Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι αυτό σου λεω να βελτιωθείς όσο μπορείς. Δεν ξέρω αν κόβουνε 1 ή 2 στα 100 για ορθογραφικά μιας και είναι και στην κρίση του διορθωτή. Πάντως ακόμα και στους μαθητές χωρίς υψηλούς στόχους, έλεγαν σε σχολείο και φροντιστήριο ότι και να έγραφαν να είναι ορθογαφημένα το δυνατόν...

 

...νομίζω είναι 1/2 μόριο. Δεν είναι πολύ, αλλά φασούλι φασούλι γεμίζει το σακούλι! :p Μισό από δω, μισό από εκεί, θα μαζευτούν τα 5 μόρια (ένας βαθμός) και θα τραβάς τα μαλλιά σου!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...νομίζω είναι 1/2 μόριο. Δεν είναι πολύ, αλλά φασούλι φασούλι γεμίζει το σακούλι! :p Μισό από δω, μισό από εκεί, θα μαζευτούν τα 5 μόρια (ένας βαθμός) και θα τραβάς τα μαλλιά σου!:)

 

1/2 μόριο το ορθογραφικό. Αλλά αν κάνεις μόνο ένα. Αν είναι κανείς μ£%$/$$ θα σου βρει 20:X... Και δεν είναι μάθημα που γράφεις 19-20 ώστε να μην σε πειράζει και η παραμικρή απώλεια!

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα πέρσι. Πέρασα εκεί που ήθελα!

Που περασες? :rolleyes:

 

Υπαρχει κανεις αλλος για ΗΜΜΥ ΕΜΠ?

Να προτιμισω το ΕΜΠ ή το ΑΠΘ?

.:C E S S N A:.

http://www.alaskastock.com/Pix/302/FP/302FP_DY0034_001_T.JPG

Link to comment
Share on other sites

Που περασες? :rolleyes:

 

Υπαρχει κανεις αλλος για ΗΜΜΥ ΕΜΠ?

Να προτιμισω το ΕΜΠ ή το ΑΠΘ?

 

Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

 

Για την τελευταία σου ερώτηση προτίμησε Αθήνα. Οι σχολές της Θεσ/νίκης είναι πάντα ένα επίπεδο κάτω από τις αντίστοιχες των Αθηνών. Ο μόνος λόγος για να πας Θεσ/νίκη είναι ότι περνάς πολύ πιο εύκολα μαθήματα και ότι είναι πιο κατανοητά και απλά.

Βέβαια έχει σημασία και που μένεις τώρα και τι σε βολεύει...;)

Link to comment
Share on other sites

Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

 

Για την τελευταία σου ερώτηση προτίμησε Αθήνα. Οι σχολές της Θεσ/νίκης είναι πάντα ένα επίπεδο κάτω από τις αντίστοιχες των Αθηνών. Ο μόνος λόγος για να πας Θεσ/νίκη είναι ότι περνάς πολύ πιο εύκολα μαθήματα και ότι είναι πιο κατανοητά και απλά.

Βέβαια έχει σημασία και που μένεις τώρα και τι σε βολεύει...;)

ειναι καλη η σχολη που περασες??? Σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα να περασω εκει που εισαι και εσυ. πες μου λιγα πραγματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

 

Για την τελευταία σου ερώτηση προτίμησε Αθήνα. Οι σχολές της Θεσ/νίκης είναι πάντα ένα επίπεδο κάτω από τις αντίστοιχες των Αθηνών. Ο μόνος λόγος για να πας Θεσ/νίκη είναι ότι περνάς πολύ πιο εύκολα μαθήματα και ότι είναι πιο κατανοητά και απλά.

Βέβαια έχει σημασία και που μένεις τώρα και τι σε βολεύει...;)

 

Δε νομίζω φίλε μου... Είμαι χημικός μηχανικός στο ΑΠΘ κι ένας φίλος μου πέρασε εδώ και πήγε με μεταγραφή στο ΕΜΠ. Απ'ότι ο ίδιος λέει είναι πολύ πιο εύκολα εκεί. Δεν ξέρω για άλλες σχολές, πάντως για τη δική μου έτσι ξέρω!:) :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλη η σχολη που περασες??? Σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα να περασω εκει που εισαι και εσυ. πες μου λιγα πραγματα...

 

Καλή είναι:cool: ... Όπως μας λένε είναι η Νο 1 σχολή επιστημών οργάνωσης και διοίκησης στην Ελλάδα:D :p ...

 

Σοβαρά τώρα δεν ξέρω να σου πω πολλά πράγματα μιας και είμαι λίγους μήνες. Γνωρίζω όμως ότι έχει σχεδόν σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση και πολλές επαγγελματικές διεξόδους. Είναι ακόμα ακόρεστο επάγγελμα. Δεν είναι τυχαίο που το 95% όσων αποφοιτούν βρίσκουν κάποιου είδους σχετική δουλεία στους πρώτους 6 μήνες.

Όσον αφορά τα μαθήματα συνδυάζονται θεωρητικού περιεχομένου με πρακτικού αλλά και αποκτάς πολλές γνώσεις πάνω σε υπολογιστή. Βέβαια ξεκινάμε με τα σχετικά απλά όπως Word, Excel, Power Point αλλά κάνουμε μέχρι και προγράμματα σχεδίασης ιστοσελίδων, Photoshop, S.P.S.S. (λογιστικό) κλπ.

Πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ: http://www.mbc.aueb.gr

Ωστόσο ρίξε και μια ματιά εδώ: http://www.aueb.gr μήπως σε ενδιαφέρει περισσότερο κάποιο άλλο τμήμα του πανεπιστημίου.

 

Πες μου να σε βοηθήσω σε οτιδήποτε άλλο χρειαστείς.

Και φυσικά αν περάσεις τελικά!:D

 

Φίλε Villis δεν ξέρω για χημικούς μηχανικούς. Για ιατρική, νομική (αλλά και τις αντίστοιχες σχολές του πανεπιστημίου Μακεδονίας που έχουν σχέση με οικονομικά) μου έχουν πει ότι είναι σημαντικά ευκολότερα.

Χαρακτηριστικά μου ανέφεραν μάθημα που στη Νομική Αθηνών γίνεται στο 1ο εξάμηνο, στης Θεσ/νίκης γίνεται στο 3ο.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι:cool: ... Όπως μας λένε είναι η Νο 1 σχολή επιστημών οργάνωσης και διοίκησης στην Ελλάδα:D :p ...

 

Σοβαρά τώρα δεν ξέρω να σου πω πολλά πράγματα μιας και είμαι λίγους μήνες. Γνωρίζω όμως ότι έχει σχεδόν σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση και πολλές επαγγελματικές διεξόδους. Είναι ακόμα ακόρεστο επάγγελμα. Δεν είναι τυχαίο που το 95% όσων αποφοιτούν βρίσκουν κάποιου είδους σχετική δουλεία στους πρώτους 6 μήνες.

Όσον αφορά τα μαθήματα συνδυάζονται θεωρητικού περιεχομένου με πρακτικού αλλά και αποκτάς πολλές γνώσεις πάνω σε υπολογιστή. Βέβαια ξεκινάμε με τα σχετικά απλά όπως Word, Excel, Power Point αλλά κάνουμε μέχρι και προγράμματα σχεδίασης ιστοσελίδων, Photoshop, S.P.S.S. (λογιστικό) κλπ.

Πληροφορίες μπορείς να βρεις εδώ: http://www.mbc.aueb.gr

Ωστόσο ρίξε και μια ματιά εδώ: http://www.aueb.gr μήπως σε ενδιαφέρει περισσότερο κάποιο άλλο τμήμα του πανεπιστημίου.

 

Πες μου να σε βοηθήσω σε οτιδήποτε άλλο χρειαστείς.

Και φυσικά αν περάσεις τελικά!:D

 

Φίλε Villis δεν ξέρω για χημικούς μηχανικούς. Για ιατρική, νομική (αλλά και τις αντίστοιχες σχολές του πανεπιστημίου Μακεδονίας που έχουν σχέση με οικονομικά) μου έχουν πει ότι είναι σημαντικά ευκολότερα.

Χαρακτηριστικά μου ανέφεραν μάθημα που στη Νομική Αθηνών γίνεται στο 1ο εξάμηνο, στης Θεσ/νίκης γίνεται στο 3ο.:)

σε ρωτησα γιατι ή εκει θα περασω ή οργανωση και διοικηση επιχειρησεων. ειμαι μπερδεμενος και δεν ξερω τι να επιλεξω. ειδικα εγω ειμαι απο θεσσαλονικη, και μαρκετινγκ εχει μονο αθηνα και εδεσσα. ξερεις καθολου τις διαφορες μεταξυ των 2 σχολων???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

θέλω τις σημειώσεις για δύο ποιήματα στο μάθημα των κειμένων.

όποιος έχει κρατήσει από την παράδοση και μπορεί, να κάνει μία αντιγραφή.

είναι για τα ακόλουθα.

1) [ο καιόμενος] σελ 20

2) [ο στρατιώτης ποιητής] σελ 23

 

ευχαριστώ:O

Link to comment
Share on other sites

σε ρωτησα γιατι ή εκει θα περασω ή οργανωση και διοικηση επιχειρησεων. ειμαι μπερδεμενος και δεν ξερω τι να επιλεξω. ειδικα εγω ειμαι απο θεσσαλονικη, και μαρκετινγκ εχει μονο αθηνα και εδεσσα. ξερεις καθολου τις διαφορες μεταξυ των 2 σχολων???

 

Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα 2 ήμουν κυρίως και διάλεξα το 1ο γιατί έχει περισσότερο πρακτικά χωρίς να υστερεί στα θεωρητικά σε σχέση με την Οργάνωση και Διοίκηση.

Δεν ξέρω τις διαφορές. Όπως και να έχει αλλιώς να είσαι απόφοιτος του Πα.Μακ. και αλλιώς του Ο.Π.Α.... Νομίζω και η βάση στην Έδεσσα είναι πάρα πολύ χαμηλά, γύρω στα 14.500...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας συνπηζόμενοι μαθητές :whistle: (δικό μου λεξιλόγιο..) Αποφάσισα να δώσω και Αγγλικά ώς ειδικό μάθημα στις Πανελλαδικές και απο τις σχολές που χρειάζονται Αγγλικά μου είπαν οτι είναι και το τμήμα Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών στο Πάντειο..Είναι όντως έτσι ή μιλάμε για διαφορετική σχολή? :p Τι προοπτικές για επαγγελματική αποκατάσταση έχουν οι απόφοιτοι του τμήματος αυτού? :)
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας συνπηζόμενοι μαθητές :whistle: (δικό μου λεξιλόγιο..) Αποφάσισα να δώσω και Αγγλικά ώς ειδικό μάθημα στις Πανελλαδικές και απο τις σχολές που χρειάζονται Αγγλικά μου είπαν οτι είναι και το τμήμα Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών στο Πάντειο..Είναι όντως έτσι ή μιλάμε για διαφορετική σχολή? :p Τι προοπτικές για επαγγελματική αποκατάσταση έχουν οι απόφοιτοι του τμήματος αυτού? :)

 

μπορείς να βρείς δουλειά σε μή κυβερνητικές οργανώσεις βλέπε ΟΗΕ.

αλλά θα ήτανε ακόμη καλύτερα να έκανες και ένα χρόνο στην δυπλωματική σχολή μετά εάν σου αρεσει η Ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

αλλά θα ήτανε ακόμη καλύτερα να έκανες και ένα χρόνο στην δυπλωματική σχολή μετά εάν σου αρεσει η Ιστορία.

Δηλαδή δηλαδή??? :D Για δώσε λίγες παραπάνω info :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πας στέλεχος οργάνων της Ε.Ε,στο Διπλωματικό σώμα και στη δημόσια διοίκηση,εύκολη σχολή γενικά.Αυτά..

Να 'φευγε όλη η κοινωνία

με ταξιά, με λεωφορεία

να μας σκέπαζε απόψε

σκέτος ουρανός

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές σου προσφέρει καλή επαγγελματική αποκατάσταση η εν λόγω σχολή ή να κοιτάξω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ναι,χρειάζεται βέβαια και ενα μεταπτυχιακό όπως οι περισσότερες σχολές αλλα σε σχέση με αλλες σχολές του 1ου πεδίο είναι πολύ καλή σχολή..

Να 'φευγε όλη η κοινωνία

με ταξιά, με λεωφορεία

να μας σκέπαζε απόψε

σκέτος ουρανός

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα..Υπάρχει κάποιος εδώ που να έχει μπεί σε αυτή τη σχολή? :) Αν ναί ας μου στείλει ένα pm γιατι θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πραγματάκια :)
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζουν.. :D Δεν ξέρω γιατί αλλα χαίρομαι που έρχονται οι Πανελλήνιες :D Είμαι καλα γιατρέ? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το Πάντειο θεωρείται "κατώτερο" πανεπιστήμιο?Είχαμε μια αντιπαράθεση με τη μητέρα μου και...θέλω να επιβεβαιωθώ οτι δεν είναι υποδεέστερο :p
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα όχι. Ανεπίσημα...ναι...θεωρείται πολύ κατώτερο! (no offence)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα όχι. Ανεπίσημα...ναι...θεωρείται πολύ κατώτερο! (no offence)

 

:cry:

 

Έχω σκάσει...Μ'αρέσει η Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών στο Πάντειο αλλα δεν ξέρω τι να κάνω απ' την άποψη επαγγελματικής αποκατάστασης και αξιοπιστίας της σχολής/πανεπιστημίου..Μου είπαν τα παιδιά παραπάνω οτι είναι καλή αλλα ξέρει κανείς άλλος τίποτα παραπάνω? :(

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...