Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα άκουσα ότι οι βαθμοί θα ανακοινωθούν την Πέμπτη.Καλά αποτελέσματα σε όλους...:D

 

Αν όλα πάνε καλά, την Πέμπτη θα έχουμε τους βαθμούς...Ευχαριστούμε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς ποιό Μαθηματικό Τμήμα είναι καλύτερο στην Ελλάδα (Από άποψη καθηγητών, υποδομών, συγγραμάτων);Αν πάντως πάρω ως δεδομένο τους βαθμούς πρόσβασης σίγουρα αναδεικνύεται το Μαθηματικό Αθήνας αλλά απ'ότι φαντάζομαι συντρέχουν και άλλοι λόγοι που το συγκεκριμένο τμήμα έχει συγκριτικά την υψηλότερη βαθμολογια.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρη,νομίζω ο μαθηματικός μου μας είπε αυτό που είναι στα Γιάννενα.Χωρίς σιγουριά βέβαια.Δεν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ακουσει οτι τα καλυτερα τμηματα θετικων επιστημων ειναι του ΑΠΘ... αλλα δεν ειμαι και σιγουρος. ολα καλα ειναι μωρε, σιγα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς ποιό Μαθηματικό Τμήμα είναι καλύτερο στην Ελλάδα (Από άποψη καθηγητών, υποδομών, συγγραμάτων);Αν πάντως πάρω ως δεδομένο τους βαθμούς πρόσβασης σίγουρα αναδεικνύεται το Μαθηματικό Αθήνας αλλά απ'ότι φαντάζομαι συντρέχουν και άλλοι λόγοι που το συγκεκριμένο τμήμα έχει συγκριτικά την υψηλότερη βαθμολογια.

 

Καλυτερο μαθημαικο ειναι στα γιαννενα, αλλα σου προτινω να πας αθηνα η θεσσαλονικη διοτι ειναι πιο ευκολα και θα τελιωσεις σε λιγοτερα χρονια οποτε θα προλαβεις περισσοτερους διαγωνισμους του ασεπ για να μπορεσεις να διοριστεις πιο ευκολα.

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερο μαθημαικο ειναι στα γιαννενα, αλλα σου προτινω να πας αθηνα η θεσσαλονικη διοτι ειναι πιο ευκολα και θα τελιωσεις σε λιγοτερα χρονια οποτε θα προλαβεις περισσοτερους διαγωνισμους του ασεπ για να μπορεσεις να διοριστεις πιο ευκολα.

 

:lol: πολυ μακρια τον πηγες... μεχρι και καθηγητη δημοσιου τον εκανες :D

Link to comment
Share on other sites

Δε μας είπες πως τα πήγες όμως... :@)

 

Αν είναι σωστά όσα μου έιπαν βγάζω στο 2ο πεδίο 15.996 μόρια,και στο 3ο 16592 μόρια. Έγραψα βιολ κατ. 16,2

βιολ γεν. 17,1

φυσική 13

μαθηματικά κατ. 14,2

χημεία 17,8

έκθεση 16,7

Γενικώς ευχαριστημένη είμαι,οι βιολογίες μου ήρθαν χαμηλότερα απ ότι περίμενα και τα μαθηματικά με την έκθεση περισσότερο απ ότι περίμενα... :D

Περιμένω τώρα να τα επιβεβαιώσω!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σωστά όσα μου έιπαν βγάζω στο 2ο πεδίο 15.996 μόρια,και στο 3ο 16592 μόρια. Έγραψα βιολ κατ. 16,2

βιολ γεν. 17,1

φυσική 13

μαθηματικά κατ. 14,2

χημεία 17,8

έκθεση 16,7

Γενικώς ευχαριστημένη είμαι,οι βιολογίες μου ήρθαν χαμηλότερα απ ότι περίμενα και τα μαθηματικά με την έκθεση περισσότερο απ ότι περίμενα... :D

Περιμένω τώρα να τα επιβεβαιώσω!

 

εχεις ενα ψιλοπροβληματακι ή μου φαινεται??!?!

χημεια 17,8 και εκθεση 16,7???!

και μετα φυσικη 13!

εισαι ανισορροπη (με την καλη εννοια :rolleyes: )

 

καλη επιτυχια στην προσβαση σου :D

Link to comment
Share on other sites

Όντως η χημεία ήτανε δύσκολη αλλά έγραψες....

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο προγράμματάκι που του δίνεις τους βαθμούς που εγγράψες και σου βγάζει τα μόρια... ( έχει ξαναναφερθεί και έχει δοθεί το σχετικό link αλλά ψάχνω και δεν το βρίσκω...)

το έχει κανείς ευκαιρο;

 

 

http://www.neodynamiko.gr/moria.xls

Του Θεού να γίνεται :!: e-Κιμωλία...εργαλείο εκπαίδευσης
Link to comment
Share on other sites

Έρώτηση:Καλό το άγχος των πανελλήνίων αλλά κανείς από εδώ μέσα Αθηναίος πήγε ENVY χθες που γινόταν χαμός??Σχεδόν όλα τα σχολεία καναν εκδήλωση για το τέλος της χρονιάς
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εγώ έχω ενδοιασμούς ως προς την ώρα ανακοίνωσης των βαθμών;;;

Πήρα τηλέφωνο στο λύκειο και είπαν πως στις 12 θα αρχίσει ο έλεγχος, ενώ η ανάρτηση των βαθμολογιών έξω από τα σχολεία μπορεί και αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

α φανταζομαι τι θα γινε στο envy.... κ εμεις ειχαμε χορο, αλλα δεν πηγα!!

 

Σιγουρα θα αρχισουν να βγαινουν οι βαθμοι μετα τις 12, μην περιμενετε κ 113 νταν... αφου θα πρεπει να κανουν ελεγχο κλπ. παντως απο καποιον καθηγητη που σε συμπαθουσε, ολο κ κατι μπορεις να μαθεις, αν τον δεις! ειδικα αν το μαθημα του το εδινες πανελλαδικα, που αν ειναι "σοβαρος" σιγουρα θα εχει κοιταξει πως τα πηγαν οι μαθητες του πανω κατω!!! κ ολο κ καποιους θα θυμαται!!! αλλα αφου ειπαν 12, εγω σας λεω 1 να τα περιμενουμε και αν!!! οπως με τα θεματα των εξετασεων, που αρχιζαμε δηθεν 8.30 κ παντα ερχονταν ομως στις 9....!!!!!

Here's the chance of life, get ready, set, fly high.

Above the fear of your mind, go for it.

It's hit or miss, too late for you to quit.

You gotta show 'em how bad you really want this...

barbie1.wordpress.com ....my little little blog!!

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερο μαθημαικο ειναι στα γιαννενα, αλλα σου προτινω να πας αθηνα η θεσσαλονικη διοτι ειναι πιο ευκολα και θα τελιωσεις σε λιγοτερα χρονια οποτε θα προλαβεις περισσοτερους διαγωνισμους του ασεπ για να μπορεσεις να διοριστεις πιο ευκολα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, δε με νοιάζει να είναι εύκολο το τμήμα.

Θέλω να ασχοληθώ σοβαρά με το αντικείμενο, δε θέλω απλά να τελείωσω. Απ'ότι έχω υπολογίσει, στις πανελλήνιες βγάζω περίπου 19000 μόρια (και στα 3 πεδία), μπορεί και λίγο πιο πάνω. Και θέλω να πάω μαθηματικό επειδή πιστεύω πως μ'αρέσει περισσότερο από ιατρική ή πολιτικών μηχανικών.

Πάντως αυτό που έχω ακούσει και εγώ για τα Γιάννενα, είναι ότι ναι μεν είναι δύσκολο το τμήμα, αλλά αυτό οφείλεται κατά μεγάλο μέρος και στην ιδιαιτερότητα των καθηγητών (έχω ακούσει δηλ. ότι είναι λίγο ψωνισμένοι με την πάρτη τους και το παίζουν αυθεντίες).

 

Πάντως ένα παιδί που είναι Μαθηματικό Ιωαννίνων μου λέει ότι από άποψη ποιότητας και υποδομών είναι καλύτερο το Μαθηματικό Κρήτης, στο οποίο μπορείς αργότερα να βρεις περισσότερες ευκαιρίες για να μη γίνεις απλώς καθηγητής απ'ότι στα υπόλοιπα πανεπιστήμια.

Link to comment
Share on other sites

12 θα τα πάρουνε στα σχολεία?Μήπως 12 θα γίνει η συνέντευξη αλλά οι διευθυντές τα έχουνε πάρει νωρίτερα...?

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, δε με νοιάζει να είναι εύκολο το τμήμα.

Θέλω να ασχοληθώ σοβαρά με το αντικείμενο, δε θέλω απλά να τελείωσω. Απ'ότι έχω υπολογίσει, στις πανελλήνιες βγάζω περίπου 19000 μόρια (και στα 3 πεδία), μπορεί και λίγο πιο πάνω. Και θέλω να πάω μαθηματικό επειδή πιστεύω πως μ'αρέσει περισσότερο από ιατρική ή πολιτικών μηχανικών.

Πάντως αυτό που έχω ακούσει και εγώ για τα Γιάννενα, είναι ότι ναι μεν είναι δύσκολο το τμήμα, αλλά αυτό οφείλεται κατά μεγάλο μέρος και στην ιδιαιτερότητα των καθηγητών (έχω ακούσει δηλ. ότι είναι λίγο ψωνισμένοι με την πάρτη τους και το παίζουν αυθεντίες).

 

Πάντως ένα παιδί που είναι Μαθηματικό Ιωαννίνων μου λέει ότι από άποψη ποιότητας και υποδομών είναι καλύτερο το Μαθηματικό Κρήτης, στο οποίο μπορείς αργότερα να βρεις περισσότερες ευκαιρίες για να μη γίνεις απλώς καθηγητής απ'ότι στα υπόλοιπα πανεπιστήμια.

 

Κοίτα φίλε εγω θα σου πω απλά ότι αν βγάζεις 19000 μόρια καλύτερα να διαλέξεις κάτι πιο σίγουρο απότι το μαθηματικό γιατι γνωρίζω πολλά παιδιά που έχουν μετανιώσει την επιλογή τους!Εξάλλου καλύτερα να μετανοιώνεις που σπούδασες Γιατρός ή μηχανικος παρα να μετανοιώνεις που μπήκες μαθηματικός !!!!Αποψή μου Βεβαια αν σε ενδιαφέρει πραγματικά το αντικείμενο ασχολείσου αλλά οι περισσότεροι φτύνουν αίμα μέχρι να πάρουν το πτυχιο αν το πάρουν ποτε!!!!!!!!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα ψιλοπροβληματακι ή μου φαινεται??!?!

χημεια 17,8 και εκθεση 16,7???!

και μετα φυσικη 13!

εισαι ανισορροπη (με την καλη εννοια :rolleyes: )

 

καλη επιτυχια στην προσβαση σου :D

 

Ναι,ομολογώ ότι κι εγώ παρατήρησα ότι με δέρνει μια ψιλοανωμαλία!:wacko:

Η αλήθεια είναι ότι έκθεση ήξερα ότι είχα γράψει καλά αλλά δεν περίμενα και τόσο! :)

Καλά,άμα δεν έγραφα και χημεία θα αυτοκτονούσα!Ήταν το μόνο μάθημα που μου άρεσε πολύ και είχα ξεσκιστεί στο διάβασμα όλη τη χρονιά!

Τώρα περιμένω να τσεκάρω τους βαθμους,και μετά...ΒΑΣΕΙΣ!;)

Πάντως ελπίζω να περάσω εκεί που θέλω,έχω περίπου 550 μόρια παραπάνω...Anyway,θα δούμε!

 

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!:up:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα φίλε εγω θα σου πω απλά ότι αν βγάζεις 19000 μόρια καλύτερα να διαλέξεις κάτι πιο σίγουρο απότι το μαθηματικό γιατι γνωρίζω πολλά παιδιά που έχουν μετανιώσει την επιλογή τους!Εξάλλου καλύτερα να μετανοιώνεις που σπούδασες Γιατρός ή μηχανικος παρα να μετανοιώνεις που μπήκες μαθηματικός !!!!Αποψή μου Βεβαια αν σε ενδιαφέρει πραγματικά το αντικείμενο ασχολείσου αλλά οι περισσότεροι φτύνουν αίμα μέχρι να πάρουν το πτυχιο αν το πάρουν ποτε!!!!!!!!

 

Με έβαλες ξανά στο ίδιο δίλημμα που έχω εδώ και καιρό τώρα. Ευχαριστώ για τις συμβουλές πάντως. Και στο φιλικό μου περιβάλλον τα ίδια μου λένε (δεν είναι ειρωνεία).

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλες ξανά στο ίδιο δίλημμα που έχω εδώ και καιρό τώρα. Ευχαριστώ για τις συμβουλές πάντως. Και στο φιλικό μου περιβάλλον τα ίδια μου λένε (δεν είναι ειρωνεία).

 

Φίλε μου,κάνε αυτό που λέει η καρδιά σου.Απλά να είσαι προετοιμασμένος για τις συνέπειες,και ικανός να τις αποφύγεις.

 

Ξέρω άτομο που μπήκε στο Μαθηματικό με 19500.

 

Αν δείξεις το ταλέντο/κλίση στην σχολή,οι καθηγητές σου θα σου δώσουν την δυνατότητα για νέους δρόμους (εξωτερικό κτλ)

 

Κάνε αυτό που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Με έβαλες ξανά στο ίδιο δίλημμα που έχω εδώ και καιρό τώρα. Ευχαριστώ για τις συμβουλές πάντως. Και στο φιλικό μου περιβάλλον τα ίδια μου λένε (δεν είναι ειρωνεία).

 

Αφου εχεις τοσα πολλα μορια περνα σε μια αλη σχολη που να εχει πιο καλη επαγγελματικη αποκατασταση και εχει αρκετα και απο μαθηματικα. Εγω θα σου προτινα να πας ηλεκτρολογων μηχανικων και μηχανικων Η/Υ στην Αθηνα ειναι παρα πολυ καλη σχολη και εχει και πολλα μαθηματικα και φυσικη.

 

Ξανα σκεψου το παντος γιατι εχεις βγαλει ενα πολη μεγαλο βαθμο και πας σε μια σχολη που δεν θα σε βοηθηση για μετα. επισης σκεψου και οικονομκα αμα θελεις λογιστικης και χρηματοοικονομικης στην αθηνα και στη θεσσαλονικη ειναι καλες σχολες και εχουν και πολλα μαθηματικα μεσα.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο:D :D

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,κάνε αυτό που λέει η καρδιά σου.Απλά να είσαι προετοιμασμένος για τις συνέπειες,και ικανός να τις αποφύγεις.

 

Ξέρω άτομο που μπήκε στο Μαθηματικό με 19500.

 

Αν δείξεις το ταλέντο/κλίση στην σχολή,οι καθηγητές σου θα σου δώσουν την δυνατότητα για νέους δρόμους (εξωτερικό κτλ)

 

Κάνε αυτό που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θέλεις.

 

Το οτι εχεις βγαλει μεγαλο βαθμο δεν σημαινει και οτι θα εισαι και μεσα στη σχολη εξισου καλος (συνηθως ετσι γινετε αλλα δεν ειναι σιγουρο αυτο) διοτι τα πραγματα στο σχολειο ειναι τελιως διαφορετικα απο το πανεπιστημιο. Ξερω ατομο που περασαν πρωτα σε μια σχολη αλλα μετα δεν εκαναν τπτ μεσα και αλλη που περασαν τελευταιοι και ειναι πολη καλη στη σχολη τους!!!!

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...