/pvrmay/

 

Mε 7,5 ευρώ επιπλέον συνδρομή το μήνα χωρίς κανένα λόγο, δεν αξίζει (για να μην αναφέρουμε όλα τα άλλα μειονεκτήματα που έχει, τα οποία έχουν αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ρε παιδιά 56 ευρώ το μήνα είναι πάρα πολλά έλεος ποιος πληρώνει τόσα εκτος αν βλέπετε tv 24 ώρες, την παλεύουν? εμένα ο τεχνικός 140 ευρώ εγκατάσταση-ρύθμιση μου πήρε για να βλέπω σε astra τα ελεύθερα( γύρω στα 356) τι παραπάνω εχει πια η nova
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 56 ευρώ το μήνα είναι πάρα πολλά έλεος ποιος πληρώνει τόσα εκτος αν βλέπετε tv 24 ώρες, την παλεύουν? εμένα ο τεχνικός 140 ευρώ εγκατάσταση-ρύθμιση μου πήρε για να βλέπω σε astra τα ελεύθερα( γύρω στα 356) τι παραπάνω εχει πια η nova

 

Μια χαρά πρόγραμμα έχει.Δεν μπορείς να το συγκρίνεις ούτε κατά διάνοια με τα free to air.Καθαρά σαν πρόγραμμα εννοώ ξέχωρα από την τιμή.Αν τα συνδυάσεις αυτά τα 2 τότε ναι τα 56€ είναι πάρα πολλά.Παίζει μόνη της όμως η Νόβα βλέπεις και έχει περιθώριο να έχει τόσο υψηλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ο φίλος skatzoxoiros αν και μου είναι άγνωστος οργιάζει στο forum

Ένα μεγάλο μπράβο σου από εμένα. Το μόνο που έχω παρατηρήσει διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες είναι ότι ο dreambox αναβαθμίζεται και μέσω utp καθώς και ότι έχει σελίδα (http) τον οποίο μπορείς να τον κάνεις ότι θες και από μακριά :love: ………… αν και αυτό δεν είναι επί του προκειμένου μάλλον!:X

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι ο φίλος skatzoxoiros αν και μου είναι άγνωστος οργιάζει στο forum

Ένα μεγάλο μπράβο σου από εμένα. Το μόνο που έχω παρατηρήσει διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες είναι ότι ο dreambox αναβαθμίζεται και μέσω utp καθώς και ότι έχει σελίδα (http) τον οποίο μπορείς να τον κάνεις ότι θες και από μακριά :love: ………… αν και αυτό δεν είναι επί του προκειμένου μάλλον!:X

 

To plugin που μάλλον αναφέρεσαι, είναι ομαδική δουλειά της GSF team, εγώ απλώς σας το παρουσίασα. Είναι απολύτως νόμιμο.

Ο Dreambox είναι δορυφορικός δέκτης που τον κάνεις ότι θες, καθώς το λειτουργικό είναι γραμμένο σε linux!

Πολλοί μάλιστα τον χαρακτηρίζουν υπολογιστή και λογικό είναι αφού τα έχει όλα... Σκληρό δίσκο, επεξεργαστή, μητρική, κάρτα δικτυου και πληκτρολόγιο (το τελευταίο για τους πορωμένους)

Όσοι έχουν σκοπό να ασχοληθούνε με τον χώρο της δορυφορικής θα τον ευχαριστηθούνε, μιας και οι δυνατότητές του είναι απεριόριστες!

Εκτός απο τις συνήθεις χρήσεις ενός δορυφορικού δέκτη που είναι η παρακολούθηση δορυφορικών προγραμμάτων, με τον DM μπορείς να κάνεις ακόμη:

Εγγραφή προγράμματος, μεταφορά των εγγραφών στον υπολογιστή για κάψιμο σε DVD, περιήγηση στο ίντερνετ, ακρόαση ιντερνετικών σταθμών, αυτόματο υποτιτλισμό όλων των ξένων ταινιών σε ΟΛΑ τα δορυφορικά κανάλια, να παίξεις παιχνίδια, να, να, να.... θα μπορούσα να γράφω ως το πρωί! :D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

H NOVA εκτος απο το PLAYBOY TV θα προσθεσει και το PRIVATE SPICE μετα απο επικοινωνια που ειχα σημερα με το Customer Care. Τα 2 καναλια θα αρχισουν να εκπεμπουν απο τις 21/6 και μετα δωρεαν για 5 ημερες οπου και θα κωδικοποιηθουν και για να τα παρακολουθησουμε θα πρεπει να πληρωσουμε extra. Επισης απο Σεπτεμβριο θα δημιουργηθουν υποπακετα. Ταδε εφη customer care σημερα στις 13:00 μμ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...