Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αι σιχτιρ... την πεμπτη θα μας πουνε μηπως και αλλη μερα... μας τα χουν κανει τσουρεκια...

 

επισης, ξεκινισανε τις γνωστες μλκιες... ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ και ******ες... το 2005 λεγανε "εως και 1.000 μορια κατω" και τελικα ανεβηκαν! ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι σωστο κι αυτο,δεν προκειται να αλλαξει κατι,αλλα τουλαχιστον θα μαθουμε περασαμε δεν περασαμε,που κτλ! να φυγει το αγχος!

κι οταν μας πανε απο μερα σε μερα,ειναι λιγο ψυχοφθορο!:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε παιδιά λίγο υπομονή χρειάζεται... Ότι έγινε έχει τελειώσει πλέον...Δεν αλλάζει τίποτα... Καλή τύχη σε όλους μας! :)
AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

Αι σιχτιρ... την πεμπτη θα μας πουνε μηπως και αλλη μερα... μας τα χουν κανει τσουρεκια...

 

επισης, ξεκινισανε τις γνωστες μλκιες... ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ και ******ες... το 2005 λεγανε "εως και 1.000 μορια κατω" και τελικα ανεβηκαν! ...

 

στις υψηλοβαθμες σχολες θα θπαρξουν αυξομειωσεις.δεν νομιζω να δουμε ανοδο πανω απο 200 μορια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στις υψηλοβαθμες σχολες θα θπαρξουν αυξομειωσεις.δεν νομιζω να δουμε ανοδο πανω απο 200 μορια

Υψηλόβαθμες εννοείς από πόσο και πάνω? 17000?

Εγώ πιστεύω ότι η μεγάλη μαχη θα γίνει από 10000-15000...

Από εκεί και πάνω πιστεύω θα έχουμε μικρές αυξομειώσεις... ;)

AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

Υψηλόβαθμες εννοείς από πόσο και πάνω? 17000?

Εγώ πιστεύω ότι η μεγάλη μαχη θα γίνει από 10000-15000...

Από εκεί και πάνω πιστεύω θα έχουμε μικρές αυξομειώσεις... ;)

 

17500-18000 kai pano

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, αποκλείεται να ανέβουν πάνω από 500-1.000 μόρια... Που θα πάνε στο κάτω κάτω. Πέρισυ έγινε σφαγή αν ανέβουν και πάρα πολύ, φέτος θα μπουν, του χρόνο μόνο οι μαθητές του 20... Άσε που παίζει ρόλο και η ζήτηση σε μια σχολή, αλλά γενικά για να είσαι σίγουρος πως θα μπεις σε μια σχολή πρέπει να έχεις περίπου 1.000 μόρια πάνω...
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 1000 ΜΟΡΙΑ ΠΑΝΩ.....

 

Μα δεν ισχυει κατι τετοιο για ολες τις σχολες (τουλαχιστον οχι για τις υψηλοβαθμες 17500+)

 

Νομιζω οτι αν καποιος ειναι 400-500 μορια πανω τοτε κατα 99% ειναι μεσα...

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Mias kai lete gia vaseis ego persi eixa valei politexneia kai to MIXANIKON DIAXEIRISEIS ENERGEIAKON PORON meta apo to opoio tha epairna metagrafi stous mixanologous.Eixa 1500 peripou moria parapano kai telika to exasa gia 24 moria....:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Min theoreite tipota sigouro....ta themata otane eukola kai den kserete ti tha ginei....

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Min theoreite tipota sigouro....ta themata otane eukola kai den kserete ti tha ginei....

 

ποιος σου ειπε οτι ηταν ευκολα? Ηταν προσιτά για να γραψεις πανω απο την βαση, επομενως μάλλον θα ανεβουν οι σχολες των 10.000-15.000

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Koita kapoios pou eixe diavasei sovara mporouse na grapsei toulaxiston mathimatika 15 kai fisiki pano apo 15....sxetika me persi itane ligo pio eukola,ego edosa kai persi gia auto sto leo...

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mias kai lete gia vaseis ego persi eixa valei politexneia kai to MIXANIKON DIAXEIRISEIS ENERGEIAKON PORON meta apo to opoio tha epairna metagrafi stous mixanologous.Eixa 1500 peripou moria parapano kai telika to exasa gia 24 moria....:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Min theoreite tipota sigouro....ta themata otane eukola kai den kserete ti tha ginei....

για αυτο το λογο ανεβηκε τοσο.οι αντιστοιχιες των τμηματων αλλαξαν περσυ.καποιο που θεωρουνται <<εξυπνοι>> ειπαν πω πω περναω με μεταγραφη στους μηχανολογους ακουσον ακουσον με 14430 (βαση 2005) μορια περναω σε σχολη με 18600+,ασε τους αλλους τους μλκ να διαβαζουν για να βγαλουν 18600.ελα ομως που το ιδιο σκεφτηκαν και εκατονταδες αλλοι υποψηφιοι ,και η βαση ανεβηκε 1500 μορια...θα φανει σκληρο αλλα ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ και εσυ και οσοι αλλοι ειχαν αυτη την ιδεα αλλα δεν τουσ βγηκε.νομιζεις οτι και να περναγες θα μπορουσες να την βγαλεις την σχολη?δεν νομιζω ....θα τα ειχες κιολας παρατησει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωπα, ωπα, για καθηστε λιγο τωρα.. εγω περσι εχασα τους μηχανολογους πατρας για 250 μορια και του βολου για 100 κατι . πως ειναι δυνατον καποιος που εχει μεσο η οτι αλλο να μπει ενω εγω οχι . ειπαμε το ελληνικο συστημα ειναι αναξιοκρατικο, αλλα και μονο με βαση την συνειδηση να το δεις αυτος που γραφει καλυτερα αξιζει περισσοτερο να μπαινει στην σχολη και οχι το καθε κουτσαβακι που διαθετει μεσο . τι παει να πει εχει αναγκη ? δεν ξερω τετοια λεξη στις πανελληνιες εγω . οταν στην ιατρικη αθηνας υπαρχουν ατομα που δηλωνουν οτι πασχουν απο καρκινο( κτυπατε οχι ενα, χιλια ξυλα ! ) κατι περιεργο συμβαινει . οι μεταγραφες τετοιου ειδους υπαρχουν για ατομα που πραγματικα σφυζουν απο αναγκη για να βρισκονται κοντα στους δικους τους . ευτυχως αυτη την στιγμη διαθετο το μεγαλυτερο αγαθο που θα μπορουσα να διαθετω και δεν χρειαζομαι τετοια μεταγραφη . για ολους τους αλλους δεν υπαρχει αναγκη, υπαρχει απουσια τσιπας και σεβασμου προς τον αλλο που διαβαζε 2 χρονια για να μπει σε μια σχολη που θελει . η λογικη μου ειναι απλη . γραφεις κυριε ? μπες οπου θες και ας μην εισαι ο καλυτερος . δεν γραφεις ? δεν μπαινεις . δεν ειπα οτι δεν αξιζεις απλα καποιος αλλος ηταν πιο μαγκας, πιο κολοφαρδος η δεν ξερω εγς τι αλλο και μπηκε αντι για σενα.. και οχι, δεν ειμαι κομπλεξικος, ειμαι απλα εκνευρισμενος με ατομα που παιρνουν μεταγραφες χωρις να εχουν τους μικρους αρχηγους(******* !) να την στηριξουν ! αντε καλα αποτελεσματα σε ολους και να διευκρινισω οτι δεν εχω τιποτα με κανεναν σας απο δω μεσα !
Link to comment
Share on other sites

ωπα, ωπα, για καθηστε λιγο τωρα.. εγω περσι εχασα τους μηχανολογους πατρας για 250 μορια και του βολου για 100 κατι . πως ειναι δυνατον καποιος που εχει μεσο η οτι αλλο να μπει ενω εγω οχι . ειπαμε το ελληνικο συστημα ειναι αναξιοκρατικο, αλλα και μονο με βαση την συνειδηση να το δεις αυτος που γραφει καλυτερα αξιζει περισσοτερο να μπαινει στην σχολη και οχι το καθε κουτσαβακι που διαθετει μεσο . τι παει να πει εχει αναγκη ? δεν ξερω τετοια λεξη στις πανελληνιες εγω . οταν στην ιατρικη αθηνας υπαρχουν ατομα που δηλωνουν οτι πασχουν απο καρκινο( κτυπατε οχι ενα, χιλια ξυλα ! ) κατι περιεργο συμβαινει . οι μεταγραφες τετοιου ειδους υπαρχουν για ατομα που πραγματικα σφυζουν απο αναγκη για να βρισκονται κοντα στους δικους τους . ευτυχως αυτη την στιγμη διαθετο το μεγαλυτερο αγαθο που θα μπορουσα να διαθετω και δεν χρειαζομαι τετοια μεταγραφη . για ολους τους αλλους δεν υπαρχει αναγκη, υπαρχει απουσια τσιπας και σεβασμου προς τον αλλο που διαβαζε 2 χρονια για να μπει σε μια σχολη που θελει . η λογικη μου ειναι απλη . γραφεις κυριε ? μπες οπου θες και ας μην εισαι ο καλυτερος . δεν γραφεις ? δεν μπαινεις . δεν ειπα οτι δεν αξιζεις απλα καποιος αλλος ηταν πιο μαγκας, πιο κολοφαρδος η δεν ξερω εγς τι αλλο και μπηκε αντι για σενα.. και οχι, δεν ειμαι κομπλεξικος, ειμαι απλα εκνευρισμενος με ατομα που παιρνουν μεταγραφες χωρις να εχουν τους μικρους αρχηγους(******* !) να την στηριξουν ! αντε καλα αποτελεσματα σε ολους και να διευκρινισω οτι δεν εχω τιποτα με κανεναν σας απο δω μεσα !

 

για μενα η μονη περιπτωση που καποιος αξιζει μια μεταγραφη ειναι ειτε οταν εχει ο ιδιος οποιοδηποτε προβλημα θγειας η οι γονεις του ειτε οταν εχει χασει καποιον απο τους δυο του γονεις.ειδικα στην πρωτη περιπτωση δεν πρεπει καν να δινει εξετασειςκαι να περναει οπου θελει.τωρα οσο αναφορα τους πολυτεκνους αν οντως αντιμετωπιζουν οικονομικο προβλημα καλως να γινει η μεταγγραφη.υπαρχουν ομως περιπτωσεις που μια πολυτεκνοι οικογενεια δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα οικονομικης φυσης και τα παιδια τουσ περνουν μεταγραφη και σαν να μην εφτανε αυτο, οι ιδιοι <<αποροι>> γονεις

στη συνεχεια νοικιαζουν στον κανακαρη τους σσπιτι γιν να μενει μονος του και να μην ενοχλειται.ξερω πολλες τετοιες περιπτωσεις και αυτο ειναι πολυ εκνευριστικο πιστεψτε με!νομιζω οτι μιλαω αντικειμενικα.Στο κατω και εγω που σπουδαζω θεσσαλονικη και δεν ειχαν οι γονεις μου την δυνατοτητα να μου πληρωνουν και φροντιστηριο (γιατι ηδη πληρωναν ενοικιο κα χιλια δυο αλλα) πρεπει με την λογικη αυτη να μεταχειριστω εθνοικοτερα ως προς την βαθμολογια σε σχεση με τους αλλους που ειχαν τη βοηθεια του φροντηστηριου ,πραγμα που δεν γινεται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως οπως ειχα πει και σε ενα αλλο παιδι που σκεφτεται να περασει μηχανολογους πατρας, αν τελικα το αποφασισεις στειλε π.μ. γιατι ειναι ο κολλητος μου και θα σε βοηθησει !
Link to comment
Share on other sites

Μας πείραξαν οι πολύτεκνοι και οι καρκινοπαθείς αλλά για τα παιδιά που περνάνε σε ιατρικές και νομικές επειδή είναι αθλητές δεν λέει κανείς τίποτα... Ας έχουν μέσο για ΤΕΦΑΑ αλλά πώς γίνεται κάποιος που γράφει 6 βιολογία κατεύθυνσης να σπουδάζει ιατρική μόνο και μόνο επειδή ήταν στην Εθνική ομάδα πόλο? Έλεος...
Seeing the good meme si tout va si mal...
Link to comment
Share on other sites

Πες τα χρυσόστομε, και εγώ ξέρω άτομο που πανελλήνιες έβγαλε κάτω από 5.000 μόρια και λόγω αθλήματος μπήκε παιδαγωγικό Θεσ/νίκης!
Link to comment
Share on other sites

Είχα συμμαθήτρια το ΄97 αθλήτρια , γνωστή , μπήκε που λέτε έτσι στην Ιατρική.

Το' μαθε νωρίς, πριν τελειώσουμε καν τις ενδοσχολικές... και ... δεν πάταγε να γράψει, φέρνοντας σε τρομερά δύσκολη θέση τους καθηγητές... Ε το πήρε λίγο εκβιαστικά το απολυτήριο... και στις συνεντεύξεις το παίζει φοιτήτρια, αποσιωπώντας το γεγονός ότι δεν έδωσε καν... Αχ έγινα κακιά βραδιάτικα...

 

Αλλά αν δεν σας το 'λεγα, θα ' σκαγα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...