Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2007


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειναι δυσκολα... ειναι απλα παρα παρα πολλα και δεν προλαβαινουμε να τα αφομιωσουμε.. ειναι δυσκολη χρονια και απαιτει θυσιες.. απλα μετα σκεψου τι εχει να γινει για 5 τουλαχιστον χρονια.........

 

αυτή η νοοτροπία και να την έχεις όταν μπεις,θα συνειδητοποιήσεις πως δεν κάνεις καλά και δουλεύεις τον εαυτό σου, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει έτσι.Σού έχουν πει για φοιτήτριες έτοιμες για όλα;Δεν σου είπανε καλά.Σου έχουν πει για φοιτητική ζωή;Πάλι δεν σου είπανε καλά.

 

Πάρε για παράδειγμα εμένα.τις 3 απο τις 5 μέρες τις εβδομάδας έχω μαθήματα απο 9-14 και 16-20 και μετά το τέλος αισθάνομαι πτώμα τις περισσότερες φορές.Χώρια τα εργαστήρια.Αισθάνομαι πολύ πιο κουρασμένος απο το Λύκειο που είχα 6-7 ώρες και 3 το μεσημέρι φροντιστήριο.Η δουλειά που έχω να κάνω είναι αρκετά πιο δύσκολη απο την δική σας.Απλά πως να το πω σαν κρισιμοτητα οι πανελλήνιες έχουν πιο μεγάλη.Γι'αυτό 5 χρόνια θέλει πάλι προσπάθεια,το αν αυτή θα σε βγεί σε καλό επαγγελματικά θα φανεί μετά,δεν μπορείς να ξέρεις όπως επίσης και ότι σίγουρα δεν πρόκειται να πετύχεις γκόλ αν δεν κάνεις σουτ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κ γω ξαναδινω παιδια,ξενερα να κανω τα ιδια αλλα τι να κανουμε..:( τουλαχιστον διαβαζω φετος κ δεν κανω τις περσινες μλκιες..
XLVI
Link to comment
Share on other sites

αυτή η νοοτροπία και να την έχεις όταν μπεις,θα συνειδητοποιήσεις πως δεν κάνεις καλά και δουλεύεις τον εαυτό σου, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει έτσι.Σού έχουν πει για φοιτήτριες έτοιμες για όλα;Δεν σου είπανε καλά.Σου έχουν πει για φοιτητική ζωή;Πάλι δεν σου είπανε καλά.

 

Πάρε για παράδειγμα εμένα.τις 3 απο τις 5 μέρες τις εβδομάδας έχω μαθήματα απο 9-14 και 16-20 και μετά το τέλος αισθάνομαι πτώμα τις περισσότερες φορές.Χώρια τα εργαστήρια.Αισθάνομαι πολύ πιο κουρασμένος απο το Λύκειο που είχα 6-7 ώρες και 3 το μεσημέρι φροντιστήριο.Η δουλειά που έχω να κάνω είναι αρκετά πιο δύσκολη απο την δική σας.Απλά πως να το πω σαν κρισιμοτητα οι πανελλήνιες έχουν πιο μεγάλη.Γι'αυτό 5 χρόνια θέλει πάλι προσπάθεια,το αν αυτή θα σε βγεί σε καλό επαγγελματικά θα φανεί μετά,δεν μπορείς να ξέρεις όπως επίσης και ότι σίγουρα δεν πρόκειται να πετύχεις γκόλ αν δεν κάνεις σουτ.

 

Παιδια δυστυχως ή ευτυχως,ετσι ειναι,τρελα ωραρια,αν χρωστας κιολας μεγαλες ηττες,εγω ειμαι πλεον τριτο ετος κ λογω χρωστουμενων πρεπει να ειμαι 9πμ - 8μμ!Απλα αξιζει να το παλεψετε για σας,κ μετα να μην το παρετε τελειως χαβαλε.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυστυχως ή ευτυχως,ετσι ειναι,τρελα ωραρια,αν χρωστας κιολας μεγαλες ηττες,εγω ειμαι πλεον τριτο ετος κ λογω χρωστουμενων πρεπει να ειμαι 9πμ - 8μμ!Απλα αξιζει να το παλεψετε για σας,κ μετα να μην το παρετε τελειως χαβαλε.

 

a re paltoudia pame na xanadosoume mazi telautaio thranio? :p ti 9 me 8 les re pseuti? afou gia tavli eimaste oli mera ahriste e ahriste :lol:

 

pantos ontos paidia epeidi ego eho xanadosei sas leo pos axizei oso tipota na ta dosete ola fetos. kai mia sumvouli, min afinete kanena keno, na ta diavazete ola stin ora tous kai na min lete de variese tha to diavaso mazi me to epomeno kefalaio. kai genika na min afinete to mualo sas na menei makria apo to diavasma giati meta hanetai tin epafi kai duskoleueste polu na strotheite. auta apo enan pathonta eis iploun ton panelladikon KALI EPITUHIA SE OLOUS SAS sto telos tou etous. kai apo tou hronou :cool:

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

αυτή η νοοτροπία και να την έχεις όταν μπεις,θα συνειδητοποιήσεις πως δεν κάνεις καλά και δουλεύεις τον εαυτό σου, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει έτσι.Σού έχουν πει για φοιτήτριες έτοιμες για όλα;Δεν σου είπανε καλά.Σου έχουν πει για φοιτητική ζωή;Πάλι δεν σου είπανε καλά.

 

Πάρε για παράδειγμα εμένα.τις 3 απο τις 5 μέρες τις εβδομάδας έχω μαθήματα απο 9-14 και 16-20 και μετά το τέλος αισθάνομαι πτώμα τις περισσότερες φορές.Χώρια τα εργαστήρια.Αισθάνομαι πολύ πιο κουρασμένος απο το Λύκειο που είχα 6-7 ώρες και 3 το μεσημέρι φροντιστήριο.Η δουλειά που έχω να κάνω είναι αρκετά πιο δύσκολη απο την δική σας.Απλά πως να το πω σαν κρισιμοτητα οι πανελλήνιες έχουν πιο μεγάλη.Γι'αυτό 5 χρόνια θέλει πάλι προσπάθεια,το αν αυτή θα σε βγεί σε καλό επαγγελματικά θα φανεί μετά,δεν μπορείς να ξέρεις όπως επίσης και ότι σίγουρα δεν πρόκειται να πετύχεις γκόλ αν δεν κάνεις σουτ.

file eisai se tei???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kai egw ksanadinw opws exw ksanapei.Nomizw fetos pou diabazw tha eimai arketa kala(ektos fisikis)eidika an grapsw 20 aoth teleiwse to thema :D

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

αυτή η νοοτροπία και να την έχεις όταν μπεις,θα συνειδητοποιήσεις πως δεν κάνεις καλά και δουλεύεις τον εαυτό σου, δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει έτσι.Σού έχουν πει για φοιτήτριες έτοιμες για όλα;Δεν σου είπανε καλά.Σου έχουν πει για φοιτητική ζωή;Πάλι δεν σου είπανε καλά.

 

Πάρε για παράδειγμα εμένα.τις 3 απο τις 5 μέρες τις εβδομάδας έχω μαθήματα απο 9-14 και 16-20 και μετά το τέλος αισθάνομαι πτώμα τις περισσότερες φορές.Χώρια τα εργαστήρια.Αισθάνομαι πολύ πιο κουρασμένος απο το Λύκειο που είχα 6-7 ώρες και 3 το μεσημέρι φροντιστήριο.Η δουλειά που έχω να κάνω είναι αρκετά πιο δύσκολη απο την δική σας.Απλά πως να το πω σαν κρισιμοτητα οι πανελλήνιες έχουν πιο μεγάλη.Γι'αυτό 5 χρόνια θέλει πάλι προσπάθεια,το αν αυτή θα σε βγεί σε καλό επαγγελματικά θα φανεί μετά,δεν μπορείς να ξέρεις όπως επίσης και ότι σίγουρα δεν πρόκειται να πετύχεις γκόλ αν δεν κάνεις σουτ.

 

 

Re file dn einai etc opws ta les. Mono sto prwto etos to wrario einai 94M153T4 . Mia xara einai ase pou sto telos tou e3amhnou parakolou8oun 5-6 atoma pou gnwrizontai me ta mikra tous. Ta ergasthria einai ligo prob gt einai upoxrewtika. Kai na sou pw ta 8emata einai ka8e xrono ta idia ektos an alla3ei o ka8hghths. Egw pantws ap oti blepw apo filous k gnwstous einai polu kalutera apo to lukeio. Auta.

 

Kalhmera.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

re paidia ego epeidi ksenerosa ligo me tin poli leo na ksanadoso to skeftomai bebaia an arxiso kai ksanadiabazo apo tora lete na min prolavo na ta bgalo pera :wacko: :(

 

koita file an sou aresei i sholi katse kai me ton kairo tha ennotheis me tous anthropous kai tha gnoriseis kosmo, an omos den sou aresei katholou i sholi kai xekiniseis to diavasma tora prolaveneis. pantos kosmo me ton kairo tha gnoriseis einai arhi akomi. pantos an einai mono autos o logos min to kaneis.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

file eisai se tei???

 

Σε ΑΕΙ είμαι.

 

Re file dn einai etc opws ta les. Mono sto prwto etos to wrario einai 94M153T4 . Mia xara einai ase pou sto telos tou e3amhnou parakolou8oun 5-6 atoma pou gnwrizontai me ta mikra tous. Ta ergasthria einai ligo prob gt einai upoxrewtika. Kai na sou pw ta 8emata einai ka8e xrono ta idia ektos an alla3ei o ka8hghths. Egw pantws ap oti blepw apo filous k gnwstous einai polu kalutera apo to lukeio. Auta.

 

1ο έτος είσαι μάλλον.Δεν είναι έτσι τα πράγματα σε μένα.Είμαι αυτή τη στιγμή 3ο έτος και στο 1ο έτος είχα τις λιγότερες ώρες.Πέρυσι περισσότερες και φέτος μάμησέ τα.Σε μας δεν παρακολουθούνε 5-6 άτομα.Αυτό συνέβαινε μόνο σε 1-2 μαθήματα όπου πηγαίναμε 9-10.Στα άλλα είμαστε 30-40 και άλλοι 100 δεν παρακολουθούν ποτέ.Το prob με τα εργαστήρια είναι η εξέταση τους.Τα θέματα δεν είναι ίδια,τουλάχιστον όχι όλα.Στο ίδιο πνεύμα ναι.Αλλά και πάλι πρέπει να ξέρεις και άλλα προηγούμενα για να τα λύσεις εκτός και αν κάνεις σκονάκι.Τότε αλλάζει το πράγμα.Κάθε σχολή διαφέρει η μιά απο την άλλη.Η διαφορά με το λύκειο είναι μεγάλη και διαφορετικός ο σκοπός.Αλλά απο κούραση στο λύκειο δεν κουραζόμουν τόσο

Link to comment
Share on other sites

Σε ΑΕΙ είμαι.

 

 

 

1ο έτος είσαι μάλλον.Δεν είναι έτσι τα πράγματα σε μένα.Είμαι αυτή τη στιγμή 3ο έτος και στο 1ο έτος είχα τις λιγότερες ώρες.Πέρυσι περισσότερες και φέτος μάμησέ τα.Σε μας δεν παρακολουθούνε 5-6 άτομα.Αυτό συνέβαινε μόνο σε 1-2 μαθήματα όπου πηγαίναμε 9-10.Στα άλλα είμαστε 30-40 και άλλοι 100 δεν παρακολουθούν ποτέ.Το prob με τα εργαστήρια είναι η εξέταση τους.Τα θέματα δεν είναι ίδια,τουλάχιστον όχι όλα.Στο ίδιο πνεύμα ναι.Αλλά και πάλι πρέπει να ξέρεις και άλλα προηγούμενα για να τα λύσεις εκτός και αν κάνεις σκονάκι.Τότε αλλάζει το πράγμα.Κάθε σχολή διαφέρει η μιά απο την άλλη.Η διαφορά με το λύκειο είναι μεγάλη και διαφορετικός ο σκοπός.Αλλά απο κούραση στο λύκειο δεν κουραζόμουν τόσο

 

 

E koita3e egw fetos dinw gia na perasw :P Apla parathrwntas thn poreia tou aderfou mou filwn,klp katalaba auta ta pragmata.Kala Bebaia oi sxoles diaferoun analoga kai me to epipedo.Alla tis prwtes meres ginetai xamos kai meta menoun 3 k o koukos. Kai epeishs egw bariemai sto lukeio se merika ma8hmata pou dn nomizw na sumbainei sto uni ama perasw ekei pou 8elw. Auta.

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς απο αυτό το Σάββατο ξεκινάμε στο σχολείο επαναληπτικά τρίωρα διαγωνίσματα :( Μεθαύριο γράφω Λατινικά και είμαι πολύ ενθουσιασμένος :cry: (:p) Αλλα όπως και να 'χει 5 μήνες έχουν μείνει :) Θα τα δώσουμε όλα και θα περάσουμε :D Καλή δύναμη σε όλους τους μέλλοντες συμφοιτητές μου :D
Link to comment
Share on other sites

Σε ΑΕΙ είμαι.

 

 

 

1ο έτος είσαι μάλλον.Δεν είναι έτσι τα πράγματα σε μένα.Είμαι αυτή τη στιγμή 3ο έτος και στο 1ο έτος είχα τις λιγότερες ώρες.Πέρυσι περισσότερες και φέτος μάμησέ τα.Σε μας δεν παρακολουθούνε 5-6 άτομα.Αυτό συνέβαινε μόνο σε 1-2 μαθήματα όπου πηγαίναμε 9-10.Στα άλλα είμαστε 30-40 και άλλοι 100 δεν παρακολουθούν ποτέ.Το prob με τα εργαστήρια είναι η εξέταση τους.Τα θέματα δεν είναι ίδια,τουλάχιστον όχι όλα.Στο ίδιο πνεύμα ναι.Αλλά και πάλι πρέπει να ξέρεις και άλλα προηγούμενα για να τα λύσεις εκτός και αν κάνεις σκονάκι.Τότε αλλάζει το πράγμα.Κάθε σχολή διαφέρει η μιά απο την άλλη.Η διαφορά με το λύκειο είναι μεγάλη και διαφορετικός ο σκοπός.Αλλά απο κούραση στο λύκειο δεν κουραζόμουν τόσο

kai se poia sxoli exoun pia tetoia wraria???? toso palava pou na ftanoun k to 8wro???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kai se poia sxoli exoun pia tetoia wraria???? toso palava pou na ftanoun k to 8wro???

 

Κ ομως αν υπολογισεις οτι μπορει να χρειαστει να παρακολουθησεις κ καποια αλλα που χρωστας μπορει να φτασει ανετα το 8ωρο.Στο λεω με πολυ πονο:cry:

:lol: :lol:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Κ ομως αν υπολογισεις οτι μπορει να χρειαστει να παρακολουθησεις κ καποια αλλα που χρωστας μπορει να φτασει ανετα το 8ωρο.Στο λεω με πολυ πονο:cry:

:lol: :lol:

tote na min xrwstas... kamia sxesi re paidia sxoleio me panepistimio... sxoleio xalia gemato ypoxrewseis kai agxos.. to antitheto symvainei me to panepistimio..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τις καταλήψεις που έγιναν/γίνονται, λέτε να καθυστερήσουν καθόλου φέτος οι πανελλήνιες; [2-3 εβδομάδες ίσως;; :ninja: ].

 

 

 

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Μπα..Κι άλλες χρονιές έγιναν τέτοιου είδους καταλήψεις/απεργίες αλλα η σχολική χρονιά δεν παρατάθηκε ούτε μια ώρα :p (και κατ' επέκταση και οι πανελλήνιες) Μην περιμένεις να παραταθεί φέτος imho.. :)

 

Και εγώ έχω 8ωρα (9-5) και ας είμαι α εξάμηνο......

 

Ρε φίλε gregorisvas πως σας μένουν μόνο 5 μήνες?!

 

Ουσιαστικά το διάβασμα έως το Μάρτη..Εκείνη την περίοδο θα έχουμε ξεκινήσει τις προετοιμασίες για την 7ήμερη (:up:) + οτι θα πλησιάζει και το Πάσχα..Ε μετά το Πάσχα αυτές τις 2 βδομάδες που "καθόμαστε" δεν πατάει κανείς πόδι στο σχολείο άρα μέχρι Μάρτη είναι το κανονικό πρόγραμμα..Απο 'κεί και πέρα το χάος :D

Link to comment
Share on other sites

Με τις καταλήψεις που έγιναν/γίνονται, λέτε να καθυστερήσουν καθόλου φέτος οι πανελλήνιες; [2-3 εβδομάδες ίσως;; :ninja: ].

 

 

 

 

 

 

-philos

 

Αποκλείεται. Σιγά μη καθυστερήσουν οι ελληναράδες τις διακοπές τους έστω και για μια ώρα...

 

Μπα..Κι άλλες χρονιές έγιναν τέτοιου είδους καταλήψεις/απεργίες αλλα η σχολική χρονιά δεν παρατάθηκε ούτε μια ώρα :p (και κατ' επέκταση και οι πανελλήνιες) Μην περιμένεις να παραταθεί φέτος imho.. :)

 

 

 

Ουσιαστικά το διάβασμα έως το Μάρτη..Εκείνη την περίοδο θα έχουμε ξεκινήσει τις προετοιμασίες για την 7ήμερη (:up:) + οτι θα πλησιάζει και το Πάσχα..Ε μετά το Πάσχα αυτές τις 2 βδομάδες που "καθόμαστε" δεν πατάει κανείς πόδι στο σχολείο άρα μέχρι Μάρτη είναι το κανονικό πρόγραμμα..Απο 'κεί και πέρα το χάος :D

 

Επειδή εγώ πέρσι από το Μάρτη άρχισα να πνίγομαι. Διαγωνίσματα, επαναλήψεις 1 κεφαλαίου, μετά 2, μετά 3, μετά όλα μαζί... Τέσπα πάντως υπομονή και θα ανταμειφτείς:D

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται. Σιγά μη καθυστερήσουν οι ελληναράδες τις διακοπές τους έστω και για μια ώρα...

 

 

 

Επειδή εγώ πέρσι από το Μάρτη άρχισα να πνίγομαι. Διαγωνίσματα, επαναλήψεις 1 κεφαλαίου, μετά 2, μετά 3, μετά όλα μαζί... Τέσπα πάντως υπομονή και θα ανταμειφτείς:D

 

 

Απ'ότι γνωρίζω μέχρι το Μάρτη θα έχουν τελειώσει οι επαναλλήψεις στο σχολείο :D Ό,τι επανάλληψη γίνει μετά θα είναι απο μένα in da house :p

Μακάρι πάντως να πάνε όλα καλά και να γράψουμε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι γνωρίζω μέχρι το Μάρτη θα έχουν τελειώσει οι επαναλλήψεις στο σχολείο :D Ό,τι επανάλληψη γίνει μετά θα είναι απο μένα in da house :p

Μακάρι πάντως να πάνε όλα καλά και να γράψουμε καλά :)

Όλοι έτσι κάνουν μετά το Πάσχα σπίτι!;)Δεν είναι και ότι το καλύτερο βέβαια αλλά έτσι είναι το κατεστημένο!Το σχολείο έχει γίνει προθάλαμος μόνο και μόνο για να σου δίνουν το δικαίωμα να δίνεις πανελλήνιες!Όλα τα άλλα στο δημόσιο ελληινικό δωρεάν σχολείο(φροντιστήριο!):)

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς είναι καλύτερο να κάνεις επαναλλήψεις στο σπίτι σου παρά στο σχολείο..Τουλάχιστον εμένα με βολεύει περισσότερο :) Προσωπικά δε πηγαίνω φροντιστήρια αλλα όπως και να 'χει ό,τι θα έδινα στα φροντιστήρια (σε €) τα δίνω στο τωρινό μου σχολείο (ιδιωτικό).
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι γνωρίζω μέχρι το Μάρτη θα έχουν τελειώσει οι επαναλλήψεις στο σχολείο :D Ό,τι επανάλληψη γίνει μετά θα είναι απο μένα in da house :p

Μακάρι πάντως να πάνε όλα καλά και να γράψουμε καλά :)

 

Εγώ είχα το φροντιστήριο μετά το Μάρτη και έτρεχα χειρότερα μιας και κανείς δεν πήγαινε στο σχολείο και μας έβαζαν πολύ επανάληψη στο φροντιστήριο. Πάντως προσπαθώ να ξεχάσω γενικά την περίοδο Αυγούστου 2005-Ιουνίου 2006:cry: .

Σου το εύχομαι:)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πάντως οτι πως προς το παρόν είμαι σχετικά (έως πολύ) ξεκούραστος..Αυτό μπορεί να σημαίνει οτι έχω ακόμα αντοχή..ή οτι δεν κάνω τίποτα.. :shifty: :p Όχι εντάξει κάτι κάνω :p
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...